Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Damien

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 listopada 2010
Posty: 89
Rejestracja: 21 listopada 2010

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 21:04

mns pisze:
02 września 2020, 14:16
jackop pisze:
02 września 2020, 13:41
mns pisze:
02 września 2020, 13:33
A jakie to ma znaczenie ile spotkań mają w obecnych koubach?
Bardzo duże. Dlatego nikt nie zabija się o podpis Cavaniego.
Cavani był dogadany z Benfiką ale ta go w ostatniej chwili wystawiła. Kontrakt 10 mln
Co takeigo? To Cavani wystawił Benficę gdy zaczłał wołać dodatkową kasę, jego agent też pukał do Juve, ale jak krzykneli swoje wymagania nawet Paratici to wyśmiał.


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 21:22

jackop pisze:
02 września 2020, 16:12
tom_gru pisze:
02 września 2020, 15:23
W przypadku Suareza zawsze realne będą kierunki jak MLS, Bliski Wschód czy Chiny bo jest to uznany zawodnik a nie jakiś no-name jak Zapata (myślę, że poza kibicami calcio mało kto go zna).
W tym momencie to jest mit. Kiedy ostatni raz klub z MLS, któregoś 'szejkostanu' czy Azji wydał poważne pieniądze na jakiegoś zawodnika? Inter Miami zbudował całą kadrę od zera wydając 25 mln €
Nie pisałem tego w kontekście, że ktoś przyjdzie i zapłaci jakieś petrodolary za Suareza, bo się nie łudzę, że tak się stanie. Chodzi mi o sytuację, że zawsze będzie można rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron i nie będzie wiązało się to z koniecznością uwzględnienia nierozliczonej amortyzacji w stratę księgową (kosztem będzie oczywiście dodatkowa odprawa, ale nie powtórzy się casus Higuaina).
jackop pisze:
02 września 2020, 16:12
Jak mam oceniać ruch, na który wydamy +30 mln €, na którym nie zarobimy w przyszłości i na tyle krótkoterminowy, że za chwilę znów będziemy musieli szukać nowego rozwiązania w tej samej (bo nie jesteśmy 'po' tylko w trakcie pandemii) albo gorszej rzeczywistości? No <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.
Dlaczego wszyscy myślą, że jak wydamy na jakiegoś sensownego napastnika 50 mln Euro (np. Thuram) to okaże się gwiazdą i że będzie przez 5 lat strzelał co najmniej 20 bramek w sezonie, a po 5 latach go sprzedamy go za 2- czy 3-krotność. Otóż większym prawdopodobieństwem jest to, że taki zawodnik nie spełni oczekiwań (jak np. Bernardeschi, Pjaca itp) i sprzedamy go ze stratą księgową po to, by zwolnić miejsce w kadrze.

Taki klub jak Juventus potrzebuje w każdym sezonie mieć napastnika, który strzeli minimum 15-20 bramek w sezonie, a takich jest niestety mało i większość jest pod 30-tkę. Jeśli są jacyś zawodnicy poniżej 25 roku życia to albo są w kadrach wielkich drużyn i są nie do wyjęcia, albo grają w średniakach ligowych i nie dają gwarancji bramek w nowym klubie (zobaczymy jak sobie poradzi Osimhen w Napoli czy sprosta oczekiwaniom). Szczerze to ja bym się załamał, gdyby Juventus wydał 70 mln Euro na takiego zawodnika jak Osimhen licząc, że z miejsca zbawi atak. Juventus musi zawsze grać o najwyższe cele i nie ma tutaj czasu by czekać na kogoś, że wypali za 2-3 lata.

Roczny koszt utrzymania Osimhena będzie porównywalny do kosztu utrzymania Suareza, ale chyba nie ma wątpliwości który z nich jest w stanie zagwarantować więcej bramek przez 2-3 sezony.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 21:29

Ile to jeszcze potrwa ? Dzeko Suarez Dzeko Suarez itd


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 21:35

Według Romano Cavani miał dostawać 10 baniek przez 3 lata. Według Sky sport Italia Cavani odrzucił możliwość dołączenia do Juve przez lojalność do Napoli.
Co jest twoim źródłem?


