Strona 1 z 1

Policja w siedzibie Juventusu

: 18 maja 2006, 17:37
autor: jt10
Włoska policja podatkowa przeszukała siedzibę Juventusu Turyn. Ma to związek ze skandalem korupcyjnym, w który zamieszany jest triumfator rozgrywek piłkarskiej Serie A.
Policja przeszukała także domy dwóch czołowych piłkarzy Juventusu – Szweda Zlatana Ibrahimovica i Włocha Fabio Cannavaro. Oficjalnie obaj piłkarze nie są objęci śledztwem.
Dwa tygodnie temu włoska prasa ujawniła zapis podsłuchanych za zgodą prokuratora rozmów, podczas których dyrektor generalny Juventusu Luciano Moggi ustalał z byłym już szefem specjalnej komisji sędziowskiej związku Pier Luigim Pairetto, kto ma sędziować mecze zarówno krajowe, jak i międzynarodowe jego klubu.
Cały zarząd Juventusu podał się do dymisji. Turyńskiemu klubowi, który ostatnio zdobył mistrzostwo Włoch, grozi karna relegacja z Serie A.
Śledztwo w sprawie korupcji nie dotyczy tylko Juventusu. Prokuratura w Neapolu objęła nim 41 osób – przedstawicieli kilku klubów (m.in. AC Milan, Lazio Rzym i Fiorentiny), sędziów oraz działaczy federacji piłkarskiej.
Ewentualność dyskwalifikacji czołowych klubów jest kłopotliwa dla włoskiej federacji, która w najbliższym czasie musi zgłosić zespoły do rozgrywek w europejskich pucharach. Termin zgłoszeń do kwalifikacji Ligi Mistrzów upływa 5 czerwca, jednak UEFA zasygnalizowała, że w tej sytuacji jest gotowa wydłużyć czas przyjmowania aplikacji.

Źródła: PAP, TVP

: 18 maja 2006, 17:45
autor: naros
Mam nadzieje ze nic nie znaleźli w tej siedzibie no i w domach Zlatana i Fabio.

: 18 maja 2006, 18:01
autor: The_Sickness
nie sądze, aby coś znaleźli w domach zlatana i fabio, bo jaki oni mogą mieć związek z tą aferą.

: 18 maja 2006, 18:04
autor: Tasak
Ostatnio mamy tyle afer, że bym się nie zdziwił jakby w domu Fabio znaleźli z 50kg koksu, a u Zlatana w piwnicy odbywają sie co tydzień walki psów... :P
Mimo tego z każdym dniem jesteśmy bliżej pozotania w SerieA, czyli czas działa na Naszą korzyść... :smile:

: 18 maja 2006, 23:25
autor: hara
The_Sickness pisze:nie sądze, aby coś znaleźli w domach zlatana i fabio, bo jaki oni mogą mieć związek z tą aferą.
Po obejrzeniu kilku filmików związanych z Fabio, a mianowicie jego akcjami(czyt. poczuciem humoru) może ganji u niego szukali :D