Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 13 lipca 2020, 19:10

MRN pisze:
13 lipca 2020, 18:26
A jak niby ma to zaprezentować skoro przekrzykujący go ciemnogród wie lepiej ? Cały zachód Polski to Trzaskowski, Duda mógł liczyć na wiochę otumanioną propagandą TVP lub emerytów, którzy młodym, mającym przyszłość gotują paskudny los. Wielcy politycy w tym wątku, znawcy polityki a głosują na Dudę, dajcie spokój.
Po pierwsze polecam doczytać czym w Polsce zajmuje się Prezydent.

Uwielbiam to wpychanie ludzi do jakiegoś koszyka i ocenianie ich przez jeden pryzmat. A powodów do głosowania mnóstwo. Ludzie na Trzaskowskiego nie głosowali tylko dlatego, że jest wymarzonym kandydatem na ten urząd, ale dlatego, że nie lubią PIS-u i cieszy ich każda ich porażka. Zabawne jest to otrąbianie sukcesu że 10 mln zagłosowało za Rafałem. Ja bym zapytał - ilu głosowało przeciwko Andrzejowi? Oczywiście analogicznie można to przełożyć na głosowanie na Dudę. Jedni się obawiają LGBT, inni chcą zmiany tylko dla zmiany, jednym się lepiej żyje za PIS-u, inni czują obciach za granicą.
Dyskutowałem wczoraj z argumentem, że wyborcy Dudy to w większości mieszkańcy wsi, którzy na co dzień nie mają szerokiej palety wyboru (tam jest jedna szkoła, jeden lekarz i jeden ksiądz) w przeciwieństwie do wyborców Trzaskowskiego z wielkich miast. Podsumowanie było takie, że nie ma najmniejszej różnicy między jednymi i drugimi, bo i jedni i drudzy głosują ciągle na PIS i PO, a to tylko iluzoryczny wybór.

Pierwsza tura pod tym względem jest już bardziej miarodajna i pokazuje pewne trendy, tak jak i większa frekwencja.

Przypominam, że to, że dziś PIS rządzi niepodzielnie jest także zasługą tych, którzy dziś mieliby ten PIS zastąpić. I z tą refleksją Państwa zostawiam.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 13 lipca 2020, 20:23

Muszę przyznać, że w duże rozbawienie wprawiają mnie tzw. "obrońcy demokracji" pomstujący na wynik demokratycznych wyborów, bo większość ludzi zagłosowała niezgodnie z ich życzeniem. Podobnie bawi mnie fakt, że nasi jaśnie oświeceni demokraci zaczynali od górnolotnych haseł o obronie państwa prawa, a skończyli na wulgarnym "***** ***". Jak widać kreatywność naszych rzekomych elit szybko zeszła do rynsztoka.

Sto lat temu naszym przodkom udało się zatrzymać pochód bolszewickiej rewolucji ze wschodu. Dzisiejsze zwycięstwo Andrzeja Dudy to ważny krok w kierunku powstrzymania neomarksistowskiej rewolucji kulturowej, która nadciąga do nas tym razem z zachodu. Czy to się uda? Nie wiem. Żelazna logika zaserwowała w tej kwestii "czarną pigułkę":

Obrazek Obrazek

Zachód widziany jako świat wolności niestety chyli się ku upadkowi i nie wiem czy coś jest jeszcze w stanie ten proces zatrzymać.


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 lipca 2020, 20:29

To smutne, że PiS postawił nas w jednym szeregu z doborowym towarzystwem :

Obrazek


Obrazek
Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 13 lipca 2020, 20:37

Jeszcze wrzuć grafikę z podziałem głosowania na województwa i wyraź zdziwienie, ze 6>10. Naprodukował TVN takich dzbanów, że głowa mała. Zero własnych przemyśleń, tylko kopiowanie przekazu.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 lipca 2020, 20:59

TVP jeszcze większych dzbanów wyprodukowała, propaganda zrobiła swoje i nawet niektóre małolaty zagłosowały na Dudę. Zakładam jednak, że to farmerzy bez dostępu do cywilizacji. Ten 96 to Twój rocznik ? I na Dudę ? Serio ? Nieźle Cię wyprały kurskoludki.

