LM 19/20 (1/8): Olympique Lyon 1-0 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 27 lutego 2020, 22:00

Przegraliśmy mecz, ale żeby od razu życzyć odpadnięcia i przywrócenia na stanowisko największego minimaliste wszechczasów czyli betonowego Maxa - takie rzeczy tylko na JP.

Zagraliśmy fatalnie i widać że piłkarze nadają chyba na innych falach niż Sarri. Pytanie do kogo należałoby się dostroić, bo mam wrażenie że ten zakaz gry płynnej i ladnej, który stosował Allegri wszedł niektórym tak głęboko w krew, że już się tego nie wypleni. Tempo akcji mamy w tej chwili dramatycznie niskie, ogórki z Serie A dało się tym ogrywac, ale przyszedł mecz LM i od razu weryfikacja.

Czy Sarri powinien pozostać hm można powiedzieć że w Liverpoolu trochę musieli poczekać aż geniusz Jurgena rozbłyśnie, jest to sezon przejściowy po erze minimalizmu mieliśmy nagle zacząć grać w prawdziwą piłkę a tu się okazuje że to nie takie proste. W może po prostu Sarri to nie ta klasa?


Verse

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2009
Posty: 200
Rejestracja: 31 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 27 lutego 2020, 22:37

To jak zagraliśmy, to oczywiście wstyd i nie ma się co tu rozwodzić, bo większość userow wcześniej ładnie to rozpisała. Zgadzam się przedmówcą. Ja rozumiem, mamy fatalny okres, ale chcieć powrotu tej g*wno piłki, którą graliśmy za Maxa, to już przesada. Kto wie, może zespół „załapie” po jakimś czasie grę ładna dla oka, która preferuje Sarri . Chociaż ostatnie słowa Agnellego sugerują, ze Sarri ma nie grać Sarrismo.
Faktycznie mało zawodników ma jaja, ale bez przesady. Kto jak kto, ale Bonucci je ma. Fakt fatalny mecz w jego wykonaniu, ale nikt nie zwrócił uwagi, ze równie fatalny mecz zagrał CR7. A jego już nikt nie krytykuje. Bonucci potrafi być liderem, a to nie był jego mecz. Tacy gracze, jak Danilo, mozarella, maminsynek są do odstrzału przez charakter. Nie wnoszą nic ekstra do zespołu. Nie pomogą zespołowi w czasie kryzysu.. Rabiot jest oceniany na plus tylko dlatego, ze jest porównywany do Matuidego. Także raczej wysoko postawionej poprzeczki, to on nie ma 😂
Swoją droga, co z tego, ze Rabiot jest wysoki i teoretycznie powinien zgarniać górne piłki i jako środkowy pomocnik być silny i walczyć, jak jest miękki, wolny, słaby i sztywny, jak kołek. 💁


pandecybel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2015
Posty: 148
Rejestracja: 17 kwietnia 2015

Nieprzeczytany post 27 lutego 2020, 23:16

Urbi27 pisze:
27 lutego 2020, 22:00
Przegraliśmy mecz, ale żeby od razu życzyć odpadnięcia i przywrócenia na stanowisko największego minimaliste wszechczasów czyli betonowego Maxa - takie rzeczy tylko na JP.
Minimalizm to widocznie jedyna droga mając w składzie takich drwali i zarząd co roku osłabiający skład w zamian dający półśrodki niepasujące do taktyki z których trzeba później lepić. Dopóki był Max to sprawdzało się przyzwoicie, były wyniki ponad stan i punktowanie każdego po kolei. Przyszedł kiep i wszystko się posypało.
Samo JP widziało w kiepie zbawcę, który oduczy rzekomo gnębionych przez Maxa minimalizmem wirtuozów futbolu. A jaka jest rzeczywistość każdy widzi. Teraz wychodzi, ze połowa kadry jest do odstrzału a transfer Ronaldo nie miał żadnego sensu.
Mogę się założyć, że mając na trenerskiej ławce Allegriego wywiózłby z Lyonu 0-1 a w najgorszym wypadku bramkowy remis.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 27 lutego 2020, 23:52

Urbi27 pisze:
27 lutego 2020, 22:00
Przegraliśmy mecz, ale żeby od razu życzyć odpadnięcia i przywrócenia na stanowisko największego minimaliste wszechczasów czyli betonowego Maxa - takie rzeczy tylko na JP.

Zagraliśmy fatalnie i widać że piłkarze nadają chyba na innych falach niż Sarri. Pytanie do kogo należałoby się dostroić, bo mam wrażenie że ten zakaz gry płynnej i ladnej, który stosował Allegri wszedł niektórym tak głęboko w krew, że już się tego nie wypleni. Tempo akcji mamy w tej chwili dramatycznie niskie, ogórki z Serie A dało się tym ogrywac, ale przyszedł mecz LM i od razu weryfikacja.

