Nowy Trener?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2020, 14:03

@Poulinho: pisałem w temacie o zarządzie, że nie wiem po co zatrudniliśmy Sarriego

trener nie ma zawodników przekonywać tylko ustawia ich i mają tam grać, naszym się po prostu role pomyliły

@jackop: ano, i jeszcze Włoch ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2020, 14:34

Maly pisze:
17 sierpnia 2020, 14:03
@Poulinho: pisałem w temacie o zarządzie, że nie wiem po co zatrudniliśmy Sarriego

trener nie ma zawodników przekonywać tylko ustawia ich i mają tam grać, naszym się po prostu role pomyliły

@jackop: ano, i jeszcze Włoch ;)
To jest dosyć archaiczne podejście. Klopp nie wzniósł Borussi na szczyt bo potrafił ich ustawić tylko dlatego, że potrafił ich przekonać, że mają <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> po boisku. Zidane nie wygrał 3xLM bo powiedział CR7, gdzie ma stać na boisku tylko dlatego, że potrafił przekonać zespół do ciągłego pressowania przeciwnika. Conte nie przywrócił nas na szczyt ligi włoskiej bo nagle odkrył zbawienne 352 tylko dlatego, że piłkarze za jego czasów gryźli trawę. Przykłady można mnożyć. Piłka nożna przestała się opierać tylko i wyłącznie na taktyce (bo gdyby było inaczej to liga włoska byłaby na szczycie), a zaczęła być starciem motywatorów.

Oczywiście, że zatrudnienie Sarriego było błędem, tego chyba nikt nie zamierza negować, nawet zarząd skoro zwolnił go po roku. Niemniej przyczyny jego zatrudnienia są jasne, chodziło o zmianę stylu i mentalności. Allegri miał w głowie własne rozwiązanie, silna obrona, a z przodu macie coś wymyślić i ja poniekąd zgadzam się z tym założeniem, tylko że ono poszło zdecydowanie za daleko (i patrząc po wywiadach Allegri zaczął zdawać sobie z tego sprawę). Taktyczne podejście pozwala na wyniesienie słabego lub średniego zespołu wyżej, dlatego Juventus Conte był tak mocny mimo (w porównanie do aktualnego stanu) średniej kadry. Ten czas jednak minął. De Bruyne, Silva, Havertz czy Eriksen nie grają schematycznie, bo to zabija ich kreatywność. Oni mają zauważyć lukę u przeciwnika i tam zagrać. Zapewne między innymi dlatego Eriksen nie gra u Conte, bo ten przecież uwielbia schematy. Aktualnie najlepsi trenerzy muszą być najlepszymi motywatorami, choć oczywiście musi to mieć też jakieś taktyczne fundamenty, ale to nie one są najważniejsze.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2020, 15:13

wydaje mi się, że ty uprościłeś to jeszcze bardziej niż ja :) Klopp w BVB z piłkokopaczy zrobił drużynę, z kilku Panów piłkarzy, to nie tylko przekonanie ich, że warto pobiegać, popresować itp itd. ;) Zidane też jakby to było takie proste wygrałby teraz LM kolejny raz ale jednak coś nie zagrało a przecież szatnia tańczy jak on zagra, poległ jednak na taktyce ;)

Ericksen nie gra bo pewnie odstaje defensywnie i trzeba po nim łatać dziury, wydaje mi się, że jednak nie ma w tym pomyłki, że nie trafił do Realu, City czy innego Bayernu ani też nigdy nic nie wygrał, gra ładnie dla oka bo potrafi ładnie podać ale no czegoś musi mu jednak brakować a Conte to nie gość co postawi jednostkę nad drużyną wydaje mi się


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2020, 15:41

Tudor w Udine grał 352, Baronio w Napoli u19 3412, więc wiadomo już jak będziemy grali :D


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2020, 16:14

Jeśli 3-5-2 czy 3-4-2-1 będzie jak Atalanty to ja jestem na tak. U Gasperiniego tylko trójka stoperów i dwójka pomocników jest przywiązana do swoich pozycji, reszta ma mniejszą lub większą swobodę.
Mam nadzieję że jeśli Pirlo zdecyduje się na 3-5-2 nie będziemy słyszeli że jeden wahadłowy może być ofensywny a drugi nie itd


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2020, 16:25

Mamy skład pod 433/4231, mam nadzieje ze nikomu do głowy nie przyjdzie implementowanie ponownie tego zohydzonego i oklepanego w środowisku Juventusu ustawienia. Dziś spotkania i trofea wygrywa sie błyskotliwymi skrzydłowymi, a nie ograniczonymi siłą rzeczy w ofensywie wahadłowymi jak np. Lichtsteiner i Evra. Żaden myślący o sukcesach zespół tak nie gra, kombinowanie z 352 kosztowało ostatnio City półfinał LM, grający w ten sposób momentami Lipsk ograł Atletico stawiając na czwórke z tyłu, no chyba że chcemy wzorować się na Atalancie, która koniec końców i tak odpadła, lub fartownym Lyonie, który przez pół roku odpoczywał podczas gdy inni wylewali siódme poty w 35 stopniowych upałach?


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2020, 16:38

a jaki ty masz skład pod 433/4231? ani jednego skrzydłowego, jeden boczny obrońca, brak środkowego napastnika i problem z Bonuccim w bloku 2 osobowym... to nie temat o taktyce i o ile dla mnie ustawienie to tylko cyferki (ale w 352 na pewno łatwo się bronić niż 4xy) to nie piszcie takich głupot że my mamy skład pod jakieś ustawienie, my nawet nie mamy składu na ustawienie "pod Ronaldo" a co dopiero jakieś bardziej kreatywniejsze typu 352 :) chociaż jeśli pod jakieś mamy to właśnie jest to 352 (Demiral-Bonucci-MDL-Sandro-Cuadrado-Bentancur-Arthur-Rabiot-Ronaldo-Dybala)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2020, 21:11

Bez pomocy i bocznych obrońców potrafiących coś zagrać z przodu to my nie mamy składu do żadnej nowoczesnej taktyki (oczywiście jeśli chcemy się liczyć w LM).


