Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 15 listopada 2019, 14:03

mateo, byłeś na marszu? Jeżeli nie, to posłuchaj jak było:
Marsz rozwiązano za dwie rzeczy:
"hasła antysemickie", których nie podano. Jedyny dowód jaki występuje w sieci, to ponoć przywołanie życiorysu Mosdorfa okraszone komentarzem: 'zginął za pomoc w ratowaniu tchórzliwych i zakładanych Żydów". Po tych słowach wysłannik ratusza, którym nomen omen są lewicowi działacze i aktywiści miejscy, zaczęli udawać się do policji o rozwiązanie marszu. Czy to są słowa nieprzychylne jedynej słusznej opinii? Na pewno w nie mocno bije. Czy to są zdania prawdziwe? nie wiem. Czy to są hasła antysemickie? na pewno nie.
Druga sprawa to nieszczęsne race... ja wiem, że jest zapis o nieużywaniu pirotechniki na zgromadzeniach, ale to jest litera prawa która powinna zniknąć. Być może dysponujesz liczbami, ile osób zginęły od rac, albo chociaż utraciły zdrowie, to się z nami podzielisz. Ja twierdzę, że to zapis prawny żeby wyeliminować 'niewygodne sobie' jednostki, aparat prawny który nie ma uzasadnienia w życiu realnym. Coś jak 'mowa nienawiści'.
Ratusz zamówił tabun policji GOTOWYCH na zadymę. Najwięcej jednostek od lat.

Nie chcę bronić ONRu, nie chcę ich rozgrzeszać, ani stawać po ich stronie. W demokracji normalnym zjawiskiem i zachowaniem jest, że 'jedni nie lubią drugich'. Jeżeli na marszach LGBT transparenty 'Kościół = pedofilia' nie są powodem przerywania marszu, dlaczego za niepoprawne politycznie hasła druga strona ma być tak surowo rozprawiana? 'Wykopmy nacjonalizm' jest sloganem już powszechnie akceptowalnym w ustach polityków i działaczy lewicowych. Czaisz tę zadymę, gdyby ktoś z przedstawicieli MN posłużył się określeniem 'wykopmy homoseksualistów'? Umiesz wytłumaczyć różnicę?
W Warszawie race są cichym przyzwoleniem (nie wiem, na ile tu 'dobrej woli' Trzaskowskiego, a na ile strach przed zatrzymaniem 100ys. tłumu), ale widać że nic się z nimi nie dzieje. Wiadomo, że na takich marszach race będą. Jeżeli ktoś chce od razu rozwiązać marsz, to tak zrobi.

MN to przede wszystkim inicjatywa oddolna, głównym kołem zamachowym były pewne środowiska powiązane z grupami kibicowskimi. Chcą pokrzyczeć, chcą się identyfikować z kimś, maszerować i wyć 'przeciwko czemuś' co w ich odczuciu im zagraża. Nie jestem tego fanem, ale nie jestem fanem środowisk LGBT i trzeba umieć żyć w różnorodnym środowisku.

Wrocław idzie śladem Warszawy sprzed kilku lat, moim zdaniem Sutryk zmobilizował ludzi na nastepne MN i skutecznie dzieli Polaków kolejną wojenką ideologiczną. A ostatnio przeszedł samego siebie i próbuje wcisnąć w naszą historię kryształowe noce i skutecznie zbijać na tym kapitał społeczno-polityczny. 9 listopada straszenie polakami faszystami, 11 listopada skuteczna 'walka' z chochołem. Obrzydliwe.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 30 listopada 2019, 06:02

Ponieważ zagraniczna prasa już zdążyła ogłosić, że repatriacja polskiego złota to kolejna obsesja nacjonalistycznego rządu, to polecić trzeba bardzo interesujący tekst z tzw. "perspektywą porównawczą":

https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... ii/npw8t3v


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
harcownia

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2017
Posty: 137
Rejestracja: 17 maja 2017

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2019, 00:21

Karowiew pisze:
30 listopada 2019, 06:02
Ponieważ zagraniczna prasa już zdążyła ogłosić, że repatriacja polskiego złota to kolejna obsesja nacjonalistycznego rządu, to polecić trzeba bardzo interesujący tekst z tzw. "perspektywą porównawczą":

https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... ii/npw8t3v
Bardzo łatwy temat do uprawiania populizmu i nabijania punktów u elektoratu. Jaki % polaków ogarnia ekonomię? Ilu z tych głosujących to rozumie? Niezależnie od tego kto jest przy tym połamanym sterze to złoto byłoby sprowadzane do kraju. Natomiast zamiast zrozumieć mechanizmy łatwiej jest rzucić hasło, że złoto jest potrzebne na 500+. Gdyby opozycja była u władzy, to pisowcy krzyczeliby coś równie ciekawe :)


