Coppa Italia (1/4): Inter 2-1 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2010, 11:05

ObrazekObrazekObrazek

mecz 1/4 Pucharu Włoch: Inter - JUVENTUS

Obrazek
2010-01-28 (czwartek)
godzina 20:45

Obrazek
Giuseppe Meazza (San Siro)

Obrazek
Rok założenia: 1908
Barwy: Czarno-niebieskie
Przydomek: Nerazzurri Beneamata
Prezes: Massimo Moratti
Menedżer: Jose Mourinho
strona internetowa

Droga Interu do 1/4 finału:
1/8: Inter – Livorno 1:0

Sprawdź jak radzi sobie rywal w tym sezonie w SerieA

Pozostałe mecze 1/4 finału Coppa Italia:
Fiorentina 3-2 Lazio
Roma 1-0 Catania
Milan 0–1 Udinese

Pary 1/2 finału Coppa Italia:
Roma - Udinese
Fiorentina - Inter

Sprawdź historie Coppa Italia 09/10

Obrazek
Obrazek
TVP Sport


RAI Uno (na 99% zakodowane)
Al Jazeera Sport +1
Alfa TV Cyprus
C+ Fútbol
ESPN (uk & irl)
Gol TV (America) **
NTV Spor
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport TV1
SportKlub (Hun)
SportKlub (Rom)
SportKlub (Ser)
SportKlub (Slo)
SuperSport 1 (DigitAlb)
SuperSport 10
SuperSport 7 (ZA)
Telekanal Futbol
TRK Futbol
TV+ (Bulgaria)

Obrazek
http://atdhe.net/
http://rojadirecta.com/
http://www.soccer-live.pl/
http://live-sport-tv.com/
http://www.meczenazywo.pl/
http://www.freefootball.org/

Zapowiedź meczu przygotowana przez SerieA.pl:
Spotkaniem Goliata z Dawidem można nazwać czwartkowy pojedynek w ramach ćwierćfinału pucharu Włoch pomiędzy Interem Mediolan a Juventusem Turyn.

Określenie to na pierwszy rzut oka może wydawać się mocno na wyrost, ale gdy przyjrzeć się sytuacji obu klubów, wydaje się być bliskie prawdzie. Aktualnie niemal wszystko przemawia za Interem. To on do spotkania przystąpi podbudowany zwycięstwem w Debry Mediolanu, w których w dramatycznych okolicznościach pokonał Milan 2:0, podczas gdy rywale w ostatnich sześciu meczach ligowych doznali aż pięciu porażek i bardziej niż na rozgrywkach Pucharu Włoch muszą skupić się na walce w Serie A o europejski puchary.

Inter tymczasem pewnie zmierza po piąty z rzędu tytuł mistrzowski mając już dziewięć oczek przewagi nad drugim w tabeli Milanem. W tej sytuacji nic dziwnego, że Jose Mourinho mając jeszcze ponad dwa tygodnie do spotkania w Lidze Mistrzów przeciwko Chelsea Londyn, będzie chciał w czwartek wywalczyć awans do półfinału Pucharu Włoch, którego przecież nie udało mu się zdobyć pierwszym roku pracy na północy kraju.

Świadczy zresztą o tym powołana przez niego kadra, w której znaleźli się wszyscy podstawowi zawodnicy, poza kontuzjowanymi Krhinem i Chivu. W czwartek z pewnością wystąpią za to zawieszeni na mecz ligowy z Parmą Wesley Sneijder i Lucio, a być może także powracający z Pucharu Narodów Afryki Samuel Eto’o.

Juventus tymczasem będzie musiał radzić sobie z poważnymi brakami kadrowymi. W Mediolanie nie zagrają na pewno Salihamidzic, Del Piero, Iaquinta, Camoranesi, Caceres, Trezeguet, Giovinco, Poulsen, Marrone oraz Marchisio.

