Andrea Pirlo

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 10 marca 2021, 08:57

Wydmuszka dej tutaj? No to pass.
Miłej końcówki sezonu dla wszystkich, których jeszcze to interesuje.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 marca 2021, 09:51

Niestety to nie wina Pirlo, że wczoraj nie awansowaliśmy. Nie on winny, że Bentancur, który musiał grać ze względu na brak innych opcji podał do rywala w 1 minucie 1 meczu. Nie on winny, że sędzia przegwizdał dwumecz i nie on winny, że nasz Mr Champions League rozegrał tak fenomenalne pertie, że został oceniony przez włoskie gazety na 9 (2x po 4.5). Nie on też winny jest mentalności starej gwardii, która ma wpływ na całą drużynę. To nie jego wina, że Allegri był tu 5 lat i wpajał swoją gównofilozofię. W maju minie 4 lata od kiedy ostatni raz wygraliśmy pierwszy mecz dwumeczu w fazie pucharowej LM więc to przecież nie przypadek. Trzeba wymienić w pierwszej kolejności takie postacie jak Ronaldo, Bonucci, Chiellini i Buffon żeby zacząć prawdziwe nowe rozdanie i móc wpajać nową filozofię bo stara się nie sprawdza od wielu lat.

Taktycznie wczoraj wcale nie było źle, pomysł na strzelanie goli był ale wykonawcy zawiedli. Miały być podania między obrońców a bramkarza było tego dużo, pewnie nawet za mało bo to zdawało egzamin. Ale już drugi sezon mamy trenera narzekającego na zbyt wolną wymianę piłki i nie gramy inaczej bo piłkarze są ci sami. Z pustego i Salomon nie naleje. Jak się chce grać inaczej niż przez ostatnie lata to po pierwsze trzeba wymienić trenera a po drugie zawodników (na pasujących do koncepcji). U nas sezon temu skończyło się na tym pierwszym a teraz nastąpiła tylko drobna korekta jeśli chodzi o zawodników.
rabiot.png
Wystarczyło podać do Moraty i pewnie Pirlo byłby noszony na rękach.

LM to takie rozgrywki, że jedna poprzeczka, błąd sędziego czy złe podanie może zakończyć udział w tym turnieju. Ocenianie trenera na podstawie suchego wyniku jest trochę głupie i często niesprawiedliwe.

Aha, żeby nie było nieporozumień. Dla mnie też Pirlo jako trener to nie ten poziom póki co ale skoro tej drużyny nie da się trenować to po co jej trener?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Juve_Forever_88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2021
Posty: 154
Rejestracja: 06 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 10 marca 2021, 10:03

Maly pisze:
10 marca 2021, 09:51
Niestety to nie wina Pirlo, że wczoraj nie awansowaliśmy. Nie on winny, że Bentancur, który musiał grać ze względu na brak innych opcji podał do rywala w 1 minucie 1 meczu. Nie on winny, że sędzia przegwizdał oba mecze i nie on winny, że nasz Mr Champions League rozegrał tak fenomenalny dwumecz, że został oceniony przez włoskie gazety na 9 (2x po 4.5). Nie on też winny jest mentalności starej gwardii, która ma wpływ na całą drużynę. To nie jego wina, że Allegri był tu 5 lat i wpajał swoją gównofilozofię. W maju minie 4 lata od kiedy ostatni raz wygraliśmy pierwszy mecz dwumeczu w fazie pucharowej LM więc to przecież nie przypadek. Trzeba wymienić w pierwszej kolejności takie postacie jak Ronaldo, Bonucci, Chiellini i Buffon żeby zacząć prawdziwe nowe rozdanie i móc wpajać nową filozofię bo stara się nie sprawdza od wielu lat.

Taktycznie wczoraj wcale nie było źle, pomysł na strzelanie goli był ale wykonawcy zawiedli. Miały być podania między obrońców a bramkarza było tego dużo, pewnie nawet za mało bo to zdawało egzamin. Ale już drugi sezon mamy trenera narzekającego na zbyt wolną wymianę piłki i nie gramy inaczej bo piłkarze są ci sami. Z pustego i Salomon nie naleje. Jak się chce grać inaczej niż przez ostatnie lata to po pierwsze trzeba wymienić trenera a po drugie zawodników (na pasujących do koncepcji). U nas sezon temu skończyło się na tym pierwszym a teraz nastąpiła tylko drobna korekta jeśli chodzi o zawodników.
Zapomniałeś dopisać, że winny jest jeszcze Mandzukić.
mały nie jesteś w formie.


Juve - storia di un grande amore!

od 97 r. solo Juve!