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2020, 12:50

http://dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/n ... -2024-roku

"Zgodnie z informacją którą przekazał redakcji Inspektorat Uzbrojenia termin realizacji umowy zawartej 25 stycznia 2019 roku z Polskimi Zakładami Lotniczymi Sp. z o.o. na dostawę 4 egzemplarzy śmigłowców S-70i Black Hawk do prowadzenia powietrznych operacji specjalnych został określony na grudzień 2024 roku. Należy przy tym podkreślić, że planowane doposażenie śmigłowców w sprzęt niezbędny do prowadzenia operacji specjalnych ma się odbyć głównie w tym roku, natomiast na kolejne lata pozostanie realizacja zapisów kontraktu dotyczących procesu szkolenia i wsparcia logistycznego".

Brawo. 4 sztuki do 2024. A jak pięknie miało być:

Obrazek

Partactwo i bajkopisarstwo level 100.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 09 marca 2020, 14:29

Ministerstwo Obrony Kuwejtu odmówiło odbioru śmigłowców H225M Caracal od producenta tej maszyny, firmy Airbus Helicopters. Nieoficjalnie przyczyną mają być problemy z napędem tych maszyn.

Kuwejt zamówił 30 Caracali w 2016 roku, a cała umowa miała wartość 1,07 mld euro. Planuje się, że sześć z nich trafi do Gwardii Narodowej Kuwejtu a pozostałe 24 do sił powietrznych tego państwa.

(...)

Jak dotąd, w grudniu ubiegłego roku, do Kuwejtu trafiły dwa Caracale, których odbiory fabryczne zostały przeprowadzone w październiku i listopadzie. Najwyraźniej wyszły one zadowalająco z punktu widzenia producenta, jednak zupełnie inaczej wypowiada się na ten temat klient, czyli kuwejckie MON. Kuwejtczycy nie tylko odmówili odebrania śmigłowców informując o ich wadach technicznych, ale zapowiedzieli powołanie – kolejnej już – komisji tym razem technicznej. Ma ona zdefiniować przyczyny problemów („Zbadać korzenie przyczyn i sprawić aby się nie powtórzyły”) i doprowadzić do usunięcia usterek. Jako przyczynę jej powołania wymienia się „troskę o bezpieczeństwo pilotów sił powietrznych i personelu”.

Dopiero po zakończeniu prac komisji istnieje szansa odebranie pierwszych H225M i przyjęcie ich do służby. Przypuszcza się, że problem stanowią silniki śmigłowców - Safran Helicopter Engines Makila 2A1. Informacja nie jest na razie oficjalna i Airbus Helicopters w odpowiedzi dla portalu Janes poinformował, że żadne oficjalne stanowisko władz kuwejckich jeszcze do niego nie dotarło.

Źródło
A może to jednak dobrze, że nie kupiliśmy francuskiego złomu?


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 09 maja 2020, 09:48

Z cyklu "historia według Władimira Władimirowicza": https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... olzia.html

Abstrahując od problemu oceny zajęcia Zaolzia, spodobał mi się ten fragment:
Off Topic
Przekonywał też, że przed II wojną światową ZSRR, "podejmował kolosalne starania, by utworzyć koalicję antyhitlerowską, ale nikt go nie wsparł". Stwierdził, że ówczesne polskie władze razem z Hitlerem "uzgodniły plan", co było "bezpośrednim spiskiem".
;)


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 11 maja 2020, 08:15

To jest skecz dziesięciolecia: https://www.money.pl/gospodarka/konfisk ... 2001a.html

Resort Zbigniewa Ziobry chce wprowadzić nowe przepisy pozwalające na tzw. prewencyjną konfiskatę majątku. W praktyce oznaczałoby to, że bez wyroku sądu państwo mogłoby przejąć majątek podejrzanego i to na nim ciążyłby obowiązek udowodnienia swojej niewinności. - Oznacza to de facto wprowadzenie domniemania winy


Ku chwale proletariatu!