W tej sytuacji Juventusowi trudno szukać jakiegokolwiek punktu dającego nadzieję na pokonanie Interu, który do zwycięstwa będzie chciał z pewnością poprowadzić szukający okazji do wyładowania swojej wściekłości na władzach Lega Calcio Wesley Sneijder. Naszym zdaniem ten mecz zakończy się zwycięstwem gospodarzy, choć nie tak dawno mieliśmy przykład, że nawet borykający się z kryzysem Juventus potrafi sprawić temu rywalowi niemiłą niespodziankę, dlatego i teraz nie ma 100-procentowej pewności co do przewagi mistrza kraju.

Typ SerieA.pl: 2:0
Zapowiedź przygotowana przez TVP Sport:
Ten mecz sprawia, że rozgrywki ćwierćfinału Coppa Italia stają się ważniejsze niż Serie A. Bo niezależnie od tego, jakie wyniki osiąga Juventus, to jego mecz z Interem urasta do najważniejszego spotkania w tygodniu. Dla Ciro Ferrary nawet istotniejszego. Zwycięstwo nad liderem Serie A może przedłużyć jego agonię na stanowisku szkoleniowca Juve. Czy tak się stanie? Zapraszamy na transmisję w TVP Sport - początek meczu o 20.45.

Inter

Sytuacja przed meczem:
Jose Mourinho wywołał burzę twierdząc, że jego drużyna pokonałaby Milan nawet w siedmioosobowym składzie. A jak potraktuje Juventus? Puchar Włoch nie jest głównym celem Interu, więc w pierwszym składzie może dojść do kilku przetasowań. Szansę mają otrzymać Marco Materazzi i Ricardo Quaresma, który ma wrócić do Portugalii, a w jego miejsce trafi Miguel Veloso. Mourinho ma dać szansę Wesleyowi Sneijderowi i Lucio, którzy otrzymali czerwone kartki z Milanem i z Serie A czeka ich przerwa. Z Pucharu Narodów Afryki powrócił już Samuel Eto'o i znajdzie się w kadrze meczowej.

Nie zagrają:
W 21-osobowym składzie, który na ten mecz powołał Mourinho nie ma absencji podstawowych graczy.

Forma w pięciu ostatnich meczach:
Z (Milan), R (Bari), Z (Siena), Z (Chievo), Z (Lazio)

Warto zwrócić uwagę na:
Goran Pandev - prawdziwe odkrycie ostatnich tygodni. Macedończyk trafił do Interu po tym, jak odszedł z Lazio na zasadzie wolnego transferu. Skłócony z poprzednim klubem, który nie chciał pozwolić mu odejść do mocniejszej drużyny udowadnia, że trochę za późno trafił do zespołu z absolutnej czołówki. Ostatnie mecze to prawdziwy popis świetnej formy Pandeva. Czy Macedończyk utrzyma świetną formę strzelecką (na razie cztery mecze i dwa gole)?

Juventus

Sytuacja przed meczem:
Atmosfera w klubie po ostatniej porażce z Romą zrobiła się nie do zniesienia. Co prawda działacze Juve oficjalnie odcinają się od spekulacji na temat zmiany na stanowisku szkoleniowca, ale negocjacje z potencjalnymi kandydatami są tajemnicą poliszynela. Po raz kolejny odżył temat zatrudnienia Guusa Hiddinka, a wiadomość dnia stanowiła informacja o rzekomym zatrudnieniu Rafy Beniteza z Liverpoolu. Oprócz doniesień na temat nowego szkoleniowca fani Juve przypominają korzystną statystykę spotkań z Interem w Pucharze Włoch. Z dotychczas rozegranych 28 meczów w Coppa Italia, Stara Dama wygrała 13, przegrywając osiem i remisując siedem. Przypominają także, że po kuble zimnej wody w lidze, przyszło efektowne zwycięstwo z Napoli w Pucharze Włoch. Czy teraz będzie podobnie?

