Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Klorel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 marca 2013
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2013

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 11:30

Jak to możliwe że taka pokraka bez techniki jak Matuidi był podstawowym zawodnikiem takiego klubu jak Juventus i to przez dwa lata.Mało tego był on ustawiany na pozycji ofensywnego pomocnika i kaleczył akcje ofensywne w polu karnym rywali.

Teraz przyszedł nowy trener i okazało się że piłkarz się nie nadaje i trzeba go sprzedać.Nikt nie chce kupić i klub ma problem. Moim zdaniem lepiej rozwiązać kontrakt całej trójce asów niż przedłużać skoro i tak nikt nie kupi.

Dlaczego jest tak że ci co potrafią grać jak np Diego, Camoranesi czy Marchisio i klub chce ich wypchnąć to się da dogadać a takie beztalencia jak Jugol czy Matuidi są nie do ruszenia?
Przypominam, że ta pokraka jedna i druga jest Mistrzem i Wice Mistrzem świata. Więc wypadałoby mieć odrobinę więcej szacunku.


http://www.forum.juvepoland.com/viewtopic.php?t=25767

Naklejki, wlepki, plakaty, szablony do malowania, tablice - zapraszam :)
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 11:33

Khedira, Matuidi, Mandzukic, Higuain...juventini krwi i kości jak widać!!! Ciekawe czy po spadku do Serie B też tak chętnie blokowali by swoje transfery... :sciana:


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 11:34

To dlaczego nikt go nie chce kupić ?

To jest pokraka i takie są fakty. Wystarczy spojrzeć jak gra, jak biega.

Odejdzie za darmo jak mu się kontrakt skończy albo jak mu go wcześniej rozwiążą.

Davids
Vidal
Matuidi

Widać różnicę ?

Wszystkim radzę nastawić się na sprzedaż Pjanicia pod koniec sierpnia do Realu , ewentualnie jak dobrze pójdzie to Cana lub Bentancura bo nikt z drewniaków nie da się usunąć z klubu.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 11:49

Jaja jak berety, Allegriego już nie ma a Mesjasz Sarri do swojego atrakcyjnego Sarriball potrzebuje Khediry :-)
Oj, będziemy mieli problem, będziemy. Pumex ładnie to wypunktował i tego samego ja się obawiam. Te problemy załatwiły obie drużyny z Mediolanu.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 11:50

Osgiliath pisze:Can trochę zaszalał z tym pierwszym do startu, ale też no już powinien startować częściej niż Matuidi.
Co to za konstrukcja językowa?

Jak oddamy Bentę to będzie słabo. Niestety podejrzewałem, że może się to stać.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 11:52

jackop pisze:
Osgiliath pisze:Can trochę zaszalał z tym pierwszym do startu, ale też no już powinien startować częściej niż Matuidi.
Co to za konstrukcja językowa?
czepiasz się, zapomniałem zedytować post jeszcze raz.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 12:08

Mam wrażenie, że Sarri ma już wszystko ułożone poza 2 znakami zapytania.

C.Ronaldo - ?1 - D.Costa
Rabiot - ?2 - Pjanic
A.Sandro - Chiellini - de Ligt - Danilo
Szczęsny

?1 = Dybala / Higuain / ktoś nowy (Icardi)
?2 = E.Can / Bentancur / Khedira / ktoś nowy (Pogba)

Z racji problemów ze sprzedażą Higuina i Khediry obaj pozostaną i możemy zapomnieć o Icardim czy Pogbie. Pół biedy jeśli razem z nimi zostaną Dybala i E.Can/Bentancur, bo będą mogli z nimi rywalizować o miejsce w składzie i wygra lepszy. Najczarniejszy scenariusz dla nas: odchodzą Dybala i E.Can/Bentancur, bo brakuje pieniędzy i miejsc w składzie, więc zostajemy skazani na Higuaina i Khedirę w pierwszym składzie.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 12:08

pumex pisze:Moim zdaniem możemy się mentalnie przygotowywać na wielkie nerwy pod koniec mercato. Jeżeli nie uda się sprzedać tych, względem których były takie plany - a się nie uda, wg mnie to pewne - to trzeba będzie łatać budżet kimś innym. Kimś innym tj właśnie Canem, może Demiralem, względnie Dybalą.

