Mercato (ZIMA 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2020, 09:29

Paya pisze:
18 stycznia 2020, 08:48
Grubo, di Marzio pisze że wróciliśmy do tematu wymiany Berny na Rakitica. Totalnie bez sensu.
Bez sensu, czyli w naszym stylu ;) To już wolę Bernę, bo chociaż od bidy może wskoczyć na prawe skrzydło (chodzi mi o jego formę, nie pozycję).


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2020, 12:45

Nasz pion sportowy powinien przeprowadzić audyt drużyny. Mamy wielu zawodników którzy zarabiają koło 5mln netto, a ich rola w drużynie z różnych względów jest żadna. Trzeba poważnie przemyśleć czy potrzebujemy w zespole Perina, Danilo, De Sciglio, Khedire, Matuidiego, Ramseya, Rabiota, Cana, Ruganiego, Pjace, Bernardeschiego czy Coste.
Być może część z nich można by było zamienić na zawodników młodszych z mniejszymi pensjami, bardziej odpowiadającymi ich statusowi w ekipie.
Wolałbym dać 12mln pensji Pogbie niż po 5mln Matuidiemu, Khedirze i Canowi. Nawet jeśli wydamy 50mln na Tonallego to jego pensja na początku wyniesie 2mln.
Ostatnie doniesienia o problemach z FFP muszą spowodować po naszej stronie parę przemyśleń.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2020, 14:45



Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2020, 15:30

Perin jest już w Genoi, zagrał 90 minut z Veroną. Dwie fajne interwencje i błąd przy decydującej bramce. Juventus go zweryfikował, był to krok w tył po Storarim i Neto. Media we Włoszech lubią co drugiego bramkarza namaszczać na nowego Buffona. Perin, Meret, Scuffet, Sportiello... same topy.
Tak czy inaczej wg transfermarkt jest to wypożyczenie do końca sezonu za 10M (!). Jak Genoa spadnie to Paratici będzie się dalej bujał z tematem, jak nie to pewnie zostanie.

De Sciglio oraz Danilo, epicka walka trwa. Szczerze chyba i tak wolę ich od oglądania defensywnych wyczynów Cuadrado. Danilo jest przyzwyczajony do grzania ławy, Mati w sumie też. Tylko kto im zapłaci tyle co Juve. W mojej ocenie Danilo ogarnął się po słabym początku i miał długi okres bardzo przyzwoitych występów. Nie rozumiem dlaczego Sarri wystawia Cuadrado, który po obiecującym starcie szybko zgasł i zupełnie nie ogarnia ani obrony, ani ataku. Na pewno wszyscy czekamy na solidny transfer, który wyjaśni sytuację i wymusi ruch w kierunku wyjścia. Tylko zupełnie nie mam pomysłu, kto miałby to być. Często wymianiany Meunier to dla mnie postać zupełnie nijaka.
Kolejna tykająca bomba to Sandro, który dawno przestał być gwarancją czegokolwiek. Pojawiła się ciekawa kandydatura Gosens, jest Pellegrini. Może obaj? Sandro za chwilę będzie miał 29 lat i to ostatni gwizdek by spróbował czegoś innego. Tak że może nie skończyć się na korekcie ławki.

Khedira po kontuzji stoi już przy wyjściu, jego czas dobiegł końca. Can zupełnie nie odnalazł się u Sarriego, a jak dostaje szanse to udowadnia, że trener miał rację. Klub może go ostatecznie pogrążyć przez trzymanie złamanego Khediry na liście kadrowej CL. Kariera Cana w Juve to bardzo dobry mecz z Atletico (jak Berna...) i wyrównana rywalizacja z Khedirą i Matuidim, którzy prime time mieli dawno za sobą. Niech już idzie byle gdzie. Matuidi zapewne zostanie jeszcze rok jako rezerwowy. Kibicuję Bernardeschiemu, bo technikę i dynamikę ma na poziomie nieosiągalnym dla Cana, a jego grę w środku przepowiadał jeszcze Allegri. Nie do ruszenia jest Bentancur. Pjanica odpaliłbym bez żalu, jeśli taki układ odblokowałby przyjście Pogby. Rabiot jest na dobrej drodze do pozostania w klubie, choć wiadomo że czekamy na więcej z jego strony. Ramsey jednak bliżej wyjścia, bo jest starszy i na AM nie stanowi realnej konkurencji dla Dybali.

