Mercato (ZIMA 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2019, 18:14

19 pisze:
29 grudnia 2019, 18:07
Jeśli chodzi o Halanda to kij mu w oko. Mamy problem z koncepcją. Ściągamy piłkarzy na zasadzie okazji a nie realnych potrzeb. Nasza druga linia to kpina. Przez lata zapewnialismy sobie prawa do młodych zawodników: Orsolini, Mandragora, Sensi, ostatnio Traore (obecnie Sassuolo) czy Pellegrini. Żaden z nich nie był poważnie rozważany. Czas coś zmienić.
My ich nawet nie ściągamy a stemplujemy. Ktoś się wyróżnia to się go kupuje za wczasu , a jak inny klub się zainteresuje to się sprzedaje z zyskiem.W ogóle nie ma opcji dać szansy takiemu graczowi bo jest za młody na Juve.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2019, 18:17

Tego Halanda to media już nam przypisały - wszystkie po kolei. Co do Paraticiego to facet działa po omacku, nie wie co się dzieje ale Marotty nie ma co żałować bo sprowadził nam sporo szrotu i niewypałów transferowych. BvB jest idealnym klubem dla Halanda a u nas za kogo miałby grać ? Za Ronaldo, Dybalę, Igłę ? Znając przywiązanie Sarriego do nazwisk to nie wstawałby z ławki a tam dostał gwarancje a do tego ta pensja. Co z tego, że mamy Rabiota, Ramseya skoro abonament na grę ma Bernaedeschi i nie możemy tak naprawdę poznać realnej wartości ani jednego, ani drugiego a przecież gorzej niż gwiazda portali społecznościowych nie zagrają. Mnie scudetto koło dupy lata, wolę trumf w LM ale o tym marzyć nie można. Mamy ostatnią chwilę na to aby wykorzystać CR7 do zwycięstwa w tych rozgrywkach ale bez pomocy nie mamy szans. Działania Paraticiego i Nedveda oraz zatrudnienie Sarriego spowodowały, że ten sezon trochę mi zobojętniał bo naprawdę, nie robimy żadnego postępu ani jeżeli chodzi o grę ani jeżeli chodzi o kontuzje. Jeszcze okaże się, że wyniki sportowe na koniec sezonu będą fatalne skoro przegrywamy dwa razy pod rząd z drużyną, która była dla nas do tej pory dostarczycielem punktów. Przegrywamy to przegrywamy ale styl w jakim te porażki wystąpiły to woła o pomstę do nieba.

A co do Vidala to związany z La Gazzetta dello Sport, Nicolo Schira upublicznił informację odnośnie przyszłych zarobków Vidala w interze. Pomocnik miałby podpisać kontrakt do czerwca 2022 roku. Do końca bieżącego sezonu mógłby liczyć na zarobki w wysokości 4,5 mln euro, a w następnych latach inkasowałby 6 mln euro za sezon. Zadowoleni bylibyście gdyby do nas przyszedł na takich zasadach kolejny emeryt ?


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2019, 19:27

No chyba nikt się nie spodziewał, że kupimy tego Haalanda?
My nie kupimy nikogo dopóki nie sprzedamy połowy szrotu jaki mamy w składzie a, że nikt nie chce tych parchów to ja spodziewam się cienkich okienek.

We włoskich media latach, że Fabs postanowił zaproponować przedłuzenie kontraktu Matuidiemu o 2 lata a nie jak się wcześniej pisało o rok. :whiteflag:


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2019, 19:32

Pogba zaczął śledzić Juventus na twitterze! Panie i Panowie, to już pewne. Paul, Puluś, Pogbuś jest nasz hahah!! :happy: :happy: :happy: :happy: :happy:


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2019, 19:33

Haaland za takie pieniądze czemu nie, oczywiście obecnie nie za bardzo byłoby miejsce więc musiałby się ciułać na wypożyczeniach 1,5roku żeby zastąpić Higuain-a a rok później Ronaldo. Może też dlatego wolał grać niż siedzieć na ławce.

@MRN to zależy, jeżeli teraz nikt nie przyjdzie a na koniec sezonu Inter by nas prześcignął o 2pkt to jak myślisz? Sam byś był zadowolony?


