Strona 1 z 1

Prezentacja

: 18 marca 2007, 22:42
autor: Bobeknaklo
Moje pierwsze dzieło. Jest to prezentacja zlozona ze zdjec. Jest to jakby pokaz slajdow. Ma 28mb i jest w formacie wmv. Chcialem zrobic kompilacje ale w movie markerze nie dodaje mi video powyzej 1mb. Jest to moja pierwsza taka praca wiec prosze o oceny. Wiem ze wielu sie moze nie spodobac ale mowcie mi co robie zle. I z muzyka moze byc nieciekawie bo nie mam takiej ktora by tam idealnie pasowala. Teraz wrzucam na rapida. Za chwile zapodam link. Jak wygasnie to mowcie, wrzuce jeszcze raz. Oceniajcie!!!



http://rapidshare.com/files/21686233/Ju ... k.wmv.html

: 19 marca 2007, 09:25
autor: Kamil_on
A ja ci proponuje zebys wrzucil to na Google Video albo na YouTube bo raczej nikt nie bedzie sklonny do sciagniecia 28mb pracy debiutujacego autora.

Video google

: 20 marca 2007, 14:39
autor: Bobeknaklo

: 20 marca 2007, 15:22
autor: Kamil_on
Wiec... Zdjecia jak zdjecia , od czasu do czasu pojawialy sie ciekawe ujecia ale twoja prace oceniam na 2+/6 . Mam kilka uzasadnien tej oceny :

Pierwsza czesc pracy byla ok, choc zdjecia powtarzaly sie i nie byly one przedniej jakosci . Najbardziej podobaly mi sie sceny pilkarzy ze swoimi rodzinami a zdjecia z reszty pracy byly dosyc popularne i nie trzeba bylo sie zbytnio trudzic aby je wyszukac . Jak sie mozna domyslic opisywales zdobycie 28 scudetto a wiec za kompletne nieporozumienie uznam to ze na wyswietlonym w twojej pracy skladzie znalazl sie Patrick Vieira ktory przyszedl do klubu kilka miesiecy pozniej . Osobiscie radze ci zebys sprobowal zmontowac jakas kompilacje gdyz takie prace budza wieksze zinteresowanie niz slajdy ze zdjeciami . Zdaje sobie sprawe ze dopiero zaczynasz zabawe z multimediami ale powiem szczerze ze wolal bym obejrzec slaba kompilacje w ktorej cos sie dzieje niz slaby slajd ze zdjeciami przy ktorym idzie zasnac .

P.S

Zapomnial by o jeszcze jednym karygodnym bledzie : zdecyduj w jaki jezyku wstawiasz napisy bo wyglada to niezaciekawie : poczatek " Bobek presents " a potem teksty w stylu "ale wszystko sie musi kiedys skonczyc " a na samym koncu 'but on men ". Chlopie mozna sie zaplatac :D

Probuj dalej i podpatruj najlepszych na tym forum : Mateuszek , Railis i wielu innych . Powodzenia i brawa za odwage :bravo: :bravo: :bravo:

: 20 marca 2007, 17:08
autor: Siewier
Wiadomo, że prezentacji nie można oceniać tak jak kompilacji, ponieważ filmiki są dużo atrakcyjniejsze, są szybkie, żwawe i przeważnie dynamiczne.
Jeśli chodzi o prezentacje to wg powinno się trzymać trzech takich jakby schematów :
1- wolna prezentacja, fotki zmieniają się powoli, muzyka jest spokojna, coś co ma ścisnąć widza za serce.
2- szybka prezentacja, wszystko analogicznie jak przy 1, muzyka szybka i agresywna, fotki zmieniające się dynamicznie, coś co ma pokazać taki "power"
3- mieszanka modelu nr 1 i 2, chyba nie ma co tutaj tłumaczyć, jedna piosenka która zmienia swoje tempo, lub dwie, jedna wolna, druga szybka.

W swojej prezentacji zastosowałeś model 3. Pomysł był dobry, jednak nie ustrzegłeś się od kilku błędów, co jest zrozumiałe, tym bardziej, że jak napisałeś, jest to Twoje pierwsze dzieło.

*Przede wszystkim prezentacja jest za długa, przez co robi się nudnawa, sam kilka razy przeskakiwałem różne momenty. Jest to spowodowane tym, że jest ona długa, i tym, że fotki zbyt powoli się zmieniają. Momentami aż chce się uderzyć pięścią w "enter" by wyskoczyło następne zdjęcie :P

*Tak jak napisał wyżej Kamil_on, powinieneś się trzymać jednego języka, a w Twojej pracy można znaleźć języki polski, angielski i elementy włoskiego. Powinieneś się skupić na odbiorcach posługujących się konkretnie jednym językiem. Oczywiście jeśli chcesz trafić do szerszego grona widzów to najlepiej jest trzymać się języka angielskiego, bo jak wiadomo jest najbardziej rozpowszechniony na świecie. Możesz też wprowadzić podwójne napisy, oba w różnych językach. Jednak to już musiało być zrobione zgrabnie, tak, żeby napisy się ze sobą nie gryzły i się nie przysłaniały. Ewentualnie zawsze możesz zrobić też kilka wersji prezentacji, jedną po polsku, druga po angielsku, trzecią po włosku itd

