Massimiliano Allegri

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
binio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 czerwca 2003
Posty: 628
Rejestracja: 20 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2019, 11:41

pumex pisze:
binio pisze:Podobnie w temacie Allegriego. Dobrze że odszedł bo zaczęły się kwasy z piłkarzami ale głupotą byłoby zwolnienie go bez lepszego następny.
Proponuję w końcu zrozumieć, że zwolnienie Allegriego i zatrudnienie jego następcy to dwa osobne tematy, które wzajemnie się nie implikują i tak powinny być traktowane.

Pożegnanie się z Maxem było jedyną rozsądną decyzją. I spóźnioną, ale to już inna historia. Jestem przekonany, że przedłużenie współpracy o kolejny sezon skutkowałoby katastrofą. Allegri podtruwał drużynę od środka, wszyscy zaliczali permanentny regres, z niektórych od dawna kipiała frustracja. Było to tak niedawno, a niektórzy o tym zapominają jakby to było z 10 lat temu.

Osobną kwestią jest znalezienie odpowiedniego następcy. Nawet, jeśli okaże się on niewypałem to nie będzie w żadnym wypadku oznaczać, że decyzja o pogonieniu Allegriego była błędem. Będzie to oznaczać ni mniej, ni więcej, że następca został wybrany błędnie.
pumexie rozsądny, inaczej jest jak klub musi reagować bo trener odchodzi (Conte) a inaczej jak się go zwalnia (Max).

Jest to wielce prawdopodobne, że rozmowy z Sarrim trwały mniej więcej od porażki z Atletico. Trener więc zapewne był wybrany, stąd decyzja o zwolnieniu Maxa. Nie napisałem jakiejś herezji, że trzeba mieć następcę zanim się zwolni trenera, który odnosi sukcesy (pomijając styl, bo tu dyskusji nie ma).

Głupotą byłoby zwolnienie bez szans na godnego następcę. To tak jak w firmie, jak masz kogoś zwolnić to wyprzedzasz fakty, a nie reagujesz a potem kombinujesz. Oczywiście jeśli w klubie dzieje się źle, wyniki są słabe, itp itd (Real/MU) to taki krok trzeba wykonać ale u nas nie było takiej sytuacji, nie musieliśmy ratować sezonu, bo już odpadliśmy z LM i PW. Nie zmienia to faktu, że sezon jest rozczarowaniem i słusznie Agnelli wyciągnął wnioski zwalniając Maxa, ale mając już wybranego następcę.


Obrazek
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2019, 11:47

Moim zdaniem Agnelli był za pozostaniem Maxa, to Nedved i zawodnicy się zbuntowali, chcieli trenera który gra ofensywnie. Sarri spełnia ten wymóg, a dodatkowo był najłatwiejszy do wyjęcia, trochę ta wygrana w LE skomplikowała w podejściu Chelsea.


binio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 czerwca 2003
Posty: 628
Rejestracja: 20 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2019, 11:58

Agnelli go zwolnił, takie są fakty, to czy go ktoś namawiał czy nie ma mniejsze znaczenie bo i tak musieli się do tego przygotować aby nie być skazanym na Inzaghich itp.


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 15 lipca 2019, 15:03

Tymczasem w domu u Allegriego :
- Pakuj się stary jedziemy na wakacje
-Bez Mandżukicia nie jadę !


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 15 lipca 2019, 15:22

Sorek21 pisze:Tymczasem w domu u Allegriego :
- Pakuj się stary jedziemy na wakacje
-Bez Mandżukicia nie jadę !
W polsce i tak już brakuje wody...


Gałcio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2004
Posty: 403
Rejestracja: 14 lutego 2004

Nieprzeczytany post 15 lipca 2019, 16:40

Sorek21 pisze:Tymczasem w domu u Allegriego :
- Pakuj się stary jedziemy na wakacje
-Bez Mandżukicia nie jadę !


Moja właśnie zrobiła schabowe w tym sucharze.