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2019, 19:41

Może i byłbym zadowolony o ile wymusiłoby to na naszym zarządzie porządne transfery a nie pasożytów, których i tak nikt nie chce.

Co do Matuidiego - Paratici nie ma wyjścia bo to robota Raioli a Juve chcąc mieć z nim dobre układy musi na to przystać :prochno:

Wojtek, to nie tak - wiem, że chciałeś mnie skopiować ale moje wykonanie było wybitne :laugh:


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2560
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2019, 20:12

Profesor pisze:
29 grudnia 2019, 19:33
Haaland za takie pieniądze czemu nie, oczywiście obecnie nie za bardzo byłoby miejsce więc musiałby się ciułać na wypożyczeniach 1,5roku żeby zastąpić Higuain-a a rok później Ronaldo. Może też dlatego wolał grać niż siedzieć na ławce.

@MRN to zależy, jeżeli teraz nikt nie przyjdzie a na koniec sezonu Inter by nas prześcignął o 2pkt to jak myślisz? Sam byś był zadowolony?
Za takie pieniądze, tzn. za jakie, bo ja już słyszałem kilka wersji m.in. 20 mln € dla Salzburga, 10 baniek dla ojca piłkarza i 15 melonów dla Raioli, czyli łącznie 45 mln €. Na dodatek sam Norweg dostanie pensję w wysokości 6 mln €, która w trzecim roku kontraktu ma wzrosnąć do 8 baniek. Jeśli Haaland poszedł za taką kasę, to raczej dla nas średni interes mając na uwadze to, że nasza pomoc wygląda dość przeciętnie.
Niestety, ale przeczuwam, iż "upadek" Juve nastąpi w stylu bizantyjskim, tzn. przez przepych, marnotrawstwo i bogactwo. Wydaliśmy ponad 100 mln € na będącego grubo po trzydziestce Ronaldo i na dodatek zaoferowaliśmy mu zarobki w okolicach 30 baniek. Potem chyba nie do końca przemyślanym ruchem był transfer de Ligta, który również kosztował krocie i ma olbrzymią gażę, a ostatnio siedzi na rezerwie, bo kupując jednocześnie Demirala i Romero kasę wyłożoną na Matthijsa należało raczej zainwestować w pomocnika typu van de Beek czy SMS. Następnie zaoferowaliśmy jakiś dziwny długotrwały kontrakt dla Bonucciego mimo, że nic nas do tego nie zmuszało. Teraz przedłużmy umowy z Matuidim, Cuadrado, Higuainem i Khedirą najlepiej na 4 lata i na dodatek dajmy im podwyżki, to będą bardziej zmotywowani, aby wreszcie wygrać dla Juve upragnioną LM.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2019, 20:24

Mnie przede wszystkim ten De Ligt uwiera bo te pieniądze mogliśmy spożytkować inaczej mając Demirala i Romero w obwodzie, który słaby wcale nie jest. CR7 to był raczej przemyślany ruch przede wszystkim pod względem marketingowym i myślę, że swoje już w tym kierunku zrobił. Ponadto to gracz, którego jeszcze w wieku 35 lata będzie można spokojnie sprzedać za niemałe pieniądze bo to "produkt" marketingowy, który jeszcze wzorem Beckhama będzie trzepał kasę dla kolejnego klubu.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2560
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2019, 20:42

@MRN
Z tym "uwieraniem" przez Holendra, to może zbyt ostro się wyraziłeś, bo de Ligt po początkowych trudnościach (które zresztą można mu wybaczyć, bo dość szybko musiał zastąpić kontuzjowanego Chielliniego) zaczął wreszcie grać na bardzo dobrym poziomie (zwłaszcza w LM). Tyle, że tak jak napisałeś można było te pieniądze lepiej spożytkować (zapewne inwestując w pomoc). Z jednej strony na decyzję o zakupie de Ligta pewnie duży wpływ miało to, że w ubiegłej edycji CL trafiliśmy na jego Ajax, a sam Matthijs zaprezentował się świetnie i wywarł ogromne wrażenie na Paraticim i spółce. Ponadto pewnie nikt nie spodziewał się, że Demiral tak szybko ogarnie grę w dużym klubie i dlatego obawiano się, że Turek i Romero mogą nie być wystarczającym wzmocnieniem defensywy gotowym na już.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2019, 20:47