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 21:48

tom_gru pisze:
02 września 2020, 21:22
Dlaczego wszyscy myślą, że jak wydamy na jakiegoś sensownego napastnika 50 mln Euro (np. Thuram) to okaże się gwiazdą i że będzie przez 5 lat strzelał co najmniej 20 bramek w sezonie, a po 5 latach go sprzedamy go za 2- czy 3-krotność. Otóż większym prawdopodobieństwem jest to, że taki zawodnik nie spełni oczekiwań (jak np. Bernardeschi, Pjaca itp) i sprzedamy go ze stratą księgową po to, by zwolnić miejsce w kadrze.
1. Skąd wziąłeś to 50 mln?
2. Kto twierdzi, że ma strzelać 20 bramek w sezonie?
3. U nas ma kto zdobywać gole, a ze 2-3 razy pisałem już czego oczekiwałbym po rosłym Francuzie
4. Kto zmierzył to prawdopodobieństwo?


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Damien

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 listopada 2010
Posty: 89
Rejestracja: 21 listopada 2010

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 22:37

mns pisze:
02 września 2020, 21:35
Według Romano Cavani miał dostawać 10 baniek przez 3 lata. Według Sky sport Italia Cavani odrzucił możliwość dołączenia do Juve przez lojalność do Napoli.
Co jest twoim źródłem?
Cavani ustalił warunki z Benficą, ale zaczał kręcić nosem, mówiąc że ma oferty z Juve i Atletico (zapewne blef) i chicał jeszcze więcej, Benfica w takie podchody się nie bawi i podziękowała Cavaniemu. Urugwajczyk chce spory kontrakt na zakonczenie kariery, ale jak widać chętnych brak. Jak najdalej od tego Pana.

Info od przyjaciela prostu ze Stadio da Luz, człowiek blisko związany z Benficą od 30 lat.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 22:58

Crunny pisze:
01 września 2020, 21:22
to nie jest Suarez, którego mamy w pamięci z jego najlepszych lat. Sam fakt, że kibice Barcy chcą go wywieźć na taczkach, jeśli tylko ktoś rzuciłby za niego parę milionów
Przebywanie na forum juvepoland nauczylo mnie, ze kibice niekoniecznie zawsze maja racje :prochno: I badzmy szczerzy - Suarez, to jednak lepszy pilkarz niz Tevez. W ogole Urus, to drugi/trzeci (w zaleznosci od zrodla) najlepszy strzelec w historii Barcelony, a asyst maja od niego wiecej tylko kosmita Messi, Xavi i Iniesta, wiec o czym my tu w ogole debatujemy...

jackop pisze:
02 września 2020, 16:12
Jak mam oceniać ruch, na który wydamy +30 mln €, na którym nie zarobimy w przyszłości i na tyle krótkoterminowy, że za chwilę znów będziemy musieli szukać nowego rozwiązania w tej samej (bo nie jesteśmy 'po' tylko w trakcie pandemii) albo gorszej rzeczywistości? No <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.
A jesli Luis rzeczywiscie pomoze nam w wygraniu LM? Albo chociaz w dotarciu do finalu? Hajs dla klubu bedzie z tego bardzo dobry. Poza tym, jesli on trafi do nas za free, to 2-3latch amortyzacji kontraktu i tak wyjdziemy na nim na zero (tak?), a nie takie hocki-klocki, jak z Danilo po zawyzonej cenie.
Nie rob jaj - mlody Simeone, to pazdzierz (a sam grzmisz, ze pazdzierzu w druzynie nie chcesz).
Za Thurama Gladbach krzyczy w okolicach 50mln. ojro, wiec odpada, aczkolwiek tez bym go u nas widzial. Za Dembele Olimpijczycy pewnie beda chcieli podobna kwote. Jasne, moze w przyszlosci bysmy ich sprzedali z zyskiem, a moze by sobie rozwalili kolana i nikt by ich nie chcial :dontknow:
Kean powinien do nas wrocic niezaleznie od tego, kto bedzie podstawowa "9".
Oddanie Moreno do City przemilcze, bo nie bede sie wkur*iał na noc :|

