Mercato (ZIMA 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 listopada 2020, 20:06

@jackop
Bentancur ostatnimi czasy niestety u nas też nic wielkiego nie pokazuje. W tamtym sezonie zaczynałem mieć wrażenie, że on i Dybala będą największymi wygranymi zwolnienia Allegriego, ale Urus umiejętnie zrobił mnie w bambuko. Niemniej wciąż mam takie wewnętrzne przekonanie, że Rodrigo mógłby grać na topowym poziomie, ale może łudzę się jak niektórzy w stosunku do Bernardeschiego i sam już nie wiem czy powinniśmy go gdzieś opchnąć czy też dać mu szanse przez sezon czy nawet dwa, bo wciąż jest stosunkowo młody (23 lata).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 24 listopada 2020, 20:29

Absolutnie jestem na nie w kwestii Calhanogulu. Mentalnie to poziom Dybali i Bernakiepskiego, my potrzebujemy mężczyzn a nie chłopców którym trzeba stworzyć komfortowe warunki. Pod przywództwem Pioliego i Zlatana Turek odnalazł się w Milanie, ale czekali na eksplozje jego talentu aż 5 lat, w tym czasie był jednym z bardziej krytykowanych graczy Rossonerich.


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 24 listopada 2020, 23:25

Patrząc jak Morata odrodził się w Turynie to aż się człowiek zastanawia jakby tak Pogba wrócił ?

Optymalnie dla nas bezgotówkowa wymiana Dybala-Pogba


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 25 listopada 2020, 09:28

jackop pisze:
24 listopada 2020, 14:39
McDonalda trzeba jeszcze wykupić za 18 mln €, a na razie nie pokazał za wiele. Jeśli faktycznie tak bardzo chcemy Locatelliego to jak dla mnie wskakuje on na miejsce Amerykanina. No chyba, że planujemy pozbycie się Ramseya i Bentancura.
Przecież Locatelli, a McKennie to zupełnie inne pozycje i role na boisku.
Locatelli to jak Pirlo gość który reguluje wszystko, rozrzuca piłki, reżyser gry. McKennie to przecinak i to dobry.
Jak Locatelli przyjdzie to Bentancur odejdzie.
Jak Aouar przyjdzie to Ramsey odejdzie i tak moim zdaniem byłoby najlepiej dla wszystkich.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 25 listopada 2020, 10:36

Póki co de Paul, Correa, Locatelli i Scamacca, czyli nasze niedoszłe nabytki rozgrywają dobry sezon.

Nieco gorzej, ale też nieźle radzą sobie R.Leao, Boga (po kontuzji) i Dzeko (nikt go nie żałuje, bo mamy Moratę).

Najgorzej z tych łączonych mocno z nami prezentują się Tonali i... Aouar :O


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 25 listopada 2020, 18:04

Michael_M pisze:
25 listopada 2020, 09:28
Jak Aouar przyjdzie to Ramsey odejdzie i tak moim zdaniem byłoby najlepiej dla wszystkich.
Ciekaw jestem w jaki sposób zmusisz Ramseya do opuszczenia Juventusu. Przecież żaden klub znając jego stan zdrowia nie zaoferuje mu takiej pensji jaką obecnie otrzymuje w Turynie, a na dodatek musieliby jeszcze nam za niego zapłacić. Podjęliśmy ryzyko ściągając darmowego Aarona mając chyba nadzieję, że postawimy go na nogi tak jak to miało miejsce w pierwszych sezonach z równie kruchym Khedirą, ale raczej nic z tego nie wyjdzie i Walijczyk będzie nam obciążał budżet płacowy do końca czerwca 2023 roku.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
celtu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2016
Posty: 36
Rejestracja: 02 listopada 2016

Nieprzeczytany post 26 listopada 2020, 21:58

Na obecną chwilę zdecydowane nie dla Calhanoglu, Isco i Luisa Alberto. Pierwszy gra dobrze ile? Pół roku? Gdybyśmy zakontraktowali takiego zawodnika to byłby niezły kabaret. Isco to może i czasem coś grał, ale to było kiedyś a i tak niezbyt często. Myślę że czasy kiedy braliśmy piłkarzy z łapanki do odbudowy powinny odejść do przeszłości. Facet ma 28 lat, i może wszystkiego jeden sezon kiedy był jedną z lokomotyw Realu. Skąd pomysł że przychodząc do nas, coś mu się w głowie przestawi i zacznie grać na miarę dużego talentu? Luis Alberto wydaje mi się po prostu za słaby na ten poziom. Lubię Hiszpana, ale nie sądzę żeby był dużym wzmocnieniem.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 27 listopada 2020, 09:25

C.Ronaldo - Morata
X
A.Sandro - Rabiot - Arthur - Chiesa
Demiral - de Ligt - Danilo
Szczęsny

Wysunięty rozgrywający typu de Bruyne wydaje się być brakującym elementem tej układanki pt. 3-4-1-2.
Dybala - zbyt nierówny i z kontraktem do 2022
Ramsey - zbyt szklany
Kulusevski - lepiej czuje się z boku
Bernardeschi - zbyt słaby
Bentancur - w Urugwaju grał za napastnikami, ale ogólnie zatrzymał się w rozwoju