Nie zagrają:
Claudio Marchisio narzekał na bóle mięśni i dostał wolne od treningów. Na murawę wróci w połowie lutego. Tradycyjnie Ciro Ferrara nie może liczyć na Christiana Poulsena, który pauzuje do połowy marca. Znacznie krócej, bo do początku lutego nie zagra Sebastian Giovinco. Wciąż kontuzjowani są: David Trezeguet, Vincenzo Iaquinta i Mauro Camoranesi.

Forma w pięciu ostatnich meczach:
P (Roma), P (Chievo), Z (Napoli), P (Milan), Z (Parma)

Warto zwrócić uwagę na:
Alessandro Del Piero - z dwoma golami jest najlepszym strzelcem Juve w Coppa Italia. W ostatniej kolejce, w meczu z Romą, dał nadzieję Starej Damie na korzystny rezultat, zdobywając gola na 1:0. Od lat nic się nie zmienia - to 35-letni Del Piero stanowi o sile ekipy z Turynu.
źródła: www.juvepoland.com , www.seriea.pl , www.liveonsat.com , www.wikipedia.pl ,

Kibice we wszystkich miastach Polski spotykają się by razem by oglądać ten mecz
zrób to i Ty, kliknij aby zajrzeć na forum, do pokoju KIBICE


wszelkie błędy proszę kierować na PW - na pewno wprowadzę poprawki :-D

-------------------------------------------------------------------------------------

W półfinale czeka już Fiorentina, która wyeliminowała Lazio. Miejmy nadzieję, że dane nam będzie się z nimi zmierzyć w tym dwumeczu.

Czas ponownie pokonać Inter, tym razem w Copa Italia, w drodze po Srebrną Gwiazdkę za zdobycie tego trofeum po raz 10.
Z tym że jest jedno „ale” – ostatnie wyniki mówią same za siebie i wiadomo, że nie jesteśmy już faworytem tego meczu a powiedziałbym, że nie jesteśmy w tym momencie faworytem żadnego meczu.. choćbyśmy grali ze spadkowiczami. Smutna prawda, ale trzeba się z nią zmierzyć.
Nie wiem czy Copa Italia piłkarze traktują jakoś inaczej bo w końcu ostatnie zwycięstwo odnieśli właśnie w Pucharze i było ono dość przekonujące. Może ten Puchar pozwoli im na odnalezienie właściwego podejścia, mentalności bo według mnie właśnie w tym leży nasz problem.. bo przecież jak się gra w piłkę nie zapomina się z dnia na dzień…
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2010, 08:52 przez tabo89, łącznie zmieniany 40 razy.


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2010, 12:46

Dokładnie Tabo ja też myślę, że oni nie zapomnieli jak się gra w piłkę. Co nam pozostaje, że klasa i najbardziej odwieczny i znienawidzony rywal pozwoli wzbić się nam na wyżyny umiejętności i zapomnieć o tych wynikach ligowych. Liczę, że zagramy z jajem poświęceniem i bez głupich bezmyślnych zagrań jak w ostatnim meczu. Mam nadzieję, że zdobędziemy tą srebrną gwiazdę, niech to zrobią dla nas kibiców, bo za to co oni wyczyniają nam coś się należy. Może zagramy z nowym trenerem, a może to tylko plotki i zmianie coacha, nikt tego z nas nie wie. Jednakże liczę na przetasowania w składzie: Amauri na ławe, ktokolwiek by nie zagrał za niego będzie lepiej: Paolucci, Immobile, a może jakimś cudem Vicek zagra któż to wie :think: , Boski Zdenio nawet cosik tam gra, Del Piero ma zagrać jego geniusz i błysk są jeszcze widoczne. Składzik taki by był ok:
Buffon
Grygera Canna/Legro (obaj są siebie warci) Chiellini Grosso
Marchisio Momo- on musi zagrać /:!: może Melo- tak wiem jestem wariatem :smile: :prochno: Candreva-powinien cosik pokazać dobrego
Diego
Del Piero Immobile/Paolucci/Vicek

No i cóż mogę jeszcze powiedzieć : Forza Juve, Forza Ragazzi Abbiamo Tutti :!:


Winner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 1173
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2010, 13:05

Z naszą obecną formą to po meczu z Romą jak z duszce pod rynnę. Co tu dużo pisać: wyjazd,brak kibiców,słaba gra, gramy z Interem. Ja niestety nie widzę pozytywnego dla Nas rozstrzygnięcia w tym meczu.


