Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Principino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 367
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 00:28

Z tego co mozna wyczytac to zaden nie klub moze sie dogadac z transferem Dybaly bo poza kwota transferowa (70-80mln) dochodzi jeszcze 40mln za prawa wizerunkowe i wysoka prowizja dla agenta. Razem ten transfer bedzie kosztowal okolo 130mln. Ile dokladnie w tym prawdy to nie mam pojecia ale na pewno cos jest na rzeczy.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 00:51

wieczorek00 pisze:Bo nikt mi nie powie że Liverpool miał jakiś niesamowity skład tak naprawdę. Wiadomo Salah i Mane w ataku robili robotę ale już Firmino czy Origi to żadne topy. Podobnie w pomocy Fabinho, Keita czy Milner wszyscy solidni ale czy wyraźnie lepsi od Pjanica, Ramseya, Rabiota czy Cana? W obronie oczywiście świetny van Dijk i już nie tak dobry Matip choć na pewno to solidny zawodnik.
Niedawno na fali sukcesów Zidanów i Luisów Enrique popularna była opinia że trener to tak na prawde dodatek i ważne by nie przeszkadzał. Tymczasem przykład Liverpoolu pokazuje że to jednak menedżer jest kluczową postacią w tej całej zabawie.
Klopp zrobił potworów z takich zawodników jak Salah, przed transferem do LFC porównywany raczej do Gervinho czy Cuadrado, aniżeli Messiego i Ronaldo, ligowego przeciętniaka Milnera, Firmino który w ostatnim sezonie w Niemczech strzelił zawrotną ilość 7 goli, czyli mniej niż pokraczny Mandzukic w ubiegłej kampanii czy Matipa który przychodził raczej jako zapchajdziura.
Liczę że Sarri uwolni naszych zawodników z betonowych łap Allegriego, bo przecież potencjał jest duży i Ci zawodnicy pokazywali swoje umiejętności w poprzednich klubach a także w okresach lepszej gry za Maxa.


Młody Wilk20

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 listopada 2006
Posty: 41
Rejestracja: 18 listopada 2006

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 01:27

Do końca okienka jeszcze sporo czasu, na pewno jakieś ruchy będą.

Ewidentnie jest problem z finansami, desperackie próby sprzedaży Dybali o tym świadczą.
Nie wierzę, że w normalnej sytuacji byłby rozważane oferty w wysokości 70mln€.
Mimo, iż Ramsay i Rabiot przyszli bez odstępnego, wszelkie prowizje nie były małe, do tego De Ligt. Niestety każdy duży transfer do Juve, łączy się z czyimś odejściem za grubsza sumę.

Trudno się dziwić, że Dybala, Mandżukić, Khedira, Matuidi, Higuain nie chcą odejść. Nie znajdą drugiego klubu, który zapewni im dobry zarobek oraz walkę o trofea. Będąc na ich miejscu, pewnie nikt z nas nie chciałby rozstawać się z Juventusem.


Juve, storia di un grande amore
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 04:24

Pierwsze samodzielne mercato Paraticiego dobitnie obnaża jego słabości...ja osobiście jestem nim zawiedziony mimo, że jarałem się tym, że on będzie tym głównym.


Obrazek
Przemo90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 marca 2004
Posty: 470
Rejestracja: 24 marca 2004

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 07:01

MRN pisze:Pierwsze samodzielne mercato Paraticiego dobitnie obnaża jego słabości...ja osobiście jestem nim zawiedziony mimo, że jarałem się tym, że on będzie tym głównym.
Szału ni ma ale weź pod uwagę ze tez prawdopodobnie szału ni ma w kasie klubowej a w drużynie robi się nam związek kuracjuszy dogorywających do emerytury jak i miłośników zwiedzania klinik medycznych który trochę wiąże mu ręce. Z drugiej strony on albo wujek Beppe nie tak dawno sami doprowadzili do przedłużenia kontraktów z Jugolem i tureckim Niemcem co miało ułatwić ich sprzedaż ale jest odwrotnie bo panowie zaczęli sami dyktować warunki.
Niech uciuła na tego Icara albo zamyka rynek i daje Grubemu 9 z rocznym kredytem zaufania.
Na kocura do pomocy już nie liczę nawet, wole Dybale. Modlić się aby Ramsey i Rabiot odpalili


