Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 23:40

Nie wyobrażam sobie scenariusza, w którym Gonzalo i Mario nie zostają odpaleni, nawet w przypadku nie sprowadzenia Maurito.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ketraB

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 listopada 2009
Posty: 647
Rejestracja: 29 listopada 2009

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 23:44

jackop pisze:
ketraB pisze:Ilościowo jest ok, ale czy personalnie? Moim zdaniem nie. Jedynym tzw. TOPem w tym towarzystwie jest ewentualnie Pjanic. Po odejściu Pirlo, Vidala i Pogby nasza druga linia jest przeciętna.
Czyli do naszych przeciętniaków, dołożyliśmy kolejnych dwóch przeciętniaków i daliśmy im 7 baniek na rękę żeby grzali ławkę? Jak w takim razie oceniasz pracę naszego Zarządu? :)

Skoro nasz środek jest tak przeciętny, to ile TOPowych klubów ma lepszy? Jesteśmy w ogóle na pierwszym miejscu w Serie A?
Nie widzę w nich zawodników światowej klasy, po prostu. Ty możesz mieć inne zdanie. A co mnie obchodzi ich pensja...

Nie wiem skąd pytanie o pracę zarządu, ale w mojej ocenie jest ok i tu powtórzę : przydałby się światowej klasy środkowy pomocnik.

Ostatnie pytanie głupie.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 23:52

Skoro Zarząd wykonał dobrą robotę i liczba pomocników się zgadza, to kto gdzie i za kogo miałby występować w Juventusie? :) Jaki typ pomocnika chciałbyś widzieć i dlaczego? Jak już dyskutujemy, to chciałbym móc odnieść się do konkretnych argumentów.

Ostatnie nie pytanie nie jest głupie. Chce się dowiedzieć co oznacza według ciebie dobry/bardzo dobry/znakomity środek pomocy. Ok, czy według Ciebie środek pomocy Liverpoolu w chwili obecnej wygląda lepiej niż nasz? Ilu widzisz tam zawodników światowej klasy?

Wierz mi, nie jestem mega fanem talentu Cana i Rabiot, naszego nowego trenera z resztą też ;)

Jestem ciekawy jaki pomysł na Ramseya wymyśli Sarri, bo tu jest nawet większy problem niż z Duńczykiem (który może obstawić też skrzydło). Generalnie obaj powinni grać zaraz za napastnikami tak jak na grafice z meczu Tottenham - Arsenal: https://www.transfermarkt.pl/spielberic ... ht/3050453
albertcamus pisze: Szczęsny (Buffon)
Cancelo (MDS), De Ligt (Bonucci), Chiellini (Demiral, Rugani), Alex Sandro (Pellegrini)

Pjanic (Ramsey), E. Can (Rabiot), Eiksen (Bentantur)

Dybala (Costa), Icardi (Kean), Ronaldo (Berna)
Skoro wygraliśmy Scudetto z Mario na skrzydle to w Serie A przejdzie wszystko. Natomiast w LM boczna strefa w składzie Dybala-Pjanić-Cancelo? Jesień średniowiecza gwarantowana ;)
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2019, 00:13 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ketraB

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 listopada 2009
Posty: 647
Rejestracja: 29 listopada 2009

Nieprzeczytany post 14 lipca 2019, 00:08

jackop pisze:Skoro Zarząd wykonał dobrą robotę i liczba pomocników się zgadza, to kto gdzie i za kogo miałby występować w Juventusie? :)

Ostatnie nie pytanie nie jest głupie. Chce się dowiedzieć co oznacza według ciebie dobry/bardzo dobry/znakomity środek pomocy. Ok, czy według Ciebie środek pomocy Liverpoolu w chwili obecnej wygląda lepiej niż nasz? Ilu widzisz tam zawodników światowej klasy?

Jestem ciekawy jaki pomysł na Ramseya wymyśli Sarri, bo tu jest nawet większy problem niż z Duńczykiem (który może obstawić też skrzydło). Generalnie obaj powinni grać zaraz za napastnikami tak jak na grafice z meczu Tottenham - Arsenal: https://www.transfermarkt.pl/spielberic ... ht/3050453

PS: Wierz mi, nie jestem mega fanem talentu Cana i Rabiot ;)
Ja mam taką serdeczną prośbę do kolegi, żeby jednak odnosić się do słów które ja napisałem. Zapytałeś mnie jak oceniam pracę zarządu i Tobie odpowiedziałem. Mamy środek lipca. Ta praca się jeszcze nie skończyła.

