Mercato (ZIMA 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2019, 13:24

Wojtek pisze:
24 grudnia 2019, 11:28
inter chce dac 12 mln za Vidala. On sam chce wrócić do Włoch. Nie wiem czemu się nim nie zainteresujemy, świetne wzmocnienie za drobne, a na pewno by wolał przyjść do nas niż do interu.
Jeśli faktycznie taka suma to nasi powinni brać z pocałowaniem ręki. Vidal nawet w obecnej sytuacji zjada wszystkich naszym pomocników na śniadanie, właśnie takiego walczaka nam trzeba, a nie miękkie pipy. Jeśli nasi odpuszczają go, to znów będzie to strzał w kolano, a super wzmocnienie interu...


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 452
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2019, 14:05

Vidal + Eriksen i mamy pomoc.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2019, 14:39

Paratici uważa że mamy świetną pomoc. Ktoś taki, kto spartolił nam mercato został najlepszym dyrektorem sportowym we Włoszech, beka.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2019, 14:51

MRN pisze:
24 grudnia 2019, 14:39
najlepszym dyrektorem sportowym we Włoszech
W Europie :prochno: Jeśli info o chęci powrotu Arturo do Italii jest prawdziwe, to grzechem byłoby nie zaoferować mu umowy 1,5 + 1. Najwyraźniej Chilijczyk został całkowicie skreślony w momencie odejścia do Bayernu i już się z nim nie przeprosimy :dontknow:

Przyglądając się naszym transferom https://www.transfermarkt.pl/juventus-t ... verein/506 ostatnie dobre okienko (nie licząc 18/19 gdzie na papierze wygląda to konkretnie) przeprowadziliśmy przed sezonem 2004/2005 :laugh: Przeraża mnie, że na jednego porządnego zawodnika przypada co roku 3-5 syfiastych transferów. Wtop i szrotu przewinęło się u nas chyba nie mniej niż w Milanie czy Interze przez te lata.

I jak tu liczyć, że coś się w końcu zmieni?
Ostatnio zmieniony 24 grudnia 2019, 16:05 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2019, 15:19

Z tą nagrodą dla Paraticiego, to tak jak ze złotą piłką. Jak grasz w Barsie lub Realu to dostaniesz.

Haaland ponoć blisko nas. Nastrzela się chłopak, jak mu będzie taka linia pomocy asystować.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2019, 16:24

Ciekawe plotki na goal.com, 52 mln funtów + Can za Pogbe w styczniu.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2019, 21:29

Żenada, nieudacznik Paratici był już tak zdesperowany swoją nieudolnością, że puścił Mandżukicia za darmo. Brawo Paratici, jesteś najlepszym dyrektorem sportowym w Europie :laugh:
Nie zarobiliśmy nawet 5 mln, teraz Paraticiego będą popychać ile wlezie... :bravo:


Obrazek
Gamber

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 czerwca 2003
Posty: 218
Rejestracja: 10 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2019, 00:37

Paranoja z tą sprzedażą Mandzukicia. Za darmo? Really? Były słuchy że miał odejść do Man utd, Milanu, wszędzie tam za minimum 10 baniek. Ok, jeszcze 5 baniek do tego Arabskiego klubu można przeboleć, ale darmo?? Vidal oddany za czapkę gruszek, Llorente pogoniony za darmo... ciekawe ile prawdy było w tym, że za Ruganiego i Sandro dawali swego czasu potężne pieniadze? Pewnie tyle, co wyszło teraz z Jugolem. Can + dopłata 50 baniek za Pogbe? Prędzej mi szyszka na głowie wyrośnie niż taki deal przejdzie...


<Juventus Semper Fidelis>
Gamber

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 czerwca 2003
Posty: 218
Rejestracja: 10 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2019, 00:47

Aaa bym zapomniał, warto (przy okazji oddania Mandzukicia za darmo) przypomnieć super mistrzowski deal ze sprzedażą Cancelo w zamian za Danilo. Czy jest na świecie chociaż jedna osoba która tą transakcje w sensie sportowym rozumie?? (Nie liczę włodarzy Juve, chociaż oni pewnie sami tego nie ogarniają).


<Juventus Semper Fidelis>
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2019, 03:13

Może sam Cancelo chciał pójść w długą? :prochno: Co do Mario, to Paratici naprawił to co zepsuł przedłużając mu kontrakt. Krzyż na drogę. Taka moja nadzieja, że wyciągnie wnioski i z Matuidim nie prolongujemy umowy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2019, 08:45

