Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2019, 07:48

Arbuzini pisze:Przecież to co robimy z Dybalą trąci srogą amatorką. Wiem, że jak pisać o Paraticim to tylko "och" i "ach", ale sorry, nie. Piłkarza o takiej rozpoznawalności i marce, a w dodatku młodego nie sprzedaje się (a raczej wypycha z klubu) nie mając wcześniej na to pomysłu. Miotamy się i beznadziejnie to wygląda.
Ja jeszcze ciągle wierzę, że akcja z Dybalą to jakiś dziwny rodzaj intrygi (albo nawet współpracy na linii Marotta/Paratici), by wysłać Lukaku do Interu i zgarnąć Icardiego w przyzwoitych pieniądzach.

Doniesienia dotyczące Tottenhamu mocno dziwne, biorąc pod uwagę, że w ciągu ostatnich 48 godzin mieli oni już mieć "na widelcu" Dybale, Lo Celso, Coutinho i jeszcze kogoś, kto mi teraz wypadł z głowy...

Swoją wiarę opieram na tym, że "timing" tych wszystkich potencjalnych operacji z udziałem Argentyńczyka jest bardzo dziwny. Czemu nie próbowali go spieniężyć od samego początku? Czemu zainteresowali się Lukaku tak nagle i niespodziewanie?

Nie chce mi się wierzyć w to, że wpadli w panikę, bo nie udało się sprzedać "balastu". Tego się można było spodziewać, więc potencjalne negocjacje z nabywcami Dybali powinny się toczyć od dawna. Tymczasem media sprzedają nam historyjkę, jakoby Paratici ni stąd, ni z owąd, w popłochu szukał mu nowego klubu.

Nie kupuję tego i czekam na rozwój wypadków.

Jeśli się mylę - no cóż...
Arbuzini pisze:Szału ni ma.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
kdzr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 710
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2019, 07:53

Ciekaw jestem, czy Paratici siedzi teraz w biurze z gulem, bo Marotta sprzątnął mu Lukaku przez niechęć Dybali, czy też siedzi tam ucieszony, że udało się podbić cenę dla Interu.. :whistle:


Vincere non e' importante, e' l'unica cosa che conta.
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2019, 08:00

Sarri w Napoli - Igła na środku ataku. Potem Mertens. W Chelsea - Alvaro(?), Giroud i finalnie bierze Igłę. Może nie miał możliwości, ale chyba Lukaku średnio pasuje do profilu środkowego napastnika dla Sarriego. Nie oglądałem w zeszłym roku ManU. Wiem, że na YT nawet z jackopa by się zrobiło mega playera, ale gra z klepki to chyba nie jest atut Lukaku. Zresztą, https://youtu.be/FrHsb_fNLt4 i https://youtu.be/Chv2ym3SLXE


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2019, 08:12

To co dziś koniec marzeń o pozbyciu się Jugola ?


jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2019, 08:18

Lukaku w Interze. Dziś będzie wiadomo czy Mandžukić trafi do United. Wszystko wskazuje na to, że scenariusz z Icardim jest coraz bardziej realny.


Juve per sempre sara...!!!!
Przemo90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 marca 2004
Posty: 470
Rejestracja: 24 marca 2004

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2019, 08:21

jurson09 pisze:Lukaku w Interze. Dziś będzie wiadomo czy Mandžukić trafi do United. Wszystko wskazuje na to, że scenariusz z Icardim jest coraz bardziej realny.
Oby Man UTD nie wziął Llorente bo zostaniemy z Jugolem kolejny sezon.
trzymam tez kciuki za Dzeko. Ciekawe co będzie z Higuainem (swoja droga fajna bramkę zresztą strzelił w sparingu wczoraj).


Obrazek

"Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy" ~Giampiero Boniperti~
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2019, 08:22

jurson09 pisze:Lukaku w Interze. Dziś będzie wiadomo czy Mandžukić trafi do United. Wszystko wskazuje na to, że scenariusz z Icardim jest coraz bardziej realny.
Przecież Inter już zapowiedział że Icardi nie zagra już u nich i ma szukać klubu.
Juve spróbuje kupić ale na pewno nie gdy nadal będzie u nas tylu napastników:

- Dybala
- Higuain
- Mandziukic

Koszt roczny ich kontraktów to ok 40mln brutto.


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2019, 08:34

Poprostu pisze: DYbala był kapitanem podczas dzisiejszego sparingu i pewnie tylko o to chodzi.
Zaraz... Jaki sparing?


