Serie A - Sezon 2020/21

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1766
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 13 września 2020, 17:43

Michael_M pisze:
13 września 2020, 16:07
Mati1990 pisze:
13 września 2020, 11:32
Ogólem tak jak mówię, jeszcze za wcześnie na zbyt pochopne wnioski, ale po młodych widać, ze chcą, a rzekłbym nawet, że momentami jest teraz więcej Sarrismo w grze niż za Mauryca :prochno:
Główny hamulcowy odszedł do Barcelony. Matuidi mimo iż biegał to nie było z niego pożytku.
Jak wypadli chłopaki z U-23 oraz Pjaca i Pellegrini?
Pozytywnie wypadli, było widać chęć gry, a Portanova nawet dwie bramki ukłuł. Podłączał się pod akcje, więc git. Pjaca też zrobił dobre wrażenie, strzelił bramkę i było go dużo, widać, że się stara.

Ogólnie jakbym miał podsumować sparing, to na plus styl gry, obrona gra wysoko pressingiem, po stracie piłki odrazu starają się odzyskać, grali szeroko, z tzw entuzjazmem. Na plus w pierwszej połowie na pewno Rabiot za grę w destrukcji i McKennie też odbiory miał fajne plus kilka długich fajnych podań. W drugiej połowie trzeba pochwalić Coste za bardzo ładną asystę, Pellegrini coś tam na lewym skrzydle starał szarpać i w sumie fajnie wszedł w pole karne przy bramce na 5 do 0, będą z niego ludzie. Arthur dupy nie urywał, ale słabo też nie zagrał, taki solidny występ.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1704
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 14 września 2020, 14:12

Oglądałem drugą połowę. Nie ma co się podniecać, Novara to Serie C, jednak 'na oko' wyglądało to co najmniej interesująco.
Po stracie piłki cała drużyna natychmiast przechodzi w tryb agresywnego odbioru, to coś czego nie widziałem w Juventusie od wielu lat. 90% czasu przeciwnik zamknięty na swojej połowie, jak w hokeju.
O organizacji ataku ciężko coś konkretnego powiedzieć. Była to gierka treningowa i mieliśmy wszystkiego po trochu, od gry skrzydłami, przez klepki środkiem, po długie piłki. Piłka chodziła dość szybko, a prawie cała drużyna wychodziła do przodu.

Coś na temat personaliów... Arthur mi się mega podobał, wyglądał na zawodnika jakiego potrzebowaliśmy. Dostaje piłkę w środku i zamiast zbierać się dostojnie pięć sekund do podania w bok, od razu rusza z akcją. Króciutko prowadzi piłkę, zero strachu przed podciągnięciem 10 metrów czy podaniem do przodu. Mega zmiana względem Pjanica... Bentancur klasa, fajne odbiory i długie piłki, ogólnie środek złożony z dwójki Benta-Arthur obiecujący.
Costa się bawił, dużo bezsensownych strat, ale jednak stworzył dwa gole.
Pellegrini na wahadle wychodził bardzo wysoko. Mógł się podobać, ale raz go jakiś typ objechał na skrzydle i ze dwa razy podpalił się jak dziecko, powinien trochę hamować emocje.
Ramsey jako tako... Bądźmy realistami, wszystkich sprzedać się nie uda, a z dwójki Khedira-Ramsey to ten drugi jest bardziej uniwersalny. Brak Khediry choćby na widowni to wyraźny znak jak to widzi Pirlo.
Obrońcy dużo nie pograli, Demiral i Rugani wyglądali ok.
Pjaca na ataku to niegłupi pomysł... 186cm wzrostu, młody silny z zupełnie poprawnym strzałem. Jak Everton i Raiola mają stawiać żądania to ja już wolę zostać z Marko. Kean w Anglii traci czas i na dzisiaj gwarantuje tyle samo, czyli nic.
Portanova to rocznik 2000, z mordy ciężko uwierzyć :prochno: . Wpakował dwie brameczki w doliczonym czasie no i fajno, dla niego fejm a dla kibiców radość. Może coś będzie z niego i tego drugiego (Nicolussi?), specjalnie nie odstawali.

Jakby wziąć to 3-4-3 i postawić z przodu trójkę Ronaldo-Dzeko-Dybala... najlepiej jeszcze z Kulusevskim na prawym skrzydle (lekki odlot)... te 45 minut narobiło mi smaka na sezon.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 12:38

Od lat nie mogłem się tak doczekać na mecze ligowe, bo w tym sezonie na starcie są 2 bardzo silne drużyny, które jako cel nr stawiają sobie Scudetto (oczywiście my i Inter). Dużo krwi napsują też Atalanta i Milan.

