Serie A - Sezon 2019/20

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2020, 16:25

dimebag11 pisze:
13 lutego 2020, 15:59
Rozumiem niechęć do Interu i Conte[...]
Ja się nabijam z ludzi, którzy tu płaczą za Marottą i Conte - zwłaszcza tym pierwszym.. Inter jest wysoko, bo Lukaku wypalił, a Lautaro wystrzelił. Kadrowo to nadal średniacy z wchodzącym z ławki 100letnim Valero w pomocy, z biedą na wahadłach, a solidnością w obronie (pomimo porażek) prezentowaną już w zeszłym sezonie. Zasługą Antka (do którego nie żywię niechęci) jest fakt, że potrafią dowieźć 3 pkt. w spotkaniach w których strzelają więcej niż 1 bramkę jedynym wyjątkiem jest 2:2 z Parmą.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 lutego 2020, 17:33

@jackop
Problem w tym, że my też wcale nie mamy jakiejś silnej ławki, która fajnie wyglądała tylko na papierze przed rozpoczęciem sezonu, gdy wielu podniecało się, iż posiadamy prawdopodobnie najmocniejszą rezerwę wśród ekip z topu. Jak to zwykle bywa życie zweryfikowało nasze mniemanie o sobie i nagle w środku sezonu np. w meczu przeciwko Hellas okazuje się, że wśród zmienników możemy postraszyć jedynie Dybalą i ewentualnie Ramseyem, który i tak póki co jest wielkim rozczarowaniem. W gruncie rzeczy, to na topowym poziomie mamy jedynie środek obrony, bramkarzy i atak z Ronaldo i Dybalą. Szczerze mówiąc to jakbym miał kompletować graczy na następny sezon to z obecnego składu zostawiłbym Szczęsnego, de Ligta, Demirala, Bonucciego, Chielliniego (warunkowo na ostatni rok), Sandro, Pjanica, Bentancura, Rabiota, CR7 i Dybalę oraz ewentualnie Cuadrado do rotacji. Z resztą zawodników powinniśmy się pożegnać bez żalu nawet za darmo (Khedira, Matuidi), czym prędzej opchnąć z powodu ciągłych urazów (De Sciglio, Costa, Danilo) bądź sprzedać z uwagi na to, że się nie sprawdzili/są zbyt słabi na Juve i da się jeszcze odzyskać część kasy (Ramsey, Perin, Bernardeschi, Rugani, Higuain).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2020, 17:55

To, że Juventus jest słaby nie znaczy, że dzięki temu Inter jest dobry i tyle. Od transferów i kadry Juventusu jest właściwy temat.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 lutego 2020, 18:11

jackop, masz rację dlatego zwracam honor :D


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 lutego 2020, 18:39

@jackop
Może i nie znaczy, że Inter jest rewelacyjny, ale ewidentnie widać, że zmniejszyli znacząco dystans dzielący do tej pory oba kluby nomen omen właśnie dzięki byłym "ludziom Juventusu". Nie ma też powodu, aby umniejszać zasługi Marotty przy odbudowie Mediolańczyków, bo jakoś zanim został tam zatrudniony, to władze Interu wydały mnóstwo pieniędzy (na m.in. Joao Mario czy Kondogbię), a efekt tych poczynań i tak był słaby, bo przez parę sezonów nie mogli się nawet zakwalifikować do fazy grupowej LM. Czy nam się to podoba czy nie (ja tam się z tego nie cieszę), to trzeba się z tym pogodzić, że ekipa z gorszej części Mediolanu zaczyna wracać do żywych i nawet jeśli Conte odejdzie po następnym sezonie, to i tak położy tam solidne fundamenty pod budowę liczącego się we Włoszech i Europie klubu.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2020, 19:09

Najpierw czytam o Barelli i Sensim, że byliby fajni jako podstawowi zawodnicy Juventusu (fun fact: pauzowali z powodu kontuzji dłużej niż duet Rabiot - Ramsey), teraz dostaję Inter liczący się w Europie... dobry humor panuje na forum :D

