Strona 1 z 1

Angielski dziennik przegrał proces sądowy z Materazzim

: 05 kwietnia 2008, 13:47
autor: Dybala 4ever
znalazłem ciekawego newsa na pilka.pl :) oto on:

Angielski Daily Star musi publicznie przeprosić defensora piłkarskiej reprezentacji Włoch i Interu Mediolan Marco Materazziego i zapłacić mu odszkodowanie za artykuł, który ukazał się na łamach gazety po finałowym meczu Mistrzostw Świata 2006 między Francją a Włochami.

Dziennikarze po pamiętnym wydarzeniu z Zidanem w roli głównej (Francuz uderzył głową Włocha w klatkę piersiową, za co został usunięty z boiska) ogłosili światu, że Materazzi sprowokował pomocnika Trójkolorowych uderzając w jego algierskie pochodzenie. Miał go nazwać także terrorystą. Po ukazaniu się wspomnianego artykułu wyznawcy Islamu zaczęli grozić nawet śmiercią Włochowi.

Prawie dwa lata po całym zajściu właściciele dziennika Daily Star muszą przeprosić Materazziego, zapłacić mu odszkodowanie i dodatkowo pokryć
koszty całego procesu, który wytoczył im zawodnik.

Przynajmniej dla Materaca bedzie to osobiste zwyciestwo nad angielskimi brukowcami :D

źródło:http://www.pilka.pl/?mid=1&show=84873

: 05 kwietnia 2008, 14:55
autor: Mr Cezary
Nie dziwię się Materazziemu. Niby brukowcami nie należy sobie zaprzątać głowy, ale w tym momencie mogło to mieć przykre konsekwencje dla zdrowia i życia Materaca. W końcu z tymi z Islamu lepiej uważać :P

: 05 kwietnia 2008, 16:05
autor: Cocostar
Właśnie z tym Islamem to trzeba bardzo uważać.Nie dziwię się Materacowi , że wytoczył taki proces temu brukowcowi. jednak to wydarzenie z tego pamiętnego finału nie powinno mieć miejsca.

: 05 kwietnia 2008, 17:12
autor: losbond
Mr Cezary pisze:Nie dziwię się Materazziemu. Niby brukowcami nie należy sobie zaprzątać głowy, ale w tym momencie mogło to mieć przykre konsekwencje dla zdrowia i życia Materaca. W końcu z tymi z Islamu lepiej uważać :P
Masz racje. Swoja droga te buraki z brukowcow to za grosz rozsadku i odpowiedzialnosci nie maja. Glupoty takie pisza, ze az zeby bola, byle tylko naklad sie sprzedal. Druga sprawa to kto kupuje takie szmatlawce :?: Ludzie dziwni sa... :?