Ta grafika to tylko taki podgląd na temat : cywilizacja vs ciemnogród :)


Obrazek
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 13 lipca 2020, 21:02

Ludzie niewykształceni mądrzejsi od wykształconych.
Wieś wybiera kosztem miast.
Śmiechu warta walka z covidem, a później już nie groźny, bo elektorat musi zapewnić reelekcję.
Zabrać tym co zapier#&+@$ i dać tym, którym się nie chce, bo na nas zagłosują.
Dać na kościół, bo ksiądz załatwi trochę głosów.
Złamać konstytucję, robiąc zamach na niezależne sądy, żeby bronić swoich za wszelką cenę i ośmieszyć się przy tym na świecie i narażać na sankcje UE.
Procedować i podpisywać ustawy po nocy, żeby przypadkiem nie było protestów - długopis podpisze.
Walka z in vitro, promując nieskuteczną naprotechnologie...
Ograniczenie prawa kobiet.
Nie walczyć z pedofilią w kościele.
Rozdawać pieniądze na lewo i prawo bez pomysłu.
Znieść konieczność odpowiedniego wykształcenia na stanowiskach ministrów, bo się nie ma kompetentnych ludzi w partii.
Szczucie na LGBT, uchodźców, żydów, PO, Niemców i kogo tylko się da, byle wygrać, a teraz pier&#+_ o godzeniu kraju...

Dlatego m.in uważam, że z pisem jesteśmy w czarnej dupie. Być może wam na tym nie zależy, ale ja mam male dzieci i chcę żeby żyły w normalnym kraju, gdzie każdy może być kim chce i móc dążyć do czegoś bez strachu, że jak będziesz miał za dużo to ci to zabiorą.

P.S.
TVN nie jest jakiś obiektywny, czy coś, bo pracują tam inteligentni ludzie i podobnie jak mnie wkurza ich co odpier. Pisowska telewizja, ale gdyby nie oni to pewnie nie było by nawet drugiej tury, a liliput z Żoliborzu już by robił kompletnie co by chciał.


Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 13 lipca 2020, 21:24

TVP jeszcze większych dzbanów wyprodukowała,
Czy większych to nie wiem, ale dobrze że chociaż nie zanegowałeś faktu, że jesteś takim tworem.
Śmiechu warta walka z covidem, a później już nie groźny, bo elektorat musi zapewnić reelekcję.
Mordercze koperty w pierwszej turze... POPiS trzyma się mocno :/


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 13 lipca 2020, 21:41

unbelievable87 pisze:
13 lipca 2020, 21:02
Być może wam na tym nie zależy, ale ja mam male dzieci i chcę żeby żyły w normalnym kraju, gdzie każdy może być kim chce i móc dążyć do czegoś bez strachu, że jak będziesz miał za dużo to ci to zabiorą.
I naprawdę wierzysz że na drodze do Twojego (i Twoich dzieci) szczęścia stoi PIS? Albo lepiej, przyjdzie Paltforma i będziesz spokojny o swoją przyszłość?
Zazdroszczę problemów.
unbelievable87 pisze:
13 lipca 2020, 21:02
TVN nie jest jakiś obiektywny, czy coś, bo pracują tam inteligentni ludzie i podobnie jak mnie wkurza ich co odpier. Pisowska telewizja
Zdajesz sobie oczywiście sprawę, że TVN istniał i robił swoje także zanim TVP stało się "pisowskie"? Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego?


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 13 lipca 2020, 21:43

Alex96 pisze:
13 lipca 2020, 21:24
TVP jeszcze większych dzbanów wyprodukowała,
Czy większych to nie wiem, ale dobrze że chociaż nie zanegowałeś faktu, że jesteś takim tworem.
Śmiechu warta walka z covidem, a później już nie groźny, bo elektorat musi zapewnić reelekcję.
Mordercze koperty w pierwszej turze... POPiS trzyma się mocno :/
To jest właśnie dyskusja z gościem głosującym na pis, zero argumentów, tylko jakieś zasłyszane gdzieś slogany. Może napisz dlaczego twój głos dostał Duda, a nie Trzaskowski, a nie nazywasz gościa zjadającego cię intelektem dzbanem...