Ktoś powie, że to uprawianie czarnowidztwa, ale naprawdę wg mnie doszliśmy do nieprzyjemnego momentu, który jest pokłosiem kilku czynników, w tym inwestowania w 'starców'. Od lat jesteśmy najstarszą drużyną w Europie, chyba tylko najwięksi optymiści łudzili się, że nie będzie to miało swojego przełożenia w przyszłości. And here we are - ogrom piłkarzy potencjalnie niewzbudzających większego, bądź nawet żadnego zainteresowania na rynku: począwszy Higuaina, Mandzukicia, Matuidiego, Khediry, Cuadrado. Piłkarze niby o jakiejś tam wartości, ale problem ze sprzedażą duży, bo lata na karku spore a kontrakty świeże i opasłe. Co gorsza, nawet ci młodsi. gdyby chcieć ich umieścić na rynku, prawdopodobnie nie byliby łakomymi kąskami. Mam tu na myśli np Bernardeschiego, którego szacunkowa wartość niby jest duża, ale jakoś nie umiem sobie wyobrazić, żeby z sukcesem wytransferować go do innego klubu. O De Sciglio nawet nie wspominam. Perin miał być takim super zakupem, "nawet jeśli przegra walkę o pierwszy skład to sprzedamy go z zyskiem". Hue, hue, rzeczywistość bywa tak brutalna, że nawet nie mamy pewności, czy zdołamy się go pozbyć nie tracąc na jego karcie.

Naprawdę moim zdaniem trąci Milanem u schyłku Berlusconiego. Jeśli kilka niby-szczegółów nie potoczy się po naszej myśli to jest się czego bać.
Stary, dobry, defetysta Pumex. Fajnie, że wróciłeś :ok:

Juventus się kończy. :-)


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 12:20

Boli trochę to, że będziemy zmuszeni zgłosić mniejszą kadrę do LM, nie wiem jak taki klub jak Juventus mógł doprowadzić do takiej sytuacji. Nasza polityka transferowa okazała się krótkowzroczna. Woleliśmy kupować młodziaków z innych klubów za 7mln by sprzedawać za 11mln tylko po to by wykazywać zyski.
Śmialiśmy się z Man City czy PSG ale tam wychowankowie się przewijają w kadrach.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 12:36

19 pisze:Boli trochę to, że będziemy zmuszeni zgłosić mniejszą kadrę do LM, nie wiem jak taki klub jak Juventus mógł doprowadzić do takiej sytuacji. Nasza polityka transferowa okazała się krótkowzroczna. Woleliśmy kupować młodziaków z innych klubów za 7mln by sprzedawać za 11mln tylko po to by wykazywać zyski.
Śmialiśmy się z Man City czy PSG ale tam wychowankowie się przewijają w kadrach.
To się nie stało w to okienko, z wychowanków odszedł tylko Kean. Po prostu kupiliśmy zawodników i dla nich musimy zrobić miejsce w składzie. Wcześniej też już zawsze ktoś nie był zgłaszany typu Lichy.

Po prostu doszliśmy do apogeum że rodzina tak się rozrosła że nie chce zrobić miejsca młodszym braciom i odejść. To mam nadzieje nauczka na przyszłość dla Paraticiego.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 12:38

Matuidi jest spoko do łatania dziur, asekuracji tych bardziej utalentowanych. Biegnij, odbierz, sfauluj, podaj do najbliższego. Francja na MŚ:
Mbappe - Pogba - Kante - Matuidi
Griezmann - Giroud
Kante i Matuidi zalepiają dziury, Giroud typowa wieża. Reszta 'robi co chce', przy tym poziomie umiejętności wystarczy ich uwolnić, a gole przyjdą. Oczywiście to duże uproszczenie i zaraz przyjdzie alina i mnie zje, niemniej z grubsza tak to widzę.

Opieranie jakiejkolwiek konstrukcji na Matuidim oglądamy w ostatnich latach. Nie nadaje się, nie ma techniki, efekty są tragikomiczne. Allegri zamiast uwalniać Pjanica wolał pchać do przodu naszego kurczaka. Czasem były eksperymenty z cofnięciem Cana (rewanż z Atletico) i wychodziło to dobrze. No ale Max się zabetonował i domyślne zestawienie środka nie funkcjonowało za dobrze. Każdy widział.

Moja teoria o pozostawieniu Khediry kosztem Matuidiego szybko znajduje odzwierciedlenie na boisku i w newsach... Byłem tu zanim stało się to modne :D. Szczerze mówiąc, to teraz dużo łatwiej ocenić ewentualną przydatność gracza.
Dlaczego, bardzo proste. Przechodzimy na zupełnie inny styl. Teraz będziemy grać technicznie, starając się maksymalnie wykorzystać umiejętności zawodników. Wcześniej największą gwiazdą drużyny był trener, który robił 'sztuczki' taktyczne. Sztuczka ma to do siebie, że może się udać albo nie. Może być też tak, że druga strona połapie się o co chodzi. Kiedy plan nie działał, to 'domyślny' poziom gry Juve był znacznie poniżej potencjału. No i ten mental o solidności karcianej wieży. Stąd mieliśmy epickie zwycięstwa i żenujące porażki. W zależności czy Maxowi trik wyszedł.
Nowy styl to miecz obosieczny. Może być tak, że to praca trenera pozwalała nam rywalizować na równych warunkach z europejską czołówką. Jednak zarząd uznał, że trener stał się hamulcowym, czas skończyć z dziwactwami i zacząć grać w piłkę. Poziom kadry jest już tak wysoki, że czas najwyższy. Ronaldo 'GOAT' średnio odnalazł się w pomysłach Maxa, jest to świadectwo pewnego konfliktu interesów.

