Cristiano Ronaldo

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Atraud1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 października 2019
Posty: 29
Rejestracja: 01 października 2019

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2019, 17:30

Myślę podobnie do was, tylko czy to coś zmienia? Jego motywacja pochodzi z ciągłego dążenia do perfekcji i zdobywania kolejnych nagród indywidualnych. To przekłada się na dobro drużyny, która zyskuje maksymalnie zmotywowanego zawodnika. To w przypadku CR7 przez znaczną większość jego kariery przekładało się na dobro drużyny. Poza tym, nagrody indywidualne nie są tylko i wyłącznie nagrodą dla jednego zawodnika, szczególnie złota piłka. Klub także bardzo dużo na tym zyskuje.
Dobrze by było, żeby w zeszłym i obecnym sezonie choć połowa naszych zawodników była zmotywowana w taki sam sposób, jak CR7. I dla mnie bez znaczenia, czy ta motywacja ma pochodzić z miłości do klubu czy nagród indywidualnych, bo kto właściwie w naszej drużynie tak kocha Juventus? No właśnie, wielu nazwisk tutaj nie wymienicie :) A mentalność według mnie jest bardzo dużym problemem dla naszej drużyny.


woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2019, 16:08

Jak po raz kolejny widzę, że nasz najstarszy, będący w najgorszej formie napastnik ma zacząć mecz w miejsce lepiej grających i młodszych kolegów to sam mi się w kieszeni scyzoryk otwiera. Ale pomyślałem, że może jestem uprzedzony i zwyczajnie bardziej lubię Gonzalo i Paulo. Dlatego sprawdziłem, co mówią obiektywne statystyki i to, co widać gołym okiem widać jeszcze wyraźniej w liczbach. CR, który powinien być najlepszym zawodnikiem (a przynajmniej napastnikiem) w lidze odstaje od faktycznie najlepszych. Dla porównania, tu są 3 najlepsze dorobki strzeleckie w Serie A oraz:

[Serie A]1
Immobile - 1117 minut gry / Strzały: 52 / Celne: 27 (celność: 51,92%) / Gole: 17 (6 z karnych) / Skuteczność: 32,69%2
Lukaku - 1258 minut gry / Strzały: 43 / Celne: 21 (celność: 48,84%) / Gole: 10 (3 z karnych) / Skuteczność: 23,26%
Martínez - 1059 minut gry / Strzały: 62 / Celne: 21 (celność: 33,87%) / Gole: 8 (2 z karnych) / Skuteczność: 12,90%
Muriel - 585 minut gry / Strzały: 36 / Celne: 18 (celność: 50,00%) / Gole: 8 (3 z karnych) / Skuteczność: 22,22%
Ronaldo - 955 minut gry / Strzały: 66 / Celne: 29 (celność: 43,94%) / Gole: 6 (3 z karnych) / Skuteczność: 9,09%

Nawet jak zabierzemy te wszystkie karne (-1 strzał, -1 gol) to sytuacja wcale nie wygląda lepiej, a nawet gorzej: Immobile 23,91% skuteczności, Ronaldo 4,76%. Porównując go do zawodników, którzy grają te same mecze, w tej samej drużynie, pod tym samym trenerem, w tym samym systemie też wypada blado:

[Serie A + LM]
Ronaldo - 1397 minut gry / Strzały: 91 / Celne: 37 (celność: 40,66%) / Gole: 7 (3 z karnych) / Skuteczność: 7,69%
Dybala - 919 minut gry / Strzały: 55 / Celne: 21 (celność: 38,18%) / Gole: 7 (1 z karnych) / Skuteczność: 12,73%
Higuain - 1156 minut gry / Strzały: 45 / Celne: 21 (celność: 46,67%) / Gole: 5 (0 z karnych) / Skuteczność: 11,11%
Pjanić - 1497 minut gry / Strzały: 24 / Celne: 6 (celność: 25,00%) / Gole: 3 (0 z karnych) / Skuteczność: 12,50%

Jak widać Ronaldo strzelił tyle goli, co Dybala mając 36 więcej okazji, oraz o jeden gol "z gry" mniej niż Higuain oddając niemal 2 razy więcej strzałów. Może marketingowo jest hitem, ale sportowo już nie. A najlepszym marketingiem jest wygrywanie, dlatego nie mogę pojąć jego startów. Niespełna 35-letni wciąż może nam dać decydujące o wyniku 20-30 minut, ale już nie 70-90.

