Taktyka

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 19 lipca 2019, 13:13

Szilgu pisze:
EDIT: Co do opinii panów powyżej: naprawdę określilibyście taktykę Maksa jako defensywną?
Oczywiście, że tak, tylko w rozumieniu nieco innym niż stawianie muru. Coś jak Hiszpania na Euro 2012. Defensywna wersja tiki-taki Guardioli z Barcelony. 1-0 i miliard podań wszerz boiska Puyol-Pique.


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 19 lipca 2019, 14:16

Defensywną taktykę to miał Conte. Allegri miał taktykę "bojaźliwą" ;)


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
krzych1988

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 listopada 2019
Posty: 1
Rejestracja: 24 listopada 2019

Nieprzeczytany post 24 listopada 2019, 17:27

Napisze troche na temat naszego stylu, takyki i ustawienia.

Ogladajac mecze od poczatku sezonu widac golym okiem, ze nasza gra wyglada coraz gorzej. Poczatkowe mecze rowniez wygrywane 1 bramka, ale sytuacji bylo duzo wiecej niz aktualnie. Niestety jest to moim zdaniem spowodowane zmiana ustawienia z 1-4-3-3 na 1-4-3-1-2. Czemu malo sytuacji kreujemy? Przede wszystkim tym, ze w tym ustawieniu gramy wasko i niestety co najwazniejsze bez skrzydlowych. Naszym jedynym "skrzydlowym" jest obronca Cuadrado. Ciezko jest kreowac sytuacje, jesli gramy przez srodek przez co przeciwnicy zageszczaja w obronie srodkowa czesc boiska. Widac nawet po zawodnikach, ze czesto niecelnie podaja pilki tam gdzie naszych skrzydlowych nie ma. Spowodowane to jest automatyzmom i gra na pamiec, ktore szlifowali przez lata. Nie wiem co Sarri widzi w tym ustawieniu pozytywnego. Po wczorajszym meczu powiedzial, ze skrzydlowi Atalanty stwarzali duzo problemow, a dlaczego? Bo u nas tych skrzydlowych nie ma i jesli srodkowi pomocnicy nie zdaza do nich doskoczyc to dopiero boczny obronca moze go powstrzymac, a wiadomo, ze to zawsze moze skaczyc sie dryblingiem lub dosrodkowaniem. Modle sie o to, aby powrocil do ustawienia 1-4-3-3. Niestety ciezko na dluzsza mete grac bez skrzydlowych. Wystarczy spojrzec na inne topowe druzyny i zobaczyc ile stwarzaja sytuacji. Oby Sarri szybko przejrzal na oczy i oby nie skonczylo sie kolejnym straconym sezonem w LM. Kolejny mankament to gra w srodku pola. Gdy Pjanic byl w formie to jeszcze to wygladalo, ale ostatnio i on obnizyl loty. Aktualnie to nasz najslabsza formacja. Za co gra Khedira to tylko Sarri sam wie. Jak Can ma zlapac forme jak zagra w jednym meczu powiedzmy nawet przecietnie, jesli w kolejnym nie gra w ogole, a w kolejnym wchodzi za 25 minut. Musi rozegrac kilka meczy, aby zlapac rytm. Jesli sprzedamy Cana, a nie kupimy Eriksena lub Pogby to bedzie zalamka. Tematu Bernardesciego nawet nie poruszam. W zime powinnismy sie zglosic po Willana, ktoremu konczy sie kontrakt. Mysle, ze razem z Juanem sieliby postrach po prawej stronie, a po drugiej Alex i CR7. Co sadzicie o moich przemysleniach drodzy Juventini? ;)

Przeniosłem do odpowiedniego pokoju i tematu oraz połączyłem. / Dragon.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 24 listopada 2019, 22:58

Najlepsze mecze graliśmy jednak w 4312
Poza tym nie mamy skrzydłowych do 433 - Costa ciągle połamany a Ronaldo ze względu na wiek już nie nadaje się na bocznego więc gdy gra w takiej roli musi go asekurować Matuidi, Dybala też gra o niebo lepiej w 2 w parze a Berna nie nadaje się na żadną pozycję na boisku (chociaz sprawdzilbym lewą obronę)
Ponadto tyle było gadania o 150 podaniach Pjanica że byle półgłówek wie ze trzeba go kryć i to się właśnie dzieje...

