Serie A 19/20 (7): Inter 1-2 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 07 października 2019, 12:21

Panowie nie rozumiem przyśmiewek z Interu, serio. Fajnie zaczynają się rozwijać i będą 2-gą lub 3-cią siłą w Serie A w tym sezonie, a biorąc pod uwagę co oni pokazywali przez ostatnie ponad 5 lat to jest ogromny progres. Z Barcą pograli bardzo dobrze, z nami też bardzo dobrze, gdyby nie Szczęsny na koniec to byłoby 2-2, z LM jak dla mnie to Inter już odpadł, ale za to będzie miał siły na Serie A i na pewno w tym sezonie będzie bardzo ciężko wygrać majstra. Nam na pewno też dołek się pojawi na którymś etapie sezonu i zobaczymy jak nowy trener będzie sobie radził w kryzysie.
Ogólnie również nie lubię Interu ale trzeba przyznać że idą dobrą drogą i jak za sezon dalej będą się tak rozwijać to będą krok przed Napoli i innymi.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 października 2019, 12:32

Garreat pisze:
07 października 2019, 12:16
btw @jackop Dybala gol z lewej strony ;)
:?: Obejrzyj powtórkę, wrzuciłem link.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 07 października 2019, 12:37

jackop pisze:
07 października 2019, 12:32
:?: Obejrzyj powtórkę, wrzuciłem link.
No co? Był na lewej, strzelił z lewej, wpadło.
Ostatnio asysta do Ronaldo z lewej strony, wczoraj gol.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 października 2019, 12:52

Dobra, tylko ja pisałem skąd poszła akcja (ze środka), a według tego co napisał @pumex mieliśmy ich oskrzydlać, żeby zrobić różnicę ;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 października 2019, 13:08

@jackop
Akurat przy golu Higuaina na 1:2 to zauważ, iż personalnie nie była to już ta ich niepokonana defensywa, bo błąd w kryciu popełnił Bastoni, który zmienił Godina. Nie zmienia to faktu, że nasza akcja była przednia i widać, iż to nie przypadek i pracujemy nad tym elementem na treningach, bo sytuacja z golem CR7 przy spalonym Dybali też była świetna.
@Garreat
Może i Inter nie jest jeszcze na naszym poziomie, ale widać już rękę Conte i to, że potrafił zrobić z nich kolektyw i drużynę, a nie tylko zbiorowisko piłkarzy. Odnośnie kopiowania Juve z początków przygody Antonio w roli naszego trenera, to nie można się z tym nie zgodzić, ale widocznie uznali, że przy ich kadrze najłatwiej będzie dołożyć paru graczy do takiego ustawienia (Godin, Sensi, Barella).
Wracając do naszej gry, to niestety często mamy jakieś momenty zaćmienia i braku koncentracji, gdzie w okolicy własnego pola karnego popełniamy głupie błędy (sytuacja Cuadrado z podaniem wzdłuż boiska, podanie Szczęsnego do Pjanica, który patrzył w innym kierunku, pojedynek Bonucciego z Lautaro, gdzie po wyłuskaniu piłki Leo powinien ją natychmiast wybić, a tak przejął ją Argentyńczyk i oddał groźny strzał na naszą bramkę). Na szczęście Inter nie potrafił wykorzystać tych sytuacji, ale już w LM takie babole mogą nas drogo kosztować (zwłaszcza w fazie pucharowej jak błąd Cancelo z Ajaxem).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 07 października 2019, 14:24

dimebag11 pisze:
07 października 2019, 13:08
Akurat przy golu Higuaina na 1:2 to zauważ, iż personalnie nie była to już ta ich niepokonana defensywa, bo błąd w kryciu popełnił Bastoni, który zmienił Godina.[/size]
Niepokonana defensywa Interu - z Godinem, czy bez niego - jest jakimś mitem. ;) Bronią dobrze od początku sezonu, ale na razie daleko im do tego, co za najlepszych lat grało Atletico Simeone czy nasze BBC. Tak jak wcześniej mówili koledzy, nie byłoby tylko dwóch straconych bramek w sześciu kolejkach, gdyby nie Handanovic. Zresztą, wystarczy poczytać komenatarze Interowców (inna sprawa, że nastroje na fcinter.pl zmieniają się z dnia na dzień o 180 stopni) - w zasadzie tylko do De Vrija nie mają zastrzeżeń. Odnośnie Skriniara i Godina pojawiają się zarzuty.

