Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 18 lipca 2019, 06:14

Nie rozumiem doniesień mediów o Demirelu. Chłop fajnie gra, jest pewny w obronie, dynamiczny, dobre decyzje. Po co go wypychać? Sarri to (chyba) nie idiota, żeby stawiać na gorszego Ruganiego bo 5 lat temu go prowadził i wtedy uważał za talent. Czy to wina Allegriego czy Ruganiego - talent rozmienił na dobre i on powinien iść do Milanu. Dodatkowo - po akcji z Higuainem powinni dać sobie na wstrzymanie z nimi - bo chyba nie tak to miało wyglądać.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Fed2012

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 stycznia 2013
Posty: 58
Rejestracja: 19 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 18 lipca 2019, 06:49

Nie ma hajsu na tego gwałciciela, no chyba żeby sprzedać Dybalę za 150 mln (kto tyle da za niego?), a i tak trzeba by słono jeszcze dopłacić, plus pensja oczywiście. Skład jest już całkiem niezły, na pewno z potencjałem na wygranie Ligi Mistrzów.


shaggy1987

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 stycznia 2013
Posty: 35
Rejestracja: 29 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 18 lipca 2019, 07:39

Niech nawet nie myślą o sprzedaży Demirala... Już jest dobry, a możliwe że będzie bardzo dobry. Jeśli według zarządu ktoś musi ze środkowych odejść... To tylko i wyłącznie wieczny mega talent Rugani....


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 18 lipca 2019, 08:03

Wojtek pisze:
Piotr Juvefan pisze:Sportowo nie chciałbym Neymara nawet za 50mln,ale jako marketingowa maskotka pewnie by się opłacało.
Po co Neymar pod marketing skoro mamy lepszego wizerunkowo Ronaldo? Taki ktoś jak Neymar będzie musiał przyjść, ale dopiero jak CR odejdzie. Wielkie NIE dla płaczka.
No po to żeby na nim zarobić. Gdy był w Barcelonie to nie płakali,że mają lepszego wizerunkowo Messiego tylko zarabiali na popularce jednego i drugiego. Są miliony dzieciaków jarających się jego dryblingami. Jednak jeśli chodzi o poziom sportowy to Neymar zazwyczaj gaśnie w kluczowych meczach jak Dybala a w samym PSG zjada go Mbappe. W reprezentacji wygrywają bez niego. Do tego jest irytujący z wiadowych powodów,więc tak jak mówisz suma sumarum lepiej dać szansę Dybali niż go sprowadzać za krocie.


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 lipca 2019, 08:07

Według mnie powinni odpalić Ruganiego a nie Demirala. Chyba, że Demi poszedłby z klauzulą odkupu na dalsze ogranie ale nie do Milanu bo to słaby klub w którym zawodnicy zaliczają regres. Zresztą Milan nie pójdzie na tak upokarzający ich deal. Z drugiej strony może nie mieliby wyjścia bo tego klubu nikt chyba nie traktuje poważnie skoro Roma obecnie jest bardziej dla piłkarzy atrakcyjna niż Milan.

Według info z VS nie rozważamy na chwilę obecną oddania Demirala chyba, że oferta będzie naprawdę atrakcyjna i kontrahent zgodzi się na zachowanie przez nas pełnej kontroli nad piłkarzem :ok:
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2019, 08:16 przez MRN, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 18 lipca 2019, 08:15

Cieszy transfer de Ligta, bo zgarniamy z rynku najlepszego obrońcę młodego pokolenia, ale już doniesienia o Demiralu w Milanie są niepokojące. Mediolańczycy nie grają nawet w LE, znarnowali Caldare i "zepsuli" nam Bonucciego. Jeśli 5 środkowych to za dużo to mamy do odpalenia Ruganiego lub Bonucciego. Demiral musi zostać, bo to gracz, który powalczy o pierwszy skład. Grał w Sassuolo, tylko w Serie A, więc kupiliśmy go tanio. Gdyby zagrał kilka meczów w LM lub nawet LE trzeba by dać za niego z 50 mln. On ma predyspozycje, żeby wskoczyć na poziom de Ligta a w Milanie tylko się zatrzyma w rozwoju.