Póki co polemika z tobą jest równie sensowna, co tłumaczenie tabliczki mnożenia gościowi, który nie potrafi dodawać.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 13 lipca 2020, 21:54

szczypek pisze:
13 lipca 2020, 21:41
unbelievable87 pisze:
13 lipca 2020, 21:02
Być może wam na tym nie zależy, ale ja mam male dzieci i chcę żeby żyły w normalnym kraju, gdzie każdy może być kim chce i móc dążyć do czegoś bez strachu, że jak będziesz miał za dużo to ci to zabiorą.
I naprawdę wierzysz że na drodze do Twojego (i Twoich dzieci) szczęścia stoi PIS? Albo lepiej, przyjdzie Paltforma i będziesz spokojny o swoją przyszłość?
Zazdroszczę problemów.
unbelievable87 pisze:
13 lipca 2020, 21:02
TVN nie jest jakiś obiektywny, czy coś, bo pracują tam inteligentni ludzie i podobnie jak mnie wkurza ich co odpier. Pisowska telewizja
Zdajesz sobie oczywiście sprawę, że TVN istniał i robił swoje także zanim TVP stało się "pisowskie"? Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego?
Tak trochę łapiesz się pojedynczych akapitów, zamiast wziąć pod uwagę całość. Na pewno z platformą przy sterach będę spokojniejszy o przyszłość Polski i moich dzieci niż z pisem. Dlaczego, bo mam absolutną pewność, że oni nas z Uni europejskiej nie wyprowadzą i będą dążyli do umocnienia się roli Polski w tej wspólnocie, co jest dla mnie gwarantem szybszego wzrostu gospodarczego i większego bezpieczeństwa. Natomiast co do pisu, to jeśli UE znacznie stawać im na drodze do przejęcia całkowitej kontroli nad państwem to jestem w stanie uwierzyć, że namówią swoich wyborców do opuszczenia Uni, a jak już wiemy łykają wszystko.

Czy istnieje coś takiego, jak niezależne media? Raczej wątpię. Czy wolę czerpać wiedzę z telewizji, gdzie są przedstawiciele różnych ugrupowań i toczą ze sobą polemikę (nawet jeśli prowadzący, ma też swoje przekonania), czy z takiej gdzie z jednej partii robi się niedorzecznie święta, a po innych jeździ? Wolę, bo przedstawiane są różne spojrzenia, których prawdziwość później można zweryfikować.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 13 lipca 2020, 21:58

Musicie się chłopcy pogodzić z wyrokiem demokracji, w której źródłem władzy jest wola większości obywateli. Ujęła mnie ta wylewająca się tutaj pogarda dla ludzi ze wsi, dla gorzej wykształconych, którzy jednak wczoraj was i waszego kandydata pokonali. Takie są fakty i trzeba się z nimi po prostu pogodzić dla własnego zdrowia psychicznego :cooler:
unbelievable87 pisze:
13 lipca 2020, 21:02
Wieś wybiera kosztem miast.
Musisz koniecznie walczyć o zmianę ustroju politycznego na taki, w którym mieszkańcy wsi będą pozbawieni prawa głosu. Nie wiem, jak z tymi, co ze wsi przeniosą się do miasta, ale to już rozpatrzysz po zmianie systemu ;)
Ostatnio zmieniony 13 lipca 2020, 22:05 przez Karowiew, łącznie zmieniany 2 razy.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 lipca 2020, 21:59

Alex96 pisze:
13 lipca 2020, 21:24
Czy większych to nie wiem, ale dobrze że chociaż nie zanegowałeś faktu, że jesteś takim tworem.
Zdania są podzielone i niech tak zostanie.

@Pan Zambrotta, nie chce mnie się już wracać do Twojego wczorajszego późnego wpisu ale chciałbym oddawać co miesiąc do budżetu tyle ile napisałeś. Rzecz w tym, że oddaję "x" kilkadziesiąt tego co napisałeś. Prowadzę firmę więc trochę tego jest bo muszę zapłacić składki, zaliczkę na PIT oraz VAT. <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> od rana do wieczora każdego dnia, pokonuję setki km każdego dnia aby mojej rodzinie niczego nie brakowało. Tak jest na szczęście mimo, że w kolejce do swoich pieniędzy jestem ostatni bo muszę nakarmić państwo i jeszcze patologie z nierobami, które wyciągają swoje zawszone łapska po ciężko zarobione pieniądze przez takich jak ja.Byłbym w stanie to zaakceptować gdyby pieniądze dostawali tylko ci rodzice, którzy pracują ale to tylko mrzonka.