Subiektywna lista forumowych klaunów:
- Maly (ARCYKLAUN EXTRA);
- Baczu (ARCYKLAUN);
- Alexinho 10 (ARCYKLAUN);
- Poprostu (ARCYKLAUN);
- Siła Spokoju;
- Sorek 21;
- Urbi 27;
- Vitoo.
ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 10 marca 2021, 11:06

Maly pisze:
10 marca 2021, 09:51
Taktycznie wczoraj wcale nie było źle, pomysł na strzelanie goli był ale wykonawcy zawiedli. Miały być podania między obrońców a bramkarza było tego dużo, pewnie nawet za mało bo to zdawało egzamin. Ale już drugi sezon mamy trenera narzekającego na zbyt wolną wymianę piłki i nie gramy inaczej bo piłkarze są ci sami. Z pustego i Salomon nie naleje.
A ja sie nie do końca zgodzę, pełna zgoda co do profilu zawodników i ich mentalności vel Sandro, Bentancur czy innych, którzy mają nieodwracalnie wpojone hamowanie akcji i podawanie do tyłu, a na pierwszym miejscu w ich abecadle piłkarskim znajduje się pozycja "nie ryzykować", paradoksalnie potem podając w poprzek boiska prezentując bramki.

Natomiast nie zgodzę się, że wczoraj taktycznie nie było źle - kurcze tak naprawdę gdyby nie czerwona kartka, to dziś najprawdopodobniej nawet nie byłoby nam przykro, że odpadliśmy w takim stylu, bo najprawdopodobniej Porto spokojniej by awansowało. Do momentu czerwonej wyglądało to co najwyżej średnio, po niej (choć można powiedzieć że od bramki Chiesy) mieliśmy świetne 10-15 minut wiatru w żagle, ale potem właściwie co? Troche znowu bicie głową w mur, które mogło się powieść, natomiast kurde wczoraj zanotowaliśmy bodajże 42 dośrodkowania, czy to jest świetna taktyka? Śmiem wątpić, albo się uda albo się nie uda. Pirlo zapowiadał piłke nowoczesną, szybką, z wysokim pressingiem, co mamy? Pierwsze dwa punkty nawet nie chce mi sie o nich pisać, natomiast pressing czasami sie jakoś tam udaje, ale jak sie nie udaje to drużyna przeciwna właściwie mija całą drugą linie Juve i nagle jest już pod polem karnym.

To jest statystyka z 25 minuty - 8 strzałów, aż zrobiłem sobie screena - nie mogłem w to uwierzyć.
Obrazek

Porto w przeciągu tych 25 minut(!!) wychodziło z pressingu Juve dwoma podaniami i jechało lewą czy prawą stroną jak po niemieckim autobahnie, i tak naprawdę mogli nam wybić jakiekolwiek myśli o awansie już na początku.

Czy trener może lepić z tego co ma i robić wyniki? Wychodzi na to, że można - Tuchel wszedł do Chelsea, która grała fatalnie - 9 meczow (które zdecydowały o zwolnieniu Lamparda) osiągnęła rezultaty 3W-1R-5P (z czego 1W z amatorami w pucharze), i co się zmieniło kadra ta sama - przychodzi Niemiec i po 11 meczach ma rekord 8W 3R - z czego notuje wygraną z Atletico na wyjezdzie w LM. Można lepić z tego co się ma, tylko trzeba mieć też na to pomysł. Pioli wszedł do Milanu, i też to jakoś magicznie zatrybiło i osiąga wynik ponad stan. Po odejściu Sarriego bezrobotny na rynku był choćby Pochettino, zarząd wybrał Pirlo. Oczywiście się zgadzam, że materiał z którego trzeba lepić te drużynę jest co najwyżej średni, ale w tej kwestii się nic nie zmienia od 2015 roku, od kiedy to rok w rok osłabiamy kadre zamiast ją wzmacniać i absolutnie każdy z naszych szkoleniowców w tym okresie musiał troche lepić z tego co było.

Podsumowując jestem ciekaw jak zareaguje zarząd, będąc konsekwentnym Pirlo powinien polecieć, z drugiej strony zmiana szkoleniowca rok w rok nie jest najlepszym pomysłem, trudno tu jednoznacznie coś powiedzieć. Nie widzę żadnego pozytywu po przyjściu Pirlo, poza wypowiedziami zawodników, które nijak sie nie przekładają na boisko. Natomiast co mnie martwi, to kwestia zarządu, bo przynajmniej ja już przestałem wierzyć, że zajdą pozytywne zmiany. Od odejścia Allegriego nie czułem żadnego bodźca który miałby nastawiać pozytywnie na jakieś zmiany (swoją drogą bardzo szybko zabity przez przyjście Sarriego). Nie wierzę w zatrudnienie topowego trenera, nie wierzę też w ciekawe solidne wzmocnienia i budowanie kadry, wizji rozwoju nie było i jej nadal nie ma, czy to się zmieni czas pokaże.


