Transfery w Europie

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 22:15

Najpierw lizbończycy otrzymają 30 milionów euro, natomiast pozostała część zostanie wypłacona w dwóch ratach. Colchoneros biorą też na siebie opłatę solidarnościową (5% kwoty transferu) i opłacenie usług pośrednictwa przy transferze (12 milionów euro). Ostatecznie wydatek Atleti wyniesie aż 138 milionów euro.
Real kontynuuje wietrzenie magazynów. Pod młotek poszedł Raul De Tomás, 20 mln od Benfiki.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 04 lipca 2019, 10:22

Chyba dość okazyjna cena, jak na 25-latka, który rozegrał raptem jeden mecz dla Realu? :D

Chociaż trzeba powiedzieć, że w Rayo błyszczał, 14 goli w 33 meczach La Liga w tym sezonie nie wzięło się znikąd. Odnajdzie się w lidze portugalskiej, co do tego nie mam wątpliwości i nie zdziwię się, jeśli za np: dwa czy trzy lata Benfica sprzeda go dwa razy drożej. Jedynym minusem jest jego wiek, w obecnych czasach im młodszy piłkarz tym więcej kosztuje.


1902 Para Siempre

Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 04 lipca 2019, 15:24

Tak jak przewidywano, Rodri(go) opuścił Atletico na rzecz City za 70 mln € wpisane w klauzulę Hiszpana. Świetny następca Fernandinho. Obywatele dołożyli też lewego obrońcę PSV Angeliño za 12 mln €.

Za 6,7 mln € do Arsenalu dołączył 18letni napastnik Gabriel Martinelli. Nie znam człowieka, ale sporo o nim piszą.

Raúl Albiol z Napoli do Villareal za 5 mln €

Lucas Ocampos z Marsylii do Sevilli za 15 mln €

Héctor Herrera zgarnięty przez Atletico z wolnego transferu.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
notquitemytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2016
Posty: 305
Rejestracja: 02 stycznia 2016

Nieprzeczytany post 04 lipca 2019, 15:50

Czy Rodri jest lepszy od naszego Bentancura (i nie chodzi mi o podobieństwo imion, ale o podobną dojrzałość boiskową w młodym wieku i niezdecydowanie/niechęć do gry do przodu)? Bo w paru meczach, jakie widziałem z jego udziałem, delikatnie mówiąc nie zachwycił.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 04 lipca 2019, 15:57

Rodri to jest młody Javi Martinez, także czyszczenie z tyłu i nic do przodu. W destrukcji jest lepszy od naszego Urugwajczyka.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 04 lipca 2019, 16:00

Rodri to kopia Busquetsa. Świetny piłkarz. Nie obraził bym się gdyby Top do pomocy to był on, a nie Pogba czy ktokolwiek inny.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 06 lipca 2019, 11:25

Porto zapłaciło 12 mln za Shoya Nakajime 24letniego japońskiego napastnika z katarskiego Al Duhail.

Ødegaard wypożyczony na 2 lata do Realu Sociedad, Reguilón na rok w Sevilli

Samir Nasri rozpoczyna przygodę w Belgii. Z wolnego transferu zgarnął go Anderlecht.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
miczbi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 maja 2019
Posty: 225
Rejestracja: 20 maja 2019

Nieprzeczytany post 06 lipca 2019, 16:27



Kluby nie podały kwoty transferu ale mówi się o 50 / 60 mln euro.
Statystyk wybitnych nie miał podczas wypożyczenia do Hiszpanii , ale to wystarczyło żeby go Atletico wykupilo . Widocznie Diego coś w nim dostrzegł. Jakoś mnie nie przekonują zastępcy Griezmanna , na Jao będzie ciążyła ogromna presja z racji kwory transferu a on ma dopiero 19 lat , teraz Morata gdzie się nie pojawił wiecznie wyszydzany . Rodrigo , Godin spredani , Griezmann za chwilę odejdzie . Wcale mnie zdziwi przyszły przeciętny sezon w wykonaniu Atletico.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 06 lipca 2019, 16:47

Masakra niby poważne kluby, ludzie którzy powinni o piłce wiedzieć dużo a tu drugi klub daje się nabrać na tego średniaka i było wielką kasę. Czasem ciężko zrozumieć niektóre ruchy poszczególnych klubów. Tak ja w Juve grał w LM to nigdzie tego nie potwierdził a to już nie młodzieniaszek.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1764
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 07 lipca 2019, 16:30

Właśnie na fcinter.pl trafiłem na informację o tym, że United wyznaczył cenę za Lukaku na 85 mln euro i nie zamierza z tej ceny schodzić.

