# 18 Moise Kean

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
wieczorek00

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 kwietnia 2018
Posty: 200
Rejestracja: 04 kwietnia 2018

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2019, 22:57

Ale mimo wszystko szczęściu trzeba pomóc. I weź pod uwagę, że ten chłopak tak na prawdę praktycznie nie gra więc wiadomo, że będzie mu brakowało ogrania i tego wyczucia, a i tak statystyki ma świetne do tej pory w serie a 119 minut i 3 bramki. Dla porównania nasz doświadczony tytan 8 bramek w 1812 minut, a ostatnią strzelił 22 grudnia czyli już ponad trzy miesiące bez bramki.

Byłbym w stanie postawić pieniądze, że jeśli do końca sezonu grał by Kean to przebił by dorobek Chorwata i to pewnie nie jedną bramką. Bo mimo, że młodemu zdaża się zmarnować się sytuację to z wielką łatwością do nich dochodzi w przeciwieństwie do Mandzukica.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2019, 23:49

Snując tak quasi-filozoficznie to bycie szczęściarzem jest też po części formą stanu umysłu ;). Trzeba trzymać kciuki żeby młodemu fortuna sprzyjała jak najdłużej. Szczególnie, że ma to jednoznacznie pozytywny wpływ na drużynę, a my wręcz rozpaczliwie potrzebujemy wychowanków na poziomie pierwszego zespołu, których można zgłaszać do Ligi Mistrzów.

Absolutnie nic do jego rykoszetów nie mam. Gol to gol i jaki by nie był i tak zawsze będzie lepszy od ustrzelonego spojenia po okiwaniu pięciu zawodników przeciwnika po fenomenalnym rajdzie przez 3/4 boiska ;).


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2019, 08:38

Crunny pisze:
Maly pisze:
Crunny pisze:Póki co wciąż daleko mu do najlepszych Francuzów i Anglików w jego grupie wiekowej
tzn do kogo? konkretnie, nazwiska... ;]
Pisząc Francuzi, miałem na myśli Mbappe i Dembele.
Pisząc Anglicy, miałem na myśli Sancho i Rashforda.
Oba duety mocno wybijają się spośród graczy w wieku 19-21 lat.
Kean musiałby niesamowicie eksplodować w krótkim czasie, aby za ten rok/dwa być stawianym z nimi równym rzędzie.
Mbappe jest poza konkursem.
Dembele trzy lata starszy.
Rashford też (w dodatku jego nie oceniam tak wysoko, ale to tak na marginesie).
Sancho robi lepsze wrażenie, ok.

Nie mówię, że Kean ma większy potencjał, ale porównywać 19latka do 22latków? Zaraz Dybale dorzucisz do tych piłkarzy.


Bez sensu jest pisanie o tym, że Kean musiałby niesamowicie wystrzelić.
Tak naprawdę nadal jest on niewiadomą, nie dostał jeszcze prawdziwej szansy. Tak jakbyś napisał, że Kean musi się niesamowicie poprawić, a tak naprawdę nikt z nas nie wie na jakim jest poziomie.
Dajmy chłopakowi czas i oceniajmy. Teraz to wróżenie z fusów.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2019, 15:36

A ja dalej nie potrafię w niego uwierzyć. Dalej nie widzę w nim nic wyjątkowego :think: :niewiem: Ale oby mnie zaskoczył


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2019, 22:55

Chłopak po raz kolejny pokazał, że świetnie odnajduje się w polu karnym i ma dużą łatwość w wychodzeniu do prostopadłych piłek. Ale nad wykończeniem sytuacji "1na 1" to musi pracować, bo strasznie marnuje naprawdę dogodne okazje.

Tak czy siak mam nadzieję, że temat oddawania go na jakieś wypożyczenia albo jako rozliczenie za kogokolwiek jest już nieaktualny.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2019, 23:16

Nie zachwycam się nim, młodziak jak każdy inny, kolejna nie wykorzystana idealna okazja, bramka na pustaka.


Obrazek
TheDreamer

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 lipca 2013
Posty: 112
Rejestracja: 11 lipca 2013

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2019, 23:43

Widzę że koledzy znaleźli sobie nowego kozła ofiarnego w postaci Keana :)) coś niebywałego... 19 lat, pół sezonu ława, dostał szanse tylko i wyłącznie dzięki kontuzjom kolegów ( swoją drogą co za cymbał nas trenuje i syt identyczna jak z Pogbą) mało zgrany, gra i strzela i zapewnia ważne pkt, robi robotę o wiele większą od drewnianego Chorwata i tak jest gnojony bo coś tam... a wasz bożek MM17 wystarczy że pomacha łapaki i zrobi groźną minę i fanboje w ekstazie.


Oby już grał do konca sezonu, gniecie swoją grą swojego konkurenta, mamy ogromny talent i trzeba to wykorzystać.


wieczorek00

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 kwietnia 2018
Posty: 200
Rejestracja: 04 kwietnia 2018

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2019, 01:05

MRN pisze:Nie zachwycam się nim, młodziak jak każdy inny, kolejna nie wykorzystana idealna okazja, bramka na pustaka.
Bramka na pustaka :laugh: :laugh:
Bo to, że był świetnie ustawiony i dzięki swojemu przyśpieszeniu znalazł się przed obrońcami to nic...
Jasne musi popracować nad wykończeniem ale nie popadajmy w skrajności bo młodziak radzi sobie jak do tej pory bardzo dobrze i chwała mu za to że potrafi sobie te sytuacje wypracować.