Co do Neymara to jak najbardziej tak, jeśli będziemy zakładać drużynę cyrkowców i będziemy potrzebowali piłki, bo świetnie gość się turla, ale do Juventusu czy nawet do Piemonte Calcio to bym tego pajaca nie chciał.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
MaHeR

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2006
Posty: 233
Rejestracja: 26 maja 2006

Nieprzeczytany post 18 lipca 2019, 08:17

Po przyjściu De Ligta najważniejsze teraz będzie, żeby nie pozbywać się Cancelo, biorąc pod uwagę deficyt na rynku prawych obrońców. Przy bokach obrony Alex Sandro - Cancelo pozwoli to narzucać przeciwnikom swoje tempo, biorąc też pod uwagę sposób gry De Ligta i Chielliniego i ich zdolność gry na wyprzedzenie. Środek pola stał się też bardziej kreatywny za sprawą Rabiota i Ramseya, a w ataku takie bogactwo, że nie trzeba nic specjalnie zmieniać, wystarczy zaszczepić trochę ofensywnych schematów Sarriego i pozwolić w przodzie na puszczenie wodzy fantazji :ok:
Wystarczy pozbyć się tych, dla których w tym Juventusie już nie bardzo jest miejsce i obserwować sytuację na rynku, ważne że już teraz nic nie musimy i nawet jakby sezon miał zacząć się jutro, to już mamy personalnie gotową kadrę :bravo:


"Juventus chce znów stać się królową Włoch i Europy i chcę się zmierzyć z tym wyzwaniem".
A. Pirlo
Dunio333

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2014
Posty: 197
Rejestracja: 15 września 2014

Nieprzeczytany post 18 lipca 2019, 08:17

Demiral do Milanu za 40 zł i juventus ma prawo odkupu? Za ile 45-50 zł? Przecież to by było tak głupie że szkoda pisać. Kupili kolesia i żeby go mieć musieliby wyłożyć jeszcze więcej kasy. To miałoby sens tylko wtedy gdyby juventus szykował jakaś jeszcze jedna bombę transferową.

Jak już de ligt udowodni że zasługuje na pierwsze miejsce to boję się że bonucci będzie walił fochy i sarri będzie go wystawiał w pierwszym składzie.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 lipca 2019, 08:20

Prawdopodobnie będzie jeszcze duży strzał a 40 mln za zawodnika, który jeszcze nie zagrał u nas minuty to ładna sumka. Ktoś tak czy siak będzie poświęcony aby pojawiła się wisienka na torcie.


Obrazek
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 18 lipca 2019, 08:49

Czytam regulamin PZPN i jest tam taki punkt odnośnie transferów, który zamykałby drogę Demirala do Milanu na zasadzie transferu.
Zawodnicy mogą być potwierdzeni maksymalnie do trzech klubów w ciągu okresu od 1 lipca
do 30 czerwca roku następnego. W takim okresie zawodnik może uczestniczyć w oficjalnych
meczach jedynie w dwóch klubach.
Wydaje mi się, że w Serie A działają te same przepisy.
1 lipca 2019 Demiral opuścił Alanyaspor (1.) na rzecz Sassuolo (2.).
5 lipca 2019 opuścił Sassuolo (2.) na rzecz Juventusu (3.)

Gdyby miał odejść teraz do Milanu, byłby to jego 4 ogłoszony klub w danym okresie.


pelbel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 kwietnia 2010
Posty: 80
Rejestracja: 29 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 18 lipca 2019, 09:06

Może chodzi o zgłoszenie do rozgrywek?


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 18 lipca 2019, 09:08

Jacy kibice Milanu oburzeni, że żadnych praw odkupu, że za drogo. :-) Zapominają, w jakim miejscu się ich klub znajduje.

Już bym Demirala zostawił, oddał Ruganiego. Turek parę razy zaimponował, Rugani ani razu.

