Premier League

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 21 października 2019, 21:43

Lindelof ewidentnie kopie Origiego od tyłu w łydkę, podczas gdy piłka jest 2 hektary dalej - to nie jest klarowna sytuacja Maly2019 :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 października 2019, 23:04

Nie po takich kopnieciach nie było karnych w dobie VAR niestety, też mi się to nie podoba bo sytuacja nie jest klarowna tylko dla sędziów VAR ale dzieje się to tak często, że człowiek sie przyzwyczaja (zobacz chociażby "karny" na Mertensie z tego sezonu)

Natomiast jak mówiłem z ręką nie musieli myśleć i interpretować tylko stwierdzić zaistnienie kontaktu dlatego było to złe porównanie z twojej strony :]

Zresztą w temacie o VAR pisałem niedawno jak można manipulować na spalonym i jak to robią wiec nie musisz mnie przekonywać do tego, że takie rzeczy mają miejsce


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 22 października 2019, 06:48

Co do ręki to nie jest takie czarno białe, jak się wydaje. Nadal jest sporo miejsca na interpretacje, bo nie każda ręka to przewinienie. Też pamiętam takie zapowiedzi, że ręką to ręka i... ale wychodzi na to, że były to plotki.
https://sportowy24.pl/zmiany-ifab-nowe- ... 2-14343967

Nie piszę tu o tej konkretnej sytuacji (nawet nie oglądałem), ale o stwierdzeniu że każdy kontakt to przewinienie.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 października 2019, 17:03

W sytuacji o której rozmawiamy, czyli gol, jest to czarno białe o czym zresztą jest w zlinkowanym przez ciebie tekście


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 listopada 2019, 16:06

United :prochno: Czas przywitać się z dolną połową tabeli. Po co ten Pogba tam poszedł :facepalm:

Jak ktoś ma ochotę, polecam wypowiedź Kloppa z konferencji po meczu z Arsenalem. Dobry troll :D


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 listopada 2019, 17:58

NIE-MO-ŻLI-WE!

Jurgen chyba zawarł pakt z diabłem i sprzedał duszę za Mistrzostwo. Kolejny raz rzutem na taśmę wywalczone 3 pkt. City też dopiero w końcówce zapewniło sobie komplet.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 02 listopada 2019, 23:54

jackop pisze:
02 listopada 2019, 16:06
United :prochno: Czas przywitać się z dolną połową tabeli. Po co ten Pogba tam poszedł :facepalm:

Jak ktoś ma ochotę, polecam wypowiedź Kloppa z konferencji po meczu z Arsenalem. Dobry troll :D
Klątwa odejścia z Juve? Ani Pogba ani Vidal ani Dani Alves ani żaden piłkarz, który chciał odejść wygrywać LM, jej nie wygrał.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 listopada 2019, 22:58

Dramat Andre Gomesa w starciu Everton - Tottenham. Portugalczyk złamał nogę po zajściu w którym brali udział Son (czerwona) i Aurier.

Zdjęcie:
► Pokaż Spoiler


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 listopada 2019, 19:55

Meh, a miałem brać Vardy'ego do Fantasy zamiast Aubameyanga. Arsenal rozklepany przy golu jak juniorzy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 listopada 2019, 20:52

A która to twoja drużyna?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 10 listopada 2019, 17:41

Jak dla mnie ręka ewidentnie do odgwizdania, ale sędziowie mają swoje wytyczne (z dupy). City zamiast wykonywać karnego musi odrabiać straty.

Obywatele zaskoczeni strzałem z dystansu, ale ja też bym się nie spodziewał po Fabinho takiej bomby :D

Edit: Cyk 2:0 :laugh:
Maly pisze:
09 listopada 2019, 20:52
A która to twoja drużyna?
Tajemnica. Jakbym był w top10 to bym się pochwalił :/

Postawiłem na parę TAA/Mane, więc oczywiście gol Salaha przy asyście Robertsona. Chociaż tyle, że postawiłem na The Reds i nie mam w tym tygodniu żadnego gracza City.

Teraz ogarnąłem, że Stonesowi w obronie partneruje Fernandinho kosztem Otamendiego :prochno: Jesus, Mahrez i David Silva garują, a w tyłach nie ma kto grać...

MANE :happy:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 listopada 2019, 18:43

jackop pisze:
10 listopada 2019, 17:41
Maly pisze:
09 listopada 2019, 20:52
A która to twoja drużyna?
Tajemnica. Jakbym był w top10 to bym się pochwalił :/
w sumie to mniej więcej to chciałem widzieć... jak idzie największemu chyba kibicowi PL na tym forum ;), z tego co napisałeś i łącząc login JP z nazwą "trenera" obstawiam, że twój zespół to Medaliki :hello:

co do zagrania ręką to nie mogę znaleźć replaya ale chyba jednak wszystko zgodnie z przepisami skoro wyskoczył mi taki link:
https://www.manchestereveningnews.co.uk ... e-17233763


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 10 listopada 2019, 19:16

Dobry strzał. Nie przyłożyłem się zupełnie do Fantasy, nie pilnowałem składów, deadline'ów, czy tego kto z kim gra. Dużo lepiej mogłem zarządzać funkcją vice/kapitana. Sporo zaniedbań, głównie z lenistwa :D

Na prowadzeniu sobie pewnie ludzie siedzący w statach, na stronach poświęconych PL czy Twitterze/reddicie. Ogarniasz cyferki, czytasz na bieżąco co i jak to umiejętnie zarzadzasz składem.

Przy 3-0 zacząłem sobie sprawdzać w apce jak punktują poszczególni zawodnicy i są zaskoczenia (do tej pory nie wiem jak dokładnie działa ten system). Vardy'ego w 11stce miałem chyba tylko 2 razy :prochno:, ominął mnie prawie cały okres świetności Pukkiego itd.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 10 listopada 2019, 19:31

Maly pisze:
10 listopada 2019, 18:43
co do zagrania ręką to nie mogę znaleźć replaya ale chyba jednak wszystko zgodnie z przepisami skoro wyskoczył mi taki link:
https://www.manchestereveningnews.co.uk ... e-17233763
Jak ogarniesz replay to daj znać. Jak bym to podktował bo TAA zatrzymał piłkę wyciagnietą ręką, która zmierzała do niepilnowanego gracza City. Jeszcze z 5 lat temu 9/10 arbitrów by to odgwizdało i nikt nie robiłby hałasu.

Co do linka, to tak jak pisałem, wprowadzili sobie "reformę", która pozwala (nie)dyktować 11stki w zależności od widzimisię sędziego. Poza samymi arbitrami (a i to niekoniecznie) nikt nie rozumie obecnych zasad: piłkarze, trenerzy, komentatorzy, eksperci tv. Już samo to, że jeszcze w trakcie meczu trzeba pisać o tym artykuł z wyjaśnieniem jest żałosne.


VAR w wydawałoby się oczywistych sytuacjach puszcza grę, a gwiżdże się, zmienia decyzje i zabiera gole po półmilimetrowych spalonych, czy innych kuriozalnych decyzjach.

Chyba wolę czasy bez VAR, bo wtedy można było uznać, że sędzia ślepy, nazwać go kaloszem i machać ręką. Teraz masz ludzi, którym płacą za to, by na spokojnie w slow motion wielokrotnie oglądali daną akcję, a oni i tak lecą w kulki, podejmując decyzję od których dostaje mindfaka.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 listopada 2019, 20:02

z tego co widziałem odbiła się najpierw od biodra a dopiero później od ręki co w myśl przepisów nie jest powodem do odgwizdania karnego (coś jak u nas z MDL z tym zagraniem po wślizgu przy krótkim słupku prawej bramki [nie pamiętam meczu])

zmiany z zagraniem ręką były duże i co gorsza tak jak piszesz sami sędziowie nie do końca wydają się w tym w 100% orientować przez co kilka karnych było podyktowanych niesłusznie mimo VAR (jak chociażby nasz z Lecce) a kilka pewnie nie zostało podyktowanych co stworzyło dodatkowy chaos wśród kibiców, trenerów etc bo w podobnych sytuacjach są i lub nie są dyktowane karne, łudzę się jednak że za rok i po 20 obejrzanych karnych człowiek już będzie wiedział co jest co i nie będzie to budzić takich emocji jak obecnie


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