Prawdopodobne przyjście napastnika do konkurencji z Higuainem.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2020, 15:37

Garreat pisze:
18 stycznia 2020, 15:30
Perin jest już w Genoi, zagrał 90 minut z Veroną. Dwie fajne interwencje i błąd przy decydującej bramce. Juventus go zweryfikował, był to krok w tył po Storarim i Neto. Media we Włoszech lubią co drugiego bramkarza namaszczać na nowego Buffona. Perin, Meret, Scuffet, Sportiello... same topy.
Tak czy inaczej wg transfermarkt jest to wypożyczenie do końca sezonu za 10M (!). Jak Genoa spadnie to Paratici będzie się dalej bujał z tematem, jak nie to pewnie zostanie.
Wypożyczenie za darmo z opcją kupna za dyszkie.


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 452
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2020, 17:09

Nasciagac półproduktów i bujać się z nimi dając soczyste pensje.

Haaland wszedł i dwie brameczki. Za Higuaina jak znalazł, tylko już za pozno.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2020, 17:36

Ehem pisze:
18 stycznia 2020, 17:09
Nasciagac półproduktów i bujać się z nimi dając soczyste pensje.

Haaland wszedł i dwie brameczki. Za Higuaina jak znalazł, tylko już za pozno.
3 brameczki - hattrick w debiucie.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Krzychu89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 czerwca 2007
Posty: 205
Rejestracja: 07 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2020, 18:12

Sila Spokoju pisze:
18 stycznia 2020, 17:36
Ehem pisze:
18 stycznia 2020, 17:09
Nasciagac półproduktów i bujać się z nimi dając soczyste pensje.

Haaland wszedł i dwie brameczki. Za Higuaina jak znalazł, tylko już za pozno.
3 brameczki - hattrick w debiucie.
Niezłe liczby. Możliwe że będzie czego żałować, ale 1 sezon udany w słabej lidze i wygórowane wymagania finansowe... To byłoby jednak obarczone dużym ryzykiem.


Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2020, 18:33

Równie dobrze Serie A mogłaby go zweryfikować i tyle by było z hattricka w debiucie. :prochno:


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2020, 20:03

Krzychu89 pisze:
18 stycznia 2020, 18:12
Sila Spokoju pisze:
18 stycznia 2020, 17:36
Ehem pisze:
18 stycznia 2020, 17:09
Nasciagac półproduktów i bujać się z nimi dając soczyste pensje.

Haaland wszedł i dwie brameczki. Za Higuaina jak znalazł, tylko już za pozno.
3 brameczki - hattrick w debiucie.
Niezłe liczby. Możliwe że będzie czego żałować, ale 1 sezon udany w słabej lidze i wygórowane wymagania finansowe... To byłoby jednak obarczone dużym ryzykiem.
Jeśli to prawda co mówili o klauzuli, to bardzo dobrze zrobiliśmy. Za dwa-trzy lata będą go sprzedawać za 100 baniek i będzie licytacja na pensję.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2020, 17:04

Oni na poważnie z wymianą Berny na Rakiticia? Hiszpanie przebąkują, że jesteśmy już dogadani z Chorwatem, ale nie ma jeszcze porozumienia między klubami w sprawie kwoty, jaką Barca miałaby nam dopłacić. Włocha w Turynie już nie chcę oglądać, miał mnóstwo czasu i nie wypalił, ale zamiast sensownie tę formację budować nadal zamierzają zdaje się łatać. Rakitić stary, najlepsze lata ma za sobą, zapewne uciążliwy kontrakt - idealny scenariusz na kolejną pijawkę.


pandecybel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2015
Posty: 148
Rejestracja: 17 kwietnia 2015

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2020, 18:24

mrozzi pisze:
19 stycznia 2020, 17:04
Rakitić stary, najlepsze lata ma za sobą, zapewne uciążliwy kontrakt - idealny scenariusz na kolejną pijawkę.
Tylko nawet taki """"słaby""" Rakitić wchodzi z MIEJSCA do pierwszej jedenastki i robi różnicę wysyłając na ławkę obecny tartak. Tak obecnie wygląda ta formacja.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2020, 01:00

Teraz Rakitic pewnie by nam się przydał, to prawda, ale zgadzam się tutaj z mrozzim. Na dłuższą metę zostalibyśmy podstarzałego Chorwata z solidnym kontraktem, który brałby miejsce w składzie młodszym.

