Strona 1 z 2
Alianz z Górnikiem!
: 31 maja 2007, 14:54
autor: Juve The Best
Dzisiaj zarząd Towarzystwa Ubezpieczeniowego Allianz Polska S.A. podjął decyzję o rozpoczęciu współpracy z klubem Górnik Zabrze. Allianz Polska dokapitalizuje klub i stanie się większościowym udziałowcem. Tym samym klub może liczyć na długofalowe zaangażowanie Allianz Polska. Budżet na sezon 2007/2008 zostanie co najmniej podwojony.
Allianz Polska zależy na przywróceniu długofalowej stabilności finansowej i organizacyjnej w klubie. Umowa z właścicielem klubu zostanie podpisana w pierwszej połowie lipca. W tej chwili będą trwały ostateczne uzgodnienia z właścicielem i władzami klubu.
W 2005 roku odkryliśmy Roberta Kubicę i w myśl hasła „Wspieramy najlepszych w drodze na szczyt” pomogliśmy mu na jego drodze do Formuły 1. Wierzę, że i tym razem będziemy mieć szczęśliwą rękę i sukcesami zakończy się nasze zaangażowanie w Górnik Zabrze. Uważam także, że uda nam się wykorzystać nasze doświadczenia biznesowe i marketingowe do rozwoju klubu – mówi Paweł Dangel, prezes zarządu Allianz Polska.
Nowy stadion, dla minimum 25 000 kibiców jest warunkiem powodzenia całego przedsięwzięcia, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Allianz Polska liczy na aktywny udział władz Zabrza w budowie nowego stadionu. Ponieważ oprócz celów sportowych bardzo ważne dla firmy jest stworzenie warunków dla bezpiecznego i rodzinnego kibicowania zespołowi Górnika Zabrze.
Jesteśmy drugą grupą ubezpieczeniową w Polsce. Czas także w sporcie, nie tylko w biznesie, zacząć grać w pierwszej lidze. Stąd decyzja o wsparciu Górnika Zabrze. Górnik Zabrze ma bardzo silną markę w Polsce, podobnie Allianz. Wierzę, że wspólnie uda nam się osiągnąć sukces sportowy na miarę legendy tego klubu. Nasz cel to Mistrzostwo Polski na Mistrzostwa Europy w roku 2012 – mówi Michael Mueller, wiceprezes zarządu Allianz Polska.
Grupa Allianz jest związana ze sportem w Polsce i na świecie. Allianz jest sponsorem tytularnym słynnego stadionu Allianz Arena w Monachium, jest globalnym partnerem Formuły1, czy też głównym sponsorem teamu BMW Oracle startującego regatach o Puchar Ameryki. W Polsce Allianz był sponsorem Roberta Kubicy, od 2004 roku sponsoruje transmisje telewizyjne Formuły 1, wspiera finansowo kapitana Jarosława Kaczorowskiego, który we wrześniu wystartuje w samotnych regatach transatlantyckich. Na Śląsku firma zorganizowała w 2005 roku turniej piłkarski Allianz Gol, w którym wzięło udział 1300 młodych piłkarzy.
ZNÓW BĘDZIE WIELKI NASZ GRÓNIK ZNÓW BĘDZIE WIELKI
: 31 maja 2007, 15:12
autor: mpolek
Znaczy tak najważniejsze to jest spłacić długi, żeby nic im nie groziło. Jak zapłacą te zadłuenia to PZPN nie może im już podskoczyć. Jeżeli mowa o stadionie to jak najbardziej przydałby porządny remont. Kolejna sprawa to dobre zakupy i Górnik Zabrze będzie znowu na szczycie:):)
Tak po szczerości to boję się wiedzieć co będzie się działo w przyszłym sezonie - do pierwszej ligi awansował Ruch Chorzów, Polonia Bytom i Zagłębie Sosnowiec. Jeszczem ze 2 góra 3 lata i dołączy GKS Katowice.
Tak w gruncie rzeczy to mam problem bo mieszkam w dzielnicy Górnika i ide za Górnikiem, natomiast chodze do szkoły, która jest w dzielnicy Ruchu i mają mnie tam za potencjalnego Żabola. Dlatego w przyszłym sezonie będę miał przerąbane

