Serie A 19/20 (29): Genoa 1-3 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 00:27

Negatywem jest oczywiście frajerski stracony gol, ale też specjalnie bym się nie czepiał. Przy tak napiętym terminarzu, prowadząc 3:0 można trochę odpuścić, Allegri cofnąłby cały zespół przy 1:0. ;) Całkiem dobry mecz, kolejny raz były fajne momenty w naszej grze - tym razem całkiem spoko.

Mam nadzieję, że Rabiot się zadomowi na środku do końca rozgrywek.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 00:28

Mnie najbardziej rozwaliła bramka Costy. Zapamiętam ją na długo. Na myśl przychodzą najwspanialsze gole Del Piero. Zza pola karnego załadować technicznie takie okno :nod:


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 452
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 09:20

Widać, że Sarri ma pomysł na drużynę. Wszystkie bramki coś pięknego.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 09:24

Ehem pisze:
01 lipca 2020, 09:20
Widać, że Sarri ma pomysł na drużynę. Wszystkie bramki coś pięknego.
Co ma <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, za przeproszeniem piernik do wiatraka? Zestawienie tych zdań wygląda tak, jakby te akcje zostały wypracowane dzięki geniuszowi Palacza, a nie indywidualnym umiejętnościom zawodników, którym nikt tam nie pomógł :?:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 10:58

Jackop jeżeli Ty nie widziałeś że wczorajszy mecz zagraliśmy fantastycznie przeciwko drużynie która jedyne co robiła to laga na mariana i może coś się zadzieje, to nikt Ci nie jest w stanie pomóc.

Przez jedną chwilę nie czułem zagrożenia w tym meczu.
Przy Maxiu, po 1:0 byśmy grali pańszczyzne i gryźli paznokcie bo pewnie Pinamonti wsadziłby nam na 1:1.

De Ligt już nie wyjdzie z jedenastki. Chłop nie dość że silny, wielki, dobrze gra piłką to jeszcze jest przeszybki jak na obrońcę.

Costa wchodząc z ławki rozrywa przeciwników. W dobie po Covid i braku sił w ostatnich 30 minutach to złoto.
Nie wiem czy jest na świecie zawodnik który byłby w stanie zrobić szybciej to co zrobił przy bramce.

Dybala wygląda przekozacko i nie widać że przechodził koronkę.

Patrząc na ten mecz, nie szkoda mi Pjanica. Niby coś tam podaje ale te jego dreptanie i brak zaskakujących podań ala Pirlo jest przytłaczajace do oglądania.

Jak już kolega wyżej wspomniał, wynik elegancki, patrząc na to że rok temu nas ogolili 2:0 i własnie wygrywanie z takimi ogórami jest najważniejsze.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 11:10

Ale mam słabość do tego Costy. Kiedy już mi
brakuje argumentów żeby to bronić, to ładuje takiego gola :bravo:

Mecz przyjemny. Szkoda frajersko straconej bramki.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 11:15

Zwłaszcza w pierwszej połowie fantastyczne lagi Cuadrado i Danilo na wysokości 3 piętra bloku mieszkalnego :prochno: 3 gole to zasługa 3 zawodników, którzy mam nadzieję, dużo częściej będą udowadniali na co ich stać, bo za to pobierają gruby hajs z klubowej kasy. Samo to, że robimy z tego święto jest trochę śmieszne, ale jak się żyje na piłkarskiej pustyni to trzeba cieszyć się z każdej kropli wody.
Ostatnio zmieniony 01 lipca 2020, 11:18 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 11:15

No i wykrakałem z tym czystym kontem :prochno:

W 1 połowie sporo klepania ale mało skuteczności. Berna nadal daremny, ale jeśli ma być używany 1 połowie na zmęczenie rywala by w 2 połowie wszedł Costa i ich pozamiatał, to niech już będzie na tym boisku. Tylko nie na mocne drużyny, wtedy może się to obrócić przeciwko nam. Przyjemnie się oglądało klepanie, z którego potrafiło czasem coś wychodzić - niestety, piłkarze w ostatniej fazie ataku często nadal nie wiedzą co mają zrobić. Czy znowu podać, czy strzelić, czy ściąć do środka. Brakuje odpowiedzialności. Ale i tak widzę progres, oby było tylko lepiej, po gównopiłce serwowanej przez Maxa sezon temu każdy przejaw gry kombinacyjnej daje nadzieję na lepsze jutro.

Piękne bramki, ciężko mi stwierdzić czy bardziej się podjarałem golem Pawełka czy Douglasa. Chociaż ten rogal Costy był wybitny.