Matudi wydaje się inteligentnym gościem, więc pewnie sam widzi, że niezbyt pasuje do nowych porządków. Mam nadzieję, że z Emre Canem to tylko nieśmieszny żart wykreowany w przestrzeni medialnej. Póki Ramsey jest niewiadomą, Emre ma u mnie pierwszy skład..
Każde odejście Dybali uznam za porażkę Fabio. CR7 + Gruby + Costa = średnia wieku 31 :ahsisi: .


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 12:39

Profesor pisze:
19 pisze:Boli trochę to, że będziemy zmuszeni zgłosić mniejszą kadrę do LM, nie wiem jak taki klub jak Juventus mógł doprowadzić do takiej sytuacji. Nasza polityka transferowa okazała się krótkowzroczna. Woleliśmy kupować młodziaków z innych klubów za 7mln by sprzedawać za 11mln tylko po to by wykazywać zyski.
Śmialiśmy się z Man City czy PSG ale tam wychowankowie się przewijają w kadrach.
To się nie stało w to okienko, z wychowanków odszedł tylko Kean. Po prostu kupiliśmy zawodników i dla nich musimy zrobić miejsce w składzie. Wcześniej też już zawsze ktoś nie był zgłaszany typu Lichy.

Po prostu doszliśmy do apogeum że rodzina tak się rozrosła że nie chce zrobić miejsca młodszym braciom i odejść. To mam nadzieje nauczka na przyszłość dla Paraticiego.
Taka krótkowzroczna polityka trwa przynajmniej od 10 lat. Kean to taki wypadek przy pracy, a i tak musiał odejść bo inni nie chcieli, a to nam jeszcze bardziej skomplikowało sytuacje.


Bocieq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 maja 2016
Posty: 23
Rejestracja: 31 maja 2016

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 12:43

19 pisze:
Profesor pisze:
19 pisze:Boli trochę to, że będziemy zmuszeni zgłosić mniejszą kadrę do LM, nie wiem jak taki klub jak Juventus mógł doprowadzić do takiej sytuacji. Nasza polityka transferowa okazała się krótkowzroczna. Woleliśmy kupować młodziaków z innych klubów za 7mln by sprzedawać za 11mln tylko po to by wykazywać zyski.
Śmialiśmy się z Man City czy PSG ale tam wychowankowie się przewijają w kadrach.
To się nie stało w to okienko, z wychowanków odszedł tylko Kean. Po prostu kupiliśmy zawodników i dla nich musimy zrobić miejsce w składzie. Wcześniej też już zawsze ktoś nie był zgłaszany typu Lichy.

Po prostu doszliśmy do apogeum że rodzina tak się rozrosła że nie chce zrobić miejsca młodszym braciom i odejść. To mam nadzieje nauczka na przyszłość dla Paraticiego.
Taka krótkowzroczna polityka trwa przynajmniej od 10 lat. Kean to taki wypadek przy pracy, a i tak musiał odejść bo inni nie chcieli, a to nam jeszcze bardziej skomplikowało sytuacje.
Nie zgodzę się z tym twierdzeniem. Kean odszedł bo nie chciał przedłużyć kontraktu, który obowiązywał do 2020 roku.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 12:50

a co tam panowie na VS słychać? :-)

generalnie ciekawych newsów brak od jakiegoś czasu. nawet po weekendzie cisza


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2019, 12:54

Sorek21 pisze:To dlaczego nikt go nie chce kupić ?

To jest pokraka i takie są fakty. Wystarczy spojrzeć jak gra, jak biega.

Odejdzie za darmo jak mu się kontrakt skończy albo jak mu go wcześniej rozwiążą.

Davids
Vidal
Matuidi

Widać różnicę ?

Wszystkim radzę nastawić się na sprzedaż Pjanicia pod koniec sierpnia do Realu , ewentualnie jak dobrze pójdzie to Cana lub Bentancura bo nikt z drewniaków nie da się usunąć z klubu.
Argumenty na poziomie dziecka z podstawówki. Ten piłkarz nie umie grać, pacz tato jak on biega.

Tytuły i kluby nieważne.


Zablokowany