Maurizio Sarri

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 31 lipca 2020, 11:09

marcinek pisze:
31 lipca 2020, 10:42
jackop pisze:
30 lipca 2020, 20:30
Nie mamy większych problemów w grze z piłką, tak samo jak z mentalnością. Trochę gorzej jest jeśli chodzi o szybkość."
:nod:

Przydałby mu się nowe okulary.
Panie Sarri Lyon pokaże jak nie mamy problemów w grze z piłką i mentalnością już niedługo. Trzymam kciuki za Pana żeby miał Pan rację ;)
gównoburza, na JP zostało to źle przetłumaczone, konkurencja podaje takie tłumaczenie:
"Dobrze gramy podaniami, ale problemem jest tempo, w jakim piłka krąży. Powolne przemieszczanie futbolówki po prostu ułatwia przeciwnikowi sprawę."
na angielksich stronach jest tak: "Our passing is good, but the pace at which the ball circulates is the issue. Passing it slowly, and I mean the ball rather than legs, just makes things easy for the opposition."

na tej samej konferencji MS kolejny raz zasugerował nieśmiało, że CR7 jest pewnym problemem jeśli chodzi o Sarrismo: "Ronaldo bazuje na instynkcie, co sprawa, że nie wpasowuje się w określone role taktyczne. Równocześnie jest to jego silną stroną, choć z reguły oznacza, że drugi napastnik musi dostosowywać się do sposobu poruszania Cristiano."


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Gontar

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2020, 22:24

Nie mogę patrzeć na to jak Sarri niszczy Juve :(


Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2020, 09:05

Gontar pisze:
01 sierpnia 2020, 22:24
Nie mogę patrzeć na to jak Sarri niszczy Juve :(
Tak, tylko sam Sarri jest odpowiedzialny za aktualną sytuacją w Juve, nie ma innych winnych. :prochno:


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2020, 10:46

Nie jestem pewien czy Sarri będzie w stanie poprawić grę zespołu w przyszłym sezonie. Sarri nie dostanie piłkarzy jakich chce i potrzebuje. Paratici zafunduje nam okienko pełne chaosu. Sytuacja finansowa jest taka, że będziemy świadkami idiotycznych i wymuszonych wymian. Oczywiście będzie to przedstawiane jako wykorzystywanie okazji.
Niestety Sarri nie jest na tyle elastyczny, nie dopasuje się do zawodników których ma i dostanie, by ich wykorzystać w najlepszy możliwy sposób.
Trzeba też pamiętać o Ronaldo który z jednej strony dużo daje, a z drugiej powoduje że Sarri nie może wprowadzać swojego stylu, bo Ronaldo gra tak jak chce.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2020, 11:45

Profesor pisze:
04 sierpnia 2020, 08:00
Vanquish pisze:
03 sierpnia 2020, 22:17
Profesor pisze:
03 sierpnia 2020, 18:48
Celem jest poprawienie jakości gry dla oka z celem minimum zdobycie scudetto. Zrobione? TAK!
A w którym to miejscu poprawiono jakość gry dla oka? Chyba tylko u Szczęsnego, bo ma więcej okazji żeby swoją jakość pokazywać :think:
Chyba niestety można by wskazać tylko pojedyncze mecze, etapy gry. No i teraz pytanie o przyczynę. Czy jednak kluczowy dla Sarriego Pjanic nie spełnia oczekiwań? W Chelsea dostał jednak swojego pupila. Kto inny z pomocy dawał rade? Matuidi w jego taktyce nadaje się do podawania ręczników. Rabiot dopiero wystrzelił po przerwie. Ramsey nie jest w stanie rozegrać paru meczy bez przerwy. itd.
Obrona? Jakby teraz był Allegri to murowałby bramkę widzą grę bez Chielliniego, a otwarta gra za Sarriego z obecną obroną dała efekt jaki widzieliśmy. Ile razy przez ostatnie 9lat Juventus w obronie musiał grać bez 2ki Chiellini, Barza, Bonucci? Za Allegriego/Conte były to baaardzo krótkie momenty. Teraz? 33-letni Bonucci miał być ostoją obrony z 20-to letnim młodzikiem który nie znał języka, wylądował pierszy raz w nowym kraju a jeszcze Sarri zmienił sposób krycia dla całego bloku.
Sam Sarri przyznał że każdy klub jest inny i też się trochę dostosowuje ale czy Pep zrobiłby tikitake z Matuidim? Jak mógłby grać ofensywnie gdy z tyłu Babolucci robi takie cyrki?

