Nowe forum - informacje i uwagi

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 października 2019, 19:57

Szilgu pisze:
24 października 2019, 17:51
Śmieszy mnie napinka niektórych osobników: 'To piszcie więcej i nie narzekajcie!'. Ja zwracam uwagę na samobója, którego zafundowali admini i który mnie odrobinę boli.
Ziomeczku, ale co chcesz czytać i widzieć dzięki 'ostatnio na forum' jak prawie nikt nie pisze nowych postów :prochno: W tym momencie to i tak byłaby martwa opcja.

A sposób na szybkie przeglądanie całego forum jest banalnie prosty:
1. ustawiasz autologowanie, dzięki nie czemu nie musisz jak @szczypek za każdym razem podawać danych
2. klikasz "więcej" i "nieprzeczytane posty"

Voila, wygrałeś internety i teraz całe forum stoi przed tobą otworem. Co więcej, na starym forum trzeba było ręcznie szukać ostatniego nieprzeczytanego postu, a obecnie jesteś tam przekierowywany automatycznie.
Siewier pisze:
20 września 2019, 12:35
szczypek pisze:
18 września 2019, 19:04
Jedno pytanie z mojej strony, czy "Ostatnio na forum" będzie działać na stronie?
http://www.juvepoland.com/text.php?id=171 Jeśli nie, to czy można zrobić coś podobnego na samym forum (może jest, ale nie ogarnąłem)?
Przez najbliższy czas (miesiąc-dwa) nie przewidujemy tego. Postaramy się to przywrócić, jednak jest to sprawa o niższym priorytecie. Co nie znaczy, że nie będziemy chcieli tego zrobić - po prostu chcemy teraz skupić się na innych sprawach.
Na razie minął miesiąc, jak zrobią to będzie :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 października 2019, 08:31

jackop pisze:
24 października 2019, 19:57
na starym forum trzeba było ręcznie szukać ostatniego nieprzeczytanego postu
:O jak to? też był pomarańczowy prostokącik przed tematem oraz opcja "Twoje posty" czy "Posty od ostatniej wizyty", trzeba było zamiast używać "Ostatnio na forum" dodać sobie do ulubionych zakładek "Posty od ostatniej wizyty" ale jak tak czytam ten temat i stęki na brak "Ostatnio na forum" to odnoszę wrażenie, że internet jednak przerasta większość społeczeństwa i coraz bardziej rozumiem bum w kierunku FB gdzie nic nie trzeba klikać bo wszystko samo się pojawia

żeby nie było, że jestem gołosłowny wrzucam link do forum starego typu, kluczowe linki są po prawej stronie nad tabelką z pokojami:
http://wgpmanager.pl/forum/

a do twojego tutoriala jak poradzić sobie z brakiem "Ostatnio na forum" dodałbym tylko dodanie sobie bezpośredniego linka z "nieprzeczytane posty" do ulubionych i tak wchodzić na forum

EDIT: dodam jeszcze, że liczba aktywnych userów spadła po ataku i chyba maleje systematycznie
Ostatnio zmieniony 25 października 2019, 16:09 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
christian

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2011
Posty: 19
Rejestracja: 25 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 25 października 2019, 12:34

Szilgu pisze:
24 października 2019, 17:51
Kariery w marketingu bym Ci nie wróżył ;)
Jeśli musisz kogoś przekonywać do zmiany nawyków, dzięki którym miałby korzystać ponownie z forum to takie przesłanie nie ma sensu.
Problem aktywności, który masz na myśli jest ogólnym problemem. Ja podkreślam, że nowe forum generuje dużo mniejszy ruch niż stare sprzed zmian. Czyli nie ma tu znaczenia to jak internet się zmienił.
Chociaż może po części - ludzie dzięki sieci stali się wygodni.
Na tyle wygodni, że jeśli mogli po jednym kliknięciu zobaczyć co się dzieje na forum to w nim uczestniczyli.
Jeśli ma to trwać dłużej, wiąże się to z wysiłkiem - idę w inne miejsce.
I słusznie, bo to marketing zdecydowanie nie był.:) Jedynie prywatna opinia odnośnie do przyczyny generowania mniejszej liczby postów na dzień.
Jeszcze raz ją podkreślę, moim zdaniem, to nie brak "ostatnio na forum" jest tu przyczyną. Tylko, jak sam też poniekąd dostrzegłeś, ludzie. Ich podejście. Zmienili się ludzie, przez co zmienił się właśnie internet.

Strona i forum to dwa oddzielne byty. Mogą być mniej lub bardziej połączone, ale nie muszą. Jeżeli kogoś interesuje treść na forum, to chyba winien szukać jej właśnie na forum. I z tym problemu nie ma. Dla skrajnie leniwych, instrukcja została już tu podana. Wciąż można po jednym kliknięciu zobaczyć co się dzieje na forum.

