Serie A 19/20 (4): JUVENTUS F.C 2-1 Hellas Verona

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 19:55

Hellas zagrał świetne spotkanie. Brawa dla nich. Walczyli do samego końca.

Tak jak przewidziałem - faule musiały wcześniej czy później skończyć się czerwem. Mimo wszystko bardzo dobre spotkanie beniaminka.

Brawo Gonzalo za walkę do końca. Świetny też Cuadrado, który w II połowie był chyba najgroźniejszy z naszych ofensywnych piłkarzy. Matuidi coraz mniej chaotyczny, a coraz bardziej konkretny - oby tak dalej.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 19:55

Cuadrado ma mózg? Lecimy z kontrą, trzech czeka na piłkę w idealnej pozycji, a ten zwalnia i trzyma piłkę...

Ronaldo się pcha do tych wolnych nie wiadomo po co, Pjanic by to trafił.

Narzekaliśmy na nudy podczas meczów za Allegriego no to teraz mamy...


kdzr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 710
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 19:57

Nie dało się tego oglądać, a przy każdej kontrze Hellasu serce podchodziło do szyi, słabo.
Zawiódł mnie dziś bardzo Demiral.


Vincere non e' importante, e' l'unica cosa che conta.
binio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 czerwca 2003
Posty: 628
Rejestracja: 20 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 19:59

Gramy co drugi mecz na jakimś tam poziomie, kiedy ta huśtawka się zakończy bo szkoda zdrowie? :)


Obrazek
Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 20:01

Wojtek pisze:
21 września 2019, 19:01
Gandalf8 pisze:
21 września 2019, 18:53
Wojtek pisze:
21 września 2019, 17:39
City strzeliło 8, Bayern 4, to mam nadzieję, że nie będziemy gorsi i wsadzimy chociaż trzy.
:laugh2: Ty tak na serio chcesz to nasze frajerskie granie rodem z okręgówki porównywać do ofensywy City i Bayernu?

Trzeba liczyć, że uda się wcisnąć gola na 2:1, bo ładnej gry to dziś w Turynie nie będzie.
Po fakcie to każdy mądry ;) Mogłeś to napisać przed meczem :D
To było oczywiste dla mnie, więc szkoda było pisać. Wierz mi lub nie, ale niestety takich męczarni się dziś spodziewałem.

Zagraliśmy żenująco słabo, ale 3 punkty wymęczone są, więc można zapomnieć i skupić się na oglądaniu derbów Mediolanu.

Buffon bardzo dobry mecz, Demiral kilka świetnych interwencji czysto obronnych, ale fatalna (nie)celność podań i jak dla mnie ten karny bardzo wątpliwy jeśli go porównać do karnego na Cuadrado, Bentancur mizeria straszna, Ramsey całkiem dobry debiut, Dybala dużo dobrych dryblingów, ale głównie do tyłu, więc nic nam to nie dawało w temacie gry ofensywnej.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Cube - fan Juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2004
Posty: 191
Rejestracja: 22 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 20:05

Dobrze, że wygrana :) Mecz może być dobrym odpowiedzią na stwierdzenia w stylu, że "Serie A to tak łatwa liga, że wygranie jej to wręcz nasz obowiązek". Może w poprzednich latach trochę zapomnieliśmy, że mimo wszystko zwycięstwa nikt tu nikomu za darmo nie daje, a niedoceniany Hellas (z trenerem, o którym w zeszłym sezonie właściciel Genoi powiedział, że to wręcz nieudacznik) pokazał, że grać potrafi.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 20:06

Jak Hellas będzie tak grało to na puchary się załapią :D

Na 5 spotkań wygraliśmy 3 mecze, żadnego więcej niż jednym golem :whistle:


Mickey_Schlug

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 marca 2010
Posty: 36
Rejestracja: 08 marca 2010