Czy Sarri powinien pozostać hm można powiedzieć że w Liverpoolu trochę musieli poczekać aż geniusz Jurgena rozbłyśnie, jest to sezon przejściowy po erze minimalizmu mieliśmy nagle zacząć grać w prawdziwą piłkę a tu się okazuje że to nie takie proste. W może po prostu Sarri to nie ta klasa?
:bravo:


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 28 lutego 2020, 11:42

ahojekk pisze:
27 lutego 2020, 13:04
Tak czytam sobe posty po meczu, tu narzekanie na trenera, tu na zawodnikow, nawet skautów, i ok jasne to wszystko nie działa. Ale kto odpowiada za to wszystko, trener? nie, scout? nie, to trio Agnelli - Nedved - Paratici nadzoruje te wszystkie sprawy, oni pociągają sznurki i podejmują decyzje wedle swego widzi mi się.....
Cała Twoja wypowiedź bardzo mądra. Wypunktowane wszystko po kolei. Tylko przyklasnąć.
Odkąd Agnelli objął Juve wierze w niego i teraz jest podobnie, wierzę że ogarnie ten burdel i przyszły sezon będzie inny.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 28 lutego 2020, 11:53

A ja dalej nie rozumiem czemu mając taki tartak w pomocy nie zrezygnujemy z kogoś z pomocy na rzecz kogoś z przodu czyli czemu nie zagramy dwoma ŚP?! Wtedy ustawienie 4-2-3-1 i jazda.

-----------Igła
CR-----Dybala----Juan

Zresztą to idealna formacja dla Paulito.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 28 lutego 2020, 12:00

Wojtek pisze:
28 lutego 2020, 11:53
A ja dalej nie rozumiem czemu mając taki tartak w pomocy nie zrezygnujemy z kogoś z pomocy na rzecz kogoś z przodu czyli czemu nie zagramy dwoma ŚP?! Wtedy ustawienie 4-2-3-1 i jazda.

-----------Igła
CR-----Dybala----Juan

Zresztą to idealna formacja dla Paulito.
O tym samym ostatnio myślałem, ale potem przypomniałem sobie, jak długo Sarri bredził o jakimś balansie między obroną a atakiem z powodu którego nie można ot tak zacząć grać z przodu trójką C.Ronaldo-Higuain-Dybala.

Higuain
C.Ronaldo - Dybala - Cuadrado
Rabiot - Bentancur
A.Sandro - Chiellini - Bonucci - Danilo
Szczęsny

Wadą takiej taktyki byłoby też to, że taki C.Ronaldo otrzymałby więcej zadań defensywnych, na co nie zareaguje pewnie zbyt pozytywnie. Gdyby D.Costa nie był szklany, to moglibyśmy jego ustawić po lewej, a C.Ronaldo na szpicy. W przeciwnym razie brakuje nam lewoskrzydłowego.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 28 lutego 2020, 12:05

Ronaldo nie będzie pracował jak Mandżukić.
Trener nie ma jaj żeby na stałe posadzić Pjanicia.
Matuidi się w ogóle nie nadaje.
Khedira się zestarzał i brak mu zdrowia.


miczbi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 maja 2019
Posty: 225
Rejestracja: 20 maja 2019

Nieprzeczytany post 28 lutego 2020, 15:37

jackop pisze:
27 lutego 2020, 13:33
ahojekk pisze:
27 lutego 2020, 13:04
Agnelli - Nedved - Paratici nadzoruje te wszystkie sprawy, oni pociągają sznurki i podejmują decyzje wedle swego widzi mi się.
Przeczytaj sobie: https://juvepoland.com/artykuly/wywiad-z-agnellim/ i wszystko stanie się jasne.
To naturalne, że transfery są tym, co najbardziej rozpala wyobraźnię kibiców. To jednak nie jest pytanie do mnie, ja skupiam się na dostarczaniu odpowiedniego budżetu.
Nasi sponsorzy mają mentalność juventinich – interesuje ich rezultat. Nie są estetami. Vincere non è importante è l’unica cosa che conta. To nasz dogmat. Interesuje ich awans do kolejnych etapów rozgrywek, to ile się gra, jaka jest ich widoczność, do ilu osób docierają. Dla nas zatrudnienie Sarriego nie miało przynieść pięknej gry, jak niektórzy interpretują. Byliśmy i jesteśmy przekonani, że Sarri przyniesie nam rezultaty.
Szczerze, to ten wywiad osłabił mnie bardziej niż wczorajszy mecz. Albo Andrea łże jak najęty, albo zatrzymał się w rozwoju, bo z taką zaściankową mentalnością Prezydenta będziemy co najwyżej stać w miejscu.
I my niby byliśmy zainteresowani Pepem?? Przecież poglądy Andreii są 180 stopni inne niż filozofia Hiszpana dla którego estetyka , gra piękna dla oka są równie ważne co wyniki. To całe VS to są chyba wyznawcy teorii płaskiej ziemi albo ludzie którzy lubią sobie robić jaja z innych zawsze się znajdzie paru naiwniejszych i zabawa sie kręci.

