Serie A 20/21 (2): A.S Roma 2-2 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 22:16

Pirlo zdejmuje w środku McKenniego i wprowadza zamiast niego Arthura. Tym samym jedynym piłkarzem w środku, którego zadaniem jest odbieranie piłki, zostaje Rabiot z żółtą kartką na koncie. Już 4 minuty później Rabiot wylatuje za drugą żółtą. Dla mnie brakło tutaj "chuchania na zimne" i wpuszczenia Arthura od razu z Bentancurem.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 22:30

Obrona się mocno chwieje, a najpewniejszy dziś Danilo. Chiellini gra za nazwisko, bo jest mocno wożony. Nie ma zwrotności, prędkości. Cuadrado bardzo słabo, szkoda że nie gra drugi raz Fabrotta. Rabiot - ponoisło go, trudno. Nie on pierwszy nie ostatni. Póki co Arthur dobrze broni piłki - potrafi grać pod presją.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 22:43

Fartownie zdobyty punkt, Krystyna ratuje nam tyłki dzisiaj. W porównaniu do pierwszego meczu to słabiutko. :/ Za tydzień Napoli i obyśmy nie grali tak jak dzisiaj.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Hołek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 września 2005
Posty: 282
Rejestracja: 11 września 2005

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 22:48

Mimo wszystko trzeba pochwalić waleczność chłopaków mimo okoliczności. Podwójne brawa dla Ronaldo i Wojtka.


Niektórzy ludzie postrzegają rzeczy w ich naturalnym stanie i zadają sobie pytanie: Dlaczego? Ja marzę o rzeczach, których nigdy nie było i mówię sobie: Dlaczego nie?
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 22:48

Ważny punkt, Rabiot od długiego czasu pracował na czerwo i się w końcu dorobił, dziwne, że Pirlo nie zareagował. Morata to DNO i pisałem to już przed transferem, nie rozumiem obrońców tego Pana. Arthur elegancko trzyma piłkę przy nodze, musi grać. Cuadrado na lewej to nieporozumienie. Nie rozumiem czemu się nie zamienili stronami z Kulu. Cenny punkt!


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 22:49

<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> a taki szumny skład ofensywny przy składzie romy, który na papierze wyglądał jak gówno rozciągnięte na drodze a tymczasem tracimy na 2-1 (bo karne, well - <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>) przy żenującej obronie.

Rabiot - brak zdjęcia to błąd, Morata przy starcie to błąd, Costa no nie reklamuje się do sprzedaży... Znowu dupę ratuje nam Krystyna...

No nie wiem, przy Napoli może być fest ciężko...


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 22:49

Strata 2 pkt. na konto Pirlo. Andrzej musi zrozumieć, że granie trójką rezerwowych środkowych pomocników niczego dobrego nie przyniesie.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 22:51

Bardzo słaby mecz i szczerze to nie rozumiem kilku ruchów kadrowych. Cuadrado wyglądał bardzo zle na lewej stronie i nie miał prawa tam zagrać. Kulusevski rowniez, dużo słabiej po przejsciu na lewą stronę boiska. Abstrahuje od tego, ze Szwed rozpoczął spotkanie na prawym wahadle, zdecydowanie za daleko od bramki rywala. Momentami w srodku pola byla bardzo duza dziura, poniewaz McKennie z Ramseyem wybiegali do mocnego pressingu, ale prawie cała formacja obronna zostawała gleboko z tyłu. Rabiot powinine zejść po 2 czy 3 faulu w środku pola. Jego druga zolta kartka byla tylko kwestią czasu.

Mam nadzieje, ze drugi raz ta druzyna nie wyjdzie w takim ustawieniu i składzie, bo to kompletnie nie trzymało sie kupy od samego poczatku.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 22:53

Pozostawienie na boisku nakręconego Rabiota, który jako jedyny walczył (aż za bardzo) to ewidentny błąd na konto Andrzeja. Artur powinien wejść za niego, wtedy była szansa powalczyć o wygraną. A, no i niech przestanie cudować z tymi wahadłami, grajmy po prostu zbilansowanym 433, bo upychanie na siłe tam Kulusevskiego nie przynosi rezultatów, jesteśmy bardzo odkryci i łatwo nas skontrować a i sami zawodnicy też chyba jeszcze sie w tym miszmaszu nie odnajdują, w drugiej połowie był moment gdy na lewej flance tuż obok siebie biegali Ronaldo, Cuadrado, Kulusevski i Ramsey, każdy wchodził sobie w parade. Nawet w FMie by to nie przeszło.

Widziałem Diaware na boisku, może jeszcze jest szansa na jakiś walkower? :prochno:
Ostatnio zmieniony 27 września 2020, 22:55 przez Baczu, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 22:54

Jeden dobry mecz Ramseya i wszystko wróciło do normy...

Arthur zapewnil sobie pietwszy skład na Napoli.