dimebag11 o Dybałce pisze:
02 września 2020, 17:50
walczy o jakiś kosmiczny kontrakt nieadekwatny do jego boiskowej postawy.
Pieknie napisane :ok:

Alexinhio-10 pisze:
02 września 2020, 20:36
Dokładnie. 433 jak każdy topowy klub.
Bayern w tym sezonie 4-3-3 gral od swieta. Wiekszosc meczow, to bylo 4-2-3-1, no ale u nas z Ronaldo nie da sie tak grac :D

Damien pisze:
02 września 2020, 21:04
mns pisze:
02 września 2020, 14:16
jackop pisze:
02 września 2020, 13:41
Bardzo duże. Dlatego nikt nie zabija się o podpis Cavaniego.
Cavani był dogadany z Benfiką ale ta go w ostatniej chwili wystawiła. Kontrakt 10 mln
Co takeigo? To Cavani wystawił Benficę gdy zaczłał wołać dodatkową kasę, jego agent też pukał do Juve, ale jak krzykneli swoje wymagania nawet Paratici to wyśmiał.
On chyba za sam podpis chcial 10 bań netto i do tego kontrakt na 15 netto...


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 23:04

jackop pisze:
02 września 2020, 21:48
tom_gru pisze:
02 września 2020, 21:22
Dlaczego wszyscy myślą, że jak wydamy na jakiegoś sensownego napastnika 50 mln Euro (np. Thuram) to okaże się gwiazdą i że będzie przez 5 lat strzelał co najmniej 20 bramek w sezonie, a po 5 latach go sprzedamy go za 2- czy 3-krotność. Otóż większym prawdopodobieństwem jest to, że taki zawodnik nie spełni oczekiwań (jak np. Bernardeschi, Pjaca itp) i sprzedamy go ze stratą księgową po to, by zwolnić miejsce w kadrze.
1. Skąd wziąłeś to 50 mln?
2. Kto twierdzi, że ma strzelać 20 bramek w sezonie?
3. U nas ma kto zdobywać gole, a ze 2-3 razy pisałem już czego oczekiwałbym po rosłym Francuzie
4. Kto zmierzył to prawdopodobieństwo?
ad. 1) Tyle kosztuje napastnik o jakiejkolwiek jakości. TOP-5 transferów środowych napastników w tym okienku transferowym (Osimhen - 70, Morata - 56, Werner - 53, Icardi- 50, Rodrigo - 30), więc średnia ok. 50 mln Euro.
ad. 2) A po co jest napastnik na boisku jak nie od strzelania goli? jak ma tylko biegać po boisku to zamiast kogoś kupować sensownego to można zostawić Higuaina.
ad. 3) Drużyna, która walczy o scudetto musi strzelić co najmniej 70 bramek w sezonie, więc ktoś poza Ronaldo też musi strzelać. W topowych drużynach 3 najskuteczniejszych zawodników strzela co najmniej 50 bramek w sezonie. Jakość drużyny przekłada się na to, że siła ataku rozkłada się na kilku zawodników a nie tylko na jednym.
ad. 4) życie, a jeden Haaland jest tylko potwierdzeniem reguły.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 23:04