*Muzyka a zdjęcia - te dwie piosenki, które wybrałeś pasują do całości prezentacji, ale ... Podzieliłeś tą prezentacje muzycznie na dwie części, a charakterem jest ona podzielona na cztery części. Nie wiem jaki miałeś zamysł, ja to widzę tak, że najpierw chciałem przedstawić świętowanie na stadionie (część pierwsza), później świętowanie na mieście (część druga), następnie widzimy przedstawiony motyw degradacji do serie b i "zdrady" przez piłkarzy, którzy odeszli z klubu (część trzecia) i na końcu pokazanie Alexa jako prawdziwego Juventino, który mimo wszystko został z nami w tych ciężkich chwilach.
I teraz tak, w części pierwszej jest wolna piosenka, tak jak miało być, gdy kończą się zdjęcia z tej części kończy się też pierwsza piosenka, zaczyna druga-szybsza i zaczynają fotki z tej mojej części drugiej. Bardzo dobrze, tak powinno być, jednak tutaj fotki powinny się przesuwać zdecydowanie szybciej. Większość fotek przedstawia autokar z piłkarzami, fotki powinny się przesuwać szybciej, dynamiczniej, tak żeby można było poczuć, że te autokar nie stoi w miejscu tylko się porusza, trąbi, piłkarz wiwatują, tłum szaleje, a dziewczyny biegają wokół autokaru nagie i potrząsają w górę i dół tym co maja, tak DYN dan DYN dan DYN dan DYN dan... :D
Później jest motyw degradacji do serie b i odejście piłkarzy, tutaj powinna być inna muzyka, nadal leci kawałek z poprzedniej części, szybka muzyka wg mnie do tego nie pasuje. Później jest już motyw Alexa, muzyka pasuje.

Robienie tego typu materiałów, kompilacji jak i prezentacji powinieneś po części traktować jak pisanie wypracowania w szkole. Musisz sobie powiedzieć co chcesz zrobić, podzielić to na jakiś wstęp, rozwinięcie i zakończenie przy czym w rozwinięciu oczywiście jest miejsce na zrobienie jakiś "działów". Oczywiście nie traktuj tego dosłownie jako wypracowania, bo tutaj nie ma miejsca na "lanie wody" :)

Błędów jest dużo, jednak biorą się one z braku doświadczenia autora, a błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi. Nie jest źle, bądź wytrwały a z biegiem czasu Twoje prace nabiorą kolorów :)

trzym się ziom :prochno:

: 20 marca 2007, 17:38
autor: Bobeknaklo
Dzieki za oceny. Kiedy tak czytam to widze ile wychodzi bledow. Na poczatku chcialem stworzyc taka krotka prezentacje o tym jak juventus w przciagu paru miesiecy stoczyl sie na dno. oczywiscie to tylko przenosnia bo uwazam ze juve nadal jest wielkie i jeszcze sporo osiagnie. ale wracajac. wiedzialem ze problemem bedzie dlugosc. druga sprawa to muzyka. powiem szczerze ze nie trudzilem sie zbytnio zeby znalezc odpowiednia. poprostu bralem co mialem. nastepnym razem bardziej sie postaram. na poczatku chcialem zrobic krotka kompilacje pokazujaca nasze wielkie talenty. palladino i bojinov. mam materialy ale nie moge znalezc zadnego programu zebym mogl to skleic w calosc, dodac odrobine efektow a to wszystko przy przyzwoitej jakosci. zaczalem od movie markera ale nie wiedziec czemu nie moge importowac video powyzej 1mb. kidy chce np wrzucic bramke 2mb to mysli, mysli a postepu zero. sciagnalem vegasa ale nie moge odpalic. mam problemy z kluczem i activate. jakby ktos znal dobry w miare prosty programik to niech mi napisze na tym forum albo gg. bardzo prosze. jeszcze raz dzieki za komenty

: 20 marca 2007, 19:38
autor: Gość
Słuchaj Bobek1991 , jak na pierwszy raz to bardzo przyzwoicie , a patrze na Twoją prace okiem zwykłego "szarego " internauty ( ups , przepraszam , to jest niewłaściwe słowo , "INTERnauty" , może sie nieciekawie kojarzyć :) , a nie jakiegoś tam weterana kompilacji . Zdjęcia są ciekawe , niektóre widziałem pierwszy raz , najbardziej podobały mi sie te piłkarzy z rodzinami , i Zlatana z koszulką Interu bo wyglądał jak głupi gej :prochno: . "Trochę" za wolno je przesuwałeś , każdy obrazek można by obejżeć aż za dokładnie. Z doborem muzyki zwykle jest różnie , każdy ma inny gust , nigdy nie zrobisz tak ,że każdemu będzie sie podobało . Dla mnie było OK , tylko dobrze by było gdybyś spróbował zsynchronizować lecącą w tle muze z tym co dzieje się na ekranie . Moja ocena to 4-/6, dlatego ,że właśnie troche to za wolno szło , równie dobrze mogło to trwać nie 10 minut tylko 5 , jakbyś skrócił większość obrazków o połowę . Wiem jak to jest , gdy sie robi pierwszy raz kompilacje , błędy dopiero wychodzą jak ją skończysz . W momencie gdy to pisze na dysk zapisuje sie mój pierwszy "wytwór". Tematem jest Marcelo Zalayeta , lada moment będe go wrzucał na google , w ramach rewanżu mógłbys go oglądnąć i skomentować :wink:

: 20 marca 2007, 20:19
autor: Skierosiek
Powiem tak- pierwszy raz widzę taką "slajdową" kompilację ... niektóre zdjęcia są bardzo udane i śmieszne ... ale niektórych wolałbym nie widzieć ... mimo wszystko to bardzo udane tylko jedno ale: trochę się nudzi pod koniec...

ale powodzenia w dalszej pracy :bravo: