LM 19/20 (gr. D) [1]: Atletico Madryt 2-2 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Przemo90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 marca 2004
Posty: 470
Rejestracja: 24 marca 2004

Nieprzeczytany post 19 września 2019, 09:45

Ogólnie szkoda, ze nie udało się dotrzymać 1-2 do końca ale i tak mamy dobry bilans, wygrać z nimi u siebie i nawet przy takiej samej ilości pkt będziemy przed ATM. Licze na lepsza gre i mocne zwycięstwo z Verona oraz rozbicie Leverkusen w Turynie. Nadal uwazam ze Matuidi i Cuadrado nie nadaja się do pierwszej 11, Higuain gdyby nie był psycholem i podał do Ronaldo byłaby bramka.


Obrazek

"Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy" ~Giampiero Boniperti~
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 19 września 2019, 11:31

dopiero 4 oficjalne mecze tego sezonu za nami, a potrafiliśmy się już 2 razy sfrajerzyć :D Najpierw z Napoli (Koulibaly dziekujemy) a teraz to.... i co - znowu Khedira schodzi i zaczyna sie wszystko sypać. Kompletnie tego nie pojmuje co Sarri wyczynia


mam nadzieje że limit frajerstwa wyczerpany na ten sezon :D


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 19 września 2019, 12:14

Po słabej pierwszej połowie, w drugiej udało się coś ulepić.
Cieszy, że drużyna wreszcie potrafi wykonać kontratak. Cała akcja wykończona przez Cuadrado bardzo fajna. Ten gol otworzył mecz, Atletico wyszło do przodu, zostawili dziury i dostali drugiego gonga.
Oczy krwawią patrząc na nasze bronienie stałych fragmentów. No i te sytuacje Higuain/Ronaldo... Ale nie ma co zaklinać rzeczywistości, remis jest sprawiedliwy. Oni też mieli swoje, Felix Gimenez czy ręka, która pewnie byłaby odgwizdana gdyby mecz był na Camp Nou.
Cuadrado ładuje bramkę kolejki (aż mi się przypomniał mecz z Lyonem) i nawiązuje do lepszych czasów. Przyda się na pewno, a Berna niech dalej ćpie i spamuje fejsa.
Matuidi w drugiej połowie zagrał bardzo dobrze. Reszta pomocy słabo... Muszę to napisać, irytował mnie Pjanic, który głównie podawał do najbliższego i zaliczał głupie straty. Fajnie zrobić najwięcej podań ze skutecznością 97%, tylko 3/4 z tego idzie do tyłu. Akcje bramkowe bez żadnego udziału Pjanica. Jego 'stempel' był do niczego niepotrzebny, nie organizuje ataku pozycyjnego, gubił się pod pressingiem. Jak spojrzeć na wszystkie bramki od startu sezonu, to Pjanic nie brał udziału przy żadnej z nich. A sorry - wrzucił do Koulibalyego.
Ronaldo jeden zryw na sam koniec, no i ta główka z pierwszej połowy... Dostał idealną piłkę i wykonał podanie do bramkarza, no jednak oczekiwałbym czegoś więcej. Cały mecz podwójnie kryty, głównie robił miejsce dla innych.
Higuain super zagranie do Cuadrado, ale zamiast strzelać z kąta 30 stopni powinien podać do Ronaldo, byłoby po meczu.
Sandro w drugiej połowie bardzo dobry występ.
Bonucci i De Ligt grali dobrze (zwłaszcza pierwszy), jednak nie można ot tak pominąć straconych bramek. Brakuje tej agresji przy stałym fragmencie...

Mając w pamięci nasze poprzednie wyczyny na Wandzie to można (albo i należy) być zadowolonym.
Brakuje ataku pozycyjnego, Pjanic i Khedira we wczorajszej dyspozycji nie są w stanie trzymać środka ani z Fiorentiną, ani z Atletico. Plus taki, że teraz potrafimy otworzyć mecz kontratakiem i dalej jest już łatwiej.
Tak że niektóre rzeczy kuleją, ale i bez tego drużyna ma coś do zaoferowania.

Miło (na papierze) prezentuje się terminarz:
21.09 18:00 (sobota) Hellas DOM
24.09 21:00 (wtorek) Brescia WYJAZD
28.09 15:00 (sobota) Spal DOM
01.10 21:00 (wtorek) Leverkusen DOM
06.10 20:45 (niedziela) Inter WYJAZD

Przed Interem liczę na cztery zwycięstwa i występy Rabiota, Ramseya, Cuadrado i Dybali.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 września 2019, 12:44

Im szybciej Sarri zrozumie, że Demiral musi grać tym lepiej.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 19 września 2019, 17:04

Kruczenzo pisze:
18 września 2019, 23:40
Ps. Czekam na slowo od ekspertow, co mowili ze zamienialismy Cancelo na Danilo, bo Brazol ogarnia w defensywie :ahsisi: :ahsisi: :facepalm:
Przylaczam sie :-)

Przed meczem byly tu glosy, ze "remis bralbym w ciemno", wiec nie jest zle. Niedobrze, ze znowu (w miare wysoko) prowadzac, dajemy sie doscignac rywalom.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 19 września 2019, 17:07

Pierwsza połowa to był ciężki dramat, ledwo dało się to oglądać i prawie zasnąłem. Potem dwa szybkie ciosy z naszej strony i momenty lepszej gry, dzięki czemu myślałem, że wyciągnęliśmy wnioski z meczu z Napoli, ale około 85 minuty przeczuwałem, że to sfrajerzymy i się niestety nie pomyliłem. Gdyby Higuain podał w jednej z akcji do Krystyny, a ten z kolei nie zmaścił piłki meczowej w 90. minucie to nastroje byłyby zupełnie inne. Niemniej, bramowy remis z Atletico na ich stadionie w pierwszym meczu fazy grupowej LM też jakimś strasznym wstydem nie jest.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 19 września 2019, 17:26

Powtórka obejrzana. Nie było tak kolorowo jak przeczytałem na forum po meczu. Głównie to Ateltico prowadziło grę, my ograniczaliśmy się raczej do kontr, ale za to jakich. Szczególnie szkoda tej piłki gdzie Higuain nie zagrał...było by 3-1 i praktycznie po meczu. Atletico zdecydowanie zasłużyło tutaj na punkt, więc wynik sprawiedliwy. Zastawia mnie czemu sędzia nie dał im karnego? Ewidentna ręka niestety. Nawet na VARze nie sprawdzili. Ręka dziś to taka interpretacja, że szok. Mega cieszy fakt, że po bramce na 2-2 cisnęliśmy do przodu, duży pozytyw. Za Allegriego byśmy przy 2-2 mieli obronę częstochowy i przegrali 2-3...oh wait! Za jego kadencji byśmy tam nawet bramki nie strzelili więc porównując te dwa mecz z Atletico na Wanda to jest MEGA poprawa i z taką grą do przodu na prawdę można myśleć poważnie o LM.

Gdyby nie Koulibaly to bilans Sarriego wyglądał by tak : 1-3-0. Średnio, ale teraz mamy trochę łatwiejszy terminarz więc w następnych pięciu meczach oczekuję kompletu zwycięstw.

FORZA!! :scarf:


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 19 września 2019, 18:10

Przed meczem remis wziąłbym w ciemno, po meczu jest jednak wielki niedosyt. Fakt, remis jest chyba najbardziej zasłużony dla obu drużyn, ale po raz kolejny mamy spokojne prowadzenie i wypuszczamy zwycięstwo z rąk. Te stałe fragmenty to jest masakra, już od paru sezonów widzę ten problem i jest coraz gorzej. W ofensywie też strasznie rzadko udaje nam się je dobrze wykorzystać.

