Nowy Trener?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2020, 09:11

Jestem pozytywnie nastawiony tym bardziej że gorzej być nie może. Rozliczymy go na koniec sezonu.
Ostatnio zmieniony 04 marca 2021, 18:00 przez MRN, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2020, 09:23

Ja myślę, że 9 lat temu jak ktoś by zaoferował 9 mistrzostw z rzędu, nie ma jednej osoby która by tego nie wzięła w ciemno. Inter w ponad 100 letniej historii ma 18, Juve na połowę tego potrzebowało 9 lat. To, że kiedyś to rypnie, było pewne. Zaczęło się za Sarriego i teraz wszystko zależy od Pirlo, na którym spoczywa niewiarygodna presja. Lampard jak obejmował Chelsea, to bez ciśnienia - co będzie to będzie. Guardiola czy Zizou - tam też nie było sielanki. Pozwolę sobie wkleić pierwsze wrażenia jakie towarzyszyły wyborowi Guardioli na stanowisko trenera:
Wiele osób martwiło się decyzją twierdząc, że Pep ma za mało doświadczenia i może sobie nie poradzić z kadrą złożoną z tak wymagających osobistości jak Ronaldinho, Deco czy Samuel Eto’o. Przed przyjściem Guardioli FC Barcelona pod względem sportowym była wtedy bardzo słaba. Treningi nie były wystarczająco intensywne, niektórzy piłkarze stracili nie tylko odpowiednie nastawienie do gry, ale też umiejętność naciskania na rywala z taką zawziętością, jak za najlepszych lat Rijkaarda. Sytuacja stawała się naprawdę ponura dopiero tam, gdzie pojawiła się mocno zakorzeniona, sroga postawa osobowości rządzących szatnią – Deco, Ronaldinho i Eto’o. Wtedy Guardiola postanowił zrestartować szatnię od nowa. I tak zaczęły się pierwsze rewolucje Guardioli w klubie. Ronaldinho (AC Milan), Deco (Chelsea F.C.), Edmilson (Villarreal CF), Giovani dos Santos (Tottenham Hotspur), Santiago Ezquerro (Osasuna Pampeluna), Marc Crosas (Celtic Glasgow), Oleguer (AFC Ajax) i Gianluca Zambrotta (AC Milan)
Przyszedł, zrobił rewolucję i jakoś to poszło. Oczywiście, miał Messiego Iniestę i Xaviego. Ale miał w szatni potężne ega i sobie poradził. Pirlo wydaje się być bardzo inteligentnym człowiekiem, nie wiem na ile on sam pisał swoją książkę, ale bardzo fajnie napisana.Jego wybór może się strzałem w 10, a może nic nie wyjść. W każdym bądź razie, styl Juve zraził wielu sympatyków do oglądania ich gry. Więc - trzeba zrobić porządek z tym bajzlem i zacząć od nowa.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2020, 09:25

Jeżeli Angelli miał taki długoterminowy plan to mógł zostawić Allegriego do końca kontraktu i Pirlo rok wcześniej na U-23. Duuuże ryzyko a w przypadku nie udania Pirlo może już nie mieć kariery trenera.

O Poche poczytałem, że bardzo stara się trafić do głów zawodników, dużo z nimi rozmawia, stara się wyciągnąć jak najwięcej, pracuje po 12h, zna Hiszpański, Francuski, Angielski - nie widziałem Włoskiego więc nie wiem czy jak rodzina w Turynie to też ale porozumiałby się z wieloma piłkarzami. No i lubi 4-3-1-2 dosyć ofensywną taktykę.

A Pirlo co lubi taktycznie? jakie ma metody? Czego się nauczył na swoich błędach w trenerce? No właśnie, wielka nie wiadoma, będzie się uczył na błędach w 1szym sezonie, w trudnych momentach meczu, sezonu jakie zmiany zrobi? Czy zmieni taktyke w trakcie? Jak będzie schodził do zmiany wkurzony ROnaldo to jak zareaguje?On jeszcze tego nie przeszedł to nie wie.

