Matthijs de Ligt

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
celtu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2016
Posty: 36
Rejestracja: 02 listopada 2016

Nieprzeczytany post 31 października 2019, 23:17

Przyznam że spodziewałem się trochę więcej po młodym Holendrze.Oczywiście zdaję sobie sprawę jak w chwili obecnej wygląda cały Europejski rynek transferowy,jakie latają ceny za młodych,mega utalentowanych zawodników,jakie kontrakty się daje piłkarzom którzy jeszcze na nie nie zasłużyli,ale jednak,jestem rozczarowany.Nie oczekuję że ten dzieciak wskoczy od razu w buty Giorgio,przerośnie go i rozdupczy ligę,jednakże nie sądziłem że będzie popełniał katastrofalne błędy tak często.To wszystko jest oczywiście wcześnie,i ostatecznie(koniec sezonu)może się okazać że wyrósł nam świetny obrońca na lata,ale na chwilę obecną Holender dostaje ostro po dupie od futbolu na trochę wyższym poziomie niż liga Holenderska,sam jest chyba mocno przestraszony,my załamujemy ręce,zespół ma jednego dobrego środkowego obrońcę,a klubowi pozostaje robić dobrą minę do złej gry.Czym by tego nie wyperfumować,i tak zaistniała sytuacja brzydko pachnie kupą


Kruczenzo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2011
Posty: 693
Rejestracja: 27 września 2011

Nieprzeczytany post 01 listopada 2019, 09:12

Z calym szacunkiem, ale jezeli ktos sie spodziewal, ze De Ligt bedzie od razu gral na stalym, wysokim poziomie w Juve to nie zna sie na pilce.

Nowa liga, mlody wiek, zupelnie inne realia, trudniejsza liga, duzo wieksza presja i wymagania, no i oczywiscie pozycja na której od razu kazdy blad jest odczuwalny(duzo bardziej niz napastnika czy skrzydlowego). To nie moglo sie udac od razu, nawet w przypadku takiego talentu. Przyklad Bonucciego jest zbyt oczywisty, ale np taki Varane bo swietnym poczatku w Realu też pozniej dluzszy czas cieniowal i mial liczne wtopy.

Ja mu jeszcze spokojnie daje czas do stycznia/lutego. Na moje może popełniać wszystkie możliwe błędy co mecz, jeżeli ma to przynieść efekt i brak ich popełniania na najważniejszą część sezonu.


celtu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2016
Posty: 36
Rejestracja: 02 listopada 2016

Nieprzeczytany post 02 listopada 2019, 23:57

Kruczenzo:
Ale poziomu Ruganiego z zeszłego sezonu,czy np Ogbony gdy zdarzyło mu się popełnić sezon u nas mogę wymagać,czy to też za dużo ,bo zaraz wjedzie jeden z licznych obrońców tego mega talentu,nie przeczyta uważnie co napisałem i powie że nie znam się na piłce?
Nie wiem jak ty patrzysz na pewne sprawy,ale ja to widzę w ten sposób że za naszymi plecami czai się Inter,z TYM wariatem na ławce i mocno gryzie nas po kostkach,a sytuacja w której się znaleźliśmy(jeden wysokiej klasy obrońca w kadrze)nie jest zbyt ciekawa.Ja wcale nie oczekuję że de Ligt zostanie Freddiem Mercurym czy innym Cannavaro z dwóch pierwszych sezonów w naszych barwach,ale oczekuję że jak go Bonu będzie próbował schować do kieszeni,tak jak to miało miejsce zwłaszcza na początku sezonu,żeby młody czegoś nie odwalił,to młody niczego nie odwali,a nie że będzie to robił co mecz,a co drugi będzie się to kończyło utratą gola bądź kilku goli.Powiem ci że pewnie nawet bym machnął ręką na pozycję w tabeli i walkę o scudetto,bo jestem,pewnie jak większość tutaj nasycony absolutną dominacją w Serie A,ale w związku z tym że to Inter,machnąć ręką zwyczajnie nie mogę.Zgadzamy się że na końcową ocenę jest o wieeeele za wcześnie,w związku z tym tego nie robię,ale od Chłopaka który kosztował ogromne pieniądze i dostał gwiazdorski kontrakt oczekuję poziomu troszkę wyższego niż katastrofalny.I słowa Paraticiego,Van dijka czy Kruczenzo tego nie zmienią.Nie w sytuacji gdy Inter z psychopatą na ławce tylko czeka na takie prezenty jakie wyciąga z worka ten Holender.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 03 listopada 2019, 09:13

Trzeba szczerze przyznać, że na dzień dzisiejszy transfer De Ligta to jedna wielka wtopa. Chłopak potencjał ma, ale na dzień dzisiejszy i to co prezentuje cena 85 mln euro + 8mln(+4) kontraktu to zdecydowanie przesada.

Niech się młody cieszy, że zmienili przepisy dotyczące ręki w polu karnym, bo odpowiadałby za bodajże 6 karnych dla przeciwników...


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Kruczenzo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2011
Posty: 693
Rejestracja: 27 września 2011

Nieprzeczytany post 03 listopada 2019, 11:27

celtu pisze:
02 listopada 2019, 23:57
Kruczenzo:
Ale poziomu Ruganiego z zeszłego sezonu,czy np Ogbony gdy zdarzyło mu się popełnić sezon u nas mogę wymagać,czy to też za dużo ,bo zaraz wjedzie jeden z licznych obrońców tego mega talentu,nie przeczyta uważnie co napisałem i powie że nie znam się na piłce?
Nie wiem jak ty patrzysz na pewne sprawy,ale ja to widzę w ten sposób że za naszymi plecami czai się Inter,z TYM wariatem na ławce i mocno gryzie nas po kostkach,a sytuacja w której się znaleźliśmy(jeden wysokiej klasy obrońca w kadrze)nie jest zbyt ciekawa.Ja wcale nie oczekuję że de Ligt zostanie Freddiem Mercurym czy innym Cannavaro z dwóch pierwszych sezonów w naszych barwach,ale oczekuję że jak go Bonu będzie próbował schować do kieszeni,tak jak to miało miejsce zwłaszcza na początku sezonu,żeby młody czegoś nie odwalił,to młody niczego nie odwali,a nie że będzie to robił co mecz,a co drugi będzie się to kończyło utratą gola bądź kilku goli.Powiem ci że pewnie nawet bym machnął ręką na pozycję w tabeli i walkę o scudetto,bo jestem,pewnie jak większość tutaj nasycony absolutną dominacją w Serie A,ale w związku z tym że to Inter,machnąć ręką zwyczajnie nie mogę.Zgadzamy się że na końcową ocenę jest o wieeeele za wcześnie,w związku z tym tego nie robię,ale od Chłopaka który kosztował ogromne pieniądze i dostał gwiazdorski kontrakt oczekuję poziomu troszkę wyższego niż katastrofalny.I słowa Paraticiego,Van dijka czy Kruczenzo tego nie zmienią.Nie w sytuacji gdy Inter z psychopatą na ławce tylko czeka na takie prezenty jakie wyciąga z worka ten Holender.
No dobra ale co proponujesz w zamian? Kto wg Ciebie ma grac zamiast De Ligta? Rugani ktory po tylu latach siedzenia na lawie zapomnial jak sie gra w pilke? Czy moze uwielbiany tutaj Demiral, ktory ponoc wg hipster fanow jest wiekszym kotem od De Ligta, a jak przyszlo co do czego to robil jeszcze wiecej bledow niz on? Albo najlepiej transfer za gruba kase zima, co bedziemy mieli 6 stoperow w skladzie.

Bylo pewne ze bedzie bledy popelnial, i narazie te bledy za wiele nas nie kosztowaly. Problemem i to duzo wiekszym jest zenujaca skuteczność i tam sie powinno bic na alarm


lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1030
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 03 listopada 2019, 12:13

Gdyby nie to że wypadł Kielon, młody wąchałby murawe raz na miesiąc , może nie. Sam powiedział, że przed sezonem ustalenia były takie, by stopniowo wprowadzać go do składu. Nie chcę absolutnie go bronić, ale chłopak ze stawiku został wrzucony na ocean.


