Serie A 20/21 (23): JUVENTUS F.C 3-0 Crotone

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 22 lutego 2021, 21:48

Ronaldo do wbijania goli została tylko głowa, bo nogi ma z drewna i betonu.
Atak pozycyjny w wykonaniu zawodników typu Makeni czy Rudy przypomina jedzenie zupy widelcem.
Strzał Arona Ramzi lewą nogą to nagroda dla kibica za poniedziałek w pracy :D.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2021, 21:49

Czekam na numer 33 w miejsce Ramseya he he.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 22 lutego 2021, 21:53

Ronaldo to ma chyba umiejętność strzelania bramek tylko wtedy jak ktoś go wyprzedzi w klasyfikacji. Po powrocie na pozycję lidera znów marnuje na potęgę (aczkolwiek w tej ostatniej sytuacji, to wydawało mi się, że był na minimalnym spalonym i gol zostałby anulowany).
Wszyscy odnoszą się do tych fatalnych uderzeń Cristiano z wolnych, ale czy ktoś zwrócił uwagę, że my mamy chyba najgorsze wyrzuty z autu na świecie. Inne drużyny mają jakieś pomysły na wykonanie tych fragmentów gry (typu szybkie wyrzucenie, przerzucenie za obrońców, bo przecież nie ma w takiej sytuacji spalonego), a u nas 3/4 autów kończy się oddaniem piłki dla przeciwnika.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 22 lutego 2021, 22:01

Na gwałt potrzebni Cuadrado i Arthur.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 22 lutego 2021, 22:13

Ronaldo to w Serie A chyba nigdy nie strzeli hattricka. Jakieś fatum nad nim ciąży, bo albo marnuje na potęgę bądź też obija słupki lub poprzeczki, gdy ma już dwie zdobyte bramki w meczu.
PS Pirlo miękka fajo rób zmiany i daj pograć Fagioliemu chociaż przez 20 minut, a Bernadeschiemu za Ramseya.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2021, 23:01

Akcja młodego w samej końcówce meczu kiedy nie dał odebrać sobie piłki przy linii bocznej - widać że ma to coś.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 22 lutego 2021, 23:15

Impotencja ofensywna (czy raczej podbramkowa) tej drużyny jest przerażająca. Było z dziesięć, jak nie więcej, czystych sytuacji bramkowych.
Kris niech obejrzy swoje własne pudła i przestanie wznosić łapy do nieba. Wystarczy postawić trzeci słupek na środku bramki i efekt ten sam.
Fagioli ma w nogach więcej jakości niż Bentancur i Ramsey razem wzięci.
Morata pracuje ze wszystkich sił na powrót do Hiszpanii.
Kulusevski to zwykły Mati z podwórka. Umie ze dwie sztuczki a poza tym braki we wszystkim, od techniki do motoryki. Jego przyjęcie czy podanie to kupa śmiechu. Dzień powrotu Dybali będzie ostatnim, gdy Dejan wychodzi w pierwszym składzie.
Gracze pokroju Danilo czy Sandro jedynie w Juventusie mogą uchodzić za gwiazdy.
De Ligt rozgrywa z gracją Chielliniego, raz po raz trenując sprinty w kierunku własnej bramki. Po czym macha łapami do wszystkich naokoło.

Crotone fajne chłopaki, robili wszystko by Juventus miał swój dzień. Nasza drużyna jest w rozsypce, ciągłe wzajemne pretensje, widać że po ostatnich wynikach mental szoruje dno.
3 punkty i fajrant, gazety spuszczą się nad Ronaldo, a kibice pójdą spać nie otwierając drugiego piwa.


notquite.mytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2021
Posty: 151
Rejestracja: 17 lutego 2021

Nieprzeczytany post 22 lutego 2021, 23:39

A dla mnie nie było tak źle. MVP meczu zdecydowanie Chiesa, który jest niesamowicie żywotny, kiedy trzeba, udziela się w defensywie, ale jednocześnie zawsze jest do grania na skrzydle i powinien mieć dzisiaj co najmniej 1-2 asysty. Oby go tylko nie zajechali, bo w tym momencie, tym bardziej przy kontuzji Cuadrado i generalnie braku sensownych alternatyw w ataku, gra właściwie wszystko i jest najjaśniejszym punktem naszego ataku. Kulu wygląda nieźle kiedy schodzi do skrzydła, ale chyba zgadzam się z krytyką, oczekiwaliśmy przed sezonem czegoś więcej. Inna sprawa, że musi łatać dziury jako drugi napastnik, do czego się po prostu nie nadaje. Ronaldo powinien mieć tutaj podwójnego hattricka, niestety strasznie ostatnio zdrewniał i marnuje sytuacje, których po prostu nie przystoi mu marnować. W takim meczu to tylko kwestia nabijania statystyk, ale w jakimś ważniejszym spotkaniu ta nieskuteczność może nam się odbić czkawką. Niezły mecz, sporo okazji, mogło się skończyć bardziej okazałym wynikiem, oby to był początek serii może i nudnych, ale przekonujących zwycięstw w Serie A, bo kalendarz chwilowo nam sprzyja. Pozdrawiam wszystkich i FJ :scarf:


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 23 lutego 2021, 01:22

Wiadomo, że to tylko Crotone, więc nie warto wyciągać jakichś szczególnych wniosków, ale ja i tak pochwalę Kulusevskiego i Chiesę. W przeciwieństwie do kolegi wyżej Szwed akurat dzisiaj mi się podobał, stworzył dwie dobre sytuacje Ramseyowi i Sandro, które oni powinni wykorzystać i generalnie często pokazywał się do gry (w sumie pewnie przez to, że ogólnie dzisiaj jakoś bardziej chciało nam się atakować). Niepokoi tylko ta motoryka Szweda, jak on tak wygląda w tym wieku, to już się boję jak będzie grał za jakiś czas, jak na klubowej siłce przykoksi jak Berna. Chiesa standardowo, ma dużą pewność siebie i choć dzisiaj dorobek asyst jest zerowy, to mógł mieć cztery. Musi podziękować CR7 i - tak samo jak Kulu - Ramseyowi.