Z Urugwajczyka nie ma co robić nie wiadomo kogo. W tygodniu Suarez zrobił go jak dziecko, wczoraj też jakoś szczególnie nie napsuł krwi naszym zawodnikom. Cieszy mnie, że trochę sprowadziliśmy fanów Interu na ziemię, bo poczuli się trochę zbyt pewnie. :scarf:


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 07 października 2019, 15:21

dimebag11 pisze:
07 października 2019, 13:08
Może i Inter nie jest jeszcze na naszym poziomie, ale widać już rękę Conte i to, że potrafił zrobić z nich kolektyw i drużynę, a nie tylko zbiorowisko piłkarzy.
Zgadza się i szacunek za to.
Conte jest mega specyficzny, ze średniaków potrafi zrobić drużynę, która do czegoś aspiruje. Problem pojawia się, kiedy trzeba zrobić krok dalej. Poza żelaznym planem nie ma nic innego. Pojawia się problem z wykorzystaniem potencjału gwiazd, ograniczonych schematami. Po pamiętnym meczu z Napoli (3-3) Conte przeszedł na 3-5-2 i od tamtej pory nie oferuje nic innego. Nadyma się w prasie, że 'to tylko cyfry' itp, ale ogólne założenia nie zmieniają się ani trochę. Znalazł swoją złotą formułę i to działa - do czasu.
Dla mnie osobiście dramatycznym przeżyciem był dwumecz z Benficą, gdzie lepszy pod każdym względem (na papierze) Juventus poległ na całej linii, nie oferując zupełnie nic. To była kpina z kibiców, antyfutbol w czystej postaci. Inter - Slavia anyone..? Allegri wziął tę drużynę i doszedł do finału LM. Wydaje mi się, że sama dwójka Evra + Morata to za mało, by załatać odległość między 1/2 LE a finałem LM.
Na pewnym poziomie 'żelazna solidność' nie wygrywa. Nie te czasy, nie to tempo gry, nawet same przepisy zmieniają się w kierunku promowania ataku. Trzeba mieć kilka wariantów taktycznych i uwalniać potencjał indywidualny. Trochę śmieszy mnie, jak czytam wypowiedź Conte, że na Camp Nou 'popełnili błędy przy straconych bramkach'. Owszem popełnili, ale jak niby tego uniknąć? Zamknęli się na swojej połowie, obrona Częstochowy, zaciśnięte zęby i może nie wpadnie. No może NIE wpadnie, ale raczej TAK... Nie grasz piłką, próbujesz kontr, hurra zrywów przez całe boisko, męczysz się... Później siada -- najpierw kondycja, później atak, na koniec dostajesz gonga.
Wczoraj było podobnie, z tym że Sensi zszedł z urazem (czyżby efekt przemęczenia), a bez niego Inter zdołał stworzyć jedną sytuację Vecino już przy stanie 1-2.
Juventus już to przerabiał, my to przerabialiśmy, teraz czas, żeby przerobił to Inter.

Juventus musi trzymać rękę na pulsie i grać swoje, bo argumenty piłkarskie ma po swojej stronie.
Przyjdzie taki okres, że Inter zaliczy kilka remisów i myślę, że może to nastąpić w miarę szybko.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 października 2019, 15:57

@Garreat
Z pewnością w ostatnich latach promuje się futbol ofensywny, a drużyny grające coś na kształt "Catenaccio" nie mają już racji bytu, bo broniąc za wszelką cenę 1:0 i tak coś może wpaść w najmniej oczekiwanym momencie typu rożny, wolny czy jakiś samobój. Zresztą ekipy skupiające się przede wszystkim na defensywie (Atletico, Juve) mimo, że osiągały dobre rezultaty w LM, to i tak przegrywały w finałach. Odnośnie Sensiego w Interze, to zauważ że mamy podobny problem z Pjanicem w Juve, tzn. podobnie jak ekipa z Mediolanu nie mamy dla niego zmiennika, a bez niego nasza gra w środku pola wygląda tragicznie. Zresztą to samo stanie się w momencie, gdy któraś z ekip postawi na taktykę wyłączającą Bośniaka. Dlatego mam nadzieję, że nasi działacze nie będą skąpić kasy i ściągną do nas Tonaliego w letnim okienku.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 07 października 2019, 17:35

marcinek pisze:
07 października 2019, 12:21
Panowie nie rozumiem przyśmiewek z Interu, serio. Fajnie zaczynają się rozwijać i będą 2-gą lub 3-cią siłą w Serie A w tym sezonie, a biorąc pod uwagę co oni pokazywali przez ostatnie ponad 5 lat to jest ogromny progres. Z Barcą pograli bardzo dobrze, z nami też bardzo dobrze, gdyby nie Szczęsny na koniec to byłoby 2-2, z LM jak dla mnie to Inter już odpadł, ale za to będzie miał siły na Serie A i na pewno w tym sezonie będzie bardzo ciężko wygrać majstra. Nam na pewno też dołek się pojawi na którymś etapie sezonu i zobaczymy jak nowy trener będzie sobie radził w kryzysie.
Ogólnie również nie lubię Interu ale trzeba przyznać że idą dobrą drogą i jak za sezon dalej będą się tak rozwijać to będą krok przed Napoli i innymi.
Inter zazwyczaj w pierwszej części sezonu wygląda dobrze, więc tak jak bym ich nie skreślał, tak samo nie ma co wyrokować, że to już 2-ga czy 3-cia siła.


Tim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 września 2019
Posty: 11
Rejestracja: 20 września 2019

Nieprzeczytany post 08 października 2019, 10:49

Ze strony interu ale nie wiem jak mam to nazwać, przecież to czuby :

Post autor: miniu86 » 7 paź 2019, 20:04

"Niech o tym jak podszedł do meczu z nami Juventus powie tylko to, że kibice Juve zachwycają się po meczu z nami, że wreszcie widzą sarrismo, że to w końcu jest to i że to najlepszy mecz Juve jaki widzieli od dawna. Oni się na prawdę przestraszyli Conte i było to widać po <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> MORRRDACH Nedveda i Paraliticego na trybunach. Kupka w majteczkach."

W tym przypadku już nawet zmiana leków nie pomoże :prochno:


jsduga

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2009
Posty: 467
Rejestracja: 04 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 08 października 2019, 18:08

Miło widzieć Juventus inny, szybszy niż przez 3/4 zeszłego sezonu. Dużo jeszcze pracy przed ekipą, ale widać, że ogrom pracy już został wykonany.
Najbardziej mnie cieszy fakt, że w końcu naszych graczy cieszy gra, zadania które wykonują na boisku. Jest znaczny progres i można patrzeć z optymizmem w przyszłość. Na pewno jeszcze sporo potknięć przed Juve, ale będzie dobrze.
Wyróżnić po meczu chciałbym jedynie Ronaldo. Nie wiem jak Was, ale mnie strasznie irytował i kląłem w duchu, kiedy podchodził do wolnych. Na jego miejscu sam bym oddał piłkę Miralemowi lub Dybali. Mnóstwo bezsensownych, nic nie wnoszących kiwek i machanie łapami. To był jeden z wazniejszych meczów i w takim spotkaniu musi dawać więcej.


„Będąc na początku sezonu czwartą-piątą siłą tej ligi, udało nam się zdobyć mistrzostwo. Gdybym mógł, podpisałbym je własną krwią." - Gigi Buffon
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 08 października 2019, 21:16



Fajne, polecam każdemu kto troszeczkę zna angielski.

EDIT. Jezus Maria, co tu się dzieje, film się sam wkleił :hope:


Wicior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 sierpnia 2003
Posty: 1226
Rejestracja: 15 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 09 października 2019, 11:47

Nie wiem czy było, ale this is bjutiful.
Ostatnio zmieniony 09 października 2019, 11:47 przez Wicior, łącznie zmieniany 1 raz.


Wicior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 sierpnia 2003
Posty: 1226
Rejestracja: 15 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 09 października 2019, 11:47

do usuniecia


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 10 października 2019, 19:46

2 gol ćwiczony do oporu :cooler: Podoba mi się to. Bardzo.



Obrazek
Zablokowany