Obrazek

"Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy" ~Giampiero Boniperti~
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2555
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 07:36

MRN pisze:Pierwsze samodzielne mercato Paraticiego dobitnie obnaża jego słabości...ja osobiście jestem nim zawiedziony mimo, że jarałem się tym, że on będzie tym głównym.
Po części to nasza wina, bo kolejny raz robimy sobie wielkie nadzieje zamiast na spokojnie przekonać się o walorach danej osoby z klubu czy też piłkarza. Z drugiej strony powinniśmy jednak wstrzymać się z oceną Paraticiego, bo okienko wciąż trwa mimo tego, że jeden z ciekawszych rynków zbytu czyli Anglia zakończył już letnie transfery. Ze sprzedażami od dawna mamy ogromne problemy (mimo tego, że ktoś tu wspominał, iż Juve jest bodajże 5 w rankingu klubów najlepiej zarabiających na wytransferowywaniu swoich zawodników). Żal do Zarządu możemy mieć o to, że bezmyślnie przedłużyli kontrakty z Mandzu czy Khedirą ( a niedługo pewnie zrobią to samo z Cuadrado i Matuidim), a teraz się dziwią, że ci gracze nie chcą opuszczać Juve.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 08:11

MRN pisze:Pierwsze samodzielne mercato Paraticiego dobitnie obnaża jego słabości...ja osobiście jestem nim zawiedziony mimo, że jarałem się tym, że on będzie tym głównym.
To zależy. Choć nie zgadzam się.
Popatrzmy na zakupy:
1. Obrona
Demiral
De Ligt!
Romero
- w jedno okienko kapitalnie wyremontowaliśmy środek obrony i to z perspektywą na lata o graczy, którzy mają szansę być kocurami, przy czym DL już jest, nie mówiąc, że to największy talent, jeśli chodzi o ŚO.
Danilo
Pellegrini
- cóż, gdyby Cancelo nie robił chlewu, to pewnie dalej byłby u nas, a tak mamy gracza zbliżonego poziomem, który może być lepszy w defensywie a i hajs do tego. Pellegrini? Nie da się oprzeć wrażeniu, że był to deal, aby zrobić dobrze FFP, nie mniej Spina, z tym jego kolanem, byłby zagadką, natomiast młodziak z Romy wcale nie musi być gorszy o Leo, z szansą, że też się ogarnie. Imo więc nie uprawiałbym takiego czarnowidztwa jak niektórzy, jeśli chodzi o boki, biorąc też pod uwagę brak dobrych nazwisk na rynku.
2. Pomoc
Rabiot
Ramsey
- nie da się ukryć, że na tle Khediry, czy Matuidiego, to wzmocnienia fajne, tym bardziej za free i także dlatego, że Rabiot to talent. Takich okazji nie przepuszcza się, jeśli są dostępne, nie mniej całościowo - do pomocy brakuje kogoś, kto byłby CR ataku, czy Kielonem obrony - topa.
3. Atak
Teoretycznie spokój i w zasadzie kosmetyka, choć tutaj jest najwięcej kwestii mających znaczenie przy sprzedażach.

Imo więc wzmocniliśmy obronę kapitalnie, dowartościowaliśmy pomoc (choć bez wisienki na torcie) i mamy w miarę ogarnięty atak nawet, jeśli obyłoby się bez sprzedaży.

Bez paniki ludzie, nam ewentualnie trzeba Icardiego i kogoś do pomocy, jeśli udadzą się sprzedaże, ale i bez tego jest ok.

No właśnie sprzedaże - jeśli do końca okienka zostaniemy z Matuidim, Khedirą, Igłą, czy Mandzu to będzie największy minus mercato. Z drugiej strony - czy za ten stan odpowiedzialny jest wyłącznie Fabio? Raczej wątpliwe, przy czym jeśli popatrzymy z tej strony, że teraz on odpowiada za sprzedaże, to czy można go winić za to, że Mandzu oferuje do United, a Khedirę do Arsenalu, a wszystko rozbija się o grymaszenie samych graczy? Ich obwiniałbym o to, że nie chcą odejść (ale też z drugiej strony nie ma co się dziwić). Błędem, choć po częsci usprawiedliwionym, było przedłużenie kontraktu z Samim i Mario sądząc, że dzięki temu cokolwiek uda się nam utargować.

