Superpuchar Włoch 2019: JUVENTUS F.C 1-3 Lazio

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2019, 21:02

@mrozzi
Powiem tak, w lidze Lazio załatwiło nas w stylu w jakim Juve Allegriego ostatnio ich pokonywało. Tym razem to my dominowaliśmy i stwarzaliśmy sytuacje, a Lazio niczym nie zagrażało, a jednak potrafili z niczego strzelić bramkę. Ogólnie, to u nas wszystko posypało się po zejściu Bentancura z powodu urazu, bo Rodrigo rozgrywał wtedy kapitalne zawody. Po wprowadzeniu Cana pomoc Lazio z SMS i Alberto zaczęła górować nad naszą drugą linią. Ponadto Rzymianie zazwyczaj grają bardzo agresywnie, na pograniczu faulu i mam nadzieję, że w jutrzejszym spotkaniu sędziowanie będzie na dobrym poziomie (w przeciwieństwie do tego pojedynku w Serie A) i arbiter każde chamskie zagranie będzie karał żółtą kartką.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2019, 11:49

Poprostu pisze:
20 grudnia 2019, 22:23
@Nicram
o co Ci chodzi? Świetny marketingowy ruch z tymi koszulkami, praktycznie darmowy hajs.
Wiesz, mam takie podejście, że kasa dla mnie nie jest najważniejsza. Wiem, że dzisiaj takie chore czasy, że w imię pieniędzy można poświęcić wszystko, ale nikt mnie osobiście do tego nie przekona. Dla mnie historia i tradycja to rzeczy cały czas ważniejsze. Wiem, że to tylko jeden mecz, ale pozbyliśmy się już herbu na rzecz loga, właśnie w celach marketingowych. W tym sezonie brak pasów na koszulkach, bo w Ameryce źle się je odbiera. Na szczęście wg ostatnich plotek w przyszłym sezonie pasy wracają. Oczywiście przeżyje ten mecz w tych koszulkach, ale z każdym rokiem coraz więcej takich pomysłów, co mi się nie podoba.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2019, 13:31

Nicram_93 pisze:
22 grudnia 2019, 11:49
Poprostu pisze:
20 grudnia 2019, 22:23
@Nicram
o co Ci chodzi? Świetny marketingowy ruch z tymi koszulkami, praktycznie darmowy hajs.
Wiesz, mam takie podejście, że kasa dla mnie nie jest najważniejsza. Wiem, że dzisiaj takie chore czasy, że w imię pieniędzy można poświęcić wszystko, ale nikt mnie osobiście do tego nie przekona. Dla mnie historia i tradycja to rzeczy cały czas ważniejsze. Wiem, że to tylko jeden mecz, ale pozbyliśmy się już herbu na rzecz loga, właśnie w celach marketingowych. W tym sezonie brak pasów na koszulkach, bo w Ameryce źle się je odbiera. Na szczęście wg ostatnich plotek w przyszłym sezonie pasy wracają. Oczywiście przeżyje ten mecz w tych koszulkach, ale z każdym rokiem coraz więcej takich pomysłów, co mi się nie podoba.
Ale co Ci się nie podoba? To, że nazwiska graczy są napisane na koszulkach w języku gospodarza spotkania? "Ę" na koszulce Szczęsnego też Ci się nie podoba czy to już jest ok?


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2019, 15:04

Nicram_93 pisze:
22 grudnia 2019, 11:49
Poprostu pisze:
20 grudnia 2019, 22:23
@Nicram
o co Ci chodzi? Świetny marketingowy ruch z tymi koszulkami, praktycznie darmowy hajs.
Wiesz, mam takie podejście, że kasa dla mnie nie jest najważniejsza. Wiem, że dzisiaj takie chore czasy, że w imię pieniędzy można poświęcić wszystko, ale nikt mnie osobiście do tego nie przekona. Dla mnie historia i tradycja to rzeczy cały czas ważniejsze. Wiem, że to tylko jeden mecz, ale pozbyliśmy się już herbu na rzecz loga, właśnie w celach marketingowych. W tym sezonie brak pasów na koszulkach, bo w Ameryce źle się je odbiera. Na szczęście wg ostatnich plotek w przyszłym sezonie pasy wracają. Oczywiście przeżyje ten mecz w tych koszulkach, ale z każdym rokiem coraz więcej takich pomysłów, co mi się nie podoba.
Pozbyliśmy się pasów nie dlatego, że Amerykanie tylko po to, żeby więcej osób kupiło koszulki bo "nowy styl". Za rok wrócą pasy i znowu ludzie kupią bo zatęsknili do pasów. Hajs w piłce się musi zgadzać i tyle. Za koszulki na jeden mecz zarobiliśmy 600k euro praktycznie zerowym kosztem. Nic tylko przyklasnąć.


harcownia

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2017
Posty: 137
Rejestracja: 17 maja 2017

