Strona 1 z 1

Zmarł młody piłkarz Benfiki Lizbona Bruno Baiao

: 16 maja 2004, 11:47
autor: RuTeK
Kapitan młodzieżowej drużyny Benfiki Lizbona, 19-letni Bruno Baiao zmarł w sobotę w szpitalu nie odzyskawszy przytomności po ataku serca, którego doznał we wtorek - poinformował media rzecznik prasowy klubu.

Szpital Curry Cabral w Lizbonie ostatni komunikat o stanie zdrowia młodego piłkarza wydał w piątek informując, że jest nadal w stanie krytycznym.

Bruno Baiao trafił do szpitala nieprzytomny we wtorek wieczorem w wyniku ataku serca i zatoru płucnego. Doznał go pół godziny po treningu, kiedy wraz z kolegami z drużyny przebywał w klubowej kawiarni.

Jak poinformował w komunikacie lizboński klub - Baiao, który już w przeszłości miał problemy z sercem, przeszedł szereg badań lekarskich i został uznany za zdolnego do uprawiania sportu.

Benfica Lizbona przeżyła 25 stycznia br podobną tragedię. Podczas meczu doznał ataku serca i zmarł 24-letni węgierski piłkarz portugalskiego klubu Miklos Feher. Sekcja zwłok wykazała, że zgon nastąpił z przyczyn naturalnych, na skutek arytmii serca.

www.wp.pl
Az mi sie nie chce wierzyc ze 19 letni chlopak umiera na atak serca :( [*]

: 16 maja 2004, 11:55
autor: Batigol
Kazda smierc jest tragedia. Fakt ten poteguje informacja, ze nieszczesliwy pilkarz mial jedynie 19 lat :cry: Tragedia jest, ze atak serca spotyka tak mlode osoby :cry: [*] [*]

: 16 maja 2004, 12:01
autor: YoUri`
Dzisiejszy sport wymaga takiego nakladu sil, ze nieraz, mlode przeciez, organizmy nie wytrzymuja. Mysle jednak, ze powinno sie zaostrzyc badania sportowo-lekarskie. Lekarz sportowy nie moze wyrazac zgody na to, zeby zawodnik trenowal tylko dlatego ze jest dobry. Jesli ma problemy z sercem, to natychmiast powinien odrzucic tak wielki wysilek fizyczny. Ale watpie zeby to sie szybko zmienilo, o ile wogole sie zmieni.

A dla Bruno Baiao [`][`][`][`][`][`][`][`][`][`][`]

: 16 maja 2004, 12:16
autor: nookie
Ja nie rozumiem...skoro przeszedl te badanie to jakim cudem zostal dopuszczony do gry?? :? jak dla mnie te badania powinny byc ostrzejsze albo cos innego...nie wiem...w kazdym razie FIFA powinna sie zainteresowac takimi przypadkami bo to nie pierwszy raz kiedy mlody czlowiek umiera z powodu gry w noge...trzeba jak najszybciej rozwiazac ten problem :evil:

: 16 maja 2004, 13:15
autor: juve21
Tym bardziej że w Benfice to już drugi taki przypadek.Powinni przeprowadzić tam śledztwo bo jeśli koksował to mnie nie dziwi że serce mu wysiadło....

: 16 maja 2004, 13:40
autor: Zdun
Wielka tragedia dla piłki noznej, bo to jest kolejny taki wypadek, kiedy zawodnik juz nie może a che pokazac sie trenerowi z jak najlepszej strony. ALE pamiętajmy NAJWAZNIEJSZE JEST ZDROWIE!!!