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 20:09

Słaby mecz w naszym wykonaniu.
Nieporozumieniem jest obarczanie Matuidiego grą w ofensywie, bo z trójki środkowych pomocników on najmniej się do tego nadaje.
Po zmianie Dybali i Ramseya straciliśmy inicjatywę w środku pola.
To 5 spotkanie tego sezonu i chyba można już pozwolić sobie na opinię, że Sarri nie okazał się zbawieniem dla tej drużyny.
Na pewno jest ciekawiej na boisku , ale niekoniecznie dlatego, że gramy efektowniej.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 20:10

Piękny materiał poglądowy dla wielu kibiców.
Mogli przekonać się na własne oczy dlaczego Cuadrado i Pjanić to bardzo ważni gracze.
Dlaczego Demiral nie jest lepszy od De Ligta i trzeba go wprowadzać bardzo ostrożnie.
Dlaczego Higuain to lepsza 9 niż Dybala.


calma calma
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 20:15

CO
ZA
GÓWNO

Z tym meczem mieliśmy zacząć seryjne zdobywanie punktów, bo na papierze przeciwnicy niezbyt trudni, ale naboge, jak ma to tak wyglądać, to tu trzeba się martwić o zwycięstwa. To jest idealna okazja, by nałapać punktów, kiedy inter zaczyna mieć trudniejsze mecze...

Nasza gra defensywna LEŻY. Fajnie mieć radosną twórczość z przodu, ale po pierwszej - jej nie ma, a po drugie, cokolwiek przeciwnik podchodzi pod 30 metr, zaczynam mieć ataki paniki, patrząc jak my kryjemy, ile przeciwnik ma miejsca i jak wystarczy im przerzut/trochę miejsca, by mieć okazję.

Yezu... hellas (sic!) wystąpił z jajami, pressingiem i my oczywiście zagubieni jak dzieci we mgle. Wystarczy jeden przerzut i sytuacja bramkowa, bo przecież my od zawodnika jesteśmy pół kilometra. Gdyby nie dobra postawa Buffona, który wrócił tym meczem z emerytury byłoby 2:2 a i tak drżenie do ostatniej chwili o wynik.

Wolnych/rożnych dalej nie potrafimy ogarniać. Przecież to widać panikę w oczach jak my mamy bronić.

Pjanic - niech on się z łaski swojej ogarnie. Gówno z przodu, kółeczko i strata, albo podanie i strata, gdzie już prawie bramka.

Igła - atak na niego bezpardonowy, a sędzia oczywiście zero zainteresowania.

Dybala - powiedzcie mi, czy kibice tam w Italii są serio tak ślepi, że mu robią owację/oklaski przy zejściu? Facet pokazał może w 5 minut coś tam, a reszta klasycznie nijaki. Serio, jego trzeba sprzedać, póki można na nim zarobić.

Demiral, cóż, to samo co DL, mianowicie musi grać/łapać pewność.

Choć Ramsey jakoś się pokazał, nie mniej mam szczerą nadzieję, że CR nie będzie bił wolnych. Wolny z takiej odległości = brama, nie ma opcji. Inna rzecz, Ronaldo zaczyna się tak samo irytować jak przy późnym Maxie, a to dopiero piąty mecz.

Jeszcze słowo o kibicach - serio, niby mecz z ogórkiem i frekwencja w miarę, ale generalnie piknik. Oczywiście, nie ma co dzbanów bronić, to urządzają protest, nie mniej no niedobrze to wygląda.

Idę na piwo, bo przecież zamiast się zrelaksować, to człowiek tylko się zirytuje. Ja wiem, że jest wcześnie za Maurycego, ale oni grają z nim od początku lipca, a tu kontry średnio, sytuacje z przodu średnio (ach ten samotny... Matuidi - srsly, było widać jego skonfudowanie co on miał robić jak był z przodu, tylko bramkarz przed nim), a defensywa to wręcz lol, nie mówiąc o stałych fragmentach gry.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 20:22

