# 18 Moise Kean

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
wieczorek00

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 kwietnia 2018
Posty: 200
Rejestracja: 04 kwietnia 2018

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2019, 14:50

19 pisze:Z Empoli Kean nie strzeliłby gola gdyby nie Mandzukić.
Też nie przesadzajmy z tym że Kean jest super, a Mandzu nadaje się tylko do kosza, skoro Kean ma aspiracje do gry w Juve i my jako kibice uważamy że się do tego nadaje to młody musi być oceniany tak jak reszta.
Mandzukic można lubić lub nie ale bez wątpienia nie nadaje się do klubu pokroju Juve. Mając Chorwata jako podstawową dziewiątkę mamy najgorszego napastnika spośród czołowych klubów w Europie. Bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że jest co najmniej klasę gorszy od graczy takich jak Lewy, Suarez, Cavani, Aguero czy nawet Benzema.

Gdy w jakim kolwiek klubie z czołówki jakiś napastnik grał by tak słabo ja Mandzu celem numer jeden było by znaleźć zastępcę, a u nas ? Wszystko w porządku bo Chorwat zostawia serducho i walczy w obronie, a to że strzelenie dla niego 15 bramek jest niezwykłym wyzwaniem gdzie dla innych topowych napastników strzelenie poniżej 20 niczym specjalnym jest nie ważne.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2019, 14:59

19 pisze:skoro Kean ma aspiracje do gry w Juve i my jako kibice uważamy że się do tego nadaje to młody musi być oceniany tak jak reszta.
ja nie wiem czy się nadaje bo prawie nie grał przez Maksia, nie wchodził nawet w końcówkach łapać minuty, praktycznie widzę go od miesiąca grającego tylko dlatego, że mamy szpital więc będę go oceniał jako 19 latka, któremu dużo można wybaczyć a już na pewno zmarnowanie 3 setek jeśli przy okazji zdobył 4 gole


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2019, 16:59

Dla mnie bez sensu te wypowiedzi, zarówno Bonus jak i Allegro powinni przemilczeć tę sprawę i pogadać z nim w szatni. Chyba że takie publiczne zruganie ma jakiś cel w wychowaniu młodzieńca...

Inny temat, ale nadal o Keanie - świetnie, że w szatni kogoś takiego, jak Ronaldo. Dzięki temu widzi, że niewyparzona gęba i narcyzm to jedno, a ciężka praca - drugie. Mogą nadawać na tych samych falach - są pewni siebie i "niepokorni". Jeżeli będą również nadawać na tych samych falach w kwestii doskonalenia siebie każdego dnia - możemy mieć prawdziwy brylancik. Trzeba go zostawić nawet za cenę De Ligta.


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2019, 18:31

Kean niestety z każdym kolejnym tygodniem coraz bardziej przypomina mi Balotellego. Nie tyle mam tu na myśli same występy, co jego sposób bycia. Nawet, jeśli odpali na dobre, to mam pewne obawy czy z tego wyjdzie coś dobrego, czy tylko kupa zamętu.

A propos cieszynki, ta wczorajsza od razu skojarzyła mi się z Mariuszem przeciwko Niemcom.


Obrazek
kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2019, 19:45

Już kiedyś był poruszany temat jego zachowań a'la Balotelli - bodajże bo jakimś ekscesie w kadrze u-21. Jak dla mnie - przynajmniej śledząc social media - Mojszcze przestał wręcz pajacować. O ile kiedyś wrzucał kupę filmików powielających zachowania parodystów w stylu przydupasa Pogby, czytaj. Lingarda, tak od jakiegoś czasu przestał. Nie mówię że wydoroślał bo typ ma dalej tylko 19 lat. Ale teoria o nowym Balo bez argumentów to szukanie na siłę sensacji.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2019, 19:46

19 pisze: Mandzu nadaje się tylko do kosza, skoro Kean ma aspiracje do gry w Juve i my jako kibice uważamy że się do tego nadaje to młody musi być oceniany tak jak reszta.
W punkt, lepiej nie można było tego ująć :ok:


Obrazek
Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2019, 23:25

Bez obrazy, ale niektórzy chyba serio nie mają co robić ze swoim życiem. Nie interesuje mnie Wasze życie prywatne, ale czy w nim macie takie samo podejście do otaczającego świata !? Zamiast cieszyć się, że to z naszego szeregu wschodzi (miejmy nadzieję) przyszła gwiazda światowego formatu, to nie, jak zwykle niektórym coś nie pasuje. Gdy chłopak grzał ławkę przez większą część sezonu to było wielkie poruszenie, że trener nie wprowadza go do składu i ogranicza mu rozwój. W końcu coś pękło - dostał szansę. Nie ! W dalszym ciągu coś nie pasuje - bo wrzucał filmiki na Instagrama, Jego wzorem jest Balotelli a w ostatnich meczach zdarzyło mu się zmarnować kilka stuprocentowych sytuacji. Ludzie. Dajcie spokój bo zaczyna się tu robić jak w temacie politycznym na Facebooku - nie ważne co się dzieje i tak wszystko jest złe. Od małego uczono mnie, że napastnika rozlicza się z bramek. W przeciągu czterech ostatnich spotkań Nasz młodziak strzelił cztery gole. Koniec tematu. A to, czy wrzuca filmiki na Istagrama i kogo ma za wzór to Jego indywidualna sprawa. I właśnie gdyby nie te portale społecznościowe to cała banda niezadowolonych Januszów nie miałaby się czego przyczepić. Tak czy inaczej, podejrzewam, że coś by się jednak znalazło. Może fryzura ? Opaski na rękach ? A może kolor butów ? Takie argumenty tutaj to już po prostu standard.

W mojej skromnej ocenie; dopóki będzie miał ciąg na bramkę, będzie potrafił wypracować sobie lub dojść do sytuacji bramkowej i będzie regularnie trafiał do siatki, to może celebrować bramki jak chce a w wolnej chwili nawet walczyć na gali FAME MMA. Szanował go będę za to, co robi dla klubu i jaką radość sprawia kibicom strzelając kolejne gole dające zespołowi sukcesy. Prawda jest taka, że w tym sezonie już nakrył Mandzukica czapką, ale niektórzy nie potrafią jednak tego przełknąć. Odnośnie zmarnowanych, dogodnych sytuacji - ile w tym sezonie miał takich Ronaldo ? Ile razy zawodnik Juventusu mając tzw. "patelnię" wolał wystawić piłkę Cristiano niż pójść samemu czy oddać strzał, tylko po to by Portugalczyk trafił do siatki ? Pod Keana większość tak nie gra dlatego uważam, że chłopak ma jeszcze cięższe zadanie. I w chwili obecnej doskonale się z niego wywiązuje. Dochodzi do sytuacji bramkowych. Nie zawsze trafia, ale jeżeli w wieku 19 lat, gdzie większą część sezonu siedział na ławce, ma trzy sytuacje z czego strzela jedną to wynik jest dla mnie jest zadowalający. Mało tego - może mieć i nawet 10 prób z czego rezultat będzie podobny (1) - ważne, aby to trafienie dało awans lub punkty Juventusowi. Tego obecnie od niego oczekuję. A to, że gdzieś tam na portalu społecznościowym gra sobie w Fifę czy coś tam odwala, to rzecz zupełnie normalna. Szczerze ? Wolę takie zachowanie niż komercyjne sesje zdjęciowe z babą w ciąży czy niedzielne zdjęcia obiadków z restauracji.

Celebracja wczorajszej bramki ? Gest można dedykować także wiecznie niezadowolonej społeczności JuvePoland. Coś na zasadzie - "no czego Wy k**** ode mnie chcecie ?"


Obrazek
Cobra

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 maja 2003
Posty: 657
Rejestracja: 28 maja 2003

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2019, 23:55

Mi on mega zaimponował szybkością na kilku metrach. Jego odejście przy tym wzroście jest niesamowite. Nie do końca za to widzę, tej jego „masy mięśniowej”, ale ewidentnie nie przeszkadza mu przepychanie się z obrońcami, także nie będę się tego przyczepiał.
Tylko się cieszyć, że wreszcie mamy jakiegoś młodego wychowanka, który jest uznawany za wonderkida w świecie piłki. O ile Raiola nie namiesza mu w głowie, to możemy mieć z chłopaka wiele pociechy :cooler:


#FinoAllaFine
#WeAreOne
binio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 czerwca 2003
Posty: 628
Rejestracja: 20 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2019, 08:34