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 13 lipca 2020, 22:26

unbelievable87 pisze:
13 lipca 2020, 21:54
Tak trochę łapiesz się pojedynczych akapitów, zamiast wziąć pod uwagę całość. Na pewno z platformą przy sterach będę spokojniejszy o przyszłość Polski i moich dzieci niż z pisem. Dlaczego, bo mam absolutną pewność, że oni nas z Uni europejskiej nie wyprowadzą i będą dążyli do umocnienia się roli Polski w tej wspólnocie, co jest dla mnie gwarantem szybszego wzrostu gospodarczego i większego bezpieczeństwa. Natomiast co do pisu, to jeśli UE znacznie stawać im na drodze do przejęcia całkowitej kontroli nad państwem to jestem w stanie uwierzyć, że namówią swoich wyborców do opuszczenia Uni, a jak już wiemy łykają wszystko.
Boję się zapytać co Polska musiałaby zrobić, żeby mieć mocniejszą pozycję w UE, no chyba, że to przychodzi samo gdy się porzuca zakusy na przejęcie całkowitej kontroli nad państwem ;) Dopóki będziemy mieć interes, żeby w UE być, to będziemy i to niezależnie od tego czy będzie rządziło PO czy PIS (bo na rządzenie tych, którzy inaczej postrzegają interes w UE, jeszcze chyba nie czas). Także bez obaw. O przejmowaniu kontroli nad państwem też się już wypowiadałem - koncepcyjnie bardzo duży problem widzę w ludziach na najniższych szczeblach, którzy pod partyjnym płaszczem mogą znacznie więcej i to tu widzę silną potrzebę sprzeciwu.
unbelievable87 pisze:
13 lipca 2020, 21:54
Czy istnieje coś takiego, jak niezależne media? Raczej wątpię. Czy wolę czerpać wiedzę z telewizji, gdzie są przedstawiciele różnych ugrupowań i toczą ze sobą polemikę (nawet jeśli prowadzący, ma też swoje przekonania), czy z takiej gdzie z jednej partii robi się niedorzecznie święta, a po innych jeździ? Wolę, bo przedstawiane są różne spojrzenia, których prawdziwość później można zweryfikować.
Ja nie wchodzę przed Twój telewizor, oglądaj sobie co chcesz. Natomiast jak już osiągnęliśmy zgodę co do tego, że TVN w tym co robi, ma jakiś interes, to nie róbmy tu gorszych i lepszych, tylko ze względu na to czy ktoś robi coś profesjonalnie czy prymitywnie. Pisałem o tym kilka stron wcześniej - manipulacje TVN są często zdecydowanie gorsze niż TVP, bo żeby je dostrzec, trzeba dobrze patrzeć, a na TVN wystarczy popatrzeć. Dostajesz złudne wrażenie różnych spojrzeń, zaufaj mi. Jeśli to oglądasz, to zaczynasz myśleć tak, jak chcą, czego najlepszym przykładem jest to, że czujesz jakąś różnicę pomiędzy PIS-em a PO, ba - ubierasz w to nawet przyszłość swoich dzieci.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 13 lipca 2020, 23:40