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2020, 06:17

Poprostu pisze:
17 sierpnia 2020, 15:41
Tudor w Udine grał 352, Baronio w Napoli u19 3412, więc wiadomo już jak będziemy grali :D
Nawet mnie nie dobijajcie. 343 jeszcze bym zrozumiał. Zrobimy transfery pod 352, a później będzie problem ze zmianą taktyki, bo nie będzie zawodników. Powinniśmy grać jak każdy topowy zespół 433, ewentualnie 4231.


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2020, 08:25

Maly pisze:
17 sierpnia 2020, 15:13
wydaje mi się, że ty uprościłeś to jeszcze bardziej niż ja :) Klopp w BVB z piłkokopaczy zrobił drużynę, z kilku Panów piłkarzy, to nie tylko przekonanie ich, że warto pobiegać, popresować itp itd. ;) Zidane też jakby to było takie proste wygrałby teraz LM kolejny raz ale jednak coś nie zagrało a przecież szatnia tańczy jak on zagra, poległ jednak na taktyce ;)

Ericksen nie gra bo pewnie odstaje defensywnie i trzeba po nim łatać dziury, wydaje mi się, że jednak nie ma w tym pomyłki, że nie trafił do Realu, City czy innego Bayernu ani też nigdy nic nie wygrał, gra ładnie dla oka bo potrafi ładnie podać ale no czegoś musi mu jednak brakować a Conte to nie gość co postawi jednostkę nad drużyną wydaje mi się
Maly, ale ja się w pełni z Tobą zgadzam że trener musi mieć pojęcie o taktyce, ale aktualnie to nie wystarcza. W klubach z TOPu musi mieć przede wszystkim umiejętność zarządzania zasobami ludzkimi, że wejdę w język korpo, od analizy założeń taktycznych może mieć asystentów. Nie wystarczy mieć pomysł na drużynę, bo nieważne jak wspaniały będzie jeśli nie przekonasz do niego drużyny nic z tego nie wyjdzie. W ostatnich miesiącach mamy multum takich przypadków. Czy Sarri, Kovac, Lopetegui czy nawet Setien to ułomki taktyczne? Wręcz przeciwnie, każdy w swojej poprzedniej drużynie potrafił zachwycać stylem.

Oczywiście, że Eriksen ma braki defensywne i nie potrafi załapać "włoskiej" myśli taktycznej polegającej na obronie wszystkimi zawodnikami, ale nie tylko to jest problemem. Wielokrotnie sam mówiłeś o schematach Conte w ataku, ale czy dla takiego zawodnika jak Eriksen (czy choćby u nas w pierwszym sezonie Pjanic) nie jest to zabijanie jego największej zalety czyli kreatywności?


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2020, 09:48

a czy Conte zabił kreatywność Pirlo? czy zabił kreatywność Teveza lub Vucinicia? wg mnie Conte nie pozwala sobie po prostu by kulała defensywa kosztem tego, że Duńczyk coś stworzy z przodu bo inni też stworzą tylko może innymi metodami a za to pomogą też z tyłu a Ericksen to nie Ronaldo i można go posadzić spokojnie na ławce... przybysz z PL musi pokazać, że z nim w składzie Inter będzie grał lepiej a nie tylko inaczej

a co do tego zarządzania szatnią to kompletnie tego nie kupuje, zawodnicy powinni chociaż spróbować (chociaż to i tak za mało) grać to co wymaga od nich trener, po to on jest i po to są oni w klubie, za takie obowiązki wszyscy pobierają kasę... nie wiem jak było w innych klubach ale nasi wg mnie nawet nie spróbowali grać tak jak Sarri by sobie życzył


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 21 marca 2021, 16:56

Minęło JUŻ 2 minuty po zakończonym heroicznym meczu z Benevento. Dlaczego ja tu nie widzę informacji o zwolnieniu Pana trenera??!!


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 marca 2021, 17:21

Sam nie wierzę, że to pisze ale dzisija wieczorem Allegri powinien być w Turynie aby jutro poprowadzić już trening.. Eksperyment Dyzma upadł.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 21 marca 2021, 17:23

Tonący się brzytwy chwyta. Allegri od zaraz, bo niestety nie ma nikogo innego, kto mógłby spróbować zagwarantować jakikolwiek poziom.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 marca 2021, 17:37

Na chwilę obecną powinno być dwóch kandydatów do natychmiastowego objęcia Juve:
1) Allegri jako znający ten klub od podszewki i gwarant wyników, ale z pewnością nie gry miłej dla oka. Jestem pewny, że Max jeszcze poprowadzi Starą Damę, ale teraz wolałbym zobaczyć zagranicznego trenera Juventusu.
2) Jardim jeśli zamierzamy poważnie postawić na młodzież i pozwolimy mu na dwa sezony spokojnej pracy.
Oczywiście w miejsce Jardima można wstawić Gasperiniego, ale Gianpiero wciąż ma ważną umowę z Atalantą, więc póki co wykluczyłem taką opcję z powodów formalnych. Szkoda, że tak potoczyła się sytuacja z Tuchelem i Chelsea, bo to jego lub ewentualnie Nagelsmanna najchętniej ujrzałbym na naszej ławce trenerskiej (rzecz jasna wśród realnych kandydatur a nie marzeń typu Klopp czy Guardiola).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
ODPOWIEDZ