Paulo Dybala

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2019, 13:15

trochę przesadzacie...
po 1 jeśli Dybala chce odejść a jednocześnie lepiej gra (żeby mieć wyższą pensję u nowego pracodawcy) to musi się liczyć że cena rośnie, czy będzie miał 2 lata do końca czy 5 nie będzie to miało znaczenia, teraz Hazard z rocznym idzie za 100mln więc Dybala z 2 letnim tym bardziej może tyle kosztować
po 2 jeśli się zastanawia czy odejść czy nie to dlaczego przy okazji miałby nie wynegocjować sobie lepszej kasy za pół roku lepszej gry skoro chcą mu dać? w razie co i tak punkt 1 - może odejść czy będzie miał 2 czy 5 do końca, szczególnie z Juve bo przecież my nie trzymamy nikogo na siłę (prawie)
po 3 jeśli nie chce odejść do nowa umowa mu się przyda jak najbardziej, w razie słabszego okresu i kolejnej próby wypchnięcia może odcinać kupony jeśli jego sportowa ambicja by się skończyła

zasadniczo też było przecież wiadome, że wypychamy napastników z 2 powodów: kasa+kontrakt oraz aby sprowadzić Icardiego (chwilowo Lukaku), którzy aktualnie już są nie do wyjęcia i nawet Igły nie ma kim zastąpić tak na dobrą sprawę jakby się go w lecie udało sprzedać za "amortyzację", bo dostalibyśmy max 20mln a za tyle to można kupić nie wiem kogo ale raczej byłoby szukanie za free albo koszt wzrósłby kilkakrotnie

Sarri to też gość, który od początku mówił, że nie chce takiej szerokiej kadry gdzie 2 nie może zgłosić nawet do LM, rozumiał że to przynosi same problemy bo ktoś już 1 września jest niezadowolony i to raczej on powiedział, że chce mieć tylko 3 napastników... dopiero jak nie było pewne, że nie sprzedamy Igły i Dybali to MM popadł w niełaskę - jego sytuacja była o tyle najgorsza, że był na końcu wyliczanki, dostał info że nie będzie zgłoszony a i pewnie, że nie będzie grał, sam zgodził się, że nie będzie trenował tylko skupi się na transferze na wschód ale że mu się odwidziało...? on się na klub kokosa niejako zgodził i na pewno nie jest tak, że ktoś go tam na siłę wysłał... jedyne co to mogli mu powiedzieć, że grał nie będzie i to wszystko, całą resztą zarządzał już w dużej mierze on sam i nie ma co mu współczuć


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 05 grudnia 2019, 16:41

Konkurs strzałów na treningu.

Dybala chyba popracował nad prawą nogą.



woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2020, 21:02

Lubię sobie czasem zerknąć na szczegółowe statystyki i zobaczyć czy potwierdzają to, co widać (lub przynajmniej wydaje się, że widać) gołym okiem. Tym razem postanowiłem sprawdzić jak radzą sobie nasi napastnicy. Czy Ronaldo rzeczywiście jest najlepszy? Czy Higuain naprawdę lata świetności ma już za sobą? Okazało się, że:

Pod względem skuteczności wszyscy trzej nasi napastnicy są na podobnym poziomie. W kolejności od najlepszego do najgorszego wygląda to tak:
  1. Dybala - 72 strzały na bramkę - 27 celnych - 9 goli = Skuteczność 12,50% (11,27% po zabraniu goli z karnych)
  2. Higuain - 54 strzały na bramkę - 24 celnych - 6 goli = Skuteczność 11,11%
  3. Ronaldo - 111 strzałów na bramkę - 46 celnych - 12 goli = Skuteczność 10,81% (8,33% po zabraniu goli z karnych)
Jeśli natomiast spojrzeć na korzyści, jakie z każdego napastnika ma klub widać lepiej, kto daje nam najwięcej:
  1. Dybala - 1264 minuty gry - 9 goli - 3 asysty = gol co 140 minut; udział w golu co 105 minut
  2. Higuain - 1496 minut gry - 6 goli - 6 asyst = gol co 249 minut; udział w golu co 125 minut
  3. Ronaldo - 1847 minut gry - 12 goli - 1 asysta = gol co 154 minuty; udział w golu co 142 minuty
Kiedy zabierzemy zbawienne dla statystyk gole z karnych (Ronaldo 3, Dybala 1) różnica między naszym najlepszym a najsłabszym napastnikiem robi się jeszcze większa:
  1. Dybala - gol co 158 min; udział w golu co 115 min
  2. Higuain - gol co 249 min; udział w golu co 125 min
  3. Ronaldo - gol co 205 min; udział w golu co 185 min
Jakby na to nie patrzeć Pawełek jest naszym topem. Jedni z Was mogli już to wiedzieć zwyczajnie oglądając mecze. Inni mogą być zdziwieni. Ale, mam nadzieję, wszyscy uznają te liczby za choć trochę interesujące i docenią jak wiele robi dla nas zawodnik, dla którego w zeszłym sezonie nie było u nas miejsca.