Jacky pisze:
02 września 2020, 22:58
Jasne, moze w przyszlosci bysmy ich sprzedali z zyskiem, a moze by sobie rozwalili kolana i nikt by ich nie chcial :dontknow:
A może Suarez sobie rozwali kolana i już się w tym wieku nie odbuduje kasując 10 baniek rocznie przez 3 lata. A może będzie chciał murzynkę i będzie trzeba pomalować jednego z naszych chłopaków czarną farbą :prochno:

@tom_gru
1. Czyli z dupy :ok:
2. A czy ja napisałem, że ma nie strzelać goli? Gruby nie potrafi biegać dłużej niż 15 min.
3. Nasz atak opiera się na duecie Ronaldo - Dybala, dojdzie Kulu, doszedłby Thuram: 30, 20, 10, 10 masz swoje 70 goli
4. A piłka jest okrągła i bramki są dwie

Paulo Coelho futbolu mi się trafił... dyskusja po byku :facepalm:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 23:13

Poprostu pisze:
02 września 2020, 20:46
Jak na razie to Suarez się oddala i to Dzeko jest dalej priorytetem. :D
A Di Marzio przed chwilą dał info, e Dżeko nie wchodzi w rachubę już gdyż sprawa z Suarezem posuwa się bardzo szybko :prochno:

There's no certainties but the Suarez-Juventus negotiations are ongoing while the Dzeko talks have slowed. [Di Marzio]
11:09 PM · 2 set 2020
Ostatnio zmieniony 02 września 2020, 23:15 przez MRN, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 23:15



unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 23:45

Sorek21 pisze:
02 września 2020, 23:15
No to można otwierać szampany :dance: done dealio :prochno:


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 02 września 2020, 23:46

Ćwiąkała na swoich streamach mówił, że Suarez w minionym sezonie dobrze prezentował się jedynie w meczach ze słabszymi zespołami, z tymi najmocniejszymi w jego opinii grał słabo. Nie jest to oczywiście żaden wyznacznik, facet nie jest wyrocznią, ale szanuję jego opinie (ogólnie jako dziennikarza). Mam bardzo mieszane uczucia względem Luisa - z jednej strony jest to niezaprzeczalnie klasa, zawodnik z wielkimi osiągnięciami i sukcesami. Z drugiej strony transfer bardzo ad hoc - za 2-3 lata pożegnamy się z nim i Ronaldo i zostajemy praktycznie bez ataku.

Myślę, że dla zawodników w tym wieku co Suarez szczególnie ważne, nawet ważniejsze, niż czyste umiejętności są takie wartości jak motywacja i ambicja - to czy facet będzie miał jeszcze tyle chęci, żeby zasuwać na treningach, żeby dbać o formę, coś udowodnić, walczyć każdego dnia o utrzymanie się na szczycie. Moim zdaniem wszystko rozbije się właśnie o to jeśli do nas trafi - czy przyjdzie do nas odcinak kupony i na emeryturkę czy chce jeszcze coś udowodnić sobie i niedowiarkom. Przykład Higuaina doskonale pokazuje jak ważna jest w tym sporcie (dzisiaj, dawniej było pod tym względem znacznie łatwiej) ciężka praca i ambicja.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 03 września 2020, 01:12