Oczywiście życzę mu jak najlepiej ale też musi dostać pomoc w postaci dobrych transferów.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2020, 09:32

Pirlo za asystenta będzie miał Ronaldo. Poza tym, on jako pomocnik - teoretycznie powinien chcieć mieć <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> pomoc - bo zna to z doświadczenia.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2020, 09:50

jackop pisze:
09 sierpnia 2020, 09:05
Albo Sarriball to ładnie opakowane gówno.
No nie, bo w Napoli wyglądało bosko.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2020, 09:59

fazzi pisze:
09 sierpnia 2020, 09:50
No nie, bo w Napoli wyglądało bosko.
Chyba się dzisiaj nie umyłeś :prochno: Cóż, nie ma sensu powielać dyskusji sprzed roku na temat zwolnionego trenera.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2020, 10:25

Pirlo jest na pewno inteligentnym gościem, nie odbierze mu nikt sukcesów i tego że będzie miał posłuch. Martwię się jednak że nie jest typem osoby która potrafi z trudnej sytuacji krzyknąć czy pójść na bezpośrednią konfrontacje. W kwestii taktyki raczej nie spodziewam się wielkiej rewolucji, będzie grał spuścizna Sarriego. Chciałbym jeśli ryzykujemy już z niedoświadczonym trenerem, aby zaryzykować z odmłodzeniem składu. Te nazwiska które się wymienia jako potencjalne do odstrzału wg Agnelliego tak naprawdę mają niewielki wkład w naszą grę. Nawet taki Sandro od kilku lat szuka formy i już lepiej prezentował się w jego miejscu Spinazzola. Dałbym szansę Pellegriniemu. Środek pomocy wymaga remontu, mam nadzieję że Andrea zadba o swoją byłą pozycję.


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1030
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2020, 10:50

Andrzej ma oczywiście pełny kredyt zaufania, ale na litość Boską...Czego dowiedzieliśmy się teraz, czego nie wiedzieliśmy przed zatrudnieniem Gargamela? Wszyscy doskonale widzieli jak to będzie wygląddać, mimo to Agnelli go zatruudnił? Po co? Lubi płacić 2 kontrakty trenerskie jednocześnie? Taki fetysz?
Albo Agnelli to jakiś szalony wizjoner, za którego myślą nie nadążam, albo ma wokół siebie doradców i słucha każdego po trochu Dzisiaj posłucham Wacka, ja jutro Jacka i wychodzi jeden wielki chaos.
Martwie się o to Juve...
ale NO PIRLO NO PARTY


Obrazek
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2020, 11:35

Chciałbym wierzyć, że wybór Pirlo to dogłębna, wielotygodniowa analiza zarządu. Niestety wygląda na to, że ten wybór to brak alternatywy (albo raczej brak funduszy na sensowne alternatywy). Oczekiwań nie mam żadnych. Obawiam się, że czeka na okres przejściowy. Mam tylko nadzieję, że tego okresu nie prześpi Paratici (który swoją drogą powinien podzielić los Sarriego) i skupi się na pozbyciu szrotu, który w tym momencie stanowi 50% naszej kadry.
W Mediolanie i Neapolu zacierają ręce. Szanse na odebranie Scudetto mocno rosną.


paveloneddar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2011
Posty: 89
Rejestracja: 22 maja 2011

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2020, 11:41

Pirlo to dobry wybór maestro poprowadzi nas do zwycięstwa w LM wierzę w to


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2020, 11:49

Zwolnienie Sarriego to dobry ruch, chociaż myślałem, że poczekają kilka dni aż ucichna echa kompromitacji w LM.

Zatrudnienie Pirlo mnie zaskoczyło całkowicie.

Nie było szans na trenerów takich jak Zidane, Pep czy Klopp a nawet Gasp, który w Bergamo ma idealne warunki do pracy i prawie zero presji na wynik a i tak Jego Atalanta jest w tym sezonie najlepszą włoską ekipą w LM.

Inzaghi też dobrze się odnajduje w Lazio a Spaletti czy podobne wynalazki to szkoda nawet komentować.

Powrót Conte albo Allegriego też nie wydawał się dobrym pomysłem. Dlatego spodziewałem sie Pochettino.

