# 25 Adrien Rabiot

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Gałcio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2004
Posty: 403
Rejestracja: 14 lutego 2004

Nieprzeczytany post 02 lipca 2019, 15:53

Wierzę w słowa,że nikt nie jest ważniejszy niż klub. Myślę,że zostało to podkreślone podczas długich negocjacji z piłkarzem. Wie,że zrobił duży krok do przodu, wie gdzie trafił i wie,jak się zachować. Spoko,PSG to twór,Juve to marka.


Nigdy nie dyskutuj z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>,najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a potem pokona doświadczeniem.
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 02 lipca 2019, 16:51

jackop pisze:Opis sytuacji z perspektywy fana PSG:
Jeeezu, ale przepotężny ból dupska :-) :-) Z takich rzeczy, które można jakoś zweryfikować:
But six months after signing, the deal is killed because Rabiot&#8217;s mom became angry at the club&#8217;s &#8220;treatment of her boy&#8221;. - ani słowa o tym, jak zachowali się w City? Może faktycznie były podstawy, żeby uciekać stamtąd?
The kid then joins PSG and even with Rabiot&#8217;s talents it&#8217;s difficult to envisage him earning first team experience (cause he really wasn&#8217;t that good). However, the club and Laurent Blanc worked with the mom and showed their willingness to work with the kid and allowing him to gradually develop - był słaby, ale ciągnęli go za uszy, bo co? Matka im kazała? :co?:
In 2013 Rabiot and his mom grew impatient and he is sent on loan to Toulouse to earn more playing time. His temporary departure earned him and his mom criticism in the media for their impatience with the club. - gość w wieku 17-18 lat rozgrywa 11 meczów od deski do deski w ligowym średniaku, strzela 3 gole. Jakby był słaby to by nie grał, przecież się nie łudzili, że tam zostanie, więc łaski mu nie robili. Potem wraca do PSG i gra regularnie w pierwszym zespole, więc decyzja finalnie nie do podważenia.
After Rabiot returns to PSG from loan, Laurent Blanc Blanc begins to start him in 1 of 2.5 games at the beginning of the season. In the middle of the second half of the season, Rabiot&#8217;s mom threatens that his son will attempt to leave the club if he is not given more playing time with Matuidi, Verrati, Thiago motta and Pastore in the squad. As a result Laurent Blanc starts him in more games. - bullshit, wystarczy spojrzeć na TM - grał więcej w pierwszej połowie sezonu https://www.transfermarkt.pl/adrien-rab ... aison=2013

I tak pewnie można wypunktować cały tekst, szkoda czasu.

Generalnie wiadomo, że na jedno można sobie pozwolić w paryskim cyrku na kółkach, a na o wiele mniej w klubie takim jak Juventus. Mieliśmy już piłkarzy, którzy w innych klubach sprawiali problemy, a u nas byli spokojni, więc ja proponuję się na zapas nie martwić.


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 09:44

Odnośnie pytania @wojczecha dodam jeszcze jedną, podkreślam, plotkę. Mianowicie, ponoć ze 2-3 lata temu Rabiot był już jedną nogą w Romie, kontrakt był dogadany. Gdy miało nastąpić spotkanie ostatecznie przyklepujące wszystko, mamuśka Rabiota rzekomo nie stąd, ni zowąd zaczęła wysuwać kolejne, jakieś abstrakcyjne żądania typu cotygodniowe spotkania z trenerem w celu wspólnej analizy roli synia i możliwość wstępu do szatni. Deal upadł.

Ile w tym wszystkim prawdy? :niewiem:

Jednakże tyle się o tym pisze, tyle się słyszy, że niemożliwe, żeby to wszystko było jedynie mitem.


Obrazek
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 11:19

pumex pisze:Odnośnie pytania @wojczecha dodam jeszcze jedną, podkreślam, plotkę. Mianowicie, ponoć ze 2-3 lata temu Rabiot był już jedną nogą w Romie, kontrakt był dogadany. Gdy miało nastąpić spotkanie ostatecznie przyklepujące wszystko, mamuśka Rabiota rzekomo nie stąd, ni zowąd zaczęła wysuwać kolejne, jakieś abstrakcyjne żądania typu cotygodniowe spotkania z trenerem w celu wspólnej analizy roli synia i możliwość wstępu do szatni. Deal upadł.

Ile w tym wszystkim prawdy? :niewiem:
Wygląda na to, że niewiele, bo Francuz podpisał z nami za mniejsze pieniądze, niż rzekomo żądał od Barcelony, a i cotygodniowych spotkań z trenerem wpisanych w kontrakt raczej nie dostał.

No chyba, że mamuśce się teraz odmieniło i - inaczej, niż wcześniej - warunków z czapy nie stawiała.

Tak czy inaczej wydaje się, że nie mamy się czego martwić na zapas. ;)


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 04 lipca 2019, 01:01

pumex pisze:Odnośnie pytania @wojczecha dodam jeszcze jedną, podkreślam, plotkę. Mianowicie, ponoć ze 2-3 lata temu Rabiot był już jedną nogą w Romie, kontrakt był dogadany. Gdy miało nastąpić spotkanie ostatecznie przyklepujące wszystko, mamuśka Rabiota rzekomo nie stąd, ni zowąd zaczęła wysuwać kolejne, jakieś abstrakcyjne żądania typu cotygodniowe spotkania z trenerem w celu wspólnej analizy roli synia i możliwość wstępu do szatni. Deal upadł.