Może dla zarządu mecz z Lyonem nie był wcale taki zły? Co prawda wyniku nie było, ale widowisko pod względem nie estetycznym na najwyższym poziomie :bravo:


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 28 lutego 2020, 16:54

Urbi27 pisze:
27 lutego 2020, 22:00
Przegraliśmy mecz, ale żeby od razu życzyć odpadnięcia i przywrócenia na stanowisko największego minimaliste wszechczasów czyli betonowego Maxa - takie rzeczy tylko na JP.
Mysle, ze ludzie nie tyle chca powrotu Maxa, bo on jest taki super-hiper trenerinho, ale po prostu dlatego, ze gosc ma nadal wazny kontrakt z Juventusem. A my, to nie Wisla Krakow, zeby miec 10 trenerow na pejrolu. Z reszta, tak sobie mysle: po co nam ten Sarri, skoro i tak ma byc tylko statysta na sezon/dwa? Jesli i tak placimy Allegriemu, to trzeba bylo go zostawic, a na przyszly rok juz sie dogadac z jakims konkretnym trenerem i pod niego robic transfery w letnim i zimowym Mercato.
Urbi27 pisze:
27 lutego 2020, 22:00
jest to sezon przejściowy
Majac w druzynie konczacego sie Ronaldo, nie mozna sobie pozwolic na "sezony przejsciowe". No ale coz - mistrzunio Agnelli i jego przydupasy tak to zakombinowali.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 28 lutego 2020, 17:51

Verse pisze:
27 lutego 2020, 22:37
Ja rozumiem, mamy fatalny okres, ale chcieć powrotu tej g*wno piłki, którą graliśmy za Maxa, to już przesada. Kto wie, może zespół „załapie” po jakimś czasie grę ładna dla oka, która preferuje Sarri . Chociaż ostatnie słowa Agnellego sugerują, ze Sarri ma nie grać Sarrismo.
Ja z kolei powróciłbym do tych czasów. Za Sarriego zaliczamy regres i odnoszę wrażenie, że on poza Napoli nigdzie tej swojej filozofii gry nie zaimplementuje. W Chelsea też mu nie poszło. Sarri miał być dla nas skokiem jakościowym w stylu gry, a niczym takim nie jest. Rozwalił nam też grę obronną, którą Allegri miał opanowaną do perfekcji. Ja w pobycie Sarriego w Juve nie widzę jak na razie żadnych plusów.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Verse

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2009
Posty: 200
Rejestracja: 31 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 29 lutego 2020, 12:06

Antichrist pisze:
28 lutego 2020, 17:51

Ja z kolei powróciłbym do tych czasów. Za Sarriego zaliczamy regres i odnoszę wrażenie, że on poza Napoli nigdzie tej swojej filozofii gry nie zaimplementuje. W Chelsea też mu nie poszło. Sarri miał być dla nas skokiem jakościowym w stylu gry, a niczym takim nie jest. Rozwalił nam też grę obronną, którą Allegri miał opanowaną do perfekcji. Ja w pobycie Sarriego w Juve nie widzę jak na razie żadnych plusów.
A to nie jest tak, że Napoli w pierwszym sezonie też grało tak średnio ładnie? Pytam, bo nie pamiętam. W Chelsea również trenował tylko jeden sezon. Być może to jest tak, że drużyny prowadzone przez Sarriego "łapią" te schematy dopiero w drugim sezonie.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 29 lutego 2020, 15:21

Nie wiem co się dzieje z naszymi na wyjazdach, ale wyniki osiągane na wyjazdach, a w domu to przepaść.

Dom, 17 meczów, bilans 16/1/0, gole 42:12

Wyjazd, 18 meczów, bilans 10/4/4, gole 26:19


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 29 lutego 2020, 16:59

pandecybel pisze:
27 lutego 2020, 23:16
Urbi27 pisze:
27 lutego 2020, 22:00
Przegraliśmy mecz, ale żeby od razu życzyć odpadnięcia i przywrócenia na stanowisko największego minimaliste wszechczasów czyli betonowego Maxa - takie rzeczy tylko na JP.
Minimalizm to widocznie jedyna droga mając w składzie takich drwali i zarząd co roku osłabiający skład w zamian dający półśrodki niepasujące do taktyki z których trzeba później lepić. Dopóki był Max to sprawdzało się przyzwoicie, były wyniki ponad stan i punktowanie każdego po kolei.
Mogę się założyć, że mając na trenerskiej ławce Allegriego wywiózłby z Lyonu 0-1 a w najgorszym wypadku bramkowy remis.
Już przywiózł z Amsterdamu...


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 marca 2020, 11:59

Aulas coś przebąkuje, że z powodu zarażenia naszej drużyny U23 nie jest wykluczone grania rewanżu z Lyonem na neutralnym boisku.


Zablokowany