Dawniej Virus[Mauro].
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 marca 2021, 11:27

Pioli pół roku szlifował drużynę, dodam że młodą drużynę. Średnia wieku Milanu to chyba ze 22 czy 23 lata. Kosmos. Potrzebował też Ibry w szatni by wbić im odpowiedni mental. Doszedł też brak presji bo brak kibiców itd. Teraz wychodzą braki gdy presja jest coraz większa. Jasne, mi też podoba się ich gra ale nie porównywałbym ich projektu z nami.

Tuchel ma ludzi do swojej gry. Ich system nie zmienił się z gównopiłki na coś tylko z czegoś na coś trochę innego.

Natomiast co do meczu to Porto było obsrane od gola na 1-1 a on padł jeszcze gdy obie drużyny były w komplecie. Gol na 2-1 i tak by wg mnie padł. Prawdopodobnie tylko gol na 2-2 mógłby paść wcześniej ale też Porto mogłoby się bardziej otworzyć i nadziać na kontrę. Nie graliby też tak bezczelnie na czas i przy 2-1 mecz byłby po prostu bardziej otwarty. Nie przyjmowałbym tu niczego za pewnik bo oni się bronili od tej 25 minuty gdy zrobiłeś screena całą drużyną. My zagraliśmy fatalne pierwsze 20-25 minut (właściwie to od 5 do 25) ale to właśnie kwestia mentalu. Mogę się tylko domyślać, że Bonucci miał na to wpływ bo to on zawsze "uspokaja" kolegów. Nasze wyniki z nim w składzie gdy nie ma zarazem Chielliniego są na fatalne jak na ten klub.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 marca 2021, 11:42

Gdy jest źle, zauważamy to ,czego normalnie nie chcemy widzieć. Generalnie jest słabo cały sezon a najlepsze mecze w to pojedyńcze przebłyski. Wygrana z beznadziejną Barceloną na Camp Nou gdzie Messi wszystkimi statystykami zdeklasował niewidocznego Ronaldo ale to Portugalczyk wykonał dwa karne. Potem wygrana z Milanem, który nie miał połowy składu. Następnie seria kilku wygranych w lidze z czystym kontem ponieważ Chiellini był zdrowy trochę dłużej niż zwykle.


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 10 marca 2021, 11:53

Jesteśmy z dziurą budżetową, covidem i nadal wysokimi kontraktami dla graczy pokroju Ramsey, Rabiot. Graczy których ktoś by od nas kupił po pieniądzach tj. Dybala, De Ligt, Demiral, Chiesa, (50-70mln max) a na resztę nawet nikt nie popatrzy. CR7 jak się dogada z jakimś zespołem to tylko za free pójdzie (tracimy na nim 30mln rocznie, jak go opchniemy to zyskamy 30mln, a co my za te 30mln zrobimy?).
Tu nie ma miejsca na gruntowną przebudowę, bo nie ma za co.

Poprzednie okienko Arthur, McKennie, Kul, Chiesa, Morata

Arthur srednio
McKennie prezentuje sie na plus
Kul - srednio ale ma czas
Chiesa - super
Morata - dobrze

Trzeba dalej iść w tym kierunku czy z Pirlo za sterami to nie jestem w stanie określić.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 marca 2021, 12:02

Jak zejdziesz z Ronaldo to masz 54mln brutto na kontrakty i transfery. Jakby ktoś dał za niego symboliczne 15mln to już masz 70. Co możesz za to zrobić? Dużo.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 10 marca 2021, 12:08

Maly pisze:
10 marca 2021, 11:27
Średnia wieku Milanu to chyba ze 22 czy 23 lata. Kosmos.
25,6 ;) https://www.transfermarkt.pl/ac-mailand ... e/verein/5
Maly pisze:
10 marca 2021, 11:27
Jasne, mi też podoba się ich gra ale nie porównywałbym ich projektu z nami.
Serio podoba ci się wygrywanie po, czasem kontrowersyjnych, rzutach karnych? :prochno: Milan to poziom Ligi Europy.