@Gamber
@MRN
@jackop
Było niemal pewne, że za Mandżu nie dostaniemy nic albo jakąś symboliczną kwotę typu 1 mln €, bo kto o zdrowych zmysłach płaciłby za zawodnika mającego ukończone 33 lata, odsuniętego od treningów z pierwszym zespołem i wciąż z bajecznym kontraktem. Przecież Juventus nie miał żadnych argumentów w negocjacjach, więc nawet Katarczycy nas zrobili na szaro. Bardziej jestem ciekaw czy nasz guru transferowy poprosił chociaż o zapisek, iż 50% z kwoty następnego transferu ląduje na konto Starej Damy, bo za rok się okaże, iż Arabowie sprzedadzą Mario do jakiś Chin za 15 mln € (podobna sytuacja była z Llorente), a my zostaniemy z ręką w nocniku.
Odnośnie nowego kontraktu z Matuidim, to bądź pewny @jackop, że niedługo zostanie przedłużony, bo jakże moglibyśmy wypuścić takiego zawodnika za darmo przecież ewentualnie na nim trochę zarobimy. Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że my się nie uczymy na błędach i chodzi mi zarówno o grę jak i o budowanie drużyny. O ile jeszcze z Cuadrado można podpisać nową umowę (powiedzmy w formule 2+1), to jakikolwiek ruch z Matuidim inny niż kontrakt np. na rok+ewentualna możliwość jego prolongaty o kolejny sezon będzie głupotą, ale znając Paraticiego, to Francuz podpisze przedłużenie o 3 lata, a już za parę miesięcy będziemy mieli podobny problem jak z Mandżu (zwłaszcza jeśli zmienimy trenera).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2019, 10:24

Z Mandziukiciem była szansa latem na te 10mln do United ale sam Chorwat odmówił. Później już sam brak gry przez miesiące zmniejszał szanse na zarobek. Gdy zaczęły się pojawiać jakiś czas temu plotki o katarskim klubie sprawdziłem ich historię transferów, nigdy nie dali więcej niż 5mln za transfer a większość to darmowe lub 1-2mln więc jedynie co liczyłem na max 5mln ale też przypuszczałem że będzie puszczony za darmo.

Ile obecnie zarabiał? 5.5 mln + bonusy? Ile to brutto? z 10mln? czyli jego płatny, 6cio miesięczny urlop kosztował nas ok 5mln i tyle oszczędzimy pozwalając mu odejść, o ile nie rzuciliśmy mu jakiś $ za rozwiązanie.
No to jeszcze Allegri 6 miesięcy ;)

Oj niech się dyrektorzy uczą na błędach


Yankees7

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2019
Posty: 40
Rejestracja: 24 maja 2019

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2019, 13:15

Transfer Pogby rozwiazałby nasze problemy w pomocy ? W przyszłosci może tak teraz potrzbea tam pitbulla typu Vidal, Kante.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2019, 13:29

Mnie najzwyczajniej przykro jest, że Mandżukić w ten sposób rozstaje się z klubem. Paratici i wuefista pokazali jak potrafią zarządzać drużyną, niech tylko jeszcze przedłużą kontrakt z Matuidim. Pisze się o tym, że Haaland blisko nas ale po co nam on przy tartaku w pomocy ?


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2019, 13:55

MRN pisze:
25 grudnia 2019, 13:29
Mnie najzwyczajniej przykro jest, że Mandżukić w ten sposób rozstaje się z klubem. Paratici i wuefista pokazali jak potrafią zarządzać drużyną, niech tylko jeszcze przedłużą kontrakt z Matuidim. Pisze się o tym, że Haaland blisko nas ale po co nam on przy tartaku w pomocy ?
Z Haalandem pewnie chodzi o to, że jeśli rzeczywiście wyciągniemy go za około 30 mln € (czyli za tyle za ile poszedł Kean z kończącym się kontraktem), to jest okazją na rynku transferowym, a jego wartość po dobrym sezonie w mocnej lidze szybko może poszybować do 70-80 baniek. Po drugie po zmianie tych przepisów odnośnie płac zawodników pod względem ekonomicznym bardziej opłaca się nam ściągnąć napastnika z obcej ligi niż dać podwyżkę dla swojego wychowanka lub kupić jakiegoś gracza z Serie A (ten przepis wydaje mi się chory w kontekście uzdrowienia włoskiej piłki, bo część wyróżniających się piłkarzy będzie się kisić np. w Fiorentinie zamiast się przenieść do Napoli, Interu czy Juve albo wykupią ich zagraniczne kluby).
Problem w tym, że nasi działacze kolejny widząc okazję zapominają o wzmocnieniach na pozycjach, które koniecznie tego wymagają (w chwili obecnej chodzi głównie o przebudowę pomocy i ewentualnie jakiegoś bocznego obrońcę). Możliwe, iż w lecie również popełniliśmy podobny błąd, bo może należało odpuścić sobie kosztującego 75 mln € i zarabiającego gigantyczne pieniądze de Ligta, a oprócz Demirala na środek obrony ściągnąć bezpośrednio do Turynu Romero zamiast zostawiać go na wypożyczeniu. Natomiast za te 60-75 baniek powinniśmy z Ajaxu wykupić van de Beeka.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Zablokowany