LaLiga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2019, 22:24

Ten projekt hulał w sieci chyba od marca i nie dotarły do mnie żadne informacje o ewentualnym proteście ze strony Socios. Najwyraźniej nie było aż takiej dramy o zerwanie z tradycją.

Nie pamiętam, żeby ktoś skutecznie wypromował szachownicę na klubowych koszulkach, więc Barcelona może być tu pionierem :-)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2019, 22:37

Socios to w ogóle mało protestują w sprawie czegokolwiek. Ale już w 2015/16 sezonie został przetarty szlak dla koszulek, więc tym bardziej teraz nie spodziewałem się niczego szczególnego.
https://i.ebayimg.com/images/g/clUAAOSw ... s-l300.jpg

Chociaż gdyby nie tradycja pionowych pasów, to ta szachownica i tak lepsza niż poziome pasy.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2019, 21:45

Przerzucam dyskusję.
San Holo pisze:Spokojnie, my nie Barca by oddawać swoich za bezcen :P Perez już kombinuje, jak opchnąć kilku zbędnych graczy za sensowną kwotę, za półdarmo na pewno nie będziemy sprzedawać.
AS: Keylor chce odejść za darmo Obrazek

Jak dostaniecie 60-70 za Jamesa i Asensio czy 50 za Lucasa i Kovacicia to w ramach uznania spróbuje zaklaskać uszami ;) Dokładnie ten sam poziom urojenia jak oczekiwanie przez Barcę 60 mln za Cillessena: https://www.meczyki.pl/newsy/cillessen- ... y/113822-n

Z kolei ilekroć czytam o kimś młodym na wylocie, to pada stwierdzenie o klauzuli odkupu. Raczej nie ułatwi to negocjacji.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2019, 22:10

Keylor za darmo nie odejdzie, nikt się na to nie zgodzi. Chyba, że włączą go w transfer Mbappe w celu zbicia jego ceny, ale w to na razie nikt nie wierzy.

Wszyscy wiedzą, że Real musi sprzedawać, w kadrze jest obecnie 37 zawodników, z czego dwunastu musi odejść na wypożyczenia lub zostać sprzedanych. Wciąż mówi się o tym, że kilka klubów już okazało swoje chęci wyjęcia z Madrytu kilku piłkarzy, m.in Inter, PSG czy Napoli, dla nich tacy zawodnicy jak Lucas, James czy Kovacic, dla których nie ma miejca w Realu byliby na wagę złota i momentalnie wnieśliby do swoich drużyn wiele jakości. Za samą ww trójkę dostać można spokojnie 150 mln euro, a do tego dochodzi jeszcze m.in Bale, którego Real absolutnie musi się pozbyć, ale nie zdziwiłoby mnie np: 10 mln jednoroczne wypożyczenie, byle tylko nie płacić pensji pasożyta, który spędziłby sezon na trybunach. Takie United cierpiące na brak mocy w ofensywie od dawna lustrują sytuację Bale'a i jeśli nie chcieliby wydawać 70 mln od razu, to mogliby skusić się na roczne ywpożyczenie.

Ciesze się, że kompletujemy kadrę tak szybko, zawsze łatwiej sprzedać, niż kupić (negocjacje potrafią ciągnąć się tygodniami). Został tylko Pogba (którego nie jestem fanem) i sprawę transferów do klubu - o ile Mbappe to tylko plotki - będzie można uznać za zamkniętą i rozpoczać sprzedaż. Celem jest uzyskanie około 200 mln zysku, co jest jak najbardziej realne.


1902 Para Siempre

Obrazek
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2019, 22:15

No ale zazwyczaj tak już jest w negocjacjach, że sprzedający klub zaczyna z wysokiej ceny a kupujący z niskiej. To, że za Bale mówi się 130, nie oznacza że za tyle pójdzie. Kolejna sprawa na ile klub faktycznie chce sprzedać takiego Cillessena, może uznał że za 25 mln nie ma sensu, bo i tak trzeba jeszcze sprowadzić zastępcę. Do końca okienka jeszcze sporo czasu, więc kluby nie muszą się spieszyć ze sprzedażą i mogą trzymać cenę.
No i zgadzam się, że Real potrafi lepiej sprzedawać niż Barcelona :((


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2019, 22:20

Za Bale'a nie ma szans nie tylko na kwotę 130 mln, ale nawet powyżej 100, niestety. Dostanie za niego 80 baniek byłoby ogromnym sukcesem. Myślę, że nikt w Realu nie będzie się ośmieszał i nie zawoła tak ogromnej kwoty na start. Na domiar złego kupcy raczej nie walą drzwiami i oknami - mówi się tylko o Manchesterze i to w sumie tyle.

Nie wiem czemu chcecie sprzedawać Cilessena, skoro jako zmiennik dla MATS-a spisywał się całkiem dobrze.


1902 Para Siempre

Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2019, 22:26

To Jasper chce odejść z Barcy ;)

Co do Bale'a: https://devilpage.pl/index/news/komenta ... ru-bale-a/ Jestem niezmiernie ciekawy, czy znajdzie się frajer na transfer definitywny golfisty.

Pana Złotą Piłkę chcieli za darmo, więc od Interu spodziewaj się raczej ofert wypożyczenia z możliwością wykupu :D

Podstawowym problemem jest to, że nawet jeśli są kluby chętne na graczy Realu, to nie mają wystarczających funduszy, żeby zaspokoić żądania Pereza. Z kolei żaden TOPowy zespół nie będzie spoglądał w stronę Valverdów, Marcosów Llorentów czy Brahimów, bo stać ich na lepszych piłkarzy :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2019, 22:31

Te doniesienia mediów zmieniają się jak w kalejdoskopie, więc saga pewnie będzie trwać przez kolejne dwa miesiące. Mam nadzieję, że zakończy się pozytywnie - pozbyciem się Bale'a z klubu, już nawet nieistotne czy będzie to 50 czy 70 mln, czy tylko wypożyczenie.