Jeżeli forum ma tworzyć wspólnota ludzi, którzy mają podejście, #nie ma odnośnika na stronie, nie wchodzę na forum!, to sry, ale podziękowałbym za takiego osobnika, niech ucieka na FB. To już nie jest wygoda, na to się raczej mówi, że komuś w d**** się poprzewracało. Równie dobrze, pracę by trzeba natychmiast zmienić, bo będą kazali pracować na Internet Explorer, bądź dziewczynę, bo woda przez jej włosy nie spływa w wannie na chacie.. Przecież też jest to dodatkowy wysiłek i brak wygody.;)


Bo ja jestem Puk Koleżka,
We mnie wielka radość mieszka.
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 27 października 2019, 00:00

dopiero dzisiaj odkryłem, że ze starego linka nie dało się wejść na nowe forum, :prochno:
ale nieźle to wygląda. widać, że jest dość nowoczesne, przynajmniej na tyle ile da się zrobić forum w nowoczesnym wydaniu :)
Powodzenia w dalszym jego rozwijaniu.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 października 2019, 13:27

Dokładnie o tym pisałem - stare forum powinno przekierowywać na nowe a nie wyświetlać informacje o zbiórce... Jak ktoś przegapił newsa o nowym forum to nawet nie wie że takie istnieje


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 27 października 2019, 22:45

Stary link w tym momencie prowadzi do strony która nie istnieje. O zbiórce już nie ma informacji.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 października 2019, 08:00

http://www.juvepoland.com/forum/ - to jest stary link "główny", pewnie miałeś zapamiętany jakiś z podstroną (i na nich też oczywiście powinno być ustawione przekierowanie albo chociaż info, że strona nie istnieje i przejdź tu i tu)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 29 października 2019, 18:32

Jak dla mnie można powoli mówić o porażce, bo sorry jeżeli taka strona jak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> powstaje i to "za darmo" (tzn bez zbiórki, bo ktoś jednak to musiał wykonać jeżeli nie za pieniądze to za czas), a juvepoland nie może się odbudować nawet uzbierawszy 80% środków wymaganych (takie zbiórki zawsze się robi z jakimś tam buforem) to coś dla mnie osobiście nie jest tak.
Mówienie takich rzeczy, że aktywność spadała bo ludzie preferują facebooka jest moim zdaniem nieprawda, bo przedział czasu jest za mały aby akurat to było powodem.
Powodem jest to, że forum jest nieprzystępne i nieprzejrzyste, jedyny developer który się jakoś udzielał tutaj ma teraz w nosie forum które sam pielęgnuje (nie ma żadnej interakcji w tym temacie od bardzo długiego czasu). Zresztą można zobaczyć kto się ostatnio logował.

Strona wisi, ostatnio na forum wisi (co powinno być priorytetem), ostatnio cicho o akcjach etc.

Ogólnie powód zbiórki (można powiedzieć, że odwalenie takiej żenady z brakiem kopii zapasowej), a nawet cała akcja ze zbiórka wyglądała śmiesznie, a teraz nawet gorzej, bo jak dla mnie to nowe forum na pewno nie jest warte 10tys, w tej formie w której jest.


Hubson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 683
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 30 października 2019, 07:23

Aleexxx pisze:
29 października 2019, 18:32
Jak dla mnie można powoli mówić o porażce, bo sorry jeżeli taka strona jak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> powstaje i to "za darmo" (tzn bez zbiórki, bo ktoś jednak to musiał wykonać jeżeli nie za pieniądze to za czas), a juvepoland nie może się odbudować nawet uzbierawszy 80% środków wymaganych (takie zbiórki zawsze się robi z jakimś tam buforem) to coś dla mnie osobiście nie jest tak.
Mówienie takich rzeczy, że aktywność spadała bo ludzie preferują facebooka jest moim zdaniem nieprawda, bo przedział czasu jest za mały aby akurat to było powodem.
Jeśli chodzi o samą stronę - zgodzę się w 100% - <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> bije na łeb na szyje JP. Niestety, bo to z JP bardziej się utożsamiałem, tu zaczęła się moja forumowa przygoda i to tu poznałem ziomków Juventinich z którymi kontakt mam cały czas.
Natomiast jeśli chodzi o Forum, to tam też to kuleje i to bardzo... Śmiało można ogłosić remis, JuvePoland wygrywa pod względem Forum, natomiast <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> wygrywa pod względem domeny. Mam nadzieję że panowie "od nas" uderzą się w pierś i zaczną działać, trzymam mocno kciuki ! :)


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 31 października 2019, 08:25

Ależ samobója sobie strzeliliście (czy też strzeliliśmy jako forum) z nieaktualizowaniem "ostatnio na forum". Podejrzewam, że wiele osób nie wie - podobnie jak ja przez dłuższy czas - że forum wstało poprzez brak aktualizacji tamtej zakładki.

W sumie wszystkie dyskusje wchłania Facebook, ale ten rebranding może znacznie przyspieszyć tę agonię. Szkoda.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 452
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 01 listopada 2019, 11:27

Nie mogę znaleźć opcji zmiany hasła.


///

Powinien pójść mass mailing, żeby userzy wiedzieli o nowym forum.


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 01 listopada 2019, 13:11

Ehem pisze:
01 listopada 2019, 11:27
Nie mogę znaleźć opcji zmiany hasła.
Twoje konto -> profil -> ustawienia konta


belial

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 listopada 2019, 14:29

Witam,

Dlaczego na stronie nie ma już sekcji z ostatnimi wpisami z forum? Przecież to jest parę linijek kodu, żeby wyciągnąć ostatnio używane tematy...


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 listopada 2019, 14:52

pewnie chodzi o bezpieczeństwo bo forum stoi na innym serwerze niż strona


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
belial

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 listopada 2019, 20:03

[quote=Maly]
pewnie chodzi o bezpieczeństwo bo forum stoi na innym serwerze niż strona
[/quote]

Nie widzę powiązania.


Zablokowany