Mercato (ZIMA 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 grudnia 2019, 20:18

Sorek21 pisze:
27 grudnia 2019, 19:57
Kante i Matuidi dublują się[...]
Czemu mieliby to robić, skoro grają na zupełnie innych pozycjach i mają inne zadania na boisku? :think:

Eriksen - Kante - Pogba to niestety marzenie ściętej głowy :/


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 27 grudnia 2019, 22:20

Choć w dalszym ciągu uważam Vidala za świetnego grajka to nie wiem czy nie za bardzo jaramy się chcąc aby tu przyszedł. Narzekamy, że Matuidi, Mandżukić, Khedira i inni emeryci be a chcemy kolejnego ? Vidal nie zgodzi się na kontrakt 6-12 miesięcy za 3 mln ojro tylko trzeba byłoby mu zaproponować długą umowę i gruby hajs. Lepiej inwestować w Tonalego, Eriksena etc. Vidal może iść do interu ich wydoić, choć na pewno to zaboli.Jesteśmy jednak na innym poziomie i po namysle doszedłem do wniosku, że transfer Vidala jest bez sensu.

Edit : Giovanii Capuano ( nie wiem kto to ) : Vidal nas nie interesuje w ogóle.


Obrazek
Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2019, 12:25

Transfer Vidala wcale nie jest taki bez sensu biorąc pod uwagę, że aktualnie byłby naszym najlepszym środkowym pomocnikiem i ciągle nie zapełniliśmy luki po jego odejściu. Takiego walczaka, box to boxa nam brakuje, drużyna gra bezjajecznie i nie ma żadnego lidera środka pola, każdy ucieka od odpowiedzialności, a naszym najlepszym zawodnikiem w tej części boiska jest aktualnie pauzujący za brzydkie słowa w stronę sędziego 22-letni Bentancur. :prochno:

Jestem przeciwny ściąganiu emerytów do drużyny, jednak Vidal byłby tu wyjątkiem. Tak czy inaczej środek pola potrzebuje przebudowy, bo wygląda to bardzo słabo.


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2019, 13:59

Za po odejściu Vidala zawsze byłem sceptyczny co do jego powrotu przez wiele kwestii które tu były nie raz poruszane. Pamiętajmy że Vidal nigdy nie był kluczowy w LM natomiast bardzo dobrze grał w lidze.
Druga sprawa kogo by zastapił. Cana, Bentancura, Khedire na prawej stronie, czy czasami na innych pozycjach.
Czy to rozwiązanie na stałe? Jasne że nie. Czy zastapiłby kogoś kto jest wznoszącą gwiazdą? Nie, Rabiot/Bentancur grają lepiej ale czy wogóle będę TOP-ami? Nie wiem ale nawet jak miałby grać tylko gdy onie nie mogą (kontuzje/kartki) to i tak byłby progres.

Podsumowując co moglibyśmy dzięki niemu dostać? Lepszy balans w pomocy, więcej waleczności, sumarycznie na pewno parę pkt więcej w lidze na koniec roku co mogłoby się okazać kluczowe w walce o mistrza.
Mówimy o jakiej sumie? 20mln? Jeżeli to ma nam zapewnić 9-te mistrzostwo to jestem na tak.


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2019, 15:08

Przestańmy bawić się w półśrodki. Mam wrażenie, że cała lub prawie cała pomoc składa się z półsrodków czy też tzw. okazji, którym klub płaci grube pieniądze jakby byli gwiazdami. Rabiot, Can, Ramsey, Bentancur, Khedira, Matuidi należą właśnie do tej grupy zawodników. Do tego dochodzi wiecznie kontuzjowany Costa. Z nich tylko chyba Bentancur ma szansę dociągnąć do jako takiego poziomu, ale to też nie jest takie pewne. Pozostaje Pjanic, który chyba nie do końca wie czemu mają służyć te wymagane przez Sarriego 150 podań na mecz.
Jako kibic chciałbym żeby klub pozbył się przynajmniej połowy pomocników, zwłaszcza tych najstarszych i tych wiecznie kontuzjowanych, a w zamian zainwestował w dwóch porządnych. Obecna ilość nie przekłada się na jakość.
Wydaje się, że na rynku jest kilka opcji, ale najpierw trzeba przestać żyć z myślą, że jesteśmy najlepszą ekipą w serie a. Obecnie nie jesteśmy - dwie porażki z Lazio to nie przypadek. SMS nakrywa wszystkich naszych pomocników czapką.
Szczerze wątpię, czy uda się coś sensownego zrobić w okienku zimowym, chyba że kolejne półśrodki typu Parades czy Vidal.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2019, 16:04

@piterjuve
To jesteś za Vidal-em w to okienko czy nie?