Od kołyski aż po grób zapatrzony w jeden klub.
Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2010, 13:07

Jak Ciro BALBOA, zachowa taką serię to możemy byc pewni że i Puchar Włoch(przez obecny zarząd postawiony za priorytet), przegramy. Taka jest smutna prawda, żaden zawodnik nie wie gdzie ma grac, nie wie jakie ma zadania w meczu, bo Ciro sam się już w tym pogubił. Nie sadziłem że kiedyś taka sytuacja się pojawi, szczególnie po letnich transferach. :angry:

Nie tego spodziwałem się po Juventusie, czy po latach świetności, triumfów, teraz będziemy obijac się o drużyny z dołu tabeli ? :think:


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2010, 13:51

Jose Mourinho nie przegrał meczu ze swoją drużyną w roli gospodarza od 127 spotkań. Co by o Portugalczyku nie mówić, to jendak potrafi odpowiednio nastawić psychicznie swoich zawodników, tak aby u siebie nie przegrywali. Juventus w obecnej formie tej serii mu nie przerwie.

EDIT

Drobne sprostowanie, te 127 meczów, to były wyłącznie spotkania ligowe. Zatem nie ma się co martwić, Puchar Włoch jest już nasz :prochno:.
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2010, 13:58 przez Vimes, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2010, 13:55

madmo pisze:Jose Mourinho nie przegrał meczu ze swoją drużyną w roli gospodarza od 127 spotkań.
madmo, po meczach z Chievo i Romą - jakby nie patrzeć to nasz Ciro Balboa "umie łamać wszelkie rekordy", więc bądźmy dobrej myśli :prochno:


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
eslk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 listopada 2008
Posty: 824
Rejestracja: 09 listopada 2008

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2010, 14:16

Jak Ciro dalej będzie Naszym trenerem, a Inter zagra dosc mocnym/podstawowym skladem, to stawiam 2:0 dla czarno - niebieskich.

Nie ma co się łudzić, z dnia na dzien nie zaczeniemy grac dobrze, zwłaszcza za kadencji Balboy.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2769
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2010, 14:29

Wyjdziemy jak zawsze na nich agresywnie, może wygramy jakimś fartem, a potem przegramy z Lazio i Livorno. Ale zarząd stwierdzi, że nie jest źle bo ciągle mamy szanse na PW.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Desant.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 maja 2007
Posty: 421
Rejestracja: 01 maja 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2010, 14:55

Liczę na to, że w końcu uda się osiągnąć jakiś pozytywny rezultat, bo mam już dosyć tych ciągłych porażek, które są przerywane zwycięstwem (Parma, Napoli).

Wydaje mi się, że na takie mecze jak z Interem potrafimy się zmotywować, już w tym meczu z Romą było widać wolę walki i determinacje, jednak skuteczności i szczęścia wcale. Jest jednak nadzieja, że kiedyś się to zmieni.

Co do tego, że do meczu możemy podejść z innym trenerem jestem nastawiony bardzo sceptycznie, bo i tak w tej kwestii raczej zmian nie będzie i tak nie ma go kim zastąpić.

Co do składu...


---------------------Buffon----------------------
---------------------------------------------------
--Grygera----Legro*----Chiellini-----Grosso--
---------------------------------------------------
----------Sissoko-----Melo-----Marchisio------
---------------------------------------------------
-----------------------Diego----------------------
--------Del Piero---------------Paolucci**------


* Jak widzę Cannavaro to mi się żyć nie chcę, a klasą się raczej nie różnią.