Nigdy nie dyskutuj z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>,najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a potem pokona doświadczeniem.
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 15 lipca 2019, 16:48

Sorek21 pisze:Tymczasem w domu u Allegriego :
- Pakuj się stary jedziemy na wakacje
-Bez Mandżukicia nie jadę !
To jest tak suche, że aż wyschło mi w mieszkaniu pranie.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 15 lipca 2019, 16:59

Sorek21 pisze:Tymczasem w domu u Allegriego :
- Pakuj się stary jedziemy na wakacje
-Bez Mandżukicia nie jadę !
Dobre :D


Wincyj!


FORZA JUVE!!!
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 15 lipca 2019, 21:09

dawid91 pisze:
Sorek21 pisze:Tymczasem w domu u Allegriego :
- Pakuj się stary jedziemy na wakacje
-Bez Mandżukicia nie jadę !
Dobre :D


Wincyj!
Ciesz się kobieto ,bo jeszcze nie wiesz,że Khedira , De Sciglio i Matuidi już są na miejscu...


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 października 2019, 08:18

złotousty dał o sobie znać kolejny raz
Allegri pisze:Mój największy sukces w karierze? Chyba to, że utrzymałem Mario Mandzukicia przez tyle lat w Juventusie
po raz kolejny potwierdził też swoją firmową taktykę 4-3-chaos
Allegri pisze:W defensywie musimy być zorganizowani, ale w ofensywie zdezorganizowani
trzecia rzecz warta odnotowania to informacja jak bardzo Maksio potrafi rozwinąć zawodników: "Gdy obcuje z piłkarzem solidnym, o potencjale 6/10, stara się wycisnąć z niego 6,5 a nie 8" ;)

źródło:

już współczuję kibicom klubu, który go zatrudni :facepalm:


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 16 października 2019, 11:40



Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 16 października 2019, 13:40

Obrazek

Raczej Mr B(eton)
W szatni Massimiliano Allegri przemawia tylko trzy minuty. Analiza wideo? Pięć minut.
Na ciul się przemęczać, piłka na chaos i samo się wygra.
Allegri to obecnie najgorętsze nazwisko na piłkarskim rynku pracy.
A Mandzukić na rynku transferowym :prochno:
Jeśli chcesz wszystko robić sam, nie zrobisz nic. Nie mogę jednocześnie spełniać roli lekarza, fizjoterapeuty i trenera przygotowania fizycznego itd. O większości z tych rzeczy nie mam pojęcia. Moją zasadą jest więc otaczać się mądrymi ludźmi.
Jego stali współpracownicy musieli przez lata konkretnie faszerować go dragami, bo przygotowanie jego ekip od zawsze stało na daremnym poziomie.

Jak dobrze, że tego dzbana nie ma już w Juventusie. Każdego dnia dziękuję Andrei, że pozbył się Wybitnego Stratega Mitycznej Wiosny.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Kruczenzo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2011
Posty: 693
Rejestracja: 27 września 2011

Nieprzeczytany post 16 października 2019, 18:33

Jakby nie patrzec troche ma racji w tym cytacie z Mandzukiciem, utrzymanie caly czas napastnika w 1 skladzie co strzela po 10 bramek w sezonie w takim klubie jak Juventus jest trudniejszym osiagnieciem niz 2 finaly LM :prochno: :prochno: :prochno:
I przy okazji wyjasnienie wszystkich, co przez lata twierdzili ze Mario gra, bo wygrywa uczciwie rywalizacje w druzynie...

Niektore cytaty sa przerazajace... Chociaz tyle dobrze, ze uczciwie przyznal, ze o wiekszosci rzeczy nie mial kompletnie pojecia.

Oby juz nigdy nie wrocil do Juve.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 17 listopada 2019, 12:49

Już wiadomo czemu Allegri zabraniał naszym strzelać więcej goli, z szacunku do przeciwnika!!

https://transfery.info/aktualnosci/ofic ... cja/130656

We Włoszech brak szacunku to jest strzelanie więcej goli...facepalm. W innych krajach jest na odwrót. Nie granie do końca jest brakiem szacunku i to jest prawidłowe zachowanie.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 17 listopada 2019, 16:08

Jak trzeba mieć nasrane we łbie... :dontknow:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ODPOWIEDZ