#PirloOut


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 10 marca 2021, 12:24

jackop pisze:
10 marca 2021, 12:08
Milan to poziom Ligi Europy.
No... to tak, jak my.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 10 marca 2021, 12:27

Osgiliath pisze:
10 marca 2021, 12:24
jackop pisze:
10 marca 2021, 12:08
Milan to poziom Ligi Europy.
No... to tak, jak my.
Możliwe, ale dla nich to jest szczyt, a dla nas depresja ;) Z tą kadrą Scudetto było do zrobienia. Szkoda, że Andrzej podtarł tyłek czystą kartą, którą dostał na początku pracy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 10 marca 2021, 12:42

"W mediach nie brakuje głosów, że Andrea Pirlo może pożegnać się z posadą trenera. Wszak - Maurizio Sarriego zwolniono po klęsce w poprzedniej edycji Champions League.

- Nie znam powodów, dla których on wtedy stracił pracę. Moje zwolnienie? Nie martwię się tym. Jestem częścią projektu, który ma być rozwijany przez lata - przyznał Pirlo dla "Sky Sport Italia"." cyt. meczyki.pl

Pewny siebie to on jest ;)


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 marca 2021, 12:46

Może dlatego, że porównuje ich z nami ale no widać tam jakiś pomysł. Nie chodzi mi o poziom bo jak widzisz Atalanta, Milan i Juve to aktualnie podobny poziom ale jednak każdy zespól gra inaczej a o samą grę mi się rozchodzi.

Średnia wieku Milanu z ostatniego meczu to 23.72. Tam nie ma gracza powyżej 27 roku życia na boisku. W takim wieku zawodnicy mogą zakładać wysoki pressing, są chłonni na nowe pomysły itd.

Mistrzostwo z ta kadrą? Niby z kim za sterami bylibyśmy w stanie punktować lepiej niż Inter? ;)

Pirlo jest pewny siebie bo wie jakie stawiano przed nim oczekiwania - TOP4 + jakiś nic nie warty puchar, dlatego tak cieszył się z SCI. Przecież nikt nie stawiał przed nim wymagania by wygrać mistrza bo w to sam zarząd nie wierzył, że jest możliwe - jakby wierzył nie zatrudniliby Pirlo.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 10 marca 2021, 12:48

@mns może chodzi mu o projekt U23, do którego zostanie po sezonie odesłany zgodnie z pierwotnym planem? :laugh:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 10 marca 2021, 12:56

Maly pisze:
10 marca 2021, 11:27
Natomiast co do meczu to Porto było obsrane od gola na 1-1 a on padł jeszcze gdy obie drużyny były w komplecie. Gol na 2-1 i tak by wg mnie padł. Prawdopodobnie tylko gol na 2-2 mógłby paść wcześniej ale też Porto mogłoby się bardziej otworzyć i nadziać na kontrę. Nie graliby też tak bezczelnie na czas i przy 2-1 mecz byłby po prostu bardziej otwarty. Nie przyjmowałbym tu niczego za pewnik bo oni się bronili od tej 25 minuty gdy zrobiłeś screena całą drużyną. My zagraliśmy fatalne pierwsze 20-25 minut (właściwie to od 5 do 25) ale to właśnie kwestia mentalu. Mogę się tylko domyślać, że Bonucci miał na to wpływ bo to on zawsze "uspokaja" kolegów.
Zgoda, też uważam że początek drugiej połowy był bardzo dobry i gol na 2-1 był raczej kwestią czasu, ba strzeliliśmy go bardzo szybko, i nagle właściwie wszystko stanęło, wiadomo to Juve prowadziło grę i była widoczna przewaga. Natomiast nie było konkretów ani nie było takiego animuszu i przycisniecia rywala jak przed drugą bramką. Zauważ też, że Porto przed utratą zawodnika grało ustawieniem 6-3-1 w fazie defensywnej, a ich kontry były bardzo zdyscyplinowane, i wcale ich wielu nie wybiegało do ataku 3-4 zawodników zazwyczaj brało w nich udział - i o zgrozo to wystarczało żeby zagrozić. Czerwona kartka jak dla mnie jedyne co zmieniła w dynamice meczu to mniej kontr Porto i więcej gry na czas. Oczywiście obydwoje tylko gdybamy, ale raczej Porto przyjechało z konkretnym planem od początku, i dopiero bramka na 3-1 mogłaby zmienić ich nastawienie. Naszym planem z drugiej strony było 40 dośrodkowań, a to nieliczne prostopadłe piłki stwarzały zagrożenie, gdzie podania pomiedzy obrońcami stwarzał im problemy. Inną sprawą są decyzje np Ronaldo który w drugiej połowie dogrywki miał absolutnie czysta sytuacje zeby wypuścić Bernardeschiego na sam na sam, ale wolał sie wdawać jakieś idiotyczne dryblingi.


Dawniej Virus[Mauro].
ODPOWIEDZ