Na razie nawet okienko się nie rozpoczęło, oferty dopiero będą napływać. Real ma zbyt dużo dobrych zawodników do oddania, by nie przyciągnęło to uwagi klubów. Najważniejsze, że transfery do klubu są już niemal załatwione, brakuje tylko jednego galactico w postaci pomocnika i to wszystko.


1902 Para Siempre

Obrazek
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2019, 22:34

Nie no Inter to są największe żebraki jakich znam. Osobiście to pamiętam przepychanki z Rafinhą, rok temu jak kończyło się wypożyczenie i mieli opcję odkupu, to powiedzieli że chwilowo są niewypłacalni i żeby jeszcze na rok im go wypożyczyć a za rok na pewno kupią. :-)

Jeśli chodzi o te 130mln za Bale to ta kwota wisiała na rm.pl jakieś 3-4 tyg temu. Ale nie pamietam czy to po prostu pismaki tak sobie rzuciły czy takie był stanowisko klubu.

A co do Jaspera to jako kibic FCB chciałbym jego pozostania, ale jako fan piłki uważam że jest za dobry na ławkę i tacy piłkarze powinni grać dla dobra futbolu.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2019, 22:37

Staram się śledzić doniesienia w miarę regularnie, zobaczymy co się urodzi. Nie płakałbym gdyby Juve próbowało wyrwać takiego Asensio w promocji - chociaż nie wygląda już tak jak kiedyś :(

Prezentacja Hazarda będzie transmitowana? Podobno ma być grubo. Jak masz jakieś darmowe źródło to podrzuć ;)
Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2019, 22:48 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2019, 22:42

https://www.realmadrid.com/real-madrid-tv

Najlepsze i bezpłatne źródło to telewizja klubowa Realu, ja dzisiaj oglądałem tam transmisję prezentacji Jovicia. Po angielsku i hiszpański, jak kto woli (albo jak kto umie w języki).

Jeśli chodzi o Hazarda - klub chciałby, by pobił rekord bodajże 80 tysięcy kibiców, którzy stawili się na prezentacji Crisa w 2009 roku. Moim zdaniem to bardzo mało prawdopodobne, choć sama prezentacja ma być z pompą - ogromna scena na środku boiska, godzina 19:00 (zwykle prezentujemy zawodników w godzinach południowych), trybuny pełne. Stawiam na mniej więcej 60-70 tysięcy widzów, oczywiście im więcej tym lepiej :-)


1902 Para Siempre

Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2019, 08:41

San Holo pisze:Real ma zbyt dużo dobrych zawodników do oddania, by nie przyciągnęło to uwagi klubów. Najważniejsze, że transfery do klubu są już niemal załatwione
nie wiem czy Real jest pierwszy raz w takiej sytuacji ale doświadczenie podpowiada mi, że to wcale nie jest taka super komfortowa sytuacja... wy musicie sprzedać a inni wcale nie muszą kupić, rekordów transferowych więc najpewniej bić nie będziecie bo każdy wie, że musicie sprzedać i musicie zrobić to w to okno ;) już teraz mogę obstawiać, że ostatnich zawodników będziecie sprzedawali w ostatni dzień okna i ktoś trafi do Anglii, będą też wypożyczenia jak to z Jamesem - na dwa lata za gówniane pieniądze byle tylko wypchać z klubu choć na chwilę

zakładam, że stać was na to a jak nie to zrekompensujecie to sobie za rok ale to lato wcale wam się nie ułoży tak super, nie wiem kogo poza Bale i Jamesem macie do wypchnięcia ale o ile w poprzednich latach ostro zarabialiście tak teraz po prostu będziecie ostro ma minusie, już wydaliście 300 (pamiętam, że mówiło się o 500 i wszystko ku temu zmierza) ale czuję, że ciężko będzie wam zarobić połowę tego, czyli 250


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2019, 22:17

JAk to jest dokładnie z utrzymaniem bilansu? Z dokumentów na stronie uefy wynika że kwota transferu dzieli się na długość kontraktu (nie czytałem bo jest długi ale tak piszą inni użytkownicy zaznajomieni z dokumentem). Czyli taki Eden kosztowałby 20mln. O Real się nie martwię bo Perez spokojnie to pospina.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2019, 22:51

Chodzi Ci o FFP? Maks 100 mln różnicy: https://www.realmadryt.pl/index.php?co= ... i&id=89476
Wydanie 303 milionów euro oznacza, że Królewscy będą musieli uzyskać przychód z transferów w wysokości około 200 milionów euro, by spiąć budżet i wypełnić normy Finansowego Fair Play. W biurach na Bernabéu wierzą, że z biegiem czasu bilans zostanie wyrównany. Jednak na tę chwilę kwoty sumują się tylko pod jedną kolumną – tą z wydatkami. I to jest już ponad 300 milionów. Ale pozostały ponad dwa miesiące okienka...


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
miczbi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 maja 2019
Posty: 225
Rejestracja: 20 maja 2019

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2019, 08:44

Obstawiam ,że sprzedadzą jedną gwiazdę. I nie mam tu na myśli Bale ,ale kogoś pokroju Asensio może Varane chodź tej podobnob zadeklarowal zostanie .


ODPOWIEDZ