szczypek pisze:
13 lipca 2020, 22:26
unbelievable87 pisze:
13 lipca 2020, 21:54
Tak trochę łapiesz się pojedynczych akapitów, zamiast wziąć pod uwagę całość. Na pewno z platformą przy sterach będę spokojniejszy o przyszłość Polski i moich dzieci niż z pisem. Dlaczego, bo mam absolutną pewność, że oni nas z Uni europejskiej nie wyprowadzą i będą dążyli do umocnienia się roli Polski w tej wspólnocie, co jest dla mnie gwarantem szybszego wzrostu gospodarczego i większego bezpieczeństwa. Natomiast co do pisu, to jeśli UE znacznie stawać im na drodze do przejęcia całkowitej kontroli nad państwem to jestem w stanie uwierzyć, że namówią swoich wyborców do opuszczenia Uni, a jak już wiemy łykają wszystko.
Boję się zapytać co Polska musiałaby zrobić, żeby mieć mocniejszą pozycję w UE, no chyba, że to przychodzi samo gdy się porzuca zakusy na przejęcie całkowitej kontroli nad państwem ;) Dopóki będziemy mieć interes, żeby w UE być, to będziemy i to niezależnie od tego czy będzie rządziło PO czy PIS (bo na rządzenie tych, którzy inaczej postrzegają interes w UE, jeszcze chyba nie czas). Także bez obaw. O przejmowaniu kontroli nad państwem też się już wypowiadałem - koncepcyjnie bardzo duży problem widzę w ludziach na najniższych szczeblach, którzy pod partyjnym płaszczem mogą znacznie więcej i to tu widzę silną potrzebę sprzeciwu.
unbelievable87 pisze:
13 lipca 2020, 21:54
Czy istnieje coś takiego, jak niezależne media? Raczej wątpię. Czy wolę czerpać wiedzę z telewizji, gdzie są przedstawiciele różnych ugrupowań i toczą ze sobą polemikę (nawet jeśli prowadzący, ma też swoje przekonania), czy z takiej gdzie z jednej partii robi się niedorzecznie święta, a po innych jeździ? Wolę, bo przedstawiane są różne spojrzenia, których prawdziwość później można zweryfikować.
Ja nie wchodzę przed Twój telewizor, oglądaj sobie co chcesz. Natomiast jak już osiągnęliśmy zgodę co do tego, że TVN w tym co robi, ma jakiś interes, to nie róbmy tu gorszych i lepszych, tylko ze względu na to czy ktoś robi coś profesjonalnie czy prymitywnie. Pisałem o tym kilka stron wcześniej - manipulacje TVN są często zdecydowanie gorsze niż TVP, bo żeby je dostrzec, trzeba dobrze patrzeć, a na TVN wystarczy popatrzeć. Dostajesz złudne wrażenie różnych spojrzeń, zaufaj mi. Jeśli to oglądasz, to zaczynasz myśleć tak, jak chcą, czego najlepszym przykładem jest to, że czujesz jakąś różnicę pomiędzy PIS-em a PO, ba - ubierasz w to nawet przyszłość swoich dzieci.
Skoro Tynie dostrzegasz różnicy między tymi partiami to oświeć mnie proszę. Chętnie posłucham, czym się nie różnią.:) Zacznij plis od odpowiednika prezesa J.K. i koniecznie podaj przykłady takiej uległości prezydenta i premiera w stosunku do posła. :)


