Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 18:12

Jacky pisze:Nasza pomoc wyglada biednie :whistle:
Myślę, że to zdecydowanie przesadzone stwierdzenie. Przede wszystkim, oceniając naszą pomoc, wychodzę z założenia, że pod rządami Allegriego nie pokazywała ona pełni swoich możliwości, więc nawet bez wzmocnień margines rozwoju jakiś by był. Nie ma jednak co ukrywać, że mimo transferów Ramseya i Rabiota jakiś niedosyt pozostaje, brakuje 'tego czegoś'. Na pewno nie jest to skład, który można by śmiało porównywać z Vidal-Pirlo-Pogba, Xavi-Busquets-Iniesta czy innymi legendarnymi tercetami.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 18:17

@up Albo Casemiro-Kroos-Modrić z zeszłego sezonu Obrazek Półka wyżej niż przeciętniaki z Liverpoolu, którzy w ciągu 2 lat zagrali w finale LM, a później ją wygrali. Wiadomo, że Fabinho-Henderson-Wijnaldum nie wygląda tak fajnie na papierze w starciu z legendami. Od tego jest trener, żeby mimo braku 'tego czegoś' sprawić by formacja była wartością dodaną dla zespołu.

Podpieram się przykładem The Reds, bo mamy podobny potencjał w ataku i na bokach obrony. Tylko trzeba zacząć z tego w pełni korzystać, czego nie potrafił Allegri. Jak Sarri nie ogarnie, to przy zdrowym Ramseyu, nawet Eriksen, Pogba czy SMS niewiele zmienią.

@dimebag11 Zgoda. Pisałem w kontekście naszej rywalizacji z PSG. Szejk prędzej zjadłby wielbłąda niż zgodził się na propozycje Mino, bo kontrola nad piłkarzami w Paryżu musi być absolutna.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
kdzr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 710
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 19:10

Ej dobra, medicale medicalami, ale mają zamiar go dziś ogłosić oficjalnie? Bo coś się trochę cykam, od Schicka jestem wyczulony (akurat z nim wyszło dobrze).


Vincere non e' importante, e' l'unica cosa che conta.
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 19:11

jackop pisze:@up Albo Casemiro-Kroos-Modrić z zeszłego sezonu
"Legendarne tercety" i CKM - pełna zgoda, tylko trzeba by wykreślić ostatnie trzy słowa zacytowanego przeze mnie fragmentu :D

up: ej, ja myślałem, że on już jest na 100% zaklepany? Jeszcze nie było fichado?


1902 Para Siempre

Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 19:13

kdzr pisze:Ej dobra, medicale medicalami, ale mają zamiar go dziś ogłosić oficjalnie? Bo coś się trochę cykam, od Schicka jestem wyczulony (akurat z nim wyszło dobrze).
Pewnie szykują wszystko, montują jakiś film. Zadowolony opuszczał J-Medical.

Trippier oficjalnie w Atletico. Od kiedy mamy lipiec i na ostatnią chwilę zrobiliśmy na szybko wymianę z Romą to ucichł i temat Cancelo, i naszego zainteresowania zawodnikiem Tottenhamu. Dobrze, żeby Portugalczyk został z nami.


tomassi14

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2009
Posty: 351
Rejestracja: 05 września 2009

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 19:38

Ja jestem mega zadowolony i Naprawdę nie rozumiem tych lamentow
Po 3 latach Juventus może zarobić na nim 100%
To czy wtedy 150mln za obronce bedzie cena promocyjna czy nie, jaki to ma sens teraz rozstrzygac, wydaje mi się że jednak wciąż duża kwota to bedzie

proste zarzad musial isc na ustepstwa zeby doprowadzic do dealu, robimy sie coraz silniejsi


Tak jak ktoś wyżej w przypadku klauzuli należy wpłacić cała kwotę co w tym wypadku stać tylko kilka zespołów jak real, City, psg,

Barca żeby kupić gruezmana sprzedała raty ktore mieliby otrzymac za byłych piłkarzy plus wzieli kredyt, więc już mocno przycisnieci I napewno skutki będą odczuwać przez następne kilka okien transferowych,

P.S kilka dni temu płoty o alvesie A teraz Neymar, oby nie bo ta samba rozsadzi zespół