Oprócz Calhanoglu, Isco czy L.Alberto kandydatami mogliby być: Coutinho (może być do wyjęcie za grosze), Eriksen (wypożyczenie i liczenie na jego odbudowę), Zaniolo (kontuzja), ew. jakaś młoda gwiazdeczka z Ameryki Południowej typu Thiago Almada. Niestety na de Bruyne nas nie stać. Ewentualnie możemy popracować nad jakimś własnym produktem (Nicolussi Caviglia, Rafia, Fagioli), ale wszyscy wiemy, jak nam to wychodzi.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 27 listopada 2020, 11:35

A Inter chce sprzedać Eriksena, nie chcecie go ? :prochno:
Ja powtórzę to samo co przy okazji jego transferu do Interu : ta łodyga kukurydzy nie pasuje do Serie A, nikt o niego nie zabiegał i nie zabiega tym bardziej teraz. Inter jarał się, że pozyskał topa, jednego z najlepszych na swojej pozycji :laugh:
Inter miał okazję ściągnąć Allana ale połasił się na Eriksena, którego Totki be żalu się pozbyły.


Obrazek
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 27 listopada 2020, 12:40

Viaggiatore pisze:
27 listopada 2020, 11:35
A Inter chce sprzedać Eriksena, nie chcecie go ? :prochno:
Ja powtórzę to samo co przy okazji jego transferu do Interu : ta łodyga kukurydzy nie pasuje do Serie A, nikt o niego nie zabiegał i nie zabiega tym bardziej teraz. Inter jarał się, że pozyskał topa, jednego z najlepszych na swojej pozycji :laugh:
Inter miał okazję ściągnąć Allana ale połasił się na Eriksena, którego Totki be żalu się pozbyły.
Widzę dwie strony medalu w tym przypadku. Z jednej strony oczywistym jest, że każdy piłkarz musi przekonać trenera swoją dyspozycją, zaangażowaniem itp. Z drugiej strony, oczywistym też jest, że Eriksen to utalentowany zawodnik, co udowodnił zarówno w klubach jak i reprezentacji.
Moim zdaniem Conte nie potrafi wkomponować go do drużyny, dokonuje innych wyborów. Co nie oznacza, że sam zawodnik jest święty. Włoska liga jest specyficzna, wielu bardzo dobrym zawodnikom się w niej nie powiodło. Wielu zostało zmarnowanych przez betonowe podejście trenerów.
Wracając do Eriksena, odnoszę wrażenie, że Inter go chciał tylko po to by go mieć, bez gotowego pomysłu.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 listopada 2020, 15:00

Swego czasu byłem fanem zarówno Eriksena jak i Isco, ale sprowadzenie ich teraz to 3-4 sezony za późno. Wolałbym kogoś bardziej perspektywicznego. Czakanoglu? To ma być trochę gorsza, mniej medialna (0 wartość marketingowa), ale tańsza w utrzymaniu wersja Dybali? Obaj prezentują chimeryczność na poziomie Vucinicia. Fajnie, że za darmo, ale Turek to co najwyżej uzupełnienie składu, a takich mamy już za dużo.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 28 listopada 2020, 18:59

Maradona to był ktoś, dla kogo przychodziło się na mecze. Baggio, Del Piero, Tevez, C.Ronaldo - praktycznie zawsze mieliśmy w składzie piłkarza, którego kibice przychodzili podziwiać na żywo. Odejdzie CR7 i co, kimś takim ma zostać Morata, Dybala, Chiesa albo Kulusevski? Jeśli nie wykorzystamy kończącego się kontaktu Mbappe, Neymara czy klauzuli Haalanda, to możemy mieć problem ze sprowadzeniem gwiazdy światowego formatu w ciągu najbliższych 2-3 lat.


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 30 listopada 2020, 23:55

jackop pisze:
27 listopada 2020, 15:00
Swego czasu byłem fanem zarówno Eriksena jak i Isco, ale sprowadzenie ich teraz to 3-4 sezony za późno.
Pan Andrea mówił tak:
"Żeby wygrać Ligę Mistrzów potrzebny jest taki gracz jak Isco z Realu Madryt. Owszem, Juventus ma Cristiano Ronaldo, ale musi znaleźć jakiś sposób, by go aktywować."

Nie, żeby to miał być dobry transfer, zważywszy na to, że Isco ostatni raz w formie był dwa lata temu za Lopeteguiego (prehistoria), ale moim zdaniem, jeśli ktoś miałby reanimować jego karierę (28 lat to jeszcze nie emerytura), to albo Guardiola, albo Pirlo. U Zidane'a będzie dalej na równi pochyłej.


1902 Para Siempre

Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2020, 11:10



Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2020, 11:41

No i bardzo dobrze. Facet już dawno temu przestał być decydujący, a pojedyncze przebłyski nie usprawiedliwiają obecnej (7,5 mln) wypłaty, a co dopiero wspominać o oczekiwaniach (15 mln).
Powodzenia - "TOPowy" piłkarzu.


Zablokowany