A mnie ciężko w tej chwili ocenić ten transfer. To zależy od tego, jak na prawdę wygląda sytuacja finansowa i jakie są prognozy na przyszłość. Mówiąc krótko, czy jest tu jakiś plan, czy jednak nie ma.
Czy Juventus kroczy drogą Milanu, gdzie za chwilę zacznie się to wszystko sypać? I wtedy ten transfer jest zwykłym pudrowaniem trupa.
Czy jednak w 2-3 sezony klub będzie przechodził przebudowę i prostował finanse, ucinając wysokie pensje niepotrzebnych graczy.
I wtedy mimo wszystko uznam transfer Suareza za udany, choć to będzie też zależało od jego formy, tak jak napisał @Tony Montana. Wiekowi snajperzy często mają "renesans" kariery w Serie A, a Suarez był do tej pory profesjonalistą. Jeżeli Pirlo zdiagnozował problem, którym według niego jest brak targetmana dla Ronaldo i Dybali, to należy wierzyć, że nawet przy słabszych występach Suareza, ww. dwójka będzie grała lepiej. Odczytuje ten ruch jako minimalizacje ew. strat spowodowanych przebudową i prostowaniem finansów. Wydaje się to mimo wszystko opcją bezpieczniejszą, niż branie niesprawdzonego, młodszego zawodnika za sumę 30+. Owszem, można dużo wygrać takim ruchem i za dwa lata mieć topa. Ale może się też okazać, że pieniądze pójdą w błoto jak z Berną i za te dwa lata młody napastnik okaże się niewypałem i nikt nie będzie go chciał kupić.
Może jestem naiwny, ale wierzę w jakiś plan i że wszystko wraca pod kontrolę, po gorszym okresie na najwyższych szczeblach decyzyjnych. Wierzę, że panowie wyciągnęli wnioski.
Mimo wszystko sporo zostało zrobione w kwestii wymiany pokoleniowej. Szczęsny, De Ligt, Demiral, Pellegrini, Rabiot, Bentancur, Arthur, McKennie, Dybala, Kulusevski to dosyć solidny trzon i mimo, ze część tych piłkarzy jest jeszcze niesprawdzona, to mają duży potencjał.
Musimy pójść na pewne kompromisy w tym trudnym dla klubu okresie, bo owszem, fajnie się to układa i liczy jak w FM, ale rzeczywistość może być zupełnie inna. Także obie strony, zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy transferu Suareza, mają dużo racji i ich argumenty do mnie trafiają i zdecydowanie się z nimi zgadzam.
Na tą chwilę nie da się rzetelnie ocenić tych ruchów.


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 03 września 2020, 02:17

jackop pisze:
02 września 2020, 23:04
Jacky pisze:
02 września 2020, 22:58
Jasne, moze w przyszlosci bysmy ich sprzedali z zyskiem, a moze by sobie rozwalili kolana i nikt by ich nie chcial :dontknow:
A może Suarez sobie rozwali kolana i już się w tym wieku nie odbuduje kasując 10 baniek rocznie przez 3 lata. A może będzie chciał murzynkę i będzie trzeba pomalować jednego z naszych chłopaków czarną farbą :prochno:

@tom_gru
1. Czyli z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> :ok:
2. A czy ja napisałem, że ma nie strzelać goli? Gruby nie potrafi biegać dłużej niż 15 min.
3. Nasz atak opiera się na duecie Ronaldo - Dybala, dojdzie Kulu, doszedłby Thuram: 30, 20, 10, 10 masz swoje 70 goli
4. A piłka jest okrągła i bramki są dwie

Paulo Coelho futbolu mi się trafił... dyskusja po byku :facepalm:
ad. 1) nie z d..py tylko opierając się na porównywalnych transakcjach. Oczywiście specjaliści z FM kupują zawodnika za 5 mln Euro po czym sprzedają za 200 mln Euro, więc ja z takimi nie dyskutuję. Za 20 mln Euro to Pinamonti przeszedł z Interu do Genoi.
ad. 2) a ja będę podtrzymywał swoje zdanie, że napastnik jest od strzelania goli. Brak napastnika spowodował, że nasza gra wyglądała tak fatalnie za Sarriego, wiec czas kupić kogoś kto potrafi grać jak napastnik a nie tylko będzie się plątać pod nogami.
ad. 3) opierał się na tym duecie, bo Higuain nie spełniał swojej roli i ostatecznie graliśmy bez napastnika (Dybała cofający się na środek boiska też tej roli nie spełniał i nie nadaje się na 9). Niestety wielokrotnie było tak, że nikogo nie było w polu karnym.

a mi z kolei specjalista z FM :) żadnej merytorycznej wypowiedzi po Tobie nie można się spodziewać.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Zablokowany