Dziwny jest ten Juventus. Przez jakieś 50 minut wyglądamy jak ogóry, żeby nagle odpalić dwie akcje, które pokazują, że jednak nad czymś pracujemy na treningach. Ale poza takimi pojedynczymi zrywami, w których faktycznie widać fajne kombinacje i wymienność pozycji, jest bryndza. Zalążki dobrej gry są, ale rozegranie pełnego dobrego meczu na ten moment zdaje się nas przerastać.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 20:28

Po objęciu prowadzenia zmierzało to w dobrą stronę. Jednak po świetnych zmianach Sarriego, Juventus miał niewiele do zaoferowania ponad autobus.
Ostatecznie FARTEM udaje się pokonać kandydata do spadku. Strzały celne 3-8 na korzyść Verony, jeden z trzech z karnego :D. Ale ich zmiażdzyliśmy!
Jeśli De Ligt zawalił mecz z Napoli, to Demiral zawalił mecz z Hellasem xD. Tym samym Turek pozycjonuje się na głębokiej rezerwie i póki co tam jego miejsce. Trzeba liczyć na to, że Rugani złapie formę
To co pokazał Pjanic po wejściu to kwintesencja tego, jaki jest z nim problem. Po prostu 3 na 4 mecze gra jak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, nie robi nic wartego uwagi, popełnia błędy i jeśli Bentancur był słaby, to nasz Paul Scholes był beznadziejny. Nazwijcie sobie to jak chcecie, mi już szkoda nerwów na racjonalizacje. Wszedł Pjanicz, Khedira i środek przestał istnieć, oddajemy pole i podwójna garda. Nie pomogło też zejście Dybali, który po słabym początku ogarnął się i pomagał cokolwiek w rozegraniu. Na ten moment najlepszym pomocnikiem jest Matuidi, bo choć nie ma techniki, to ma kondycję, pomysł i charakter. Ramsey całkiem całkiem, tak że czekamy jeszcze na Rabiota i może ten cyrk zwany formacją pomocy będzie wyglądał lepiej jak w Hellasie Verona.
Danilo to to samo co Cancelo, tylko do przodu gra równie słabo co do tyłu xD.

Dziadek Buffon wysoki poziom, fajnie że jest z nami.
Trzy punkty i tyle, na resztę spuśćmy zasłonę milczenia.


Kruczenzo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2011
Posty: 693
Rejestracja: 27 września 2011

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 20:29

Kontra Cuadrado w ostatnich minutach to przeciez czysty spadek po Allegrim, tak gralismy ostatnie lata to nasz niezbyt rozgarniety Kolumbijczyk zagral z przyzwyczajenia na wstrzymanie.A wykłócał się ktoś ostatnio na facebooku JP, ze za Maksia mielismy super kontry przeciez :prochno: :prochno: :prochno:

Poprostu pisze:
19 września 2019, 12:44
Im szybciej Sarri zrozumie, że Demiral musi grać tym lepiej.
Im szybciej zrozumiesz, że nie znasz się na piłce, tym lepiej.

Podania pod nogi przeciwnika z poczatku 2 polowy nawet De Sciglio by sie nie powstydzil.

Ps. Kolega wyzej +1, zmiany beznadziejne, takie typowo we wloskim betonowym stylu


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 20:33

Jeszcze kilka słów o bronieniu stałych fragmentów. Jeśli my się będziemy bronić całą drużyną w naszym polu karnym z czego większość w polu bramkowym to nic dobrego z tego nie będzie. Trzeba zrobić kilka kroków do przodu a nie tworzyć mur na linii bramkowej...

A co do wolnych to w doliczonym czasie, widząc, że CR7 będzie strzelał zacząłem się bać, że trafi w mur i pójdzie kontra. Wiele się nie pomyliłem, bo trafił w mur. To była idealna sytuacja dla Pjanicia.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 21:08

Dybala to materiał na gwiazdę Ekstraklasy!
Jeszcze margines cierpliwości jest, bez emocji w zasadzie.


:allegri: na śmietnik
Zablokowany