Strona 1 z 2
Jedenastka wszech czasów ligi hiszpańskiej
: 27 stycznia 2005, 21:09
autor: bartus
Jedenastka wszech czasów ligi hiszpańskiej
Hiszpan Gento, Argentyńczyk Maradona, Holender Cruyff, Węgier Puskas - to piłkarze, którzy tworzyli historię hiszpańskiej ligi piłkarskiej. Dziennikarze hiszpańscy wytypowali najlepszą jedenastkę tej ligi.
Drużynę gwiazd hiszpańskiej ligi tworzą: Zamora - Ferrer, Migueli, Koeman, Gordillo - Luis Suarez, Cruyff, Maradona - Romario, Puskas, Gento.
zrodlo:
http://sport.onet.pl
no coz, widac ze dziennikarze hiszpanscy nie brali pod uwage zawodnikow z drugiej polowy lat 90 i pozniej. moze jestem za mlody, i wlasnie dlatego nie kojaze kilku nazwisk :?

zwlaszcza obroncow, ale skoro tak twierdza eksperci...
Re: Jedenastka wszech czasów ligi hiszpańskiej
: 27 stycznia 2005, 22:03
autor: Radidam
bartus pisze:
no coz, widac ze dziennikarze hiszpanscy nie brali pod uwage zawodnikow z drugiej polowy lat 90 i pozniej. moze jestem za mlody, i wlasnie dlatego nie kojaze kilku nazwisk :?

zwlaszcza obroncow, ale skoro tak twierdza eksperci...
Ja tez niejaze tych obroncow ale za kilka moze kilkanasie lat w tej 11 znajdzie sei Ronaldinho on wymiata:D:D:D ale na niego jest jeszcze czas Jego dni chwały przyjda w okresie kilku lat

: 27 stycznia 2005, 22:28
autor: Vincitore
Również połowy zawodników nie kojarze ale najwyraźniej tworzyli tą historie , nie ma nikogo z tereźniejszego składu , za kilka lat do tej elity dołączy Ronaldinho i tutaj nie mam wątpliwości!

: 27 stycznia 2005, 22:59
autor: Jędruś
Szokiem dla mnie jest brak najlepszego strzelca w histori Realu Madryt Alfredo Di Stefano , jak i znakomitego Bułgara Hristo Stoichkova, tacy zawodnicy...
: 27 stycznia 2005, 23:11
autor: Szilgu
no włąsnie przecież di stefano był podobno jednym z najlepszych piłkarzy wszech czasów a tu w składzie taki Gento jest. No aler nie widziałęm jak oni grają :?
: 28 stycznia 2005, 09:48
autor: bartus
Shickit pisze:no włąsnie przecież di stefano był podobno jednym z najlepszych piłkarzy wszech czasów a tu w składzie taki Gento jest. No aler nie widziałęm jak oni grają :?
wlasnie Gento ma tu pewne miejsce 8) jest pilkarzem ktory wygral najwiecej razy LM

. o takich o osiagnieciach ktore mial nie jeden moglby tylko pomazyc:
Mistrzostwo Hiszpanii x12,
Puchar Hiszpani x2,
Puchar Europy x6...
: 28 stycznia 2005, 09:56
autor: Junakson
Co do obróncow brakuje mi Hierro a do ataku Di Sfefano a Puskas tez tam nie powinien być Raul ma lwięcej bramek strzelonych od niego w barwach Realu.
: 29 stycznia 2005, 11:03
autor: Wessal
Junakson pisze:Co do obróncow brakuje mi Hierro
Buahahaha. Teraz to mnie naprawdę rozśmieszyłeś. Chyba ci się pomyliła najgrosza jedenastka wszechczasów w Hiszpanii z najlepszą. Człowieku Hierro nigdy by nie otrzymał takiej "nagrody" jeżeli można to tak nazwać. Szanuje to, że jesteś fanem Realu, ale bez przesady.
A co do tej jedenastki to neiwiem czy jest dobra. Nieznam się zbytnio na lidze Hiszpańskiej, ale mógłby tam być jeszcze Di Stefano. BYł on przecież wielkim piłkarzem. No ale cóż, to oceniają eksperci a ja takowym nie jestem

: 29 stycznia 2005, 11:07
autor: Rybeq
widac.
bo podobnie jak wiekszosc oceniacie hierro przez pryzmat jednego meczu.
a ze byl wspanialym zawodnikiem nie ma watpliwosci.
watpliwosci moze budzic obecnosc maradony, ktory grajac w barcelonie prezentowal sie srednio.
: 29 stycznia 2005, 11:15
autor: Jędruś
_juvel_ pisze:Buahahaha. Teraz to mnie naprawdę rozśmieszyłeś. Chyba ci się pomyliła najgrosza jedenastka wszechczasów w Hiszpanii z najlepszą. Człowieku Hierro nigdy by nie otrzymał takiej "nagrody" jeżeli można to tak nazwać.
Skąd wiesz jak prezentował się Herro mając załóżmy 25 lat?.Tego nie wiesz.W Realu grał mnóstwo czasu, a to musiało o czymś świadczyć.
Junakson pisze:Puskas tez tam nie powinien być Raul ma lwięcej bramek strzelonych od niego w barwach Realu.
To jest Historia ligi hiszpańskiej, a Raul jeszcze gra.
: 30 stycznia 2005, 13:55
autor: Jezzo
brak distefano i obecnosc maradony to jakies nieporozumienie, subiektywnie mówiąc hierro takze zasluguje na obecnosc w tej 11
Re: Jedenastka wszech czasów ligi hiszpańskiej
: 30 stycznia 2005, 14:26
autor: Zylka
Zamora - legendarny bramkarz bodajrze Athletic Bilbao, jego imieniem nazwano nagrodę dla bramkarza który puści najmniej bramek w sezonie Ferrer - członek Dream Team'u Barcy który zdobywał 4 razy z rzędu mistrzostwo hiszpani
Migueli - Miguel Bernardo Bianquetti zajmuje uprzywilejowane miejsce w historii FC Barcelony, jako dumny posiadacz rekordu 649 występów w barwach Barçy. To żaden zbieg okoliczności, że tyle razy zagrał dla Barcelony - był jednym z najlepszych obrońców, którzy nosili koszulki w granatowo-bordowe pasy
Koeman - tego chyba nie trzeba przedstawiać
Gordillo- tego nie znam
Luis Suarez - legenda Barcelony, latach 1954-1961 248 meczy strzelając 133 gole oprócz tego w 1960 roku został uznany najlepszym piłkarzem Europy.
Cruyff - jego sylwetka znana chyba jest wszystim
Maradona - nie grał źle w Barcy ale nie wytrzymał presji ze strony kibicow
Romario - nie wielu zawodników zapowiada przes swiom przyjściem zdobycie 30 bramek a potem tego dokonuje,
Puskas, Gento - 2 legendy realu.
: 30 stycznia 2005, 21:50
autor: raptorb
Trzeba przyznać ze hiszpańska liga jest dobra.
: 30 stycznia 2005, 21:55
autor: białas
wydaje mi się, że jest to trafny wybór. każdy z tych zawodników był wielkim piłkarzem i należało mu się to miejsce. ale ja bym dał jeszcze A.di Stefano. był wielkim piłkarzem, a jednak nie ma go tam...
: 31 stycznia 2005, 13:33
autor: Junakson
Jędruś pisze:To jest Historia ligi hiszpańskiej, a Raul jeszcze gra.
Raul to grająca legenda Realu.