raczej przemyślałem swoja wypowiedź. Nie uważam, że DL to niewypał ale nie mus za taka kasę mając Demirala i Romero ale zarząd był prawdopodobnie pewien, że Rabiot i Ramsey to zawodnicy, którzy czynią nasza pomoc kompletną. De Ligt póki co - jak piszesz ogarnął się po początkowych problemach ale to Demiral wygrywa rywalizację z czego jestem zadowolony gdyż bardzo podoba mi się postawa tego zawodnika. To charyzmatyczny walczak, przypomina Kielona a DL póki co to taki <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> trochę :)


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2560
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2019, 20:58

@MRN
Tak jak pisałem wcześniej cała ta sprawa z posadzeniem de Ligta na ławie kosztem Demiral jest dla mnie mocno podejrzana, bo Holender grał praktycznie cały czas. Nawet jak popełniał błędy i prezentował się niezbyt pewnie, to i tak nikt nie karał go ławką. Potem Matthijs zaczął pokazywać to do czego nas przyzwyczaił w Ajaxie i nagle zesłano go na rezerwę. Przecież w tym nie ma żadnej logiki. Ja niestety mam jakieś dziwne przeczucie, że de Ligt ma jakąś kontuzję/uraz, który nie wyklucza go totalnie z gry (wielce prawdopodobne, że coś z barkiem), ale może wymagać interwencji chirurgicznej tyle, że nasi nie chcą tego oficjalnie ogłosić, bo raz, że przez kontuzję Kielona nie ma go kim zastąpić, a dwa to przeciwnicy mogliby to wykorzystywać podczas spotkań, gdyby o tym wiedzieli.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2019, 21:12

@MRN
Ja jednak nie chciałbym oddać mistrza Interowi żeby wymóc zmianę podejścia przez zarząd. Wszystko tylko nie Inter ;)

Co do MDL, po początkowych trudnościach były mecze gdzie grał lepiej od Bonucciego. Pamiętajmy że ma dopiero 20 lat, przez parę miesięcy zrobił większy progres niż Rugani przez całe życie a widać że będzie jeszcze lepszy. Kupując Romero, Demiral-a, MDL musieli być pewni bo jakby nie było Rugani nie sprostał oczekiwaniom, Barza zakończył kariere a Chiellini już przy końcu, najmłodszy Bonucci 32 lata.

Decyzja o wysępie Demiral-a? To może faktycznie być mix, miał kontuzje, Demiral pokazywał się z najlepszej strony na treningach, jak to mówił Sarri pokazał energię i trzeba było go wystawić. Jednak też ostatni mecz pokazał że on też potrzebuje czasu. Przynajmniej skończą się pomysły o jego sprzedaży. Nie możemy więc na to patrzeć że Demiral wygryzł MDL ze składu, jedynie czego możemy być pewien to koniec Ruganiego w zespole ale jednak sprzedanie go zimą może być zbyt ryzykowne.

Pomoc to temat rzeka, ja też liczyłem że Ramsey i Rabiot poprawią ją dosyć szybko a tu wyszło że Ramsey połamany i Sarri boi sie go wystawić B2B tylko na 3/4. Rabiot nie dość że potrzebuje więcej czasu to Matuidi grał lepiej przez co zdobył skład.
Tym nie mniej już słyszeliśmy że gdyby nie wydatek na MDL to zarząd miał już dogadanego Savic-ia latem więc sondowali większe wydatki, teraz chyba zdają sobie sprawę że to musi nastąpić.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2471
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2019, 21:43

Demiral wygrywa rywalizację? Ligt wylądował na ławce? Mocna nadinterpretacja z waszej strony. Dla mnie to jak na razie zwykła rotacja. Holender grał dużo do tej pory. Demiral nie był po prostu gotowy wcześniej na grę, co pokazał w swoim pierwszym występie. Pracował na treningach, zaaklimatyzował się, co zaowocowało w końcu szansą - przy okazji luzuje eksploatowanego Matthijsa, a przykład Ruganiego pokazuje, że lepiej dać piłkarzowi szansę w kilku spotkaniach pod rząd ( zwłaszcza stoperowi ), wtedy może złapać "czucie". Pożyjemy, zobaczymy, ale Holender też załapał formę w ostatnich grach.