To tyle moich frustracji, które musiałem z siebie wylać, bo same mi się na język cisną. Pozostaje mi tylko życzyć wszystkim miłego oglądania meczu z Lazio i naszego powrotu na szczyt tabeli, gdzie jest nasze prawowite miejsce.
----------
1Stan na 6 XII 2019. Po meczu Inter - Roma, przed meczami Atalanta - Verona i Lazio - Juventus.
2Skuteczność liczyłem następująco: ilość strzelonych goli/ilość oddanych strzałów (szans)


Obrazek
harcownia

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2017
Posty: 137
Rejestracja: 17 maja 2017

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2019, 23:57

Wiem, że sezon może się jeszcze kompletnie pozmieniać i mimo dzisiejszej kompromitacji możemy nawet zdobyć potrójną koronę. Chociaż nic tego nie zapowiada.

Nie mniej myślicie, że zarząd wypuści CR7 po drugim nieudanym sezonie? Będzie go ktoś chciał do poważnej piłki za konkretne pieniądze, czy zostają już tylko Araby, Chiny lub USA?


Atraud1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 października 2019
Posty: 29
Rejestracja: 01 października 2019

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2019, 10:48

woe pisze:
07 grudnia 2019, 16:08
Jak po raz kolejny widzę, że nasz najstarszy, będący w najgorszej formie napastnik ma zacząć mecz w miejsce lepiej grających i młodszych kolegów to sam mi się w kieszeni scyzoryk otwiera. Ale pomyślałem, że może jestem uprzedzony i zwyczajnie bardziej lubię Gonzalo i Paulo. Dlatego sprawdziłem, co mówią obiektywne statystyki i to, co widać gołym okiem widać jeszcze wyraźniej w liczbach. CR, który powinien być najlepszym zawodnikiem (a przynajmniej napastnikiem) w lidze odstaje od faktycznie najlepszych. Dla porównania, tu są 3 najlepsze dorobki strzeleckie w Serie A oraz:

[Serie A]1
Immobile - 1117 minut gry / Strzały: 52 / Celne: 27 (celność: 51,92%) / Gole: 17 (6 z karnych) / Skuteczność: 32,69%2
Lukaku - 1258 minut gry / Strzały: 43 / Celne: 21 (celność: 48,84%) / Gole: 10 (3 z karnych) / Skuteczność: 23,26%
Martínez - 1059 minut gry / Strzały: 62 / Celne: 21 (celność: 33,87%) / Gole: 8 (2 z karnych) / Skuteczność: 12,90%
Muriel - 585 minut gry / Strzały: 36 / Celne: 18 (celność: 50,00%) / Gole: 8 (3 z karnych) / Skuteczność: 22,22%
Ronaldo - 955 minut gry / Strzały: 66 / Celne: 29 (celność: 43,94%) / Gole: 6 (3 z karnych) / Skuteczność: 9,09%

Nawet jak zabierzemy te wszystkie karne (-1 strzał, -1 gol) to sytuacja wcale nie wygląda lepiej, a nawet gorzej: Immobile 23,91% skuteczności, Ronaldo 4,76%. Porównując go do zawodników, którzy grają te same mecze, w tej samej drużynie, pod tym samym trenerem, w tym samym systemie też wypada blado:

[Serie A + LM]
Ronaldo - 1397 minut gry / Strzały: 91 / Celne: 37 (celność: 40,66%) / Gole: 7 (3 z karnych) / Skuteczność: 7,69%
Dybala - 919 minut gry / Strzały: 55 / Celne: 21 (celność: 38,18%) / Gole: 7 (1 z karnych) / Skuteczność: 12,73%
Higuain - 1156 minut gry / Strzały: 45 / Celne: 21 (celność: 46,67%) / Gole: 5 (0 z karnych) / Skuteczność: 11,11%
Pjanić - 1497 minut gry / Strzały: 24 / Celne: 6 (celność: 25,00%) / Gole: 3 (0 z karnych) / Skuteczność: 12,50%