: 31 maja 2007, 15:46
autor: Conrad JUVE
nie wiem skad masz informacje ze Polonia Bytom awansowala

zostaly jeszcze dwie kolejki do konca rozgrywek polonia bytom ma 3 pkt. przewagi nad 5-ta w tabeli Lechia Gdansk i 5pkt. nad polonia wa-wa a jeszcze chca jej odebrac 3 pkt. za zaleglosci finansowe wobec pilkarzy

wiec nie gadaj ze bytom awasowal bo wcale tak nie jest 8)
: 31 maja 2007, 15:47
autor: rastapastor
Mam nadzieję, że nowy sponsor nie poskąpi funduszy i pomże Górnikowi stworzyć drużynę na miarę OE...
Pyt z innej beczki do autroa tematu...widzę że jesteś kibicem Concordii Knurów...powiedz mi czy awansowali do wyższej ligi w tym sezonie? do 5 czy 4??
Pozdrooo...BLESS
: 31 maja 2007, 16:18
autor: January
rastapastor pisze:Pyt z innej beczki do autroa tematu...widzę że jesteś kibicem Concordii Knurów...powiedz mi czy awansowali do wyższej ligi w tym sezonie? do 5 czy 4??
Pozdrooo...BLESS
Concordia miała duże szanse na awans w tym sezonie, ale chyba zaprzepaściła je kilkoma przegranymi, o ile się nie myle to pozostało jeszcze kilka kolejek do końca sezonu.
zapraszam na
http://www.concordia.knurow.biz/
co do tematu to Allianz postawił warunek, że przejmuje Górnika, jeśli ci zgodzą się na budowę nowego stadionu, czyli korzystna sprawa dla Górnika...
: 31 maja 2007, 16:46
autor: dzodzik
Należy się tylko cieszyć że coraz więcej renomowanych i wielkich firm chce inwestować w Polski futbol (ITI- Legia, Kolporter- Korona, Zagłębie- KGHM, Alianz- Górnik itd.). dzięki temu być może za parę lat będziemy się cieszyć rozgrywkami na poziomie zachodnim i nie będziemy musieli się wstydzić za Polskie drużyny.
: 31 maja 2007, 18:31
autor: Ultras
Bardzo dobra informacja, oby więcej takich. Kolejny klub zyskuje mocnego sponsora i stabilność finansową a z tym w Górniku ostatnio różnie bywało... Piłka nożna na Śląsku co by nie mówić wraz z upadkiem kolejnych kopaln, które były głównymi sponsorami upada dlatego takie informacje jak przejęcie Górnika przez porządną markę jest wielkim plusem i nadzieją na lepsze jutro.
Mimo, że za klubem tym nie przepadam to bardzo mnie ta wiadomość ucieszyła.
: 31 maja 2007, 18:36
autor: ascalcin
Gratulacje dla Górnika mam nadzieję że znów wróci dobry Górnik i będzie walczył o mistrza mimo że nie jestem kibicem Górnika to życzę jak najlepiej temu klubowi i mam nadzieję że będzie w Zabrzu stadion podobny do Bayernu i TSV

: 31 maja 2007, 18:44
autor: wloski
mpolek pisze:Tak w gruncie rzeczy to mam problem bo mieszkam w dzielnicy Górnika i ide za Górnikiem, natomiast chodze do szkoły, która jest w dzielnicy Ruchu i mają mnie tam za potencjalnego Żabola. Dlatego w przyszłym sezonie będę miał przerąbane