Obrazek
hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 03 listopada 2019, 19:51

Sila Spokoju pisze:
03 listopada 2019, 09:13
Trzeba szczerze przyznać, że na dzień dzisiejszy transfer De Ligta to jedna wielka wtopa. Chłopak potencjał ma, ale na dzień dzisiejszy i to co prezentuje cena 85 mln euro + 8mln(+4) kontraktu to zdecydowanie przesada.
A może tak:
Trzeba szczerze przyznać, że na dzień dzisiejszy transfer De Ligta to dobra inwestycja. Chłopak ma wielki potencjał i na dzień dzisiejszy, całkiem dobrze zastępuje samego Chielliniego! Trzeba oddać mu to, że nie łatwe miał zadanie wejść w buty wielkiego mistrza praktycznie z marszu, w tak młodym wieku, w dodatku zmieniając ligę. Aż strach pomyśleć co by było gdybyśmy nie wydali na niego tych 85 mln euro.

Więcej optymizmu ; )


celtu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2016
Posty: 36
Rejestracja: 02 listopada 2016

Nieprzeczytany post 04 listopada 2019, 01:36

Kruczenzo:
No dobra ale co proponujesz w zamian? Kto wg Ciebie ma grac zamiast De Ligta?
Nie tego dotyczy temat,ani tym bardziej moja krytyka gry de Ligta,ale skoro pytasz to odpowiem.
Ja bym mimo wszystko zachował Status quo.Przecież napisałem że mamy obecnie jednego środkowego obrońcę na wysokim poziomie,więc cóż mogę innego zaproponować?Wobec absencji Giorgio,ogromnych nakładów finansowych które ponieśliśmy sprowadzając tą Holenderską gwiazdkę,Ruganiego w odwodzie który nigdy do poziomu Juve nie dorósł,czy Demirala który zrobił to co zrobił w jedynym meczu w którym zagrał,siłą rzeczy jedyną opcją pozostaje de Ligt.Pocieszające w jego przypadku jest to,że pomimo tych wszystkich wielbłądów,w ostatnich derbach nie uciekał od odpowiedzialności.Nie schował się ani za Leo,ani za żadnego innego piłkarza który akurat przebywał w jego strefie,a to by znaczyło że jeszcze go nie spaliliśmy.
Bylo pewne ze bedzie bledy popelnial, i narazie te bledy za wiele nas nie kosztowaly.
powtarzasz się.Poza tym jestem ciekaw skąd się wzięła twoja pewność?


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 listopada 2019, 08:34

pierwsza podstawowa rzecz to należy zwrócić uwagę jak ręce trzyma Pjanic a jak MDL


jakbyśmy zapomnieli na chwilę o grze rękami to młody nie wygląda wcale źle aczkolwiek i tak z chęcią zobaczyłbym Demirala w 2-3 meczach z rzędu ale głównie po to by przekonać się czy coś tracimy na tym, że jednej kosztował 4 razy tyle co drugi czy nie


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Kruczenzo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2011
Posty: 693
Rejestracja: 27 września 2011

Nieprzeczytany post 04 listopada 2019, 18:23

celtu pisze:
04 listopada 2019, 01:36
Kruczenzo:
Bylo pewne ze bedzie bledy popelnial, i narazie te bledy za wiele nas nie kosztowaly.
powtarzasz się.Poza tym jestem ciekaw skąd się wzięła twoja pewność?
Jak widac muszę, jeżeli oczekujesz od 19letniego stopera, który dopiero co trafił do zupełnie innej ligi, że nie będzie popełniał żadnych błędów, to coz :dontknow: :facepalm:

Wazne jest to, ze wszyscy wiemy jakim potencjalem dysponuje i ze momentami juz to widac w jego grze.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 05 listopada 2019, 05:53

Ale tu nie chodzi o niepopełnianie błędów, bo są one naturalne szczególnie dla tak młodego zawodnika.

Ale jak chłopak w 10 meczach 6x dotyka piłkę ręką to chyba coś jest nie tak.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
celtu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2016
Posty: 36
Rejestracja: 02 listopada 2016

Nieprzeczytany post 06 listopada 2019, 00:09

Kruczenzo napisał:
Wazne jest to, ze wszyscy wiemy jakim potencjalem dysponuje i ze momentami juz to widac w jego grze.
Może dla ciebie ważny jest tylko potencjał,ja jednak od piłkarza Juve,który przyszedł do drużyny w blasku i chwale oczekuję trochę więcej niż duży,a czasami nawet ogromny udział przy około 50% bramek które tracimy.