Jak widać Ronaldo strzelił tyle goli, co Dybala mając 36 więcej okazji, oraz o jeden gol "z gry" mniej niż Higuain oddając niemal 2 razy więcej strzałów. Może marketingowo jest hitem, ale sportowo już nie. A najlepszym marketingiem jest wygrywanie, dlatego nie mogę pojąć jego startów. Niespełna 35-letni wciąż może nam dać decydujące o wyniku 20-30 minut, ale już nie 70-90.

To tyle moich frustracji, które musiałem z siebie wylać, bo same mi się na język cisną. Pozostaje mi tylko życzyć wszystkim miłego oglądania meczu z Lazio i naszego powrotu na szczyt tabeli, gdzie jest nasze prawowite miejsce.
----------
1Stan na 6 XII 2019. Po meczu Inter - Roma, przed meczami Atalanta - Verona i Lazio - Juventus.
2Skuteczność liczyłem następująco: ilość strzelonych goli/ilość oddanych strzałów (szans)
Przecież to akurat żadna nowość, że CR7 oddaje najwięcej strzałów i jego skuteczność jest na marnym poziomie. Było to widoczne w Realu, jest widoczne u nas. W Realu to działało, u nas w tamtym sezonie średnio, w tym wcale. Tak samo, jak nie działa cała drużyna.

Problem jest też niestety z zawodnikami, których Ty bardziej lubisz, i którzy, według Ciebie, grają lepiej. Higuain pod względem formy jest bardzo niestabilny, potrafi czasem strzelić bramke, ale pod względem umiejętności technicznych i wykończenia jest naprawdę słabo. Pod względem wykończenia prezentuje poziom podobny do Benzemy, "czasem coś wpadnie". Dybala, pomimo mojej sympatii do tego zawodnika, to przeczytałem ostatnio świetny komentarz podsumowujący tego zawodnika. Kiedy nie gra jest u niego widoczna złość, przekonanie że to właśnie on powinien grać. Jednak kiedy dostanie kredyt zaufania, zacznie prezentować odpowiednią formę, to włącza mu się tryb gwiazdy i dostaje jakiejś wewnętrznej blokady. Podejmuje się więcej solowych akcji, strzałów na bramkę itp, a nie przekłada się to na wyniki drużyny. Wtedy na jaw wychodzi to, że Dybala wcale taki dobry nie jest. Ostatni mecz nie był jedynym takim przypadkiem, takie zachowania można było zaobserwować wiele razy na przestrzeni ostatnich sezonów. Dobrze by było, żeby wreszcie pokazał swoje umiejętności i ten sezon był tym przełomowym.


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2019, 18:45

https://www.realmadryt.pl/news/93018-gd ... lota-pilke

Dobrze mówi, odejście z Realu zabrało mu jedną Złotą Piłkę, na którą zasłużył (tę Modricia). Mógłby odejść rok później, to najprawdopodobniej dziś mieliby z Messim po 6 ZP, a tak to na 99% Argentyńczyk będzie lepszy na koniec kariery.

Chyba, że w tym sezonie z Juve wygra LM, ligę i zaliczy dobry występ na Euro (półfinał mininum).


1902 Para Siempre

Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2020, 16:27

Ambicji mu odmówić nie można, koledzy są pod ogromnym wrażeniem ile pracy wkłada w treningi i tak dalej i tak dalej.

Mnie zaczyna zastanawiać czy on specjalnie trenuje te żałosne uderzenia z rzutów wolnych czy może najzwyczajniej w świecie tego się nie da nauczyć. Przynajmniej omijania muru. Co myślicie?