W sumie pewnie trochę kasy w budżecie mamy biorąc pod uwagę przychody w zimie i pozyskanie dwóch pomocników niskim kosztem.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 lipca 2019, 09:19

Warunki transferu De Ligta dobre, płatność rozłożyliśmy na 5 lat tak więc dużo hajsu póki co nie wydajemy. Mnie ewidentnie zalatuje dużym transferem.
Z tym spotkaniem Fabsa z ojcem Neymara coś jest na rzeczy ale chodzi tylko o poznanie wzajemnych oczekiwań.
Myślę że nasz zarząd coś kombinuje konkretnego a De Ligt to nie jest jedyny duży transfer w trakcie tego mercato.


Obrazek
kawek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 618
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 18 lipca 2019, 09:25

MRN pisze:Warunki transferu De Ligta dobre, płatność rozłożyliśmy na 5 lat tak więc dużo hajsu póki co nie wydajemy. Mnie ewidentnie zalatuje dużym transferem.
Z tym spotkaniem Fabsa z ojcem Neymara coś jest na rzeczy ale chodzi tylko o poznanie wzajemnych oczekiwań.
Myślę że nasz zarząd coś kombinuje konkretnego a De Ligt to nie jest jedyny duży transfer w trakcie tego mercato.
Dla mnie jeśli dojdzie Jeszce jeden spośród Icardi /Sms/Chiesa/Zaniolo/Pogba uznaje okno In za idealne
Nie chce widzieć tego brazylijskiego pajaca w ukochanych barwach zmiana Fify na PES jest dla mnie nie lada wyzwaniem ale tego dzbana bym już naprawdę nie przeżył :giveup:


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 18 lipca 2019, 09:25

Tej, co to się odjaniepawla z tym Neymarem?! Tzn. ja wiem, że patrząc na sam walor czysto sportowy dybala nie ma startu, ale:
- facet łapie kontuzje jakby go leczył sztab od Maxa
- nie wiem, kiedy ostatnio miał formę
- jest zwykłym dzbanem
- kosztowałby fortunę
- i tyle też by zarabiał

Mam nadzieję, że to tylko kurtuazyjne spotkanie jego ojca z Fabio. Jeśli to ma być ta wisienka na torcie, to sry, ale oszczędźmy kasę. Niech sobie idzie do barcy, albo kibluje w psg. Mam nadzieję, że ich prezzo będzie dalej taki stanowczy i albo przymusi tego gamonia do treningów, albo zrobi z nim, jak z rabiotem, byleby powstrzymać go od juve.

Druga rzecz - Demiral. Czy my w każde okienko musimy być caritasem względem Milanu? Odpaliliśmy im rok temu Caldarę, który zaginął (częściowo przez kontuzje), to teraz mamy im oddawać jeszcze dobrze zapowiadającego się gracza? Jeśli już to tylko z klauzulą odkupu, niech się tam ogrywa, ale tbh pierwszym do odpalenia (poza Bonu ;) ) jest Rugani.

Poza tym, tyle razy było mówione, że ze zdrowiem Kielona może być różnie, sezon długi, a ostatni też to pokazał, że piątka ŚO to w sam raz a tylko czwórka to trochę mało, zważywszy, że Kielon może wypaść etc. Mało nam decydujących spotkań w LM z jakimś caceresowym duetem obrońców?

Do tego to nie jest tak, że jesteśmy pozbawieni możliwości uzyskania funduszy - mandzu, igła, khedira, matuidi, cuadrado aż się proszą, by w ramach odpalenia zebrać trochę grosza.

Z resztą, z transferów to poza icardim/Zaniolo nie ma co już kombinować raczej, no chyba, że Fabio et consortes ma jeszcze jakąś niespodziankę (byle nie neymar) w zanadrzu.

Na to też by wskazywały warunki transferu DL. Spory hajs, ale rozbity na 5 lat (lol, np. sprzedamy go po trzecim sezonie - no bo tak może być, a jeszcze go będziemy spłacać do Ajaxu? ;) ), wobec czego nie mamy jakieś strasznego obciążenia budżetu w tym roku tym transferem.

Póki co okienko in jest bardzo dobre - istotnie, gdyby przyszedł Icar/Zaniolo/Mister X, to byłoby cacy, a już ze sprzedażami balastu 10/10

Ufam Fabio :pray:


Zablokowany