Ile w tym wszystkim prawdy? :niewiem:

Jednakże tyle się o tym pisze, tyle się słyszy, że niemożliwe, żeby to wszystko było jedynie mitem.
Nie wydaje mnie się, żeby Juventus w kwestii ustalania warunków kontraktu z zawodnikiem, był klubem mniej poważnym niż Roma i zgodził się na warunki agenta-matki piłkarza, które przedstawiła Romie, więc zluzuj pory.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 listopada 2019, 21:53

Rabiot trenuje indywidualnie. Problemy z mięśniem przywodziciela w lewej nodze.


Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 21 listopada 2019, 21:56

Jak na razie gość mnie zupełnie nie przekonuje, a jego kontrakt jest abstrakcyjnie wysoki w porównaniu do jego aktualnie pokazywanych umiejętności. Oby pokazał coś więcej, na razie z niego pożytku żadnego. Ja wiem, nie grał pół roku, ale czy to oznacza że również nie trenował? Nie próbował zwiększyć swoich umiejętności, by wskoczyć na wyższy poziom?

Chciałbym się mylić, ale mam wrażenie, że będzie problem z pozbyciem się go w przyszłości (jeśli by nie prezentował wysokiego poziomu) właśnie przez ten kontrakt. A raczej na obniżkę by się nie zgodził.


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 08 lutego 2020, 23:36

Mamy połowę sezonu a Rabiot ma 0 goli i 0 asyst. Śmiało można napisać że nie podniósł poziomu naszej żenującej linii pomocy.Nie potrafi wygryść ze składu Matuidiego. Broni go jedynie fakt że przyszedł za darmo.Biorąc pod uwagę jego wyniki i wysokość pensji powinien być odpalony z zyskiem w styczniu do Premier League.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 lutego 2020, 13:20

Chłopak lepiej gra niż na początku sezonu, ale 0 bramek, 0 asyst, bliska zeru liczba strzałów na bramkę i bliski zera udział w groźnych akcjach zespołu na przestrzeni sezonu daje do myślenia o jego przydatności.


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 09 lutego 2020, 13:24

19 pisze:
09 lutego 2020, 13:20
Chłopak lepiej gra niż na początku sezonu, ale 0 bramek, 0 asyst, bliska zeru liczba strzałów na bramkę i bliski zera udział w groźnych akcjach zespołu na przestrzeni sezonu daje do myślenia o jego przydatności.
Niestety, ale w tym sezonie można byłoby podmienić nazwisko Rabiot na jakiekolwiek inne z naszej pomocy (poza młodym Urusem) i to co napisałeś by się praktycznie w całości zgadzało.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 lutego 2020, 15:42

bo to jest DEFENSYWNY pomocnik, nie box3box, nie mezzala, nie rozgrywający itd. on nigdy nie zaliczył więcej niż 6 punktów w kanadyjskiej grając w ultra ofensywnym PSG co powinno dość jednoznacznie określić jego charakterystykę i możliwości ale jak widać tak nie jest i niektórzy ciągle oczekuję, że wejdzie w buty chociażby Marchisio

on powinien grać na środku zamiast Pjanicia (w nieco innej roli) lub pełnić rolę jaką pełni obecnie, tj. gra za Matuidiego i dobrze mu to wychodzi, ma od niego lepsze statystyki w defensywie, nie odbija się od niego piłka itd - skok jakościowy powinien być widoczny dla każdego


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 23 lipca 2020, 21:46

Dziś znów był najlepszym pomocnikiem. Rozkręca się z meczu na mecz. Moim zdaniem przeskoczył Ramseya i to Walijczyk jest do odpalenia zaraz po Khedirze i Matiidim.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 23 lipca 2020, 22:14

Sorek21 pisze:
23 lipca 2020, 21:46
Dziś znów był najlepszym pomocnikiem. Rozkręca się z meczu na mecz. Moim zdaniem przeskoczył Ramseya i to Walijczyk jest do odpalenia zaraz po Khedirze i Matiidim.
Mimo to wciąż można mu wiele zarzucić. Mnie najbardziej irytują te jego wypuszczania piłki na kilka metrów czy niedokładne przyjęcia, gdzie później z teoretycznie prostej sytuacji zaczyna się walka o futbolówkę w około połowie starć kończąca się stratą. Ogólnie to w całym Juve irytuje mnie takie niechlujstwo przy podawaniu, gdy nawet do stojącego kilka metrów dalej kolegi z drużyny podajemy na tyle nieprecyzyjnie, że ten ma problemy z opanowaniem piłki (o podaniach za plecy do wychodzących na pozycję zawodników nie ma co wspominać, bo to już u nas standard).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 lipca 2020, 10:35


czy on mówi już coś więcej po włosku niż pizza i spaghetti??


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2020, 12:12

Młody, wysoki, gra coraz lepiej. Co prawda zarabia dużo (7 mln), ale nie zapominajmy, że nie płaciliśmy za niego nic PSG, tylko prowizję 10 mln jego matce.

7 mln rocznie + podatek * 4 lata kontraktu = 56 mln euro + 10 mln prowizji (prawdopodobnie też opodatkowanej, choć nie wiem ile)

Wychodzi jakieś 56-66 mln za 4 lata gry. Gdyby nie wygasający kontrakt za Rabiota musielibyśmy zapłacić jakieś 30-40 mln, bo Transfermarkt wyceniał go grudniu 2018 (w momencie regularnej gry) aż na 50 mln. Czyli równie dobrze mógłby zarabiać 4 mln na rękę, a wtedy płacilibyśmy za niego 24-34 mln.

Póki co jego transfer oceniam 6/10, ale tendencja oceny tego transferu jest wzrostowa. Oby kolejny sezon zaczął dobrze.


ODPOWIEDZ