Poza tym widać że wyplenienie z zawodników nawyków po Allegrim nie jest takie proste a i sam Sarri wydaje się z tym godzić stawiając punkty nad ładną grę i zmiany wprowadza bardzo powoli. Mimo to i wiedząc ile potrzebowali inni managerowie by wprowadzić swój styl nie oparty na sile a technice jeszcze cierpliwie czekam bo to nie takie hop siup jak sie wydaje, sczegolnie jeśli ciągle mamy problem z kontuzjami


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 25 listopada 2019, 09:14

Zazwyczaj zespół zmienia się pod trenera a u nas jest odwrotnie i to trener dopasował się do zespołu.

Za Allegriego były narzekania, że środek pola jest za mało kreatywny i drewniany. Teraz jest dokładnie to samo ponieważ piłkarze są ci sami. Matuidi dalej będzie Matuidim i zmiana trena nie spowoduje że będzie strzelał gole czy umiał dryblować.

Popatrzcie na to zestawienie, to jest ogromna przepaść

Lippi
Camoranesi - Tacchinardi - Davids
Nedved

Ancelotti
Gattuso-Pirlo-Seedorf
Kaka

Allegri
Pogba-Pirlo-Marchisio
Vidal

Sarri
Khedira-Pjanić- Matuidi
Bernardeschi


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 25 listopada 2019, 10:02

Sorek21 pisze:
25 listopada 2019, 09:14
Sarri
Khedira-Pjanić- Matuidi
Bernardeschi
Rabio - Pjanic - Bentancur
Ramsey

Lepiej? Dajcie czas Sarriemu. Żaden trener ani Klopp, ani Guardiola, ani Pochettino nie zbudował swojej drużyny od razu. To oczywiste, że Sarri zaczął przedkładać punkty ponad styl. To jest Juventus, a nie Napoli. My mamy wygrywać, zawsze i wszędzie, nawet jeśli wynikiem tego będą krwawiące oczy. Czy mamy zespół do ładnej dla oka gry? Oczywiście, że tak i powinniśmy tego wymagać, ale Sarriemu należy się czas jak psu buda. Choćby i do końca sezonu. Jeżeli ktoś przedkłada styl ponad punkty to rozumiem dwa sezony temu bardziej się cieszył z wygranej z Realem 3:1 niż z wygranej z Tottenhamem 2:1. Zadziwiające jest dla mnie jak użytkownicy forum stają się prezesami zarządu, trenerami, sędziami i menadżerami. Wszystko w jednym. Szkoda tylko, że po sukcesach tak głośno nie odszczekują swoich uwag.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2019, 14:38

Po remisie i porażce w lidze przyszedł czas na jakiś ruch Sarriego.Kiedyś Allegri zmieniał 352 na 4312 a potem 4231 na 433. Tak jak jest nie może być.

* brak bocznych obrońców
* brak skrzydłowych
* Dybala lepiej gra w dwójce z przodu, ma zakaz na 10
* niepotrzebna pozycja 10 bo nie ma kto tam grać

Teraz mamy sparing w LM więc to idealny moment na testowanie nowych rozwiązań.

Szczęsny
Demiral Bonucci De Ligt
Cuadrado Bentancur Pjanic Berna Sandro
Ronaldo Dybala ( Higuain )

A gdyby wszyscy byli zdrowi to 4231 lub 442
Szczęsny
De Sciglio De Ligt Bonucci Sandro
Pjanić Matuidi
Cuadrado Dybala Costa
Ronaldo


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2019, 15:01

@Sorek21
Problem w tym, że potrzebę zmiany ustawienia dostrzegają już chyba wszyscy, ale nie nasz trener. Skoro Sarri z uporem maniaka kolejny raz ustawia Bernardeschiego na pozycji nr 10, a Federico udowodnił, że tam się nie sprawdza (co poza jego kiepską grą potwierdzają jeszcze statystyki w postaci 0 bramek i 0 asyst), to Maurizio z pewnością... znów zaserwuje nam to samo w następnym spotkaniu. Według mnie na chwilę obecną najlepszym wariantem byłoby coś z trójką obrońców (zapewne 3-5-2) i wtedy można byłoby wrzucić Bernardeschiego na wahadło (ewentualnie wpuścić go jako zmiennika dla Sandro), a i Cuadrado miałby więcej swobody w ofensywie i większą asekurację przy grze obronnej. Niestety jestem niemal przekonany, że Sarri nie skorzysta z takiego ustawienia, bo jest uparty jak osioł.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2019, 20:01

