Serie A - Sezon 2019/20

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2020, 11:18

Wymiana Spina- Politano raczej nie dojdzie do skutku. Inter niezadowolony z wczorajszych wyników Spinny chciał zmienić warunki umowy na wypożyczenie z opcją i przeprowadzić dodatkowe testy na co Roma się nie zgadza.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2020, 17:30

Ciro dzisiaj znowu z 3 bramkami. Jak tak dalej pójdzie to pobije rekord Higuaina z Napoli. 23 bramki w połowie sezonu to naprawdę świetny wynik. Utrzymując obecną formę uda mu się strzelić na koniec sezonu z 40 bramek...

Niesamowite.

I pomyśleć, że nasi napastnicy mają problemy ze strzeleniem tylu bramek w perspektywie całego sezonu :(


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
goly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2007
Posty: 513
Rejestracja: 28 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2020, 18:44

Nie doczekamy się króla strzelców w Juve. Skoro już Ronaldo jest u nas to fajnie, jakby wygrał, ale się nie zanosi. Ciro musiałby się zaciąć na 5-6 meczy, a Cristiano walić w każdym spotkaniu, żeby móc się liczyć w tej walce.

Ostatni raz Del Piero sezon 2007/2008, jak to już dawno było...


"gdyż to, co oni mówią, więcej mówi o nich samych niż o tobie" - Anthony de Mello
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2020, 16:59

Inter traci punkty z Lecce remisując 1-1.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2020, 17:07

No i przyszedł styczeń - Inter 2 remisy z rzędu. Obyśmy to wykorzystali :)


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
miczbi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 maja 2019
Posty: 225
Rejestracja: 20 maja 2019

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2020, 18:08

Lecce w końcówce trafiło w słupek po rzucie wolnym ale Inter mógł w 94 min wyjść na prowadzenie w zamieszeniu po rzucie rożnym. Różnie się mogło skończyć dobrze jest jak jest;)


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2020, 21:09

Atalanta znowu się bawi. Ilicić strzela bramkę piętką.

To jaki dzisiaj wynik ? Znowu 5:0 ? :)


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2020, 22:35

Sila Spokoju pisze:
20 stycznia 2020, 21:09
Atalanta znowu się bawi. Ilicić strzela bramkę piętką.

To jaki dzisiaj wynik ? Znowu 5:0 ? :)
Jakoś dziwnie z łatwego 5:0 zrobiło się 1:2 w plecy :P Z ręką na sercu mówię, iż w przerwie meczu miałem napisać, że mam przeczucie o dzisiejszej porażce Atalanty. Swoją drogą to widzicie, że można sobie wsadzić w ... pokaźną wygraną, gdy później wtapia się u siebie z takim SPAL. Może i nie gramy tak efektownie jak ekipa z Bergamo, ale to my jesteśmy liderem Serie A i trzeba docenić nawet te wymęczone zwycięstwa.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2020, 14:18

ktoś wie, czy da się gdzieś sprawdzić jak wyglądała tabela Serie A np po 10 kolejce?


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2020, 14:26

rammstein pisze:
21 stycznia 2020, 14:18
ktoś wie, czy da się gdzieś sprawdzić jak wyglądała tabela Serie A np po 10 kolejce?
https://www.transfermarkt.pl/serie-a/sp ... pieltag=10


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2020, 22:42

ale się cieszę, że Lazio odpadło, bo już ostatni miałem ich dość. Nie wygrają PW i na 99 % Superpucharu ;)


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2020, 22:55

Włączyłem od drugiej połowy i wynik mógł pójść w każdą stronę. Lazio miało poprzeczkę i słupek, Napoli słupek.

Muszę ogarnąć co się działo przy kartkach i poślizgnięcie się Immobile przy karnym :laugh:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2020, 21:07

Nawet nie wiedziałem, że Brescie trenuje nasz były zawodnik Corini. Tonali nada się do Juve za Pjanicia. Dzisiaj identycznie jak Miralem, własna połowa i rozdzielanie piłek, a z przodu w stylu Blejza szaleje Romulo :prochno:

Taki trochę rzadki ten Milan.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2020, 15:09

Odnośnie transferów Interu i nie tylko, cała Serie A staje się powoli ligą zbierającą w większości "odpadki", co często jest zarzutem skierowanym w stronę Juve. Włoskie kluby same zaśmiecają sobie kadry 'zapychaczami', a później jest płacz jak w Milanie czy Romie.



Założyłbym się o dobre piwo, że taki skup zawodników z Anglii do Włoch nigdy wcześniej w historii piłki nie miał miejsca. Widać nowe prawo podatkowe zwiększyło atrakcyjność Półwyspu Apenińskiego na tyle, że nawet zawodnicy Premier League zaczynają decydować się na ten kierunek. Jak Marotta dopnie Eriksena i Giroud, to sami mediolańczycy w ciągu roku przygarną aż 6tkę.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2020, 16:50

@jackop
Nie ma co się dziwić temu, że włoskie kluby sprowadzają ostatnio znacznie więcej zagranicznych zawodników niż to miało miejsce do tej pory. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to jak zwykle główną rolę odgrywa kasa (w tym wypadku na wypłaty). Po wprowadzeniu nowego prawa podatkowego odnośnie pensji ekipom z Italii najzwyczajniej w świecie bardziej opłaci się ściągnąć kogoś z innej ligi niż z wewnątrz Serie A jeśli kwota transferu ma być podobna. Przykładowo dzięki temu w dużej mierze mogliśmy wygrać rywalizację z Barcą o De Ligta, bo zaproponowaliśmy mu płacę, która dla Blaugrany byłaby dużo większym obciążeniem w kontekście kilku lat jego kontraktu (Inter na podobnej zasadzie było stać np. na opłacanie Lukaku czy za chwilę Eriksena i może m.in. dlatego Duńczyka odpuścił sobie Real czy PSG). Jednak po tej reformie pojawi się problem z odpływem nowych gwiazd Serie A, bo przykładowo taniej będzie nam dać komuś innemu pensję w wysokości 6-7 mln € niż np. 5 baniek dla Zaniolo.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Zablokowany