Ergo, jeszcze trochę czasu zostało. Cały czas liczę, że choć Igła odejdzie. Piernik Mario jako rezerwa byłby do zdzierżenia. Najgorzej z naszymi asami z pomocy.

Sprzedaż Keana - 30 mln za gracza z wybujałymi ambicjami i kończącym się kontraktem to dobra kwota, żal, że bez możliwości odkupu, ale też przy Mino zapewne nie dało się inaczej.
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2019, 08:14 przez Osgiliath, łącznie zmieniany 1 raz.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 08:13

Mam nadzieję że te sytuacje nauczą naszych z przedłużaniem kontraktów. Nadal liczę że uda się pozbyć paru zawodników.

Czy szkoda Dybali? Na pewno go lubię ale widać że budowanie zespołu wokół niego nic nie daje, to Ronaldo da nam prędzej LM. Jak mamy teraz bardzo podreperować budżet nim a za 1/2 lata ściągnąć nowego "Ronaldo" do ataku to dlaczego nie.
Trochę kredytu zaufania, mamy dużo zmian w zarządzie, nowy trener, piłkarze. Budżet też rośnie ale ropy nie mamy pod stadionem.
Twierdzimy że inne kluby nie sprzedają?
- Neymar z Barcy a teraz chce odejść z PSG
- Coutinho z Liverpoolu a teraz chcą się go pozbyć
- Ronaldo z Realu a jeszcze Bale który nie chce grać a sami nie wiedzą czy go sprzedać
- Totki - Duńczyk który nie chce przedłużyć kontraktu
-City - ci najmniej problemów, najlepsza kadra trener a LM wygrali ile razy? W finale ile razy byli?

Jak przyszedł Ronaldo - za stary.
Jakby przyszedł Messi byłoby to samo. Pogba? Dla jednych bóg dla innych że nie chce mu się grać. Savic? To już nie ten Savic co rok temu...

Przypomnijcie sobie gdzie byliśmy 2 lata temu i skończcie narzekać.

Byle wypchnąć jeszcze kogoś za $, podreperować budżet i możemy zaczynać sezon. Nowych zakupów juz za bardzo nie potrzebujemy na gwałt.


Sergi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 maja 2003
Posty: 48
Rejestracja: 01 maja 2003

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 08:35

No trudno, żeby klub taki jak Juventus nie był tak czy siak gotowy do startu sezonu. Co to "powstanie warszawskie" było w klubie?

Problem w tym, że, tak jak to ktoś już wspomniał, pozbyto się na razie graczy kreatywnych w sile wieku.


E' BIANCONERA LA NOSTRA BANDIERA
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 09:11

MRN pisze:Pierwsze samodzielne mercato Paraticiego dobitnie obnaża jego słabości...ja osobiście jestem nim zawiedziony mimo, że jarałem się tym, że on będzie tym głównym.
Z tymi sprzedażami to można by mieć do niego pretensje, jakby to on przedłużał te kontrakty, a tak naprawdę to musi teraz sprzątać po swoim poprzedniku... Niech sobie zezol bierze te swoje gwiazdy, którym dał takie pensje do swojego nowego klubiku...


gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 09:12

MRN pisze:Pierwsze samodzielne mercato Paraticiego dobitnie obnaża jego słabości...ja osobiście jestem nim zawiedziony mimo, że jarałem się tym, że on będzie tym głównym.
Czym niby jesteś zawiedziony ? I jak możesz być zawiedziony skoro jest 9 sierpień ?


Przemo90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 marca 2004
Posty: 470
Rejestracja: 24 marca 2004

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 09:14

Profesor pisze:Mam nadzieję że te sytuacje nauczą naszych z przedłużaniem kontraktów. Nadal liczę że uda się pozbyć paru zawodników.

