Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2019/2020 XD

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 18 lipca 2019, 17:50

Osgiliath pisze:Zawsze uważam, że sens istnienia tego tematu na tym forum jest dyskusyjny - bo trzeba go szybko zamykać xd
Zastanawiałem się czy nie nazwać: "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich" i poprosić o przyklejenie, ale forum nie funkcjonuje zbyt sprawnie, dział Piłka Nożna - Polska i tak w zasadzie martwy, a temat jednak historyczny :-)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 18 lipca 2019, 18:31

mateo369 pisze:
jarmel pisze:Widzę, że stosowny dopisek na końcu tematu znowu jest :-)
ja bym go edytował na: "Polskie kluby w eliminacjach rozgrywek europejskich 2019/2020" :whistle:
Wkurza mnie, że mówi się iż "Piast skończył przygodę w LM" skoro w niej nie był.
Masz rację, ale tylko po części. Z drugiej strony to jest właśnie już LM tylko jej pierwsza runda, która rzekomo nazywa się jeszcze eliminacjami. Dlaczego LM uznawać dopiero od fazy grupowej? Bo tam już przydział ma 90% drużyn? Jak dla mnie wszystkie ekipy powinny grać od pierwszej rundy tzw. eliminacji i daje sobie głowę uciąć, że nie raz nie jeden faworyt by do grupy nie doszedł. Ale z każdym rokiem piłka to już co raz bardziej nie sport, a biznes. Przecież to podobnie jak z mistrzostwami, przecież sam mundial to tak naprawdę finały mistrzostw świata, więc tak naprawdę w pewnym sensie mistrzostwami są już eliminacje.

Co do dwumeczu Piasta, to ogólnie byłem zaskoczony tym, że Piast był stroną, która miała niby wszystko pod kontrolą, rozczarowało mnie zdecydowanie Bate. Niestety jednak frajerstwo zadecydowało, a przede wszystkim głupota bramkarza. Niemniej nasza liga jest już dnem totalnym, do faz grupowych potrafią się już dość regularnie dostawać drużyny z Azerbejdżanu czy Kazachstanu, a u nas co roku co raz gorzej. Tak to niestety jest jak kadry opierane są na zagranicznych odpadach i co rok w każdym klubie wymiana połowy składu. Jak tak będzie to nic z tej ligi nigdy nie będzie. Tak samo polski zawodnik zagra jeden dobry sezon i potem wyjazd za granicę, masakra. Potem zdecydowana większość i tak przepada, zamiast ogrywać się przez dłuższy czas w naszej lidze, na czym Ekstraklasa bardzo by skorzystała. Tu jednak trzeba by wprowadzić odgórny zakaz wyjazdu za granicę do któregoś roku życia, tak jak było kiedyś, ale w dobie naszej kochanej Unii jest to niemożliwe. Przykro mi, że muszę żyć w takich czasach, że polska piłka to takie dno i nie ma nadziei na przyszłość, zazdroszczę tym, którzy żyli w latach 70 i 80.

P.S. No to Cracovię też już mamy z głowy :facepalm:


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 lipca 2019, 18:23

Na placu boju zostały Legia i Lechia :)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 19 lipca 2019, 18:49

jackop pisze:Na placu boju zostały Legia i Lechia :)
i Piast :D


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 lipca 2019, 19:18

No popatrz, nawet nie wiedziałem, że po odpadnięciu w I rundzie el. LM przysługuje prawo gry w el. LE.

Człowiek jednak uczy się całe życie :D


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 25 lipca 2019, 20:59

Lechia całkiem fajnie zaprezentowała się z Broendby. Podobnie jednak jak w przypadku Piasta, zabrakło skuteczności. Oczywiście ostatecznie Lechia wygrała, ale spokojnie mogła i powinna strzelić przynajmniej ze dwa gole wiecej. Wówczas miałaby spokój przed rewanżem, a tak sprawa pozostaje otwarta. Być może przemawia przeze mnie fatalizm, ale boję się, że te zmarnowane okazje (bardzo często prezenty od rywali) zemszczą się w Danii.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 20:43

Chyba tylko Legia zostanie w pucharach a mamy 3 rundę :facepalm:
Choć zagrali żenujące spotkanie.


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 20:54

Niestety na to się zanosi, czułem, że te niewykorzystane sytuacje w Gdańsku się zemszczą. Legia z takim graniem, to też jeszcze jedna runda i będzie po zawodach. Piast odpada z łotewskim zepsołem :facepalm: . Jesteśmy już na dnie dna, że też oni wstydu nie mają.

Edit: Lechia jeszcze walczy ;)


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 22:05

Czyli w europejskich pucharach reprezentuje nas już tylko Legia, która każdym kolejnym występem coraz bardziej się kompromituje. Cracovii nie oglądałem, ale Piasta i Lechii zwyczajnie szkoda. Tak jak napisałem tydzień temu - Lechia w Gdańsku miała mnóstwo okazji, żeby rozstrzygnąć kwestię awansu, skończyło się na raptem jednej bramce różnicy, co w perspektywie wyjazdowego rewanżu nie znaczyło praktycznie nic.