Po LM szybko się okaże czy Sarri zostanie bo kiedy robić zmiany? Do końca sierpnia mogą być ostatnie roszady. Jak zostanie to niech dostanie więcej klocków do swojej gry. Na pewno gorzej już nie będzie, sama tragiczna gra obrony to może z 6pkt strat, lepsza po moc to następne 4pkt. Wymiana starców na młodziaków to następne punkty z słabszymi drużynami. Następny sezon z Sarrim to powinno być ponad 90pkt w Seria A, z większą szansą ładniejszej gry.
wg mnie teraz byśmy klepnęli spokojnie ponad 90 jakby Inter i Lazio nie wywiesiły białej flagi po restarcie, wygraliśmy 4 pierwsze mecze i mieliśmy wtedy już "12" punktów przewagi na Interem i Atalanta oraz 7 nad tragicznie grającym Lazio, następnie było 2-0 z Milanem i nasi uznali, że mistrz już jest nasz (buńczuczna gadka Szczęsnego do Rebica doskonale to zobrazowała), nawet porażka z ACM i remisy w kolejnych meczach nie zmieniły naszej świetnej sytuacji w tabeli, po prostu gdy trzeba było to wygrywaliśmy - przed Milanem Sarri bił rekord punktów w debiutanckim sezonie wśród trenerów Juve, obrona miała całkiem dobry wynik jeśli chodzi o stracone gole biorąc pod uwagę karne... ale nasi rywale nie wymusili na naszych gry do końca a do tego doszła jeszcze słabsza forma fizyczna naszych co przełożyło się ostatecznie nawet na kilka urazów (i więcej występów Ruganiego), od meczu z Milanem tylko Rabiot wyglądał jak piłkarz, który jest w stanie grać 90 minut... aczkolwiek być może problem był mentalny (już na jesieni Szczęsny mówił, że grają o mistrza tylko po to żeby nie być pierwszymi, którzy go przegrają) a nie fizyczny a on tak grał bo nie chciał być sprzedany i jako jedyny grał o swoją przyszłość i miał umiejętności by o nią zawalczyć ale kto to wie? zresztą ostatnie mecze to już była pomoc Ronaldo w biciu rekordów a nie prawdziwa gra zespołu

ogólny problem obrony Profesor już nakreślił, Maks bez Chielliniego przegrywał wszystko co mógł a dodajmy jeszcze talizmatycznego Khedirę - jego też brakowało cały sezon a ponoć z nim za Maksa Juve "zawsze" wygrywało

wg mnie na formę po restarcie trzeba patrzeć przez palce, tu nic nie było takie jak wcześniej nie tylko u nas ale i niemal u każdego zespołu co pokazuje tabela postcovidowa z Milanem na czele

oczywiście mi też nie podobała się nasza gra po restarcie, to był w ostatnich szczególnie meczach powrót do przeszłości, ale patrząc na materiał jaki mamy to przecież nie wina trenera że nie nauczył 33 letniego Matuidiego jak grać z pierwszej piłki, dryblować i wypuszczać napastników w uliczkę, chłop rzeźbił z tego co miał a przede wszystkim stawiał wynik ponad formę bo celem nr1 było Scudetto a nie Sarrismo, dla niego to też był cel nr 1 bo drugiej szansy na mistrza Serie A już mógłby nie mieć w swoim życiu biorąc pod uwagę ile ma już lat i ile pali fajek a porażka w Juve mogłaby się ciągnąc za nim w najbliższych sezonach, byłby głupkiem jakby na siłę chciał grać 100% Sarrismo tymi zawodnikami jakich miał do dyspozycji (z pomocników tylko Bentancur załapał się do top100 zawodników ligi wg LGDS) ale i tak kilka czy kilkanaście razy mogliśmy oglądać "piękne" Juve, zawsze jednak grające do końca o wynik, nie broniące się po 1-0 we własnym polu karnym od 10 do 90 minuty itp itd, jeśli ktoś nie widzi zmiany to najwyraźniej nie chce jej widzieć

nie wiem czy Sarri zostanie, nie wiem jakie są relacje między nim a piłkarzami i co planuje zarząd ale jestem pewny, że z nim na ławce w przyszłym sezonie będziemy grać zdecydowanie lepiej, transfery idą pod niego więc mam nadzieję, że zarząd nie zrobi nagle głupoty i nie wycofa się z planu zmiany sposobu gry Juventusu co po 5 czy nawet 8 latach byłoby dużym problemem dla każdego managera na świecie, co więcej wg mnie Sarri obecnie gwarantuje lepszy kolejny sezon niż ktokolwiek inny dostępny na rynku i tylko on gwarantuję wygraną nad Interem (jeśli nie wywalą Antka bo jeśli wywalą to znów nie będą dla nas raczej zagrożeniem)

@19: masz rację co to Ronaldo jednak po roku czasu Sarri już się go nauczył w pewnym stopniu i będzie miał przewagę nad każdym innym trenerem w tej kwestii, samo to że Dybala i Ronaldo grali razem i to grali dobrze świadczy o tym, że znalazł pewną równowagę w ataku bez ubutku w fazie defensywnej, natomiast co do transferów to możesz mieć rację co do chaosu ale jednak Kulu i Artur to są transfery pod trenera, nie licząc boków obrony brakuje tylko rozgrywającego i kto wie czy jednak nie ściągniemy Jorginho, który może być brakującym elementem układanki a przy transferach Chelsea może okazać się jednak dostępny na rynku