Powiem też dobre słówko o Bentancurze, którego, mam nadzieję, ten występ trochę podbudował po katastrofie w Porto. Dzisiaj bez większych błędów (choć raz dał się minąć jak junior), też bez szału, ale jakieś tam odważniejsze podania i crossy do Chiesy zaliczył.

Najbardziej irytujący dzisiaj ulubieniec tifosich Morata i Danilo*, ale już mi się nie chce pisać dlaczego. Dobrej nocy.

*edit:
I Ramsey. Asysta tego nie zmienia.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 lutego 2021, 07:24

Jedynie co mnie cieszy po tym meczu to fakt, że w mediach nie ma słodkiego pierdzenia jak to zawsze mamy w zwyczaju bredzić.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 23 lutego 2021, 12:31

Narzekacie na CR7, a mysle ze on sam ma dość tego paździerzu i grania z Kulusevskim który robi wszystko by mu nie zagrać dobrej piłki.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 23 lutego 2021, 12:37

Serdecznie polecam akcję po której CR7 strzelił drugą bramkę. To jak zagrał Ramsey do Ronaldo przed tym strzałem zza pola karnego oddaje najlepiej ducha tej drużyny.

W ogóle te nasze podania są <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, robimy podanie do przodu a ten, który je otrzymuje od razu oddaje piłkę z powrotem. Takich akcji było wczoraj przynajmniej kilkanaście. I kiedy przed ekranem zastanawiałem się co chcemy w ten sposób uzyskać, że może jest w tym jakiś głębszy sens, to w połowie tych zagrać traciliśmy piłkę. Sporo podań do tyłu, niesamowita łatwość z jaką wpadamy na pułapki ofsajdowe... Przecież ta kontra wczoraj kiedy Morata zagrywał do Ronaldo to był kryminał.

Mnie nie boli w oglądaniu meczów Juventusu brak sytuacji podbramkowych, brak efektywnych rozwiązań taktycznych czy efektowych dryblingów, ale ten paździerz jaki gramy w tych bardzo podstawowych elementach, gdzie piłki zagrywane są za słabo, za mocno, do nikogo.

Kwintesencją rzuty wolne, Ronaldo chyba sam powinien rozważyć zmianę stylu ich wykonywania, bo to nie jest już zabawne, ile razy można próbować robić to samo licząc na inny rezultat? Przecież ten rzut wolny w pierwszej połowie to dla zawodnika pokroju Pjanicia czy Dybali to byłaby łatwizna albo przynajmniej ogromne zagrożenie. A śmiechłem widząc jak Chiesa stoi obok zupełnie niepilnowany. Ronaldo jest głupio uparty i jeśli tak to ma wyglądać to ja bym podziękował. Z Ronaldo i Chiesą jest w ogóle pewien problem, bo oni podają do siebie w sytuacjach trudnych i zupełnie nie wtedy, kiedy trzeba, a wtedy gdy przynosiłoby to korzyść to klapki na oczy i nieprzygotowany strzał z dupy.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 23 lutego 2021, 17:22

@szczypek
Pisałem wczoraj, że wszyscy zauważają tylko beznadziejnie wykonywane przez Ronaldo wolne, a nikt nie widzi jak fatalnie wyrzucamy piłkę z autu, gdzie z połowa wyrzutów kończy się przechwytem przez przeciwnika. Ogólnie wszystkie nasze stałe fragmenty to jakiś nieśmieszny żart, bo z całej masy rożnych w tym sezonie, to nie wiem czy zdobyliśmy z jedną bramkę, gdy taki De Ligt grając jeszcze w Ajaxie ładował gole aż miło (nawet dzięki temu wyeliminował nas z LM). Podstawy piłkarskiego rzemiosła są chyba nieznane wśród zawodników Juve, bo ciągle razi po oczach niedokładność i niechlujstwo w ich wykonaniu nawet w stosunkowo prostych sytuacjach typu podanie do kolegi stojącego kilka metrów dalej, gdzie często odbiorca futbolówki musi się po nią cofnąć albo przynajmniej zatrzymać żeby ją opanować. Wychodzenie z kontrami to już zupełne kuriozum, bo nawet gdy mamy przewagę liczebną to marnujemy te sytuacje na potęgę.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 23 lutego 2021, 18:41

Tak patrząc na to wszystko to nie wiem jakim cudem Juventus jest jeszcze w grze na każdym froncie XD


fj10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 lutego 2021
Posty: 7
Rejestracja: 14 lutego 2021

Nieprzeczytany post 23 lutego 2021, 18:59

Jedyny pozytyw z tego meczu to zwycięstwo. Umówmy się - do końca sezonu trzeba wygrać wszystko, nawet jeden remis nie wchodzi w grę. W przeciwnym razie, mistrzostwo będzie sprawą zamkniętą (o ile już nie jest).


Zablokowany