Przed Sarrim mnóstwo pracy, póki co jeszcze nie czas na krytykę stylu gry, bo stanowczo na to za wcześnie, choć na razie poza 60 minutami z Napoli, to dalej to samo w większości co za Maxa. Najbardziej jednak rozczarowuje mnie Sarri jeśli chodzi o wybory personalne, liczyłem, że odważniej będzie wprowadzał nowych zawodników, a tymczasem nowi nie mają co marzyć o grze.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 września 2019, 18:24

Gra w pierwszej połowie nie podobała mi się zupełnie, w drugiej nasi wskoczyli na poziom "średnio, bez szału". Drużynowo nadal kiepsko, indywidualnie Cuadrado wykorzystał zapas skilla na najbliższe pół roku. Mimo wszystko postawienie na niego kosztem bezproduktywnego Berny to dobra decyzja. Jak do strzelców bramek dołączyłby Khedira, to byłby komplet zawodników, których nie chcę widzieć w klubie Obrazek

Ciekawe kiedy De Ligt rozegra mecz bez babola. Wyjście na połowę przeciwnika i minięcie się z piłką i Felixem - tragedia :facepalm:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 19 września 2019, 18:53

@jackop
Najgorsze jest to, że to właśnie ci starzy zawodnicy, których większość z nas (w tym i ja) skreślała przed rozpoczęciem sezonu i marzyła o ich rozstaniu z Juve w trakcie letniego mercato (m.in. Khedira, Cuadrado czy nawet Matuidi) nadal potrafi coś pokazać w spotkaniach LM. Natomiast młodzi, którzy mieli stanowić o sile naszej ekipy typu Dybala czy Bernardeschi albo nie grają wcale albo prezentują żenująco słaby poziom już od dłuższego czasu. Mam nadzieję, że chociaż de Ligt się trochę ogarnie dzięki regularnym występom po kontuzji Chielliniego, bo póki co jego gra wygląda dość średnio.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 452
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 20 września 2019, 09:55

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu to coś okropnego. Higuain zamiast podawać do CR7, który jest idealnie ustawiony, to ten woli strzelać.
Danilo to jakaś pomyłka. To co pokazuje, to nawet na Ekstraklasę jest słabe. MdL oj chłopaku nie masz dobrego wejścia w sezon. Weź Ty no ogarnij się w końcu!


MaxFromJam89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 60
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 20 września 2019, 11:21

Ehem pisze:
20 września 2019, 09:55
Higuain zamiast podawać do CR7, który jest idealnie ustawiony, to ten woli strzelać.
W pierwszej chwili myślałem tak samo, ale po obejrzeniu kilku powtórek stwierdzam że Higuain podjął dobrą decyzję, obrońca na 95% zablokował by to podanie, nie było tam na to miejsca. A tak mieliśmy strzał w światło bramki, gdzie z dobitki powinna paść bramka, ale ten strzał Matuidiego to jakaś porażka, po ziemi prosto w stojącego w bramce obrońcę...


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 20 września 2019, 11:55

Obrońca by co zrobił?:D

Igła podając po ziemi mocną piłkę daje CR7 pustaka. Facet zawsze palił się w takich momentach więc nie ma co się dziwić.

Dybala zrobił więcej w 10 minut niż ten przez cały mecz.

CR7 zmaścił sytuację w ostatnich minutach?
Facet sam wszedł w obrońców AM i oddał niecelny minimalnie strzał, więc nie wiem jak ktokolwiek może używać tego określenia.
Gdyby dostał sam na sam czy dołożył nogę i przestrzelił to rozumiem, ale to było wykręcenie czegoś z niczego.

Od 5 lat nie strzeliliśmy bramki w Madrycie, a teraz strzelamy dwie i prawie wygrywamy = nadał płacz.
Graliśmy w osłabieniu z TOP10 Europy na ich stadionie. Panowie, to naprawdę dobra wróżba.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Zablokowany