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 23:04

Nie ma co się oszukiwać mecz przegrał Pirlo. Postawienie na Moratę od początku, <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> z bokami czy nie ściągnięcia Rabiota (co to kurna było?), w dodatku tragicznie wygląda obrona. Skoro z trójki defensorów najlepszy jest Danilo to nie za dobrze świadczy. Jeżeli zagramy podobnie z Napoli, to wpierdziel będzie ogromny, bo Mertens wykorzysta takie sety jakie miał Dżeko.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 23:08

A tak generalnie to zostałem zapewniony na czacie, że Rabjo może nam wygrać mecz, bo jest silny fizycznie i dobrze się zastawia. Nie pykło. Szkoda.

Brudna Gęba Zdrajca Kapitano tfu, tfu, w trójce z tyłu miał błyszczeć, a nadal jest daremny. Chyba czas odkurzyć Demirala :whistle:
Ostatnio zmieniony 27 września 2020, 23:11 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 23:08

Już zapomniałem jakim tuzem jest Boski Alvaro, niestety dane mi było sobie to przypomnieć. Zupełnie jakbym się przeniósł do 2016.

Co do meczu cóż słabo to wyglądało, Pirlo przekombinował, do tego indywidualnie pomoc i obrona nie pomagała (ahh Babolucci). Może to dobra lekcja dla Andrzeja na przyszłość, oby bez Moraty na Napoli.
Ostatnio zmieniony 27 września 2020, 23:14 przez ahojekk, łącznie zmieniany 1 raz.


Dawniej Virus[Mauro].
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 23:10

No, dzisiaj już słabszy mecz Juventusu. Nie było już tak ostrego presowania, a delikatnie dominowany Ramsey już tak elegancko nie rozdzielał piłek w ofensywie :)) jednak chyba czekamy na Dybałę.
Bardzo słabo Rabiot faulujący i narażający siebie i zespół od początku meczu, w końcu wyleciał. McKennie słabszy w odbiorze, ale ogólnie wyglądał lepiej niż Rabiot. Morata zagubiony, dobre wejście za niego Costy po tym jak Rabiot złapał czerwo. Ze śmiesznostek i negatywów to Bonucci znowu pokazał "art of defense" odwracając się dupą przy ofensywnej akcji Mikitarjana w której Szczęsny uratował ekipę.

Wojtek super mecz, gdyby nie on- Roma by to wygrała, Ronaldo- klasa, Kulusevski szalał w pierwszej połowie, w drugiej już zgasł- nie służy mu to wahadło chyba :))
Arthur mega pozytywnie zaskoczył, bo po wejściu bardzo dużo biegał, wystawiał się do podań do niego w ryzykownych sytuacjach po czym albo fantastycznie "krył piłkę" albo wybierał najlepszą opcję na podanie.

Więcej sytuacji czysto bramkowych miała Roma (Juve de facto... dwie, kiedy strzelił CR i kiedy strzelał znowu strzelał z woleja), Roma też wyglądała lepiej w pierwszej połowie- w drugiej Juventus.

No, ciężki mecz z dosyć trudnym przeciwnikiem, ten zdobyty punkt to serio punkt do przodu, a nie stracone dwa.

Wnioski dla Pirlo?
Jeżeli Demiral jest zdrowy to Danilo powinien zejść. WIem, że zrobił asystę, ale Bonucci* potrzebuje podwójnego krycia (kiedyś Chiellini i Barzagli, teraz Demiral i Chiellini, a później de Ligt).
W pomocy obowiązkowo Arthur, jestem ciekaw jak będzie wyglądał przez 90 minut.
Na wahadle odpuściłbym Kulusevskiego.
Na ofensywnym pomocniku raczej przetestowałbym Dybałę.
Ten ananas Frabotta jest wybiegany i coś tam ogarnia w defensywie, zostawiłbym go na lewym wahadle XD

Na Napoli:
Ronaldo Kulusevski (Dybala)
Dybala (Kulusevski)
Frabotta McKennie Arthur Cuadrado
Chiellini Bonucci Demiral
Szczęsny

Aha, a Ronaldo obok mega ciągnięcia gry w ofensywie pod koniec się cofał w pole karne i bronił, a w kontrach łapał wolne i auty na nim. Uwielbiam go xd

* jeżeli już musimy grać 3 defami i musi grać Bonucci, bo ja najchętniej widziałbym go na ławie i zagrał
Ronaldo Dybala Kulusevski
Arthur McKennie Bentancur
Frabotta Chiellini Demiral Cuadrado
Szczęsny

spada na Bonucci, wskakuje Bentancur....
Ostatnio zmieniony 27 września 2020, 23:20 przez Szwamb, łącznie zmieniany 1 raz.


TURBOPAWEL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 grudnia 2012
Posty: 210
Rejestracja: 07 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 23:11

Odwróceni wahadłowi cały czas przyklejeni do linii wyglądali strasznie, nie mogę sobie wyobrazić jak to ma zadziałać w takiej formie.


Zablokowany