O tym pisałem stronę wcześniej, Super Transferowy Guru Marotta :prochno: Beppe kolejny raz wyrzuca kasę w błoto na średniaków pokroju Lazaro i Politano (nie wytrzymał nawet sezonu)? Przemilczane. Nie ogarnia sprzedaży? Przemilczane. Jedyny letni sukces to ściągnięcie Lukaku (na normalnych warunkach, bez jakiegoś cudu) jako następca wypożyczonego Icardiego. Teraz dołożył Eriksena któremu za pół roku wygasłby kontrakt (ten dzban za tyle samo ściągnął do Turynu Matuidiego z roczną umową :facepalm:). Jak do Barcy odejdzie Lautaro, to wtedy Guru będzie miał pole do popisu. Zobaczymy ile z góry pieniędzy jakie za niego dostanie, wyrzuci do kosza, tak jak robił to regularnie w Juve :whistle:
dimebag11 pisze:
13 lutego 2020, 18:39
[...] zanim został tam zatrudniony, to władze Interu wydały mnóstwo pieniędzy (na m.in. Joao Mario czy Kondogbię), a efekt tych poczynań i tak był słaby, bo przez parę sezonów nie mogli się nawet zakwalifikować do fazy grupowej LM.
To, że jest lepszy niż poprzednicy, nie czyni go dobrym. Zwłaszcza kiedy poprzeczka zawieszona była zawieszona na poziomie Branci. Z resztą wszystkie jasne punkty (Handa, Skriniar, de Vrij, Brozo) Interu poza Lukaku były już w klubie przed przybyciem Marotty do Mediolanu.

Do Conte nic nie mam, kręci solidne wyniki. Latem zeszłego roku uważałem, że lepszy on niż Sarri, co przedstawiłem na przykładzie porównania sezonów Antonio i Palacza w Chelsea.
Ostatnio zmieniony 13 lutego 2020, 20:04 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 lutego 2020, 19:58

Najśmiesniejsze jest dla mnie to, że interiści teraz postrzegają Conte jako top 5 trenerów na świecie. Jeszcze niedawno był złodziejski, parszywy judek a teraz król, najlepszy trener na świecie :laugh:
Ale to są dzbany :bravo:


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2020, 20:24

To akurat normalne. Asamoah też był na początku witany czerwonym dywanem ;)

Fun fact 2: koszt sprowadzenia Barelli (12+25+8) do Interu w całości pokryłby kontrakt Rabiot (4x7) i prowizję dla jego mamuśki (11). #MarottaKrul


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 15 lutego 2020, 22:43

Ale przyjemnie patrzy się na Atalantę...no ale jutro nasi kopacze z Blejzem na czele pokażą kawał dobrego futbolu :)


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 15 lutego 2020, 23:24

Chłopaki z Bergamo wykonali zadanie i odskoczyli. Dziwnie wygląda w tym sezonie tabela. Jakoś przyzwyczaiłem się do Milanu poza LM, ale teraz zamiast Interu dołączają Napoli i Roma.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 lutego 2020, 20:44

To co trzymamy kciuki za remis? Był by dla nas chyba najlepsze ale osobiście chciałbym aby Lazio ich pocisnęło tak konkretnie.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 16 lutego 2020, 21:31

Poprostu pisze:
16 lutego 2020, 20:44
To co trzymamy kciuki za remis? Był by dla nas chyba najlepsze ale osobiście chciałbym aby Lazio ich pocisnęło tak konkretnie.
Wolałbym, żeby wygrało Lazio, do końca sezonu i tak powinni spuchnąć.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 lutego 2020, 21:54

Inter to niestety wygra bo Lazio ma kompleks interu i w sumie to nic nie gra ostatnio. Kontry interu są zabójcze i mają dobrą obronę. Ja już nie pamiętam kiedy Lazio wygrało z merdami.


Obrazek
Wicior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 sierpnia 2003
Posty: 1226
Rejestracja: 15 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 16 lutego 2020, 22:15

Inter ma ręcznik w bramce i już przegrywają. Nie zdziwię się jak Lazio zgarnie 3 punkty. Świetnie grają.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 16 lutego 2020, 22:16

Sergiej na 2:1 :) oby dowieźli.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Zablokowany