pisałem przed sezonem, że trzeba brać Conte bo mamy skład skrojony pod 352 ;) Sarri nigdy tak nie grał i nie zagra, nie po to go też zatrudnialiśmy i to nie on i nie ustawienie jest problemem (bo przy tylu kontuzjach każde ustawienie jest czysto teoretyczne i problemowe) - jeśli ktoś oglądał studio przed wczorajszym meczem i wywiad ze Szczęsnym to Wojtek wprost powiedział co jest problemem tej drużyny - zawodnicy, których przez lata krzywdził Allegri wpajając im minimalizm, to że mając 1-0 trzeba się bronić oraz że oni wierzą, że potrafią obronić każdy wynik z każdym rywalem a i z przodu zawsze coś wpadnie... tu po prostu starszyzna wygrała z Sarrim a i Sarri podobnie jak w przypadku afery z Kepą wydaje się być pogodzony z losem, że musi godzić się na kompromisy i z niektórych zawodników nie wydobędzie Sarrismo żeby stawał na rzęsach...

często widać, że potrafimy już zagrać świetną klepkę i wypracować sobie tym okazję do gola tylko, że my nie próbujemy tak grać częściej niż 2 razy na mecz a nie próbujemy bo zawodnicy mają mentalną blokadę, niestety ale to 4-3 z Napoli miało straszny wpływ na nas, niby wygraliśmy ale mentalnie ten mecz wszystko zmienił mimo faktu, że gole padły po stałych fragmentach gry a nie z akcji nasi się zablokowali, od tamtego meczu coraz bardziej widać Maksia na ławce a nie Sarriego a jedynym jego wyznawcą wydaje się być Dybala


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2019, 20:43

Maly pisze:
08 grudnia 2019, 20:01
zawodnicy, których przez lata krzywdził Allegri wpajając im minimalizm, to że mając 1-0 trzeba się bronić oraz że oni wierzą, że potrafią obronić każdy wynik z każdym rywalem a i z przodu zawsze coś wpadnie...
:laugh2: :laugh2: :laugh2:

To najlepiej niech już teraz zakończą karierę bo późniejsze ewentualne niepowodzenia także będą tłumaczyć mentalnością Allegriego. Takie pierdoły brzmią jakby ktoś otwarcie mówił o "złym dotyku z dzieciństwa".

W mojej ocenie; zawodnicy, którym przeszkadzał styl Allegriego powinni przy nowym trenerze zapierniczać jak małe samochodziki. Jak kot czy pies, którego ktoś wypuścił na dwór po rocznym pobycie w domu. Tymczasem nie widać radości w grze, tchnięcia nowego życia, energii. A to dlatego, że Sarri to kolejny człowiek, który najwidoczniej nie ma jaj. Potwierdzają to Jego ostatnie wypowiedzi i kontrowersyjne decyzje kadrowe.

Idąc tokiem myślenia "skrzywdzonych" zawodników - w przypadku transferu do innego klubu i słabszej formy, też będą tłumaczyli się tym, że przez lata tak kazał grać im Allegri ? Takie zdania w wywiadach to największa bzdura jaką słyszę średnio co 3 tygodnie od momentu zmiany trenera. Szkoda, że nikt nie wypowiada się na temat tego co robi nowy trener, aby tą mentalność zmienić bo patrząc na nasze dotychczasowe spotkania, nie robi absolutnie niczego nowego.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2019, 23:02

Niestety Sarri to nie Conte. A zawodnicy i zarząd od poczatku sezonu powtarzają że zmiana mentalności to nie hop siup... Sarri po pierwszych meczach też mówił że zawodnicy nie grają tak jakby chciał i tego czego od nich wymaga ale nie jest doszczętnym glupkiem i nie bedzie tego powtarzał co mecz

Już to mówiłem i mogę tylko powtórzyć - Sarri dostał gownograja po Allegrim i nie odmieni 5 lat jak za dotknięciem różdżki

A co do zawodników którym nie pasował Max to wlasnie Dybala odżył ale poza nim kto niby miał z nim nie po drodze? Igła jak na swoje lata też sie dobrze prezentuje a Costa ciagle się leczy. Cala reszta to gwardia Allegriego niestety


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2019, 13:38

Maly pisze:
08 grudnia 2019, 23:02
Niestety Sarri to nie Conte. A zawodnicy i zarząd od poczatku sezonu powtarzają że zmiana mentalności to nie hop siup... Sarri po pierwszych meczach też mówił że zawodnicy nie grają tak jakby chciał i tego czego od nich wymaga ale nie jest doszczętnym glupkiem i nie bedzie tego powtarzał co mecz

Już to mówiłem i mogę tylko powtórzyć - Sarri dostał gownograja po Allegrim i nie odmieni 5 lat jak za dotknięciem różdżki

A co do zawodników którym nie pasował Max to wlasnie Dybala odżył ale poza nim kto niby miał z nim nie po drodze? Igła jak na swoje lata też sie dobrze prezentuje a Costa ciagle się leczy. Cala reszta to gwardia Allegriego niestety
Dokładnie. Tutaj musiałby przyjść Pep z jajami, czy Klopp, żeby pozmieniać tą skostniała mentalność.


Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2019, 15:17

Alexinhio-10 pisze:
09 grudnia 2019, 13:38
Maly pisze:
08 grudnia 2019, 23:02
Niestety Sarri to nie Conte. A zawodnicy i zarząd od poczatku sezonu powtarzają że zmiana mentalności to nie hop siup... Sarri po pierwszych meczach też mówił że zawodnicy nie grają tak jakby chciał i tego czego od nich wymaga ale nie jest doszczętnym glupkiem i nie bedzie tego powtarzał co mecz

Już to mówiłem i mogę tylko powtórzyć - Sarri dostał gownograja po Allegrim i nie odmieni 5 lat jak za dotknięciem różdżki

A co do zawodników którym nie pasował Max to wlasnie Dybala odżył ale poza nim kto niby miał z nim nie po drodze? Igła jak na swoje lata też sie dobrze prezentuje a Costa ciagle się leczy. Cala reszta to gwardia Allegriego niestety
Dokładnie. Tutaj musiałby przyjść Pep z jajami, czy Klopp, żeby pozmieniać tą skostniała mentalność.
Nie chciałem tego mówić od razu po przyjściu Sarriego bo gość startował u Nas z czystą kartą i na szansę od kibiców zasługiwał, ale ostatnie ekscesy powodują, że już teraz jestem w stanie napisać coś publicznie. Coś, co wcześniej (z ręką na sercu) zachowałem tylko dla siebie. Mianowicie; oby się tylko nie okazało, że z Sarrim na ławce nie zdobędziemy absolutnie niczego i Pep po słabym sezonie w City jednak zawita do Nas.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2019, 15:34

Vinylside pisze:
09 grudnia 2019, 15:17
Alexinhio-10 pisze:
09 grudnia 2019, 13:38
Maly pisze:
08 grudnia 2019, 23:02
Niestety Sarri to nie Conte. A zawodnicy i zarząd od poczatku sezonu powtarzają że zmiana mentalności to nie hop siup... Sarri po pierwszych meczach też mówił że zawodnicy nie grają tak jakby chciał i tego czego od nich wymaga ale nie jest doszczętnym glupkiem i nie bedzie tego powtarzał co mecz

Już to mówiłem i mogę tylko powtórzyć - Sarri dostał gownograja po Allegrim i nie odmieni 5 lat jak za dotknięciem różdżki

A co do zawodników którym nie pasował Max to wlasnie Dybala odżył ale poza nim kto niby miał z nim nie po drodze? Igła jak na swoje lata też sie dobrze prezentuje a Costa ciagle się leczy. Cala reszta to gwardia Allegriego niestety
Dokładnie. Tutaj musiałby przyjść Pep z jajami, czy Klopp, żeby pozmieniać tą skostniała mentalność.
Nie chciałem tego mówić od razu po przyjściu Sarriego bo gość startował u Nas z czystą kartą i na szansę od kibiców zasługiwał, ale ostatnie ekscesy powodują, że już teraz jestem w stanie napisać coś publicznie. Coś, co wcześniej (z ręką na sercu) zachowałem tylko dla siebie. Mianowicie; oby się tylko nie okazało, że z Sarrim na ławce nie zdobędziemy absolutnie niczego i Pep po słabym sezonie w City jednak zawita do Nas.
Żaden Pep do nas nie zawita. Nikt tu nie da mu xxx mld na transfery. Agnelli sobie może ładnie gadać jakie to mamy cele ale gówno w to skoro nasza pomoc to poziom okręgówki. Nikt tego szrotu od nas nie kupi więc skąd wziąć kasę na nowych pomocników.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2019, 16:05

dokładnie tak, my już mamy minus przy transferach i na siłę wypychaliśmy w lato nie patrząc potencjał zawodnika a jedynie na amortyzację i FPP
utrata mistrza to będzie tylko i wyłącznie wina zarządu, to oni odpuścili Conte, to oni pozwoli iść mu do Interu i to oni kompletowali skład na ten sezon... chcieli zmienić jakoś gry ale zapomnieli, że nie przesadza się starych drzew, że nie uczy się starego psa nowych sztuczek itp itd, niestety ale nam potrzeba nowej mentalności wśród zawodników a słuchając tego co mówił Wojtek po prostu szło się załamać


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