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2019, 17:29

@MRN
Bezsprzecznie przydałoby się trochę polotu i finezji w naszej smutnej jak p**** drugiej linii i Vidal jest typem pomocnika na już, który pasowałby do tego idealnie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że w każdym z powyższych komentarzy jest sporo prawdy, gdyż:
- większość z nas narzeka na naszych emerytów, a teraz chcemy ściągnąć następnego do kolekcji,
- Arturo obecnie ma kontrakt w okolicy 8 mln €, więc nie ma szans, że do nas przyszedłby grać za czapkę gruszek i zgodziłby się na krótką umowę typu 18 miesięcy + przedłużenie na 1 rok (aczkolwiek jesteśmy w o tyle lepszej sytuacji, że nowe przepisy podatkowe odnośnie pensji trochę ratują nam budżet),
- powinniśmy celować w Eriksena (który i tak po przyjściu Mourinho chyba za karę siedzi na ławie) nawet za 40 mln € i/lub Tonaliego,
+ potrzebujemy w pomocy zawodnika, który zarówno oddaje serce w walce podczas odbiorów jak i potrafi pociągnąć akcję do przodu czy nawet sam strzelić bramkę,
+ kulawy Vidal na kacu i tak jest lepszy od człapiącego Cana, kontuzjowanego Ramseya czy potykającego się o własne nogi Matuidiego.
Moim zdaniem wyjście z tej sytuacji jest tylko jedno - jeśli decydujemy się na powrót Arturo np. za 15-18 mln €, to bezwzględnie musimy pozbyć się Cana już zimą oraz latem pozbyć się Khediry i wypuścić Matuidiego za darmo po zakończeniu umowy bez parafowania nowego kontraktu.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2019, 17:31

Dawno nie ogladalem Vidala.
Sytuacja jest taka ze w chwili obecnej z taka pomoc to mozemy po raz pierwsze od 8 lat niczego nie zdobyc na konca sezonu.
Spotkania z Lazio pokazale jaka slaba mam druga linia w tym sezonie oraz ze nasza defensywa nie jest juz taka mocna jak w poprzednich latach.
Czas zeby po raz pierwsze od liku lat prowadzic sensowneych i mocnych transferow juz w styczniu a nie bawic sie w sciaganie kolenjnych kolach zapasowych.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2019, 17:44

Ja to się dziwię samemu Vidalowi, że chce odejść z Barcy, bo po wyprowadzce z Turynu do Monachium wypowiadał się dość nonszalancko, że opuszcza Starą Damę, gdyż chce zdobyć LM. Jeśli teraz Arturo zdecyduje się na transfer do Interu, to straci mój cały szacunek, bo ewidentnie poleci na mediolańską kasę i długi ostatni kontrakt przed sportową emeryturą.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2019, 17:53

Profesor pisze:
28 grudnia 2019, 16:04
@piterjuve
To jesteś za Vidal-em w to okienko czy nie?
Vidal nie jest dla nas rozwiązaniem, pogra do końca sezonu, może kawałek następnego i co dalej?


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2019, 18:11

piterjuve pisze:
28 grudnia 2019, 17:53
Profesor pisze:
28 grudnia 2019, 16:04
@piterjuve
To jesteś za Vidal-em w to okienko czy nie?
Vidal nie jest dla nas rozwiązaniem, pogra do końca sezonu, może kawałek następnego i co dalej?
Wystarczy że dzięki niemu obronimy mistrza, może w LM trochę poprawi nas. Jakoś nie liczę na większe transfery zimą a ten byłby skrojony na miarę.

Jakbym miał mówić kogo wolę to dajcie nam Pogbe i Savic-a teraz, co się nie stanie więc zamiast zostać do końca sezonu z tym co mamy lub dobrać Vidal-a wybieram 2gą opcje.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2019, 18:37

Vidal - uwielbiałem go w naszych barwach. Po odejsciu nie sledzilem juz jego meczow. Niestety on za chwile bedzie mial 33 lata... Nie lepiej byloby (na te pol roku) sie pobawic w jakies wypozyczenia z opcjami wykupu? Sam nie wiem - wszystko zalezy od dlugosci kontraktu... Eriksena przeciez mozna podpisac juz w styczniu, a nie trzeba go wykupywac.
Ach, to mistrzowskie pozbycie sie Mandzukicia i przedluzenie Cuadrado... Fabio, nie zapomnij jeszcze poprzedluzac kontraktow Matuidiemu, Higuainowi i Khedirze, zeby mogli dogrywac super piły (niepotrzebnemu) Haalandowi :bravo: Generalnie, jak czytam i patrze co sie odwala w tym klubie, to mam na to wszystko tylko taki komentarz: klik


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2019, 20:01

Profesor pisze:
28 grudnia 2019, 18:11

Wystarczy że dzięki niemu obronimy mistrza, może w LM trochę poprawi nas. Jakoś nie liczę na większe transfery zimą a ten byłby skrojony na miarę.

Jakbym miał mówić kogo wolę to dajcie nam Pogbe i Savic-a teraz, co się nie stanie więc zamiast zostać do końca sezonu z tym co mamy lub dobrać Vidal-a wybieram 2gą opcje.
Jakoś nie widzę Vidala w roli zbawcy naszej drugiej linii i gwaranta obrony tytułu. Jego waleczność jest oczywiście niepodważalna, ale też bardzo uzależniona od formy fizycznej, a ta już nie jest najwyższa. W kwestii kreatywności nic nie zmieni.
Generalnie jestem za rozwiązaniami systemowymi, a nie tymczasowymi, a i ta tymczasowość nie jest taka pewna jeśli chodzi o Vidala.
Niestety również nie liczę na większe transfery zimą.
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2019, 14:34 przez piterjuve, łącznie zmieniany 1 raz.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2019, 23:54

Ostatnie rozwiązania systemowe w pomocy:
- Khedira, Matuidi, Can, Rabiot, Ramsey


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2019, 14:30

Profesor pisze:
28 grudnia 2019, 23:54
Ostatnie rozwiązania systemowe w pomocy:
- Khedira, Matuidi, Can, Rabiot, Ramsey
Dokładnie o tym pisałem wcześniej (półśrodki) i dlatego jestem sceptyczny wobec transferu Vidala.


Zablokowany