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
kawek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 618
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2019, 08:41

Push3k pisze:
Poprostu pisze: DYbala był kapitanem podczas dzisiejszego sparingu i pewnie tylko o to chodzi.
Zaraz... Jaki sparing?
Z Novara
jurson09 pisze:Lukaku w Interze. Dziś będzie wiadomo czy Mandžukić trafi do United. Wszystko wskazuje na to, że scenariusz z Icardim jest coraz bardziej realny.
Byłby to piękny scenariusz ale coraz bardziej zalatuje mi naszym Messim w tej wymianie. To będzie sprawdzian dla Paraticiego bo zezowaty pewnie chce wymianę 1:1. W takim razie wolę juz Dybale i Higuaina


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2019, 08:45

Wczoraj grali sparing, 4:0. Higuain, Dybala, Mandzu i De Ligt.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2019, 08:50

Push3k pisze:
Poprostu pisze: DYbala był kapitanem podczas dzisiejszego sparingu i pewnie tylko o to chodzi.
Zaraz... Jaki sparing?
Z Novara, 4:0 do przodu.

Oby United wzięło ten Jugola, bo nie wiedze innego chętnego... po sprzedaży Lukaku zostają z jednym Rashfordem na środku więc może się skuszą...

Z jednej strony fajnie Fabs rozgrywa negocjacje-nie na hura rzuca dużymi kwotami itp.,ale z drugiej, Ci którzy jeszcze przyjdą będą bez okresu przygotowawczego...


Przemo90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 marca 2004
Posty: 470
Rejestracja: 24 marca 2004

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2019, 08:50

Profesor pisze:
jurson09 pisze:Lukaku w Interze. Dziś będzie wiadomo czy Mandžukić trafi do United. Wszystko wskazuje na to, że scenariusz z Icardim jest coraz bardziej realny.
Przecież Inter już zapowiedział że Icardi nie zagra już u nich i ma szukać klubu.
Juve spróbuje kupić ale na pewno nie gdy nadal będzie u nas tylu napastników:

- Dybala
- Higuain
- Mandziukic

Koszt roczny ich kontraktów to ok 40mln brutto.
Moze Fabs i Sarri przekonają się do Higuaina i zostawią go na kolejny rok - wtedy zrobimy kuku Interowi bo będą trzymac Icardiego na trybunach.
Wypchać Jugola i reszte balastu i kupić Pogbe, SMSa lub Eriksena (byłoby pięknie gdyby udało sie utrzymać Dybale).
Zmotywowany Higuain może nam dać wiele (we wczorajszym sparingu prezentował się całkiem nieźle.
Jeśli Dybala i Higuain zawiodą - sprzedać za rok bez sentymentów.


Obrazek

"Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy" ~Giampiero Boniperti~
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2019, 08:51

Masz jakiś link do sparingu? Oglądałem wrzutkę kręconą kalkulatorem.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2019, 09:09

No dobra, Lukaku poszedł w odstawkę, a dziś koniec potencjalnie największego dla nas rynku zbytu.

Co do Lukaku, mam takie konfliktowe spostrzeżenia.
Jeśli faktycznie Lukaku nigdy nie był naszym targetem, bo był nim Icardi od samego początku, to czy istotnie Paratici traciłby tyle czasu latając do Londynu i negocjując tylko po to, by zirytować inter, który koniec końców nie zapłaci jakichś strasznie szałowych pieniędzy za niego, tj. 65 mln + 10 bonusów. Przy rozmowach z nami co do wymiany na primadonnę też mniej więcej taka wartość się przebijała.

Z drugiej strony, tak się napaliłem na tego Lukaku, ale bardziej pod kątem spieniężenia Dybali. Trzymając się tego, że Icardi od zawsze był celem, Dybala w zamyśle, wespół z Mandzu i Matuidim mógł iść tylko w kierunku Pogby i ta akcja z Belgiem była wyłącznie dywersją. Stąd tak faktycznie nigdy nie chcieliśmy Lukaku a panika i od razu marudzenie na nasze mercato wzięło się z trudności ze sprzedażami, w tym Dybali.

Niedawno wszyscy chcieliśmy oddać Ruganiego, bo z niego żaden top teraz, ani pewnikiem w przyszłości.
O Cancelo nie ma co mówić, bo w zasadzie zamieniliśmy średniego obrońcę na średniego obrońcę i przytuliliśmy 28 mln. Może mało, może nie.

Stąd, liczę, że faktycznie coś jeszcze planujemy, ale wstrzymuje nas brak sprzedaży. Imo nikogo w panice nie staramy się sprzedawać. Zawsze była mowa, że Dybala stracił status nie na sprzedaż i dołączył do tej czwórki, która od dawna była do odpalenia.

Pozostaje mieć nadzieję, że w końcu uda się ww. piątkę opchnąć a my jeszcze o sobie przypomnimy pod koniec. Oby z Pogbą/Eriksenem.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2019, 09:30

towalski pisze:Masz jakiś link do sparingu? Oglądałem wrzutkę kręconą kalkulatorem.


Zablokowany