Chcecie aby Kean był prawdziwym killerem to dajcie mu spokojnie grać.
Chłopak ma na to papiery, co ostatnio udowadnia. W teorii może się naoglądać najlepszych na YT, wbijać do głowy taktykę od trenera ale nic mu nie zastąpi poczucia tego na własnej skórze w meczu. Żółtej kartki za symulkę, ustawiania się do wolnych i przepychania z obrońcami (było widać ostatnio jak młodego traktują zawodnicy z Sardynii), sytuacji sam na sam, zgrania - tego nie zapewni nic poza grą. Niech pogra a zobaczymy czy mamy diament czy wydmuszkę.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2019, 17:02

Młody dostał 2000euro kary za symulke. :D


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2019, 22:13

Nabija nasz Mojżesz punkty, nabija... ciekawe ile miałby goli, gdyby grał regularnie od początku sezonu?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2019, 11:20

Ja mam wrażenie, że jednak Kean jest wpuszczony w zdecydowanej większości przypadków w odpowiednich momentach i to nie jest przypadek, że on dobrze wygląda w ostatnich 30 minutach gry.

To znaczy, widać po chłopaku, że przede wszystkim potrafi się świetnie ustawić, wyjść na pozycję, szuka gry. Moze brzmi to jak banał, ale to jest jego największa zaleta (oprócz motoryki). Kiedy jest troche wolnej przestrzeni na lewej stronie Kean schodzi na tę lewą stronę, kiedy jest luźniej na prawej, schodzi na prawą. Chce mu się szukać tych przestrzeni i potrafi je znaleźć, co wcale nie jest takie oczywiste patrząc na Dybale czy Mandzukicia.

I jak wspomniałem wyżej, nie jest przypadkiem, że wchodzi on na ostatnio 25-30 minut i wówczas wygląda bardzo dobrze. Zazwyczaj na takim etapie gry jest już dużo luźniej, przeciwnik jest zmęczony, przestrzenie na boisku robią się dużo większe. Tak było wczoraj, tak było z Atletico, tak było z Empoli.

W tej materii, mam wrażenie, Allegri wie co robi.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2019, 11:44

Myślisz, że grając od początku nie szło by mu tak dobrze?


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2019, 12:30

Mamy za mało lekcji poglądowych, byśmy mogli wyciągać tak daleko idące wnioski Jakku. Sam bym się z Tobą zgodził, gdyby nie fakt, że Kean od początku wychodzi tak rzadko, że nie mamy stosownego porównania obu sytuacji. Równie dobrze mogłoby być tak, że młóciłby od samego początku, przy czym również pokazałby nam stronę, z jakiej go jeszcze nie znamy, której nie mieliśmy jeszcze okazji oglądać. Np. grę zespołową, ściąganie na siebie uwagi rywala, robienie pola gry kolegom itd. Na coś takiego musimy poczekać, bo oglądamy go póki co głównie w końcówkach.

Mnie cieszy, że ma zdaje się poukładane w głowie. Ostatni raz taki talent pamiętam u Balo, ale u niego od samego początku było wiadomo, że coś tam pod kopułą nie gra i potrafił się nagle wyłączyć i stracić kontakt z rzeczywistością. Jeśli Kean zachowa pokorę i nadal będzie robił taki postęp (a widać choćby po występach boiskowych, jak się świetnie rozwija), to moglibyśmy mieć cudną 9 na lata.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2019, 16:17

No właśnie nie wiem, bo tak jak mrozzi wspomniał mamy za mało "danych". Niemniej patrząc na to jak się porusza, jakie są jego mocne i słabe strony, jestem w stanie postawić taką tezę: Kean potrafi świetnie grać bez piłki i wykorzystywać wolne przestrzenie i to jest jego wielka zaleta. Od razu moża zadać dodatkowe pytanie: jak najlepiej wykorzystać tę cechę? Ano właśnie w sposob taki, w jaki jest wprowadzany do druzyny - dawać mu ostatnie 20-30 minut.

Niemniej prawdą również jest to, że nie do końca wiemy jak chłopak radziłby sobie w tłoku, w sytuacji gdy rywal się rygluje a my od pierwszych minut musimy atakować i jest bardzo mało miejsca.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
ODPOWIEDZ