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2019, 15:52

Poprostu pisze:
22 grudnia 2019, 15:04
Nicram_93 pisze:
22 grudnia 2019, 11:49
Poprostu pisze:
20 grudnia 2019, 22:23
@Nicram
o co Ci chodzi? Świetny marketingowy ruch z tymi koszulkami, praktycznie darmowy hajs.
Wiesz, mam takie podejście, że kasa dla mnie nie jest najważniejsza. Wiem, że dzisiaj takie chore czasy, że w imię pieniędzy można poświęcić wszystko, ale nikt mnie osobiście do tego nie przekona. Dla mnie historia i tradycja to rzeczy cały czas ważniejsze. Wiem, że to tylko jeden mecz, ale pozbyliśmy się już herbu na rzecz loga, właśnie w celach marketingowych. W tym sezonie brak pasów na koszulkach, bo w Ameryce źle się je odbiera. Na szczęście wg ostatnich plotek w przyszłym sezonie pasy wracają. Oczywiście przeżyje ten mecz w tych koszulkach, ale z każdym rokiem coraz więcej takich pomysłów, co mi się nie podoba.

Ale zwycięstwo w LM przyjąłbyś z otwartymi ramionami co? Niestety dzisiaj bardzo ciężko to osiągnąć bez wielkich nakładów finansowych. Poza tym chciałem przypomnieć, że Juventus zawsze był jednym z najbogatszych klubów na świecie.


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2019, 16:33

Panowie macie inne zdanie, szanuję, nie przekonacie mnie jednak w tej kwestii. Nie ma się co kłócić;)

Jeszcze tylko półtora godzinki i zaczynamy, mam nadzieję marsz po pierwsze trofeum w tym sezonie.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2019, 16:51

🇵🇱 Szczesny
🇮🇹 De Sciglio
🇹🇷 Demiral
🇮🇹 Bonucci
🇧🇷 Alex Sandro
🇺🇾 Bentancur
🇧🇦 Pjanic
🇫🇷 Matuidi
🇦🇷 Dybala
🇦🇷 Higuain
🇵🇹 Ronaldo


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2019, 17:01

Oby Demiral się zbytnio nie podpalał, a powinno być dobrze. Sportowo radził sobie ostatnio przednio.

Forza!


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2019, 17:04

Zaskoczył na minus. MDS wcale nie jest żadnym pewniakiem w bronieniu, o ataku już nie wspominam. Demiral zamiast MDS to też trochę dziwny ruch bo Turek jest bardzo porywczy i nie zdziwię się jeśli dziś wyleci z boiska...Na plus oczywiście HDR.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2019, 17:10

Podoba mi się konsekwencja Sarriego względem Demirala. Brawo trenerze. Ostatnio Włoch po meczu chwalił Turka, że przez swoją ogromną energie ma on bardzo duży wpływ na drużynę.

Edyta:

Nie wiem czemu czepiacie się MDS. Danilo nic takiego nie pokazał aby być pewniakiem. Włoch zasługuje na szansę.
Ostatnio zmieniony 22 grudnia 2019, 17:15 przez Poprostu, łącznie zmieniany 1 raz.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2019, 17:13

No i niestety MDS. Oby znowu nie został kluczowym graczem Lazio, historia lubi się powtarzać. Odpukac w niemalowane.


calma calma
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2019, 17:40

Nie przekonuje mnie ten MDS, chyba głównie ze względu na to, że Danilo wygląda ostatnio trochę lepiej, aczkolwiek wielka różnica to nie jest. Zastanawia mnie obecność Demirala, co się dzieje z De Ligtem? Czy to dalej konsekwencje tego drobnego urazu (chyba, że coś mnie ominęło w międzyczasie o czym nie wiem), czy to Sarri rzeczywiście przekonał się do Turka, kosztem Holendra. Trochę dziwne, bo wydawało się, że De Ligt zaczął grać coraz pewniej. Demiral mi się podoba, ale ciężko nie zauważyć, że musi nabrać trochę ogłady, bo jest taką tykającą bombą, po której nie wiadomo czego się spodziewać. Niezmiernie cieszy mnie za to po raz kolejny HDR z przodu. No i Wojtek razem z Sandro zdążyli się jednak wykurować.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2019, 17:45

Jestem przekonany, że gdyby De Ligt był w 100% to zacząłby w podstawie. 'Ukrywanie' kontuzji to już u nas norma, więc pewnie coś mu jeszcze dolega.

Najbardziej cieszy powrót Bentancura.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2019, 18:38

Pjanić Higuain OUT
Cuadrado Costa IN

Przejść na 4-4-2 i doprowadzić do przewagi na skrzydłach 2:1 bo oni grają 3-5-2


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2019, 18:39

Sarri to tchórz. Chciał grać HDR więc chciał się zabezpieczyć w postaci De Sciglio z tyłu, bo z Juanem Cuadrado bylibyśmy zbyt ofensywni. Problem w tym, że MDS jest w obronie tak "dobry" jak i Kolumbijczyk, a w ataku każdy wie.

Będzie powtórka z ligi tylko w drugą stronę? W lidze to oni nam strzelili gola do szatni a jak się skończyło to każdy wie.

Atmosfera na tym meczu tragiczna, piknik. Chciałoby się powiedzieć "nigdy więcej meczów w Arabii", ale to byłoby tylko pobożne życzenie.


Zablokowany