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 13 maja 2020, 00:17

Karowiew pisze:
11 maja 2020, 08:15
To jest skecz dziesięciolecia: https://www.money.pl/gospodarka/konfisk ... 2001a.html

Resort Zbigniewa Ziobry chce wprowadzić nowe przepisy pozwalające na tzw. prewencyjną konfiskatę majątku. W praktyce oznaczałoby to, że bez wyroku sądu państwo mogłoby przejąć majątek podejrzanego i to na nim ciążyłby obowiązek udowodnienia swojej niewinności. - Oznacza to de facto wprowadzenie domniemania winy


Ku chwale proletariatu!
Obrazek Obrazek

Pomysł można krytykować, ale Ziobro nie wymyślił niczego nowego lub niezgodnego z unijnym prawem.


Obrazek
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 13 maja 2020, 10:59

Wszystkim tym, którzy popierają takie pomysły polecam wziąć rozbieg i przypierdzielić pustym beretem w ścianę.

Mam nadzieje, że w przypadku wprowadzenia takiego prawa wasze majątki jako pierwsze zostaną skonfiskowane (czy słusznie to już sami będziecie musieli udowodnić).

W rządzie banda cymbałów, a na kanapach banda głupich owieczek. Tego kraju niemożna określić nawet mianem kabaretu. Państwo z tektury...


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 13 maja 2020, 11:27

Vimes pisze:
13 maja 2020, 00:17
Pomysł można krytykować, ale Ziobro nie wymyślił niczego nowego lub niezgodnego z unijnym prawem.
Zawsze myślałem, że "prawie sprawiedliwi" programowo nie idą z linią unii i jej tzw. "prawa" ;)

Na serio - powiem tak, udowadnianie własnej niewinności w tym kraju będzie przedsięwzięciem dość karkołomnym. Pomysł jest po prostu niebezpieczny - vide "domniemanie winy". Z takim "prawem" może się zaraz okazać, że lista przedsiębiorców zgnojonych i wykończonych przez urzędy III RP zacznie się poważnie wydłużać.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 13 maja 2020, 14:58

Ale nie jest tak od dawna, że najpierw fiskus wchodzi ci na konto, a potem martw się i udowadniaj swoje racje przez lata w sądzie?
Jak upadł Optimus i miliony firm? Przez kilka groszy nieścisłości... I co z tego, że później okazało się, że mieli rację...
A Zero to populista i pod płaszczykiem uniewinniania niesprawiedliwie osądzonych wprowadza sobie co chce. Taką sobie władzę wybraliśmy. Można się już tylko śmiać przez łzy. A Duda wesoło rapuje w celu dofinansowania służby zdrowia, która jest niedofinansowana przez jego świtę.
Kabaret


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 maja 2020, 20:20

Na tematy polityczne nie wypowiadam się ale to co się dzieje w Polsce to jest skandal. Jak można było doprowadzić do tego aby zera decydowały o losach naszego państwa. Najgorsze jest to, że każdy na tych pisiorów narzeka a koniec końców i tak znowu wygrają. Wyborów prezydenckich nie trzeba przeprowadzać bo z góry wiadomo kogo ciemnota wybierze.


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 15 maja 2020, 18:25

Biedna Małgośka. Miało być tak pięknie - "intieligentnie, po hamerykansku, sofia loren" :P

Po pierwsze: jestem pewna, że za kilka tygodni będziemy mieli nowego prezydenta; ta trudna sytuacja w naszym kraju, prawna, konstytucyjna się skończy. Po drugie: nie będę brała udziału w tych wyborach - oświadczyła Kidawa-Błońska. Jak podkreśliła, w Polsce są "dwa bezpieczniki", które mogą zatrzymać złe działania dotyczące organizacji wyborów: jednym jest Senat, drugim "nasze samorządy".

Kiedy rządzący wpadli na szatański pomysł, żeby wybory robić w środku pandemii, (...) chcieli je zrobić niezgodnie z konstytucją, nie mogłam milczeć. Musiałam to głośno powiedzieć. Gdyby nie mój mocny głos i mówienie o bojkocie, wybory w maju pewnie by się odbyły - stwierdziła. Teraz mamy szansę na wolne i demokratyczne wybory - podkreśliła Kidawa-Błońska.


A więc Czaskowski, ostatnia nadzieja białych :laugh:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 17 maja 2020, 12:03

Coś tu strasznie cicho w tym temacie ostatnio, czyżby ludzie otrzeźwieli?


MAREK NIEDŹWIECKI ODCHODZI Z TRÓJKI
Trzeba nie mieć wstydu żeby głosować na tych popaprańców.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 maja 2020, 12:11

Niestety wielu tutaj zagłosuje na nich ale nie tylko. Jestem przekonany, że polski zabobon zapewni nam kolejne lata władzy tych zer społecznych.


Obrazek
ODPOWIEDZ