Kruczenzo napisał:
jeżeli oczekujesz od 19letniego stopera, który dopiero co trafił do zupełnie innej ligi, że nie będzie popełniał żadnych błędów, to coz
celtu napisał:
Nie oczekuję że ten dzieciak wskoczy od razu w buty Giorgio,przerośnie go i rozdupczy ligę,jednakże nie sądziłem że będzie popełniał katastrofalne błędy tak często
Zobacz pogrubienie i nie wciskaj mi w klawiaturę słów których nigdzie nie napisałem.

Kruczenzo napisał:
ale np taki Varane bo swietnym poczatku w Realu też pozniej dluzszy czas cieniowal i mial liczne wtopy.
Na początku uważałem że może masz czas,chęci i przyjemność oglądać poza Juventusem Real albo La Liga, ale po rozmowie z kolegą który Realowi kibicuje od czasu jak na dywan przestał wjeżdżać dźwigiem,już tak nie uważam.Nie pominę faktu że przykład jest kompletnie z dupy.Nie te ligi.Nie ten typ piłkarza.Nie te pieniądze.Nie ta pozycja wyjściowa.

Kruczenzo napisał:
Z calym szacunkiem, ale jezeli ktos sie spodziewal, ze De Ligt bedzie od razu gral na stalym, wysokim poziomie w Juve to nie zna sie na pilce.
Już to mi dało mocno do myślenia,że po pierwszym przeczytanym poście ktokolwiek może wyciągać takie wnioski,ale zignorowałem.

Z całym szacunkiem,ale na tym zakończymy rozmowę.


Kruczenzo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2011
Posty: 693
Rejestracja: 27 września 2011

Nieprzeczytany post 06 listopada 2019, 17:05

celtu pisze:
06 listopada 2019, 00:09

Kruczenzo napisał:
ale np taki Varane bo swietnym poczatku w Realu też pozniej dluzszy czas cieniowal i mial liczne wtopy.
Na początku uważałem że może masz czas,chęci i przyjemność oglądać poza Juventusem Real albo La Liga, ale po rozmowie z kolegą który Realowi kibicuje od czasu jak na dywan przestał wjeżdżać dźwigiem,już tak nie uważam.Nie pominę faktu że przykład jest kompletnie z dupy.Nie te ligi.Nie ten typ piłkarza.Nie te pieniądze.Nie ta pozycja wyjściowa.

Myslalem ze w 2019 juz nikt nie uzywa argumentów "rozmawiałem z kolega, ktory jest kibicem xyz" :O :O :O

No ale dobra, ja rozmawiałem z kolega, ktory ma na kasecie debiut Puscasa w Realu i ostatni mecz, ktorego na zywo nie widzial to bylo 2007 jak bral slub, i on mowi ze jednak Varane popelnial bledy. Przekonalem Cie?

No tak, bo przeciez porownywanie mlodych srodkowych obroncow wchodzacych do topowych klubów jest kompletnie z dupy, no jak mi moglo w ogole przyjsc to do glowy?

Rozumiem, ze moge tylko porownywac mlodych holenderskich obroncow, kupionych za gruba kase do Serie A :prochno: :prochno: :prochno:

Tutaj dla przykladu masz wystep Varane w meczu z nami z 2013, karny i bierna postawa przy strzale Llorente:
https://www.youtube.com/watch?v=GdzPWIgTS0I

Bez odbioru.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 06 listopada 2019, 18:37

Kariera Varane'a w Realu to jest sinusoida. Najpierw wyglądał mega obiecująco, jak w końcu wygryzł Pepe (po odejściu Jose) to grał w kratkę. Duży wkład w dwa pierwsze Uszate. Później już coraz gorzej i 2-3 sezony temu to Nacho był tym chwalonym łatając środek i prawą obronę Królewskich.

Dziś Varane nie prezentuje nic specjalnego (jak cała obrona Realu), ale mówimy o 26latku.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2020, 10:50

De Ligt udzielił wywiadu w którym powiedział że największe wrażenie w klubie po Ronaldo i Dybali zrobił na nim.. Bentancur.
Powiedział że jest niedoceniany i że będzie w przyszłości kozakiem.

Jak widać jego ostatnie występy przed pandemią w których zamiatał w środku pola to nie przypadek.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
ODPOWIEDZ