Ostatnie pytanie było głupie, to o LFC również... Za chwilę zapytasz mnie o Ajax i tak się będziemy nawalać za wiele do tematu nie wnosząc. Dla mnie druga linia szału nie robi, dla kogoś innego może być kosmiczna.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 14 lipca 2019, 00:18

ketraB pisze:Ja mam taką serdeczną prośbę do kolegi, żeby jednak odnosić się do słów które ja napisałem.
No przecież się odniosłem :think: Wyraźnie napisałeś ilość: ok Zarząd: ok.

Nie potrafisz uargumentować swojego zdania, nie podajesz żadnej kandydatury, a swoim oryginalnym postem wniosłeś tyle wartościowej treści, co ja pisząc teraz: uważam, że nasz boczny atak jest przeciętny, powinniśmy dołożyć tam zawodnika światowej klasy.

I jeszcze piszesz mi na odchodne, że moja próba wejścia z Tobą w dyskusję na temat transferów do pomocy nie za wiele wniesie do tematu: Mercato Dyskusja.

#Smuteczek
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2019, 00:37 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 14 lipca 2019, 00:20

ketraB pisze:
jackop pisze:
ketraB pisze:Ilościowo jest ok, ale czy personalnie? Moim zdaniem nie. Jedynym tzw. TOPem w tym towarzystwie jest ewentualnie Pjanic. Po odejściu Pirlo, Vidala i Pogby nasza druga linia jest przeciętna.
Czyli do naszych przeciętniaków, dołożyliśmy kolejnych dwóch przeciętniaków i daliśmy im 7 baniek na rękę żeby grzali ławkę? Jak w takim razie oceniasz pracę naszego Zarządu? :)

Skoro nasz środek jest tak przeciętny, to ile TOPowych klubów ma lepszy? Jesteśmy w ogóle na pierwszym miejscu w Serie A?
Nie widzę w nich zawodników światowej klasy, po prostu. Ty możesz mieć inne zdanie. A co mnie obchodzi ich pensja...

Nie wiem skąd pytanie o pracę zarządu, ale w mojej ocenie jest ok i tu powtórzę : przydałby się światowej klasy środkowy pomocnik.

Ostatnie pytanie głupie.
Aktualnie rynek ogólnie rozumianych środkowych pomocników klasy światowej jest szeroki. Ciężko jest znaleźć kogoś kto wybijałby się znacząco ponad innych (może poza De Bruyne przed ostatnimi kontuzjami). Brakuje pomocników z gatunku niezastąpionych jak jeszcze niedawno Xavi czy Iniesta. Nie wiem zatem jakiego "TOPa" masz na myśli.

Nasi pomocnicy są w kręgu tej klasy światowej więc jak dla mnie nie ma tutaj pola do narzekań.


Juve per sempre sara...!!!!
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 14 lipca 2019, 01:21

Trzeba by postradać zmysły żeby obecną pomoc porównywać do MVPP. Bramkę i środek obrony wciąż utrzymujemy na wysokim poziomie, wzmocniliśmy znacząco boki obrony, ofensywa z roku na rok coraz bardziej gwiazdorska i tylko ten środek pola budowany na promocjach ciągle nie może mnie przekonać. Sporo jest znaków zapytania przed nadchodzącym sezonem, a największym jest dla mnie to co zaprezentuje Pjanić. Ramsey jest Ramseyem ergo będzie się łamać w mało odpowiednich momentach. Nawet niepoprawnym optymistom odradzam zakładanie innego wariantu. Matuidiego zastąpi Rabiot, czyli teoretycznie spodziewać się możemy więcej siły i wygranych pojedynków powietrznych, lepszego utrzymywania się przy piłce i bardziej kombinacyjnej gry ofensywnej (czy efektywniejszej to już ciężko rozstrzygnąć). Tutaj zmiana na pory plus. Pytanie ile będzie w stanie wycisnąć Sarri z Cana i Bentancura, bo nie sądzę żeby po zakontraktowaniu Ramsey'a mieli zostać odstawieni na boczny tor z tytułu samej tylko obecności Walijczyka w składzie.

Jestem umiarkowanym zwolennikiem Sarriego, ale ciągle mam obawy względem 433 z jednoczesną obecnością Dybali i Ronaldo na boisku. Chociaż Lippi niby grał 442 z Zidanem ustawionym na skrzydle, a praktyce i tak każdy kto pamięta wie jak to wyglądało więc pokładam nadzieję w tym, że Maurycy ma równie dobry pomysł na naszą grę ofensywną.


kdzr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 710
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 14 lipca 2019, 09:25

Ponoć mamy zamiar zaproponować 20 milionów + Keana za Icardiego. Tylko po co, skoro Dybala ma być pierwszą 9tką? Ściągać Icara na ławkę? To już lepiej młody Kean by się nadał.