** Mam nadzieję, że nie będę musiał patrzeć jak nasz 'wspaniały' Amauri 'walczy' na boisku...walczy byłoby dobrym słowem, bo częściej fauluje niż strzela. Ewentualnie Immobile, bo Vicek raczej jeszcze nie.


FORZA JUVE!!


Goofy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2010
Posty: 137
Rejestracja: 12 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2010, 21:11

dopóki mamy na ławce Ciro nie mamy prawa myśleć o pozytywnym wyniku...
Ale...może w naszej grze coś drgnie ? może zarząd w końcu POMYŚLI i zatrudni nowego trenera, który zmieni tą drużynę na lepsze ?

Nie wiem...póki Rocky jest naszym trenerem nie myślę dobrze o tym meczu...no ale to zawsze mecz z Interem więc może się zmobilizujemy...


non Ti lascero' mai !
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2010, 21:33

Oglądam właśnie derby Mediolanu i trzeba przyznać, że Inter gra naprawdę nieźle. Nawet po czerwonej kartce Sneijdera pokazują klasę i stwarzają dogodne sytuacje... Jeśli tak miałaby wyglądać ich dyspozycja w czwartek, to już pozamiatane. My z kolei nie gramy w ogóle. Mam tylko nadzieję, że na ławce nie uświadczymy już Stallone'a... Ogólnie rzecz biorąc mamy marne szanse, ale trzeba wierzyć do końca. Tą srebrną gwiazdką można by choć delikatnie honor odzyskać...


Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2010, 21:39

mrozzi pisze:Nawet po czerwonej kartce Sneijdera pokazują klasę i stwarzają dogodne sytuacje...
Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, ale czy w Coppa Italia kartki otrzymane w serie A liczą się tak jak w lidze? Czy to oznacza, że Sneijder nie zagra? No to nasze szanse na San Siro coraz bardziej się zwiększają, bo coś czuję, że Inter może dzisiejszy mecz z Milanem zakończyć w dziewięciu... :prochno:


Pozdrawiam!
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2010, 21:59

Azrael pisze:
mrozzi pisze:Nawet po czerwonej kartce Sneijdera pokazują klasę i stwarzają dogodne sytuacje...
Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, ale czy w Coppa Italia kartki otrzymane w serie A liczą się tak jak w lidze? Czy to oznacza, że Sneijder nie zagra? No to nasze szanse na San Siro coraz bardziej się zwiększają, bo coś czuję, że Inter może dzisiejszy mecz z Milanem zakończyć w dziewięciu... :prochno:
Kartki się nie liczą, zarówno Sneijder jak i Buffon mogą zagrać.


Forzaa_Aleeeeex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2010
Posty: 11
Rejestracja: 24 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2010, 23:35

mecz bedzie dobry ; ) tzeba przyznać , że faworytem jest Inter , ale Juve wraca może do ie dobrej , ale optymalnej formy. :)


Obrazek
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2010, 23:36

Po obejrzeniu meczu Inter-Milan nasuwają mi się dwie myśli. Po pierwsze, w czwartek to piłkarze Juve pojadą sobie do Mediolanu co najwyżej na zakupy. Po drugie, zazdroszczę Interowi klasowego trenera. Inter większość meczu grał w dziesiątkę, a pomimo tego gra była dobrze poukładana i braku jednego piłkarza praktycznie wcale nie było widać. Inter nie dość, że dowiózł prowadzenie do końca, to jeszcze je podwyższył. Juve w meczu z Romą nie potrafiło zrobić czegoś takiego, a trzeba podkreślić, że graliśmy w osłabieniu zdecydowanie krócej. Krótko mówiąc z Ciro na ławce w czwartek zakończymy udział w Pucharze Włoch :/.


Obrazek
Zablokowany