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 13 lipca 2020, 23:49

Alex96 pisze:
13 lipca 2020, 20:37
Jeszcze wrzuć grafikę z podziałem głosowania na województwa i wyraź zdziwienie, ze 6>10. Naprodukował TVN takich dzbanów, że głowa mała. Zero własnych przemyśleń, tylko kopiowanie przekazu.
to się nazywa orkiestracja opinii. Wypuścić ludzi z przekazem w głowie, żeby rozpowszechniali argumenty X Y i Z. W sprawie jaki elektorat głosuje na kogo brylują tutaj Panowie MRN i unbelievable87 i rzygać się chce od pogardy i nienawiści do drugiego człowieka. Piętnujecie elektorat PiSu który nienawidzi stereotypowo takich i owakich, a jak Wy postrzegacie ludzi? Musicie zrozumieć jedną rzecz, wyjdżcie ze swojego stereotypowego okopu i zrozumcie pewne zjawiska. Mianowicie takie, że ludzie starsi mają wykształcenie podstawowe/średnie niepełne. Za komuny wykształcenie nie decydowało o tym Jak się będzie żyło. Spora część takich ludzi to ofiary transformacji ustrojowej. Spora część z nich zrezygnowała z siebie i harowała, żeby ich dzieci mogły wyjechać do miasta i zdobyć wykształcenie, które teraz jest bardziej potrzebne. Rolnicy często mają wykształcenie średnie, bo nie potrzebują wyższego do przejęcia gospodarstw. Żyjąc na wsi i prowadząc swój mały, własny biznes, nie trzeba nikomu zdobywać papieru magistra. Nie osądzicie wszystkich jedną kreską.
Nie przeceniajcie tak tych wykształciuchów z tzw. zachodnich miast, bo wszyscy znamy prawdę, jaką farmę studentów z papierkiem produkują obecnie uczelnie. A niektórzy z tzw. wykształceniem wyższym to są ludzie którzy nawet papieru z uniwerka czy innej polibudy nie mają, bo wylecieli z nich i kontynuowali prywatne płatne studia, gdzie płacisz = masz dyplom.
MRN pisze:@Pan Zambrotta, nie chce mnie się już wracać do Twojego wczorajszego późnego wpisu ale chciałbym oddawać co miesiąc do budżetu tyle ile napisałeś. Rzecz w tym, że oddaję "x" kilkadziesiąt tego co napisałeś. Prowadzę firmę więc trochę tego jest bo muszę zapłacić składki, zaliczkę na PIT oraz VAT. <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> od rana do wieczora każdego dnia, pokonuję setki km każdego dnia aby mojej rodzinie niczego nie brakowało. Tak jest na szczęście mimo, że w kolejce do swoich pieniędzy jestem ostatni bo muszę nakarmić państwo i jeszcze patologie z nierobami, które wyciągają swoje zawszone łapska po ciężko zarobione pieniądze przez takich jak ja.Byłbym w stanie to zaakceptować gdyby pieniądze dostawali tylko ci rodzice, którzy pracują ale to tylko mrzonka.
Już nie płacz. Po pierwsze, nie prowadzisz firmy, tylko jednoosobową działalność gospodarczą, jesteś bieda-biznesmenem. Płacisz najniższy, jaki się da ZUS i podatek dochodowy, to są dwa przelewy w banku, które małpa może kliknąć. Nie płacz nad płaconym VATem - dostajesz go w fakturze, więc musisz oddać, jest dla Ciebie przezroczysty. Nie 'zapierdaIaj' od rana do wieczora, tylko pracuj mądrze, kult <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> pochodzi z tej znienawidzonej przez Ciebie wsi, tam trzeba było rano z kurami wstać żeby zdążyć cokolwiek zrobić. Kreujesz wizerunek niepracującej patoli w czasach najniższego bezrobocia 3 RP (pomijam czasy covidowe), gdzie człowiek nie pracuje i utrzymuje się za zawrotne 500 pln i jeszcze musi z tego wykarmić dziecko. Czy to ma sens? Włącz myślenie. Jeżeli chcesz uciec to pamiętaj, by nie wpaść do kraju, gdzie występują świadczenia na dzieci bez udokumentowania przychodu, czyli w dwudziestu-kilku państw Europy :prochno:

Wróćmy jeszcze do Hanki i anatomii głupoty pewnej śmiesznej partii mieniącej się 'obywatelską':

Pomijam już to, że platfusy co przegrane wybory obarczają inne partie, że nie oddały swoich głosów na nich - wybrańców ludu i obrońców demokracji. Otóż Lisowa zarzuca interesowność partyjną. Cofnijmy się w czasie dwa miechy, kiedy Kidawa szorowała dno sondaży wyborczych, a Kosiniak-Kamysz albo Hołownia zbierali sondaże w których pokonywali PADa w drugiej turze (mały elektorat negatywny). Co powinna zrobić platforma? Idąc ich obecnym tokiem rozumowania powinna gorąco kibicować owym panom w wyborach i pokonać przeklęty PiS. Co robi platforma? Wymienia kandydata bo nie chce się skompromitować w wyborach i dźwigać ciężar tych 4-5% które by dostała MKB. Kto tu myśli swoim interesem partyjnym?
Platfusy to pocieszna partia, do której nie dociera, jakie ma grono zajadłych przeciwników, nie tylko PiSiorów. Ile oni jeszcze chcą wyborów przegrać tym samym scenariuszem, a potem zwalać winę na innych? Wystawili kandydata na Prezydenta RP człowieka, którego zapleczem politycznym jest Rabiej mówiący, że "flaga Polski źle mu się kojarzy" (wiceprezydent Warszawy!). Jako kandydata na zwierzchnika sił zbrojnych wystawia kandydata, który w rocznicę Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego ostentacyjnie fotografuje się kupując dżem, nazywając święto 'pompatycznym'. Oni naprawdę chcieli odbudować wspólnotę ?


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
ODPOWIEDZ