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2020, 09:13

Nie wiem, czy ktoś już wrzucał gdzie indziej - reportaż o Dybali z "Guardiana", gdzie nieco o jego polskich korzeniach: https://www.theguardian.com/football/20 ... -tottenham


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 12 marca 2020, 23:32

Podobno Paulo kolejnym z wirusem.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 12 marca 2020, 23:45

Stanowski też rzucił ten temat z zarażonym Dybalą, ale traktowałbym to póki co z pewną dozą ostrożności. Zobaczymy jutro, ale jakiejś mega sensacji bym w tym nie upatrywał biorąc pod uwagę Ruganiego (w tym sensie, że można by się było spodziewać kolejnych zarażeń w takiej grupie).


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 12 marca 2020, 23:50

Agresti zdementował.


Obrazek
prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 21 marca 2020, 19:25

A Jednak, Dybala z pozytywnym wynikiem https://www.juventus.com/it/news/news/2 ... sitivo.php


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 22 marca 2020, 11:51

prezes3c pisze:
21 marca 2020, 19:25
A Jednak, Dybala z pozytywnym wynikiem https://www.juventus.com/it/news/news/2 ... sitivo.php
Dla takiego chłopaka ten wirus jest niegroźny. Piłkarze to w większości chodzące witaminy.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 22 marca 2020, 13:53

Michael_M pisze:
22 marca 2020, 11:51
prezes3c pisze:
21 marca 2020, 19:25
A Jednak, Dybala z pozytywnym wynikiem https://www.juventus.com/it/news/news/2 ... sitivo.php
Dla takiego chłopaka ten wirus jest niegroźny. Piłkarze to w większości chodzące witaminy.
Brednie, dla młodych wirus też jest groźny chociaż jest znacznie mniejsza śmiertelność. Można też mieć powikłania pochorobowe związane z sercem i płucami. Inna kwestia to to, że profesjonalni piłkarze mają środki i możliwości, żeby wrócić do zdrowia.


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 23 marca 2020, 11:20

Tony Montana pisze:
22 marca 2020, 13:53
Michael_M pisze:
22 marca 2020, 11:51
prezes3c pisze:
21 marca 2020, 19:25
A Jednak, Dybala z pozytywnym wynikiem https://www.juventus.com/it/news/news/2 ... sitivo.php
Dla takiego chłopaka ten wirus jest niegroźny. Piłkarze to w większości chodzące witaminy.
Brednie, dla młodych wirus też jest groźny chociaż jest znacznie mniejsza śmiertelność. Można też mieć powikłania pochorobowe związane z sercem i płucami. Inna kwestia to to, że profesjonalni piłkarze mają środki i możliwości, żeby wrócić do zdrowia.
I nie tylko - zarażenie się SARS-CoV-2 może mieć wpływ na męską płodność,a przynajmniej taką hipotezę wysnuwają chińscy naukowcy z Wuhan. Niemniej, Paulito pewnie wróci do zdrowia, trzymam kciuki. :)


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 28 marca 2020, 16:59

Tony Montana pisze:
22 marca 2020, 13:53
Brednie, dla młodych wirus też jest groźny chociaż jest znacznie mniejsza śmiertelność. Można też mieć powikłania pochorobowe związane z sercem i płucami. Inna kwestia to to, że profesjonalni piłkarze mają środki i możliwości, żeby wrócić do zdrowia.
Dokładnie.

21 latka z UK była zdrową nastolatką.

Córka Kasi Kowalskiej intubowana, a też raczej zdrowa.

Mojej żony znajomi z AWF - sportowcy od 20 lat oboje w ciężkim stanie.

Ja przeszedłem to koszmarnie. Tydzień wyjęty z życia. 2 dni nie mogłem jeść, pić wody, chodzić. Jak by ktoś odciął prąd w mięśniach.
Dramat. Teraz jest już normalnie, ale wątpie że moja babcia by to przeżyła.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 marca 2020, 17:09

Gdy się ma 21 lat to nie jest się już nastolatką


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 28 marca 2020, 19:27

Jest się dzieckiem.


Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 28 marca 2020, 21:54

Adrian27th pisze:
28 marca 2020, 16:59
Tony Montana pisze:
22 marca 2020, 13:53
Brednie, dla młodych wirus też jest groźny chociaż jest znacznie mniejsza śmiertelność. Można też mieć powikłania pochorobowe związane z sercem i płucami. Inna kwestia to to, że profesjonalni piłkarze mają środki i możliwości, żeby wrócić do zdrowia.
Dokładnie.

21 latka z UK była zdrową nastolatką.

Córka Kasi Kowalskiej intubowana, a też raczej zdrowa.

Mojej żony znajomi z AWF - sportowcy od 20 lat oboje w ciężkim stanie.

Ja przeszedłem to koszmarnie. Tydzień wyjęty z życia. 2 dni nie mogłem jeść, pić wody, chodzić. Jak by ktoś odciął prąd w mięśniach.
Dramat. Teraz jest już normalnie, ale wątpie że moja babcia by to przeżyła.
Jesteś już ,,po"? Jakieś wskazowki? Pierwsze objawy coś szerzej? Pozdrawiam i dużo zdrowia.

P.s sorry za off.


ODPOWIEDZ