Czy szkoda Dybali? Na pewno go lubię ale widać że budowanie zespołu wokół niego nic nie daje, to Ronaldo da nam prędzej LM. Jak mamy teraz bardzo podreperować budżet nim a za 1/2 lata ściągnąć nowego "Ronaldo" do ataku to dlaczego nie.
Trochę kredytu zaufania, mamy dużo zmian w zarządzie, nowy trener, piłkarze. Budżet też rośnie ale ropy nie mamy pod stadionem.
Twierdzimy że inne kluby nie sprzedają?
- Neymar z Barcy a teraz chce odejść z PSG
- Coutinho z Liverpoolu a teraz chcą się go pozbyć
- Ronaldo z Realu a jeszcze Bale który nie chce grać a sami nie wiedzą czy go sprzedać
- Totki - Duńczyk który nie chce przedłużyć kontraktu
-City - ci najmniej problemów, najlepsza kadra trener a LM wygrali ile razy? W finale ile razy byli?

Jak przyszedł Ronaldo - za stary.
Jakby przyszedł Messi byłoby to samo. Pogba? Dla jednych bóg dla innych że nie chce mu się grać. Savic? To już nie ten Savic co rok temu...

Przypomnijcie sobie gdzie byliśmy 2 lata temu i skończcie narzekać.

Byle wypchnąć jeszcze kogoś za $, podreperować budżet i możemy zaczynać sezon. Nowych zakupów juz za bardzo nie potrzebujemy na gwałt.
Ale po co cofać się w przeszłość ? Kibice już nie chcą dominacji na lokalnym podwórku - hajs i fejm da nam LM. Mamy prawo narzekać ponieważ mierzymy wysoko - nie jesteśmy Romą czy Interem. Jesteśmy klubem który powinien kupić kogoś pokroju Eriksena czy Pogby a nie sciaganiu zawodników za darmo i każdego roku łatania budżetu sprzedażą zawodników z pierwszego składu lub tych który najbardziej rokują.


Obrazek

"Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy" ~Giampiero Boniperti~
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 09:27

MRN pisze:Pierwsze samodzielne mercato Paraticiego...
... skończy się za niespełna miesiąc.

Podobno ludzie uczą się na błędach, ale widzę, że Ciebie średnio to dotyczy i ciągle lubisz coś chlapnąć, żeby potem okrakiem się z tego wycofywać :)

—

Proponuję wstrzymać się z jakimikolwiek ocenami przynajmniej do końca okienka. Historia nie raz pokazała, że Ci ludzie wiedzą, co robią, a Wy dalej gotowi, żeby im doradzać... :think:


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 09:47

unbelievable87 pisze:
MRN pisze:Pierwsze samodzielne mercato Paraticiego dobitnie obnaża jego słabości...ja osobiście jestem nim zawiedziony mimo, że jarałem się tym, że on będzie tym głównym.
Z tymi sprzedażami to można by mieć do niego pretensje, jakby to on przedłużał te kontrakty, a tak naprawdę to musi teraz sprzątać po swoim poprzedniku... Niech sobie zezol bierze te swoje gwiazdy, którym dał takie pensje do swojego nowego klubiku...
Kiedy po odejściu Maxa poszukiwaliśmy nowego trenera, sporo ludzi zastanawiało się, czy realizujemy jakiś obszerny plan, czy improwizujemy. Niestety, ale to, co się dzieje teraz, wskazuje jednak na improwizację. Osobiście jestem zdania, że Sarri był dla nas od początku wyborem nr 1, ale przedłużenie kontraktu z Mandżukiciem sugeruje, że jeszcze na początku kwietnia robiliśmy ruchy pod kolejny sezon z Allegrim. O Khedirze nawet nie mówię, bo on przedłużył kontrakt jeszcze we wrześniu 2018 roku. To by potwierdzało doniesienia, że Max do samego końca wierzył, że dalej będzie trenował Juventus.