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 20:04

Jeżeli dalej piłkarze będą szli w tym kierunku co teraz - czyli rozkapryszonych gwiazd, to nikt nie będzie płacił dużych pieniędzy za nich. Przykład Neymara - PSG zapłaciło za niego 222 bańki euro, ten po dwóch latach się obraził i zachowuje się dramatycznie. Obraża PSG, mówi o Barcelonie jak tam jest wspaniale. Zbija cenę - czyli PSG będzie mocno na nim w plecy - to może dać klubom nauczkę, żeby nie szarżować z cenami.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 20:10

Jakby sie tak udalo wymienic Dybale na Neymara :uklon:


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 20:24

A po co Ci ten Neymar? Rozkapryszony, na treningi mu się nie chce, wieczna impreza w głowie. Juventus to nie jest miejsce dla niego i właśnie przez nasze niezadowolenie tego typu postawą odszedł Alves. W lidze włoskiej Neymar turlałby się komicznie podskakując jeszcze w czasie doliczonym.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 20:25

Jak tak dalej pójdzie będzie to najbardziej przereklamowany piłkarz w historii. Dno i zero profesjonalizmu.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 20:29

@tomassi14
Od tych 150 mln odejmij przykładowo 3x15 mln € brutto rocznej pensji i prawdopodobnie 75 mln € jako cena zakupu i okaże się, że zarobimy na sprzedaży de Ligta "jedynie" 30 baniek. Z drugiej strony weź pod uwagę to co napisałem we wcześniejszym poście, tzn. powiedzmy, że de Ligt podpisze z nami umowę na 4 lata, a klauzulę można będzie aktywować po trzech, to i tak jeśli Holender zapragnie odejść i odrzuci wszelkie proponowane przez nas oferty przedłużenia kontraktu, to zmusi nas tym samym do sprzedania go za niższą kwotę, np. za 100 mln €, bo w przeciwnym razie za rok możliwym stanie się "oddanie" go za darmo.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 20:46

To tak samo mógłby odejść bez klauzuli. Oczywiście, lepiej jakby jej nie było - ale widocznie musiała być i już.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 20:58

@towalski
Dlatego ta klauzula (oczywiście jeśli nie jest jakoś wyjątkowo niska jak w przypadku chociażby Pjanica czy Manolasa) niewiele znaczy. Jeśli przykładowo PSG będzie chciało zapłacić te 150 mln € za de Ligta, a Holender nie zechce do nich przejść, to i tak nic nie wskórają, a jedynie sam piłkarz może mieć argument w negocjacjach nowego kontraktu z Juve, aby wyrównali mu warunki płacowe do tych jakie zaoferowali mu Paryżanie. Z drugiej strony tak jak napisałem wcześniej, to jak będzie mu się kończyła umowa z Juve i de Ligt odrzuci kolejne oferty nowego kontraktu, to i tak zmusi nas do sprzedaży go za mniej niż wynosi klauzula.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 21:14

mrozzi pisze:A po co Ci ten Neymar? Rozkapryszony, na treningi mu się nie chce, wieczna impreza w głowie. Juventus to nie jest miejsce dla niego i właśnie przez nasze niezadowolenie tego typu postawą odszedł Alves. W lidze włoskiej Neymar turlałby się komicznie podskakując jeszcze w czasie doliczonym.
no dobra, ale o Tevezie to samo mozna bylo powiedzieć. Dla mnie Neymar w swojej optymalnej formie wciąga i wysrywa Dybale (lubie Cie Pawełku, ale tak niestety jest) i z marketingowego punktu widzenia tez bylby to strzał w 10


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 21:19

Przewija się również taka plotka, że ta klauzula nie obowiązuje klubów z Francji. Wydaje mi się to naciągane, ale kto wie. De Ligt i Raiola podobno mocno na nią nalegali i fakt, że się na nią zgodziliśmy zdecydowanie przeważył na naszą stronę.

Spójrzcie na to tak: Neymara kupiono w 2017 roku i do tej pory jest to jedyny piłkarz, którego kwota odstępnego przekroczyła 150 mln E. Poza nim najdroższy był Mbappe za 135 mln E. Mijają dwa lata i niemal wszystko wskazuje, że ten trend zostanie podtrzymany. W piłce oczywiście możemy spodziewać się wszystkiego, ale scenariusz, że za trzy lata 150 mln E to będzie "mało" wciąż należy uznać za nierealny. Jeśli ktoś zdecyduje się zapłacić tyle za stopera to najprawdopodobniej będzie to największy ruch danego roku.


Zablokowany