Czy tylko mi ta kwota wydaje się wzięta z kosmosu? Mam wrażenie, że komuś w Manchesterze musiało odciąć prąd bo ceny, które dyktują za swoich zawodników, nijak mają się do tego, co prezentowali oni w ostatnich kilkunastu miesiącach. Zrobiono tam w ostatnich sezonach burdel, naściągano za horrendalne kwoty Martiali, Pogbów, Lukaków i Sanchezów, zaoferowano im tygodniówki z kosmosu, a teraz Czerwone Diabły szukają jeleni, którzy będą chcieli spełnić ich oczekiwania.

Szczerze mówiąc mam nadzieję, że ani Real czy Juve w temacie Pogby, ani Inter w temacie Lukaku nie dadzą się Anglikom wydymać. Zresztą wydaje mi się, że to tylko przeciąganie liny i w końcu United będzie musiał odpuścić bo wątpię, żeby było im na rękę trzymanie niezadowolonego Belga czy Francuza przez kolejny rok i narażanie się na jeszcze większe kwasy w szatni.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2471
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 07 lipca 2019, 18:16

United rzeczywiście zazwyczaj chce dużych kwot za swoich zawodników, a nie zawsze to idzie w parze z jakością "produktu" ( ile to tam za Darmiana było rok czy dwa lata temu, 30 melonów? ).
Lukaku akurat ma markę na rynku i jest dobrą, silną 9 ( do włoskiej ligi w sam raz, na LM i nowoczesną piłkę za duży kloc ), no i jednak Inter jest mocno w potrzebie, bo na dobrą sprawę mają w ataku tylko niesprawdzonego Lautaro Martineza. A jeszcze sami rok temu nie chcieli schodzić z ceny z tego placka Perisicia, w negocjacjach z United. To teraz mają rewanż.
Inna sprawa, w świat poszło info o tym, że Solskjear nie chce Belga.
Ogólnie bardzo ciekawa sytuacja i różne hipotezy można wysnuwać, podsycane plotkami z prasy. Jeżeli rzeczywiście Paratici kazał czekać Icarowi kilka tygodni, tylko po to żeby Inter nie miał pieniędzy na Lukaku, to byłoby pyszne :D


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 lipca 2019, 18:48

Gdybym miał zgadywać to postawiłbym na to, że jest to metoda odstraszająca. Sytuacja nieciekawa od kilku lat, LM brak - robi się z nich powoli klub-supermarket. Zbyt wiele cennego towaru tam nie ma, więc rzucają zaporowe ceny byle zatrzymać co lepszych u siebie. Za DDG i Martiala z kończącymi się kontraktami też wołali "za dużo".

Ewentualnie ma to związek z FFP. Wan Bissaka swoje kosztował, do tego czają się na tego Maguire'a, więc żeby dalej kupować (a wzmocnień tam potrzeba na już) muszą sprzedać jak najdrożej.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
miczbi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 maja 2019
Posty: 225
Rejestracja: 20 maja 2019

Nieprzeczytany post 08 lipca 2019, 11:37

https://transfery.info/126436,oficjalni ... -w-chinach

Roma wraz z Milanem chyba szykują się na walkę o pierwszą 10 w przyszłym sezonie . :whistle:


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 08 lipca 2019, 11:46

jackop pisze:Ewentualnie ma to związek z FFP. Wan Bissaka swoje kosztował, do tego czają się na tego Maguire'a, więc żeby dalej kupować (a wzmocnień tam potrzeba na już) muszą sprzedać jak najdrożej.
O to, to.

W związku z powyższym wydaje mi się, że saga z Pogbą będzie się ciągnęło bardzo długo. Do momentu, aż United faja nie zmięknie w jego temacie. No chyba, że któryś z zainteresowanych nie wytrzyma ciśnienia i przepłaci.

Swoją drogą rzekoma oferta Realu w postaci Isco i 80 mln to jakiś kosmos. Jeśli to prawda i United na to nie pójdzie, to znaczy, że na głowy poupadali...


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 08 lipca 2019, 11:56

Chińczycy wyszli na zakupy. Oprócz Szarego Shanghai Shenhua kupiło Koreańczyka Shin-uk Kima za 5 mln. Z kolei Shanghai SIPG sypnęło 25 mln za Marko Arnautovicia z West Ham, a Shenzhen FC wyłożyło 15 mln za Dyego Souse z Bragi. Całkiem przyzwoita kasa. Nedved mógłby podskoczyć do Pekinu i wypytać czy ktoś nie chce naszych mistrzów :whistle:

Giovani dos Santos po rozstaniu z LA Galaxy wrócił do ojczyzny i od nowego sezonu będzie występował w Americe.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ODPOWIEDZ