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2020, 16:47

Szybko wiosna nadeszła, jak Ronaldo już hat tricka ładuje :-)


1902 Para Siempre

Obrazek
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2020, 10:09



Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2020, 09:04

Jeszcze w tym sezonie przeskoczy Puskasa, w przyszłym bez problemów powinien znaleźć się na drugim miejscu.

Niestety Messi na 99% zakończy karierę będąc liderem tej klasyfikacji - jest dwa lata młodszy, a 20 bramek to różnica do zniwelowania w nieco ponad pół sezonu. Co nie zmienia faktu, że to Cristiano pierwszy przegoni Bicana.


1902 Para Siempre

Obrazek
miczbi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 maja 2019
Posty: 225
Rejestracja: 20 maja 2019

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2020, 11:56

Bican 530 meczy 805 goli ,kiedyś to się strzelalo;) W rankingu jest dwóch zawodników którzy zaczęli strzelać po 2000 roku plus Zlatan z 99 . A tylko jeden który strzelanie zakończył w XXI wieku . A przecież było tylu genialnych napastników np. Raul , Henry , Ronaldo (BRA) itd to tylko pokazuje jak ciężko w tych czasach wykręcić takie liczby !
Ja myślę że Cristaiano jak już się znajdzie na pierwszym miejscu to go nie odda . Po pierwsze wcale nie powiedziane , że swoich karier nie zakończą w tym samym roku albo nawet Messi wcześniej. Po drugie nie wiadomo czy Argetynczyk za 3 , 4 lata będzie tak skuteczny jak dotychczas , a CR7 wiadomo - człowiek maszyna ! To mu tą regularność strzelecką może trochę wydłużyć .


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2020, 17:55

San Holo pisze:
23 stycznia 2020, 09:04
Jeszcze w tym sezonie przeskoczy Puskasa, w przyszłym bez problemów powinien znaleźć się na drugim miejscu.

Niestety Messi na 99% zakończy karierę będąc liderem tej klasyfikacji - jest dwa lata młodszy, a 20 bramek to różnica do zniwelowania w nieco ponad pół sezonu. Co nie zmienia faktu, że to Cristiano pierwszy przegoni Bicana.
Co z tego, ze młodszy? Ronaldo tak się prowadzi, że nie zdziwię się jeśli równo skończą karierę ;)


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2020, 22:11

Messi będzie w końcu musiał zmienić środowisko. Pytanie, jak sobie wtedy poradzi.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 12 lutego 2020, 14:22

”Cristiano Ronaldo żałuje transferu do Juventusu” - tak przynajmniej twierdzą źródła Frederica Hermela, dziennikarza RMC Sport. Ja nie znam tego gościa, nie wiem czy w ogóle jest w jakichkolwiek sprawach wiarygodny i traktowałbym to raczej jako niczym niepotwierdzoną plotkę. 😉


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 12 lutego 2020, 14:54

"Cristiano Ronaldo żałuje, że opuścił Hiszpanię." - zgoda
"Cristiano Ronaldo żałuje transferu do Juventusu." - clickbait

Idiotyczny wniosek, bo jedno nie równa się drugiemu.

"Gdyby nie problemy z działaczami Realu, nigdy by do tego nie doszło." - Ameryki nie odkrył. Jakby mu dali podwyżkę to nie miałby powodu zamieniać Madrytu na Turyn


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 12 lutego 2020, 16:36

Push3k pisze:
23 stycznia 2020, 22:11
Messi będzie w końcu musiał zmienić środowisko. Pytanie, jak sobie wtedy poradzi.
Wiem, że ostatnio była ta spina pomiędzy Messi i Abidalem (pojawiła się już po twoim poście, niezły nos ;) ), ale i tak nie uważam, żeby Messi "musiał" kiedyś zmieniać środowisko. Jak dla mnie spokojnie może grać w Barcelonie do końca kariery (a kiedy już nie będzie się łapał do 1 składu i otrzymywał niezbyt wiele szans z ławki zwyczajnie zakończyć karierę). Lionel to nadal gość z kosmicznymi statystykami: 26 spotkań, 19 bramek i 15 asyst we wszystkich rozgrywkach.


ODPOWIEDZ