Dobrze, że tego Norwega nie brali. Ja tam nie lubię takich klocowatych napastników. Okazja to i może było, ale ta pensja już jednak nie.

Jeżeli chodzi o Vidala, to teoretycznie bym go nie chciał, bo na nim niczego się nie zbuduje, ot pogra na wysokim poziomie przez jakiś czas. Natomiast jeżeli pójdzie do Interu, to ten ruch może przechylić szale na ich stronę i wygrają to scudetto. Podstawę mają niezłą, ale ławka to już przepaść, co przy szklance Sensim może się dla nich skończyć bardzo źle. Jakikolwiek dobry transfer do tej formacji rozwiązuje im wiele problemów.
No i przy takim obrocie sprawy nawet bym tego Vidala zaakceptował, bo i w tym sezonie mocno by pomógł w tej juventusowej mizerii. Problem jest taki, że przy takim ruchu należałoby mieć plan na przyszłość tej formacji, całkowita przebudowa w najbliższe 2-3 okienka, tak by w międzyczasie ten Vidal był zabezpieczeniem. Natomiast wątpię by taki plan istniał czy też powstał w najbliższych tygodniach. Bez tego to transfer Vidala jest taką sztuką dla sztuki, coś tam pogra, potem odejdzie, a problem pozostanie. To już lepiej próbować młodszych średniaków, może któryś wejdzie na wyższy poziom.


woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2019, 23:51

Według Transfermarkt Dortmund zapłaciło za Haalanda 20 mln €. To dość mało biorąc pod uwagę, że Everton za Kean-a zapłacił nam 27,5 mln €, a kolejka po niego była mniejsza. Też nie uważam, że jeden dobry sezon świadczył, że będzie z niego wielki piłkarz. Miało wszystko jednak nie stracilibyśmy na tym transferze. Jakby nie wypalił to po "podstęplowaniu" można byłoby go sprzedać albo dołączyć do jakiejś oferty w przyszłości. Szkoda.

Wygląda na to, że byłem w mniejszości, ale ja widziałem już odmłodzony, dopełniający się nawzajem atak w stylu jak za starych, dobrych czasów z Del Piero i Trezeguet: jeden napastnik wysoki, dobrze grający w powietrzu, lis pola karnego (kiedyś Trezeguet, teraz mógł być Haaland); i drugi, trochę cofnięty napastnik, atakujący z głębi pola, z dobrym dryblingiem i strzałem z dystansu (kiedyś Alex, teraz Dybala). Oczywiście Haaland musiałby się pomęczyć przez te pół roku. Ale mając go można by zacząć pracować na pozbyciu się Higuaina lub Ronaldo. Osobiście pozbyłbym się tego drugiego. Raz, że będzie łatwiej. Dwa, że starszy. Trzy, że ma horrendalnie wielki kontrakt.

Można tak gdybać, ale szansa przeszła obok. Na 'już' potrzebujemy lepszej pomocy, ale tak jak de Ligt i Demiral sprawili, że o obronę nie musimy się już martwić przez ładnych parę lat, tak Haaland (razem z Dybalą) zrobiliby to samo dla naszego ataku. A tak z trzech napastników jakich mamy jeden dopiero co skończył 32 lata, a drugi w lutym skończy 35. Zanim zdążymy poprawić tę nieszczęsną pomoc możemy z atakiem obudzić się z ręką w nocniku.


Obrazek
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2019, 00:02

Ronaldo i jego horrendalnie wielki kontrakt sprawił że mamy większe umowy sponsorskie spłacające jego horrendalny wielki kontrakt. Prawda jest że Ronaldo dopiero postawił nas półkę wyżej marketingowo, musi być do końca kontraktu u nas, bezdyskusyjnie.
Dobra, teraz patrząc że na świecie gra się 3-ka z przodu i taka jest najlepsza taktyka ofensywna to nadal mamy Ronaldo, Higuain, Dybala, trzech, to za mało? Jak pójdziemy w 4-3-3 to nie ma problemu, przy 4-3-1-2 to już problem przy obecnej kadrze.
Pomoc, tu trzeba zmian co każdy widzi...


Zablokowany