W moim miejscu zamieszkania rządzi GieKSa, a chodzę do Tychów, wiec tam GKS Tychy szefuje, jednak jeszcze mi się nie oberwało, za to, że nie kibicuje jednym i drugim, z Polskiej ligi tylko darze sentymentem Górnik Zabrze.
Wracając do tematu to świetna sprawa, bo nam zacznie ekstraklasa rosnąć w siłę i będzie ciekawsza, a jak będzie ciekawsza wiecej mamony będzie itp. itp. , ja już dawno o tym słyszałem, że Allianz ma przejąć Górnik Zabrze, co więcej słyszałem, że jeśli Górnik miałby wybudowany szybko stadion to można by było rozgrywać Euro na stadionie Chorzowskim, a stadion Górnika byłby treningowym.
Nawet znalazłem news do tego, co napisałem:
Gornik.Zabrze.pl pisze:Współpraca Zabrza i Chorzowa
- Na boisku można rywalizować. W walce o Euro 2012 można mówić jednym głosem - twierdzą władze Chorzowa i Zabrza - czytamy w "Sporcie".
Zabrze i Chorzów podpisały we wtorek list intencyjny w sprawie wspólnych działań na rzecz organizacji Euro 2012 na Śląsku. Idea jest następująca. W Chorzowie piłkarze mieliby grać mecze, Zabrze byłoby bazą treningową spełniającą wymogi UEFA. - Na tym pomyśle mogą zyskać wszyscy, a do wygrania jest naprawdę wiele - twierdzi prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.
Wiele wspólnego
Spotkanie odbyło się w Zabrzu, na terenie Górnika. Zaproszono na nie wiceprezydenta Chorzowa Joachima Otte. - To dobry pomysł. My mamy stadion, Zabrze ma wszystko, by stworzyć doskonałą bazę. Poza tym wszystko mamy wspólne. Dobre drogi, świetnie usytuowane obiekty, przecinające się dwie autostrady, lotniska... Baza treningowa powinna być w odległości nie większej niż 50 kilometrów. Dlatego kilku kandydatów odpada, chociażby Wisła. Połączenie Zabrza i Chorzowa jest znakomite już dziś. A będzie jeszcze lepsze - twierdzi Otte, pochodzący z... Zabrza. - Wiem jaka jest rywalizacja Górnika i Ruchu na piłkarskich boiskach, bardzo cieszę się, że czekają nas ponownie derby, ale Euro musi nas połączyć. Lepszej okazji już nie będzie.
Doskonały impuls
Połączone siły Zabrza i Chorzowa faktycznie mogą wyglądać imponująco. Chorzów już ma stadion, któremu najbliżej do spełnienia wszystkich wymogów UEFA. Zabrze? Stadion się co prawda sypie, ale jest koncepcja budowy nowego obiektu, na około 25000 widzów. To jeden z wymogów firmy Allianz, która inwestuje w klub. Miałby on powstać do 2010 roku. Górnik ma jednak juz dziś, prawdopodobnie najlepszą bazę treningową w kraju. Tylko wokół płyty na Roosevelta jest pięć pełnowymiarowych boisk, a może ich być jeszcze więcej. - Od postępu nie uciekniemy. Chcemy budować nowy stadion, ma powstać nowy hotel, powstanie boisko ze sztuczną nawierzchnia. Planowaliśmy te inwestycje niezależnie od Euro. Teraz jednak jest doskonały impuls, by prace przyśpieszyć. Tereny i nasze położenie to atuty, których każdy musi nam zazdrościć. Można do nas dojechać bez problemu z południowej i zachodniej Europy - wylicza prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.
źródło: Sport
: 31 maja 2007, 18:44
autor: Lasher
Świetna wiadomość licze na to że Górnik zacznie sie liczyć w OE bo to jest klub z tradycjami które nie powinny zostać zapomniane.
: 31 maja 2007, 19:30
autor: tabo89
to teraz czekamy tylko na cos w rodzaju Allianz Arena w Zabrzu
bardzo dobrze ze takie firmy inwestuja w polska piłke bo to pozwoli sie jej rozwijac i tworzyc niezbedna baze treningowa dla młodych talentów i moze wkoncu nasza polska piłka pojdzie naprzód
: 31 maja 2007, 20:30
autor: prosto
juz za za 2 sezony zobaczymy w LM we finale JUVE vs GÓRNIK :-D
: 31 maja 2007, 22:03
autor: Buri
Miejmy nadzieje że wraz z Allianzem przyjda do Górnika nie tylko pieniądze ale i sukcesy. Bo wiadomo że jedno z drugie dość znacząco wspiera

Górnik na szczycie Orange Ekstraklasy !?
: 31 maja 2007, 22:26
autor: MaHeR
Ja mam nadzieje ze Górnik "podniesie sie z ziemi" bo jest to jeden z najwspanialszych polskich klubów...
wiec czekamy na Wielki Powrót na szczyt ;D
: 01 czerwca 2007, 11:03
autor: Mr Cezary
Super. Allianz spłaci długi Górnikowi. Już teraz PZPN ma wydać licencję na przyszły sezon drużynie z Zabrza. Do 2010 roku ma powstać stadion na minimum 25 000 widzów. W 2012 Allianz planuje zdobycie mistrzostwa Polski. Już teraz są prowadzone rozmowy z Piotrem Gizą i Ryszardem Wieczorkiem. Do Górniką mogą powrócić Hajto, Kłos, a także Wiśnia. Było by pięknie!