Vincere non e' importante, e' l'unica cosa che conta.
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 14 lipca 2019, 09:53

Kean-a można jedynie puścić na wypożyczenie lub sprzedaż z opcją odkupu a do Interu to nie przejdzie.
To jedyny wychowanek po Marchisio który ma szansę grać w pierwszej 11-ce lub jako solidny rezerwowy.

Jakby miała być zamiana za Icardiego to musimy się pozbyć następnego zawodnika bo nie ma miejsca w kadrze przez brak wychowanków.

Jedyna opcja dlaczego mielibyśmy iść na takie wymiany to że:
- Kean sam chce odejść i lepiej teraz niż za darmo za rok
- sprawia takie problemy wychowawcze że nie mają wyjścia
- Raiola poprosił o przedłużenie kontraktu na baaardzo wysokich warunkach

Dla mnie jedynie 1szy punkt mógłby być słuszny, pozostałe są do przełknięcia przez brak wartościowych wychowanków.

Co z tym De Ligtem? Niby brakuje formalnych rzeczy co do umowy i ma przylecieć samolotem dzisiaj do Turynu.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 14 lipca 2019, 10:27

Na chwilę zmieniając temat. Z tego co widzę to Romero, mimo natychmiastowego wypożyczenia do Genoi, kosztował nas więcej niż Demiral.
Powie ktoś o nim coś więcej? O Demiralu słyszałem w trakcie sezonu, widziałem jego mecz czy dwa i wygląda to całkiem fajnie. Ktoś coś o Romero?


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 lipca 2019, 10:30

Szilgu pisze:Na chwilę zmieniając temat. Z tego co widzę to Romero, mimo natychmiastowego wypożyczenia do Genoi, kosztował nas więcej niż Demiral.
Powie ktoś o nim coś więcej? O Demiralu słyszałem w trakcie sezonu, widziałem jego mecz czy dwa i wygląda to całkiem fajnie. Ktoś coś o Romero?
Moja teoria jest taka, że to wszystko przez Sturaro. Oni nam 16.5 my im 26 i obaj księgowi zadowoleni.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 14 lipca 2019, 10:37

Szilgu pisze:Na chwilę zmieniając temat. Z tego co widzę to Romero, mimo natychmiastowego wypożyczenia do Genoi, kosztował nas więcej niż Demiral.
Powie ktoś o nim coś więcej? O Demiralu słyszałem w trakcie sezonu, widziałem jego mecz czy dwa i wygląda to całkiem fajnie. Ktoś coś o Romero?
Dobry zawodnik. Mimo iż nie jest olbrzymem to dobrze gra w powietrzu. Piłka przy nodze mu nie przeszkadza. Bez niego Genoa by spadła.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 14 lipca 2019, 10:42

Marotta nie chce zapłacić za Dzeko 20 milionów bo czuje ze Roma wyda je na Igle, a Juve na Icardiego.

Podejrzewa podstęp i sojusz na linii Juve-Roma


Biedny Beppe.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Kruczenzo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2011
Posty: 693
Rejestracja: 27 września 2011

Nieprzeczytany post 14 lipca 2019, 10:42

Szilgu pisze:Na chwilę zmieniając temat. Z tego co widzę to Romero, mimo natychmiastowego wypożyczenia do Genoi, kosztował nas więcej niż Demiral.
Powie ktoś o nim coś więcej? O Demiralu słyszałem w trakcie sezonu, widziałem jego mecz czy dwa i wygląda to całkiem fajnie. Ktoś coś o Romero?
Tak wysoka cena Romero wynika ze nienormalnie wysokiej ceny sprzedazy do Genoi Sturaro-deal laczony. Przeciez my za niego cos kolo 20 skasowalismy, dlatego teraz odpowiednio wiecej musielismy posypac hajsu.


Dla mnie Romero to nic specjalnego, cos tam gosciu potrafi, ale liderowanie jednej z najgorszych defensyw Serie A raczej za laurke nie moze sluzyc.


Kruczenzo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2011
Posty: 693
Rejestracja: 27 września 2011

Nieprzeczytany post 14 lipca 2019, 10:42

del, double


Zablokowany