Ani Rakitic, ani Pogba czy Milinkovic-Savic nie budzą we mnie entuzjazmu. Chciałbym, żeby nasi mieli nieco więcej jaj i zamiast ściągać marketingowe gwiazdy czy piłkarzy na wypaleniu, zdecydowali się na wprowadzenie do środka pola świeżości i ambicji. Dlatego wymarzonym dla mnie scenariuszem byłby taki, w którym sprowadzamy do Turynu Tonaliego i Kante, a żegnamy się z Matuidim, Khedirą i Canem. Zresztą, coraz bardziej skłaniałbym się ku temu, by w celu zgromadzenia funduszy na wzmocnienia i podreperowanie budżetu pożegnać też Pjanicia, którego bez problemu mógłby zastąpić Bentancur. Nie skreślam jeszcze Bośniaka, ale gdyby jego poświęcenie miało otworzyć nam drogę do wymienionej przeze mnie dwójki: to szerokiej drogi, Miralem! W każdym razie, Tonali plus ktoś, kto będzie zapieprzał w obronie i nie będzie tak beznadziejny w ataku jak Matuidi, to moim zdaniem mus na lato.

Przyznam też szczerze, że mam wątpliwości co do naszego nowego nabytku, Kulusevskiego. Skoro zarząd tak zdecydowanie rzucił za niego 40 baniek to wierzę, że są pewni jego umiejętności, natomiast ja widziałem go w tym sezonie kilka razy i nie dostrzegłem w jego grze niczego nadzwyczajnego (co oczywiście o niczym nie świadczy). Trzymam kciuki w każdym razie i zobaczymy, ale jedna udana runda to trochę mało póki co. Fajnie by było, gdyby znów mogli zobaczyć, że w Juve też dojrzewają jacyś młodzi piłkarze - akurat pod tym względem trochę z zazdrością spoglądam na Inter czy Romę i Sensiego, Barellę czy Zaniolo. Wiadomo, że gramy o inne cele niż mediolańczycy i rzymianie, ale powiedzmy sobie szczerze, czy Sensi nie mógłby biegać zamiast Matuidiego? Chciałbym tego tym bardziej, że wydaje mi się, że w kadrze Juventusu jest kilku graczy, hm, "znudzonych" wygrywaniem we Włoszech? U Pjanicia, Khediry czy choćby Alexa Sandro często widać brak sportowej ambicji, więc tym bardziej udostępniłbym to miejsce albo tym, o których wiadomo że nie będą odpuszczać, albo młodym, dla których scudetto nie jest codziennością i którzy będą walczyć w każdym meczu na 100%. Zresztą Demiral jest tutaj najlepszym przykładem.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2020, 05:10

Paratici przed meczem wczoraj powiedział, że nie ma żadnego tematu wymiany Berny na Rakiticia.


playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2020, 10:36

vitoo pisze:
20 stycznia 2020, 01:00
Ani Rakitic, ani Pogba czy Milinkovic-Savic nie budzą we mnie entuzjazmu. Chciałbym, żeby nasi mieli nieco więcej jaj i zamiast ściągać marketingowe gwiazdy czy piłkarzy na wypaleniu, zdecydowali się na wprowadzenie do środka pola świeżości i ambicji. Dlatego wymarzonym dla mnie scenariuszem byłby taki, w którym sprowadzamy do Turynu Tonaliego i Kante, a żegnamy się z Matuidim, Khedirą i Canem. Zresztą, coraz bardziej skłaniałbym się ku temu, by w celu zgromadzenia funduszy na wzmocnienia i podreperowanie budżetu pożegnać też Pjanicia, którego bez problemu mógłby zastąpić Bentancur. Nie skreślam jeszcze Bośniaka, ale gdyby jego poświęcenie miało otworzyć nam drogę do wymienionej przeze mnie dwójki: to szerokiej drogi, Miralem! W każdym razie, Tonali plus ktoś, kto będzie zapieprzał w obronie i nie będzie tak beznadziejny w ataku jak Matuidi, to moim zdaniem mus na lato.
Ciekawa wypowiedź. Ja jestem fanem umiejętności Pogby, ale troche bałbym się jego zaangażowania oraz "niepotrzebnych trików". W dodatku na pewno nie sprowadziłbym go za kwotę o której mówi się w mediach (rzekomo ManU żąda 150 mln). Zastanawia mnie zawsze jaki realny wpływ na finanse i popularność ma przyjście danego zawodnika, bo wiemy, że Paul to marketingowo duży plus. Kante natomiast to cudowny gracz jeśli chodzi o głowę. Skupiony na piłce, w pełni zaangażowany, z dala od niepotrzebnego szumu, w pełni poświęcony drużynie. W dodatku czytałem, że chce zmienić klub. To trochę taka lepsza wersja Matuidiego. Trzeba jednak pamiętać, że to dalej nie jest gracz ze świetnym podaniem, przeglądem, czy strzałem z dystansu. W powietrzu też nieco byśmy stracili. U nas Pjanic jest zawodnikiem, który trzyma się z tyłu i mnie marzą się b2b którzy jednak w ofensywie byliby nieco lepsi.

Myślisz, że jakie byłyby koszty sprowadzenia Kante?


Zablokowany