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 11:16

Wczorajszy mecz bardzo przyzwoity. Na minus odstawali Danilo i Pjanic. Brazylijczyk bardziej przeszkadzał niż pomagał w ofensywie, a Pjanic bardzo często zwalniał akcje.
Nie jestem wielkim fanem Rabiota ale muszę przyznać że gra lepiej niż przed przerwą związaną z pandemią. Musimy dalej iść tą drogą.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 11:16

Przyjemnie się oglądało ten mecz, klasa przeciwnika słaba, ale z gorszymi nie potrafiliśmy tak zagrać. Na plus Rabiot, Dybala, De Ligt który nakrywa ostatnio Bonu czapką. Pjanic też zagrał o dziwo nawet dobrze. Zawodnicy nie bali się ryzykować w ofensywie, nie grali zachowawczo i się opłaciło. Na minus Benta, który coś średnio sobie radzi z prawej strony. Cuadrado i te jego wrzutki do nikogo to jest dramat. Berna po jednym dobrym meczu wrócił do swojego poziomu. Costa z ławki robi robotę, oby się nie połamał już w tym sezonie.


Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 11:21

Danilo na prawej obronie wygląda najwyżej średnio, na lewej to pomyłka z prostego powodu - nie potrafi dośrodkować lewą nogą, prawą też mu wychodzi to nie najlepiej - przewidywalne ścięcia na prawą i świeca w powietrze. Wyglądało to całkiem zabawnie, gdy podchodzimy blisko pola karnego Genoi szybkimi podaniami, coraz więcej piłkarzy idzie do ataku, a tu nagle Danilo dośrodkowuje w stylu Molinaro :prochno:


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 11:58

Rozgrzany Sturaro pisze:
01 lipca 2020, 11:21
Danilo na prawej obronie wygląda najwyżej średnio, na lewej to pomyłka z prostego powodu - nie potrafi dośrodkować lewą nogą, prawą też mu wychodzi to nie najlepiej - przewidywalne ścięcia na prawą i świeca w powietrze. Wyglądało to całkiem zabawnie, gdy podchodzimy blisko pola karnego Genoi szybkimi podaniami, coraz więcej piłkarzy idzie do ataku, a tu nagle Danilo dośrodkowuje w stylu Molinaro :prochno:


:D


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 12:09

Adrian27th pisze:Jackop jeżeli Ty nie widziałeś że wczorajszy mecz zagraliśmy fantastycznie przeciwko drużynie która jedyne co robiła to laga na mariana i może coś się zadzieje, to nikt Ci nie jest w stanie pomóc.
Jednak ma trochę racji, bo poza bramkami wynikającymi wprost z indywidualnej klasy, to drużyna stworzyła:
- lagę na mariana - główka Rabiot - powinien być gol
- lagę na mariana - główka Berny - nie ma co komentować
- strzał Ronaldo z ostrego kąta - powiedzmy że to pół sytuacji.

Oczywiście nie ma co narzekać, od tego mamy indywidualności. Jednak indolencja drugiej linii w grze do przodu była widoczna gołym okiem. Fajnie w defensywie, fajnie w utrzymaniu posiadania, jednak liczba sytuacji stworzonych przez pomoc wyniosła 0. Pjanic zagrał poprawnie, nie tracił piłek, jednak z Bentancurem w jego miejscu możemy tylko zyskać.
Costa odzyskał czucie i drugi raz z rzędu zamyka mecz. Jego wejście na ostatnie 30 minut powinno być stałym obrazkiem końcówki sezonu. Berna lipa, ale przynajmniej używa swojego szybkiego biegania do pressingu, aż mi się Mandzukic przypomniał.
Słaby Cuadrado i beznadziejny Danilo.
Sturaro cały mecz prowokował aż przy bramce Dybali zaliczył betonowe nogi. Jeszcze drugi artysta Behrami, taki Gattuso dla ubogich, cała kariera zbudowana na 'walce' w postaci zaczepek i czerwonych kartek.

EDIT: zapomniałem wspomnieć, zmiana Ramseya to kryminał, od momentu wejścia konsekwentnie tworzył sytuacje dla Genoi. Widać mamy kolejny cykl, kiedy to Rabiot coś gra a Walijczyk kopie się po czole.
Ostatnio zmieniony 01 lipca 2020, 12:25 przez Garreat, łącznie zmieniany 2 razy.


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 452
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 12:13

jackop pisze:
01 lipca 2020, 09:24
Ehem pisze:
01 lipca 2020, 09:20
Widać, że Sarri ma pomysł na drużynę. Wszystkie bramki coś pięknego.
Co ma <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, za przeproszeniem piernik do wiatraka? Zestawienie tych zdań wygląda tak, jakby te akcje zostały wypracowane dzięki geniuszowi Palacza, a nie indywidualnym umiejętnościom zawodników, którym nikt tam nie pomógł :?:
Uderz w stół a nożyce się odezwą. Tak dyszysz nienawiścią do Sarriego, że rozmowa z Tobą nie ma sensu. Gramy dalej kupę, dalej bronimy wyniku. Nie ma żadnych zmian na plus.


DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 12:36

Wow jakie brameczki, co jedna to ładniejsza. Szkoda, że kolejny mecz mi z głowy wypadł...


Obrazek
Zablokowany