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 22:29

B@rt pisze:Czyli w europejskich pucharach reprezentuje nas już tylko Legia, która każdym kolejnym występem coraz bardziej się kompromituje. Cracovii nie oglądałem, ale Piasta i Lechii zwyczajnie szkoda. Tak jak napisałem tydzień temu - Lechia w Gdańsku miała mnóstwo okazji, żeby rozstrzygnąć kwestię awansu, skończyło się na raptem jednej bramce różnicy, co w perspektywie wyjazdowego rewanżu nie znaczyło praktycznie nic.
Będzie beka jak Legia grając taką żenadę doczłapie się do grupy LE. Zostały 2 fazy eliminacyjne. Jak Piast sam sobie ładował gole to sami są sobie winni. Poza tym umówmy się polska liga sprowadza często czołowych piłkarzy z tych krajów, które eliminują polskie ekipy w przedbiegach pucharów. To jest poziom żenady level master expert.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 22:33

Tutaj mamy ranking krajowy: https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/ue ... k2020.html

Jeśli Legia się nie otrząśnie to prawdopodobnie w przyszłym sezonie spadamy na 30 miejsce w rankingu: https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/ue ... k2021.html

Jedyny "spory" kraj, który byśmy wtedy wyprzedzali to Węgry, pozostałe 24 kraje to malutkie popierdółki z liczbą ludności na poziomie naszych pojedynczych: województw, miast czy nawet malutkich miasteczek.
Dramat i totalny upadek, tak źle nie było chyba nigdy (przynajmniej ja nie pamiętam). 55 federacji w Europie, z tego połowę stanowią kraje o liczbie ludności poniżej 5 melonów, a my w tym peletonie mamy zajmować 30 miejsce... :facepalm: :bad:

Trzeba kibicować, żeby naszym klubom szło jak najgorzej - tutaj nie ma szans na racjonalną poprawę, od 2 dekad wali się co sezon te same frazesy do znudzenia, a później kończy się tak samo. Im gorzej tym paradoksalnie lepiej, może ten burdel szybciej się rozleci.

Cóż widzimy się ponownie za rok z kolejnym temat pt. "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2020/2021 XD" zobaczymy, na którym miejscu ostatecznie wylądujemy xD


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 22:37

Wczoraj Piast sfinalizował sprzedaż swojej (podobno) największej gwiazdy Joela Valencii (2 mln do Brentford) Także ich nastawienie do LE raczej można było przewidzieć. Żeby było zabawniej, w dobie hurtowego importu obcokrajowców, wyeliminował ich gol Polaka Kamila Bilińskiego :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
miczbi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 maja 2019
Posty: 225
Rejestracja: 20 maja 2019

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2019, 00:51

W dzisiejszej piłce a zwłaszcza w europejskich pucharach co raz większą rolę odgrywa mentalność , gra do końca. Lechia mimo niezłego dwumeczu w najważniejszym momencie tj dogrywce daje ciała i dostaje dwie bramki. Gracze z Gliwic w każdym meczu tego sezonu tracili bramkę po 80 min!! To Fornalik nie wiedział że końcówki nie są ich mocną stroną? Po stracie bramki na 1-1 zamiast
walczyć o kolejnego gola oni zadowoleni stwierdzili że dowiozą zwycięski remis :facepalm: Legia mimo awansu gra tragiczna, Grecy ich odprawia z kwitkiem w kolejnej rundzie .

Ranking który wrzucił kolega Tony Montana przerażający. Niby mnie to grzeje, ale jednak miło by coś znaczyć w Europie choć troszkę.


Tassano

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2012
Posty: 141
Rejestracja: 15 lipca 2012

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2019, 12:41

Polska liga to coś co bym zaorał, posypał solą i nigdy nie doprowadził do reaktywacji. Amatorzy, którzy okazyjnie biegają za piłką, zarabiają ciężkie pieniądze. Ja bym im nawet najniższej krajowej za to co robią nie dał, bo w tym nie widać w ogóle krzty starań. Oni się nazywają profesjonalistami :co?: Czekam tylko aż dostaną w ciry od jakiejś ekipy z San Marino.

Całe to gówno jest opakowane w ładny papierek i się sprzedaje. W sumie nie dziwota, bo w tym kraju więcej niż połowa osób to barany idące do koryta, więc taki "produkt" jak ekstraklasa i tak będzie miał zbyt. Co roku kompromitacja i amatorka w ich wykonaniu, a nikt i tak nie wyciąga wniosków. Mieszkając we Wrocławiu regularnie widywałem pijanych piłkarzy Śląska w okolicy placu Niepolda - to jest podejście piłkarza? Kucharczyk, który mówi dziennikarzowi, że jest sam fatalny :-) Urażona duma typa, który nie potrafi prosto kopnąć piłki.


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2019, 12:53

Mimo, że Lechia odpadła był to mój najlepszy wyjazd w życiu. Zgadza się, że Polska liga jest słabiutka a piłkarze przeplaceni ale i tak dostarcza emocji co tydzień.


ODPOWIEDZ