C.Ronaldo - Morata
Dybala/Ramsey
A.Sandro - Arthur/Raiot - McKennie/Bentancur - Kulusevski/Cuadrado
Chiellini - Bonucci - de Ligt/Demiral
Szczęsny

Martinez/A.Sanchez - Lukaku
Eriksen
Kolarov - Barella/Sensi - Vidal/Brozovic - Hakimi
Bastoni - de Vrij - Skriniar
Handanovic

Kiedy ostatni raz Serie A miała 2 drużyny o tak silnych pierwszych 11-tkach? Cieszę się z tego powodu, bo w tym sezonie walka może potrwać do samego końca, dzięki czemu 10. Scudetto z rzędu może smakować wyjątkowo (i łączyć się ze zwolnieniem Conte) :prochno:


dr.DeV

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2006
Posty: 980
Rejestracja: 10 maja 2006

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 08:39

Roma ukarana walkowerem na korzyść Hellasu za to, że Diawara nie był zgłoszony w kadrze pierwszego zespołu.
A myślałem, że takie kabarety to tylko Legia potrafi :v


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 09:01

dr.DeV pisze:
23 września 2020, 08:39
Roma ukarana walkowerem na korzyść Hellasu za to, że Diawara nie był zgłoszony w kadrze pierwszego zespołu.
A myślałem, że takie kabarety to tylko Legia potrafi :v
Dodaj do tego, że koleś odpowiedzialny za tą sytuację podał się do dymisji i czeka na niego stanowisko w Hellasie :)
Ostatnio zmieniony 24 września 2020, 07:13 przez Poprostu, łącznie zmieniany 1 raz.


Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 24 września 2020, 01:02

Poprostu pisze:
23 września 2020, 09:01
czeka na niego stanowisko w Hellasie :)
Jeśli serio skończy w Hellasie, to dla mnie ten patafian jest zerem. Jawny sabotaż. Ale spokojnie, karma wróci z nawiązką w najmniej spodziewanym momencie.


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 19:09

Michael_M pisze:
27 września 2020, 18:57
Nie wiem gdzie jest temat o naszych piłkarzach na wypożyczeniach...
Pjaca i Pellegrini w pierwszym składzie na Śmieciarzy. Póki co dostają w dupala 1:0 ale kto wie.
To może poszukaj... w dziale Drużyna piłkarze. Komentujesz mecz Serie A, więc proszę <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> bardzo, specjalnie dla ciebie przeniosłem, do tematu o Serie A.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2357
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 30 września 2020, 18:17

Oglądam sobie 2 mecz Benevento w tym sezonie i powiem wam, że jak na beniaminka to grają naprawdę nieźle. Na pewno odbiorą w tym sezonie punkty czołówce i raczej bezproblemowo się utrzymają.

Inter dzisiaj szybko strzelił bramkę (w 30 sekundzie) i jest 0:1, ale Benevento wcale nie wygląda gorzej.

EDIT:
I Benevento się posypało. Już 3:0


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 30 września 2020, 19:54

Druga kolejka i drugi mecz, w którym drużyna grająca w osłabieniu strzela bramki i urywa punkty przeciwnikowi.

Ciekawe, czy w przekroju całego sezonu potwierdzi się hipoteza, że przy 5 zmianach czerwone kartki będą miały mniejsze znaczenie niż do tej pory. Trener Spezii po czerwonej kartce od razu wprowadził 3 świeżych graczy, kiedy normalnie wprowadziłby pewnie tylko jednego.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 września 2020, 21:32

Cudowna Atalanta gwałci lacjuszy na ich stadionie...można patrzeć na tę Atalantę bez końca a Gosens poezja...


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2560
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 września 2020, 21:34

Atalanta leje Lazio jak amatorów, a ich wahadła Gosens - Hateboar, to poezja. Nie wiem czy nie powinniśmy starć się właśnie za wszelką cenę o ściągnięcie Robina do Juve, bo jak przechwyci go Inter i będą mieć w składzie zarówno Hakimiego jak i Gosensa, to o obronie Scudetto możemy sobie pomarzyć.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 września 2020, 21:37

No, wahadła w postaci Hakimi - Gosens to byłyby wahadła zabójcze, były głosy, że niby staramy się o Gosensa ale to tylko mrzonki.


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 30 września 2020, 21:39

Od samego początku mega silny Inter i Atalanta, a do tego mocny Milan i Napoli - oj, będzie ciekawie! :snack:


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2357
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 30 września 2020, 22:10

Atalanta w tym sezonie bez falstartu, więc jest duże prawdopodobieństwo, że będą bili się o scudetto.

Przyjemnie się ogląda tę drużynę. Naprawdę można się zakochać.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 30 września 2020, 22:51

Uwielbiam oglądać Atalantę, marzę o takiej organizacji gry w Juventusie. Tam wszystko chodzi jak po sznurku, piłkarze są bez kompleksów, a lokalne gwiazdy (Gómez, Zapata) na pierwszym planie mają dobro ekipy, a na drugim dopiero własne staty etc.
Juventus w ciągu ostatnich kilku sezonów wygrywał pewną "stabilnością" i przebłyskami gwiazd, które nam robiły z zero-zero wynik typu jeden-zero i trzy punkty, ale nie miewaliśmy tyle funu w ciągu nastu meczów Juve co kibice Atalanty w ciągu ich przeciętnych 90 minut (!),
Mam nadzieję, że Pirlo będzie dążyć do podobnego wykorzystywania schematów i oddania piłkarzy dla klubu i dla wyniku. Chciałbym zobaczyć taki pomysł w ofensywie wśród naszych piłkarzy... zachodzę w głowę jak takie "nołnejmy" potrafią rozgrywać kontrataki, czy ataki pozycyjne, wiedzieć zawsze CO GDZIE I JAK a jak patrzymy na naszych (niewątpliwie lepszych piłkarzy pod względem umiejetnośc) w ofensywie to zazwyczaj mamy dojście do 30 metra "panikę w oczach" i oddanie piłki do obrony (XD), albo podanie do CR i niech "robi wynik". CR w Atalancie zrobiłby 40 bram na luzie w sezonie, bo ten zespół stworzyłby mu sytuacji na 70 XD


ODPOWIEDZ