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2020, 12:56

Balans z przodu zrobił dając Berne z przodu który więcej biega więc Kulusevski też będzie musiał w obronie się udzielać żeby nadrobić za Ronaldo.
Mając mocniejszy środek pomocy na pewno też z przodu będzie mniej wymagań defensywnych, Rabiot po przerwie z Bentancurem przed przerwą dodadzą mocy.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2020, 14:54

Agrestu
Mecz z Lyonem nie będzie decydującym w kwestii przyszłości Sarriego


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2020, 15:15

mns pisze:
05 sierpnia 2020, 14:54
Agrestu
Mecz z Lyonem nie będzie decydującym w kwestii przyszłości Sarriego

No i znowu człowiek by musiał się tylko <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Jaki decydujący mecz z Lyonem? JEDEN MECZ? Facet powinien dograć LM i polecieć niezależnie a my od co najmniej kilku spotkań po wznowieniu powinniśmy się rozglądać za alternatywami, kiedy w zasadzie między LM a początkiem nowego sezonu będzie miesiąc...


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2020, 15:33

Ja nie wierzę, że po sezonie niezależnie od tego czy odpadniemy z Lyonem czy nie, nie będzie refleksji na temat obecnego sezonu.
Jeśli Agnelli uzna, że Sarri nie mógł poprawić gry, bo nie miał materiału ludzkiego to powinien lecieć Paratici. Może być tak, że winą za obecną sytuację Agnelli obarczy Paraticiego i Sarriego.
Zdziwię się jak nie będzie zmian po tym sezonie.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2020, 15:36

Osgiliath pisze:
05 sierpnia 2020, 15:15
mns pisze:
05 sierpnia 2020, 14:54
Agrestu
Mecz z Lyonem nie będzie decydującym w kwestii przyszłości Sarriego

No i znowu człowiek by musiał się tylko <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Jaki decydujący mecz z Lyonem? JEDEN MECZ? Facet powinien dograć LM i polecieć niezależnie a my od co najmniej kilku spotkań po wznowieniu powinniśmy się rozglądać za alternatywami, kiedy w zasadzie między LM a początkiem nowego sezonu będzie miesiąc...
Właśnie dlatego, że nowy sezon rozpocznie się po dużo krótszej przerwie niż zazwyczaj obawiam się, iż nasi włodarze nie zdecydują się na zwolnienie Sarriego. Inny szkoleniowiec, to zupełnie nowa filozofia gry, różne metody przygotowania fizycznego itp., więc pewnie będziemy się męczyć z Maurycym, aż do następnego roku bez względu na wynik potyczki z Lyonem (chyba, że dojdzie do jakiegoś blamażu typu 0:4).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2020, 15:39

Jak miały by być jakieś zmiany z trenerem to do końca sierpnia góra bo właśnie trzeba się przygotować do nowego sezonu, więc w ciągu 3tyg wszystko się wyjaśni :)


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2020, 16:38

19 pisze:
05 sierpnia 2020, 15:33
Ja nie wierzę, że po sezonie niezależnie od tego czy odpadniemy z Lyonem czy nie, nie będzie refleksji na temat obecnego sezonu.
Jeśli Agnelli uzna, że Sarri nie mógł poprawić gry, bo nie miał materiału ludzkiego to powinien lecieć Paratici. Może być tak, że winą za obecną sytuację Agnelli obarczy Paraticiego i Sarriego.
Zdziwię się jak nie będzie zmian po tym sezonie.
jest jeszcze trzecia opcja - Sarri miał rozpoznać kto się nadaje a kto nie a góra rozumie, że nie da się zmienić w rok stylu preferowanego od dekady w kilka miesięcy bez wymiany elementów, tego nie da się jednak zrobić w jedno letnie okno transferowe bo budowa drużyny to długotrwały proces i mimo wszystko wynik przed stylem, zmiana stylu powodująca koniec wyników nie ma sensu


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2020, 10:31

Agresti twierdzi, że kiep zostanie na kolejny sezon niezależnie od meczu z Lyonem... w sumie to było oczekiwane, ale i tak xuj bombki strzelił


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2020, 10:51

Zwolnić trenera po jednym sezonie to byłaby katastrofa. Miejmy nadzieje, że uda nam się jeszcze pozyskać jakichś kreatywnych zawodników by ulepszyć naszą grę. Sam Kulusevsky to trochę mało, ale patrząc na to jakich zawodników mamy w kadrze to i tak jest to ogromne wzmocnienie.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2020, 13:06

Gontar pisze:
01 sierpnia 2020, 22:24
Nie mogę patrzeć na to jak Sarri niszczy Juve :(
Chyba Paratici...


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
ODPOWIEDZ