Wybór Pirlo jest ryzykowny. Porównywanie go do Zidana chyba nie jest trafione. Bardziej mi to przypomina Lamparda w Chelsea. Pirlo przede wszystkim ogarnie szatnie, bo Sarri nie miał wcale posłuchu a wielu na tym forum twierdzi, że Scudetto to wygra się samo. Pewnie Scudetto wygramy, ale ważne będzie, żeby było widać zmianę w grze. Nawet nie w samej jakości gry, ale w podejściu mentalnym.

Forza Andrea!!!


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
binio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 czerwca 2003
Posty: 628
Rejestracja: 20 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2020, 12:21

Bardzo ciekawy ale ryzykowny ruch kierownictwa. Pirlo to poważny facet, Agnelli również i to pozwala patrzeć na obecną sytuację z drobnym optymizmem. Skoro Pirlo się zgodził to musi się czuć silny, raczej nie należy do facetów, którzy postępują pochopnie.
To z jednej strony, z drugiej natomiast brak doświadczenia w trenerce, brak sztabu sprawdzonego razem z nim w boju nie napawa optymizmem. Bardzo to ryzykowne, szczególnie dla klubu, który mierzy w najwyższe cele. Trochę mi się w głowie nie mieści, że Andrea Pirlo opowiedział historię drugiemu Andrei, ten uwierzył w wizję i mamy trenera a to niestety tak wygląda. No nic, zobaczymy jak to wyjdzie. Jak będziemy grać, kto przyjdzie ale chyba nie ma co snuć wielkich nadziei, że znów zdobędziemy Scudetto i powalczymy poważniej w LM.

Zwolnienie Sarriego znacznie mniej dziwi, niż wybór Pirlo. On od początku nie pasował. Zarząd liczył na piękną i skuteczną grę mając zawodników znacznie lepszych niż w Neapolu a wyszło jak wyszło. Wątpię, czy zostawienie Sarriego na kolejny sezon cokolwiek by zmieniło.


Obrazek
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2020, 12:31

jackop pisze:
09 sierpnia 2020, 09:59
fazzi pisze:
09 sierpnia 2020, 09:50
No nie, bo w Napoli wyglądało bosko.
Chyba się dzisiaj nie umyłeś :prochno: Cóż, nie ma sensu powielać dyskusji sprzed roku na temat zwolnionego trenera.
Daruj sobie przygłupie takie teksty, jak nie masz nic do powiedzenia.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2020, 13:25

PanWu pisze:
08 sierpnia 2020, 18:52
Wyniki pana Peta w Juventusie są fatalne. To była jedyna słuszna decyzja
Popieram. Ta gangrene niestety nalezalo odciac zdecydowanym ruchem. Pisalem, ze nawet dla mnie (laika) styl i wyniki tej druzyny sa gorsze, niz za Allegriego.
Co do Pirlo, to... baaaaaardzo ryzykowne posuniecie. Nikogo jeszcze w zyciu nie trenowal, ale zobaczymy jak to wyjdzie (oby nie jak za Ciro Balboa). Obawiam sie tez, czy Pirlo nie zostal wybrany na trenera tylko dlatego, ze poslusznie przyznal, ze bedzie pracowal z takim materialem, jaki ma i nie zazyczy sobie nowych pilkarzy pod swoja wizje, a np. taki Poch powiedzial na dzien dobry: "chce tego, tego i tego" :?: Rowniez wnioskuje po jego wyborze, ze LM w przyszlym roku nie atakujemy. Moze Carrera, jako asystent?

Sorek21 pisze:
08 sierpnia 2020, 19:40
Nie było tutaj pisane kiedyś, że w kontrakcie Sarriego jest punkt o wcześniejszym rozwiązaniu ?
Ja pisalem, ze nasi powinni sie zabezpieczyc takim punktem w jego kontrakcie. Teraz Sarri bedzie mial ladny wplyw na konto za siedzenie na bezrobociu.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2020, 13:33

Agnelli: Liga Mistrzów była marzeniem, teraz musi być celem.
Ten sam facet: zatrudnijmy w tym celu trenera bez ŻADNEGO doświadczenia.

Czy leci z nami pilot? czy jest na sali lekarz?


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
ODPOWIEDZ