Niemniej jednak proponowałbym wstrzymanie się z oceną pracy Fabsa do końca mercato. Ramsey, Rabiot, de Ligt i Demiral to bardzo dobre wzmocnienia, co do Danilo jestem bardziej powściągliwy, ale to też nie jest taki znowu ogórek.
Problem zaczął się z chwilą, gdy przystąpiliśmy do sprzedaży. Fabs ma na to ponad trzy tygodnie i przepisy zmuszają go do pozbycia się paru zawodników. Jeżeli ostatecznie uda mu się korzystnie wypchnąć Mandżu, Matuidiego, Higuaina (w przypadku Khediry korzystne byłoby nawet rozwiązanie umowy za porozumieniem stron), to uznam, że Paratici zrobił to, czego oczekiwałem przed rozpoczęciem mercato. Jeżeli jednak zacznie sprzedawać piłkarzy takich jak Can, Costa, Bentancur albo Demiral, żeby zrobić w kadrze miejsce dla tetryków po Allegrim, których nie uda mu się pozbyć, wówczas będzie można mówić o jego klęsce. Tak czy siak paru piłkarzy na pewno odejdzie, pytanie tylko których.


Przemo90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 marca 2004
Posty: 470
Rejestracja: 24 marca 2004

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2019, 10:00

B@rt pisze:
unbelievable87 pisze:
MRN pisze:Pierwsze samodzielne mercato Paraticiego dobitnie obnaża jego słabości...ja osobiście jestem nim zawiedziony mimo, że jarałem się tym, że on będzie tym głównym.
Z tymi sprzedażami to można by mieć do niego pretensje, jakby to on przedłużał te kontrakty, a tak naprawdę to musi teraz sprzątać po swoim poprzedniku... Niech sobie zezol bierze te swoje gwiazdy, którym dał takie pensje do swojego nowego klubiku...
Kiedy po odejściu Maxa poszukiwaliśmy nowego trenera, sporo ludzi zastanawiało się, czy realizujemy jakiś obszerny plan, czy improwizujemy. Niestety, ale to, co się dzieje teraz, wskazuje jednak na improwizację. Osobiście jestem zdania, że Sarri był dla nas od początku wyborem nr 1, ale przedłużenie kontraktu z Mandżukiciem sugeruje, że jeszcze na początku kwietnia robiliśmy ruchy pod kolejny sezon z Allegrim. O Khedirze nawet nie mówię, bo on przedłużył kontrakt jeszcze we wrześniu 2018 roku. To by potwierdzało doniesienia, że Max do samego końca wierzył, że dalej będzie trenował Juventus.

Niemniej jednak proponowałbym wstrzymanie się z oceną pracy Fabsa do końca mercato. Ramsey, Rabiot, de Ligt i Demiral to bardzo dobre wzmocnienia, co do Danilo jestem bardziej powściągliwy, ale to też nie jest taki znowu ogórek.
Problem zaczął się z chwilą, gdy przystąpiliśmy do sprzedaży. Fabs ma na to ponad trzy tygodnie i przepisy zmuszają go do pozbycia się paru zawodników. Jeżeli ostatecznie uda mu się korzystnie wypchnąć Mandżu, Matuidiego, Higuaina (w przypadku Khediry korzystne byłoby nawet rozwiązanie umowy za porozumieniem stron), to uznam, że Paratici zrobił to, czego oczekiwałem przed rozpoczęciem mercato. Jeżeli jednak zacznie sprzedawać piłkarzy takich jak Can, Costa, Bentancur albo Demiral, żeby zrobić w kadrze miejsce dla tetryków po Allegrim, których nie uda mu się pozbyć, wówczas będzie można mówić o jego klęsce. Tak czy siak paru piłkarzy na pewno odejdzie, pytanie tylko których.

Zgadzam się. To co teraz obserwujemy to porządki po Maxie i Marottcie. Niestety w tym sezonie Fabs ma bardzo trudne zadanie ułożenia tego wszystkiego na nowo. Może kolejne mercato będzie łatwiejsze, choć już teraz słyszę, że przygotowywana jest nowa umowa dla Cuadrado. Zrzucenie balastu, który nam zalega to priorytet ale łatwo nie będzie - nie chodzi już o kasę bo kokosów na nich nie zarobimy ale spuszczenie tych wysokich pensji szczególnie Khediry i Huguaina podejrzewam, że Jugol tez jest w czołówce płacowej - kto im tyle zapłaci jak nie Chińczycy ? Szkoda, że Max na urlopie bo może ściągnąłby sobie to swoje drewno do nowego klubu.


Obrazek

"Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy" ~Giampiero Boniperti~
Zablokowany