Jak na razie dzięki dobrej grze między obrońcami, szybkości i sile fizycznej dochodzi do dogodnych sytuacji i wierzę, że to kwestia czasu zanim będzie wykorzystywał te setki. Pamiętajmy, że czołowi aktualnie napastnicy jak Lewy, Suarez, Aguero mają około 30 lat, a nasz Murzynek mimo wszystko ma 19 trochę ponad 200 minut rozegranych.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2019, 03:26

TheDreamer pisze:Widzę że koledzy znaleźli sobie nowego kozła ofiarnego w postaci Keana :))
Nie widzę tu takich "kolegów", w liczbie mnogiej, a co najwyżej jednego.

Dziwne, że jeszcze nie usłyszałem nigdzie porównania Keana do Eto'o. W czasach, kiedy niemal każdy młody talent okrzykuje się mianem "nowego kogoś" to jest to wręcz nieprawdopodobne ;)


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2019, 07:35

No dobra, Jean jest już gwiazdą, niech będzie bo przecież można po Mandżukiciu jechać ale nie można napisać nic na nowego Eto'o. Mamy więc nowego Eto'o, nowego Messiego- drżyj Europo. Świetnie ustawiony? :-)
Chciałbym się mylić ale oby nie okazało się, że za 2 lata pozostanie u nas tylko wspomnieniem. Ja widzę gościa póki co, który spartolił 3 setki na dzień dobry ;)


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2019, 08:41

3 setki? ja pamiętam dwie... w weekend dostał podanie nie w tempo, musiał zwolnić przez co doganiali go obrońcy a on sam nie mógł na szybkości minąć bramkarza tylko był zmuszony do oddania strzału swoją gorszą nogą, oczywiście powinien trafić ale nie tacy jak on marnowali lepsze okazje, szczególnie w wieku 19 lat gdy twoim największym wrogiem nie jest bramkarz ale brak doświadczenia w takich sytuacjach, szczególnie właśnie gdy masz więcej czasu niż normalnie i włącza się myślenie a wyłącza instyknt

druga wczoraj... piłka kozłowana, próbował przerzucić, nie udało się, wydaje się, że mógł tu próbować kiwać ale niewielu by tak zrobiło a bramkarz wyszedł idealnie i idealnie dostał w głowę

trzecia setka to pewnie ta akcja gdzie jakimś cudem przepchał się przez 2 obrońców i uderzał piłkę na dużej wysokości, czyli mając małe pole manewru więc nawet nie będę tego komentował :)


w tym wieku potrzeba zmarnować kilka sytuacji i wyciągnąć z tego wnioski, zdobyć doświadczenie, nie ma w tym żadnej filozofii, w jego wieku pudłowali i Messi i Ronaldo i Del Piero i Totti i Baggio

Rashford o którym tu się pisze marnował jeszcze lepsze okazje i nadal je marnuje po upływie 3 lat a pewnie nie tylko Crunny by się z chęcią zamienił... i to samo robi wielki Mbappe także nie po 3 setkach go oceniać ale po 30 meczach ;] zresztą jak co mecz będzie marnował 2 sytuacje a strzelał z 3 to chyba nikt nie będzie miał z tym problemów, Milika też w Polsce każdy gani za marnowanie okazji a gość ma więcej goli w lidze niż Ronaldo grając w słabszym zespole, który zdobywa mniej bramek ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2019, 09:38

Mam na myśli setki kolejno - Atleti, Empoli, Cagliari...co by to było gdyby jedną z nich zmarnował Mandżukić?


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2019, 10:11

twoje pytanie nie ma sensu bo on nie miał 3 takich setek łącznie przez całą karierę u nas

o AM zapomniałem rzeczywiście a to była wg mnie najlepsza sytuacja z tych 3, tak czy inaczej wg mnie nie ma się obecnie czym martwić, jeśli przez 2 lata gry nie poprawi tego to będziemy mogli mówić o problemie ale póki co to zwyczajny brak doświadczenia, chłodnej głowy i ciągłości w grze

mimo wszystko lepiej mieć napastnika który zmarnuje 2 a strzeli z 3 sytuacji niż takiego który do żadnej nie dojdzie


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
wieczorek00

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 kwietnia 2018
Posty: 200
Rejestracja: 04 kwietnia 2018

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2019, 13:09

MRN pisze:Mam na myśli setki kolejno - Atleti, Empoli, Cagliari...co by to było gdyby jedną z nich zmarnował Mandżukić?


Tylko wiesz czemu Mandzukic nie marnuje takich setek? Bo w ogóle do takich sytuacji nie dochodzi i to nie dla tego, że cały zespół robi na złość chorwatowi i mu takich piłek nie podaje ale dlatego, że Mario porusza się jak wóz z węglem i jedyną okazją dla niego jest dostanie piłki na głowę. Nie na miejscu jest przywoływanie Mario do dyskusji kiedy on od miesięcy grając od dechy do dechy nie potrafi strzelić bramki.

A tak poza tym ja mam do Keana trochę inne podejście bo to jednak nie ograny 19 letni wychowanek i wymagać można by było więcej od niego jeśli przychodził by do klubu np. w wieku 24 lat za 50 mln po świetnym sezonie gdzie strzelił 20 bramek. W tym momencie jeśli się rozwinie świetnie, jeśli nie to trudno lecz mimo wszystko jak na razie rozwija się w fajny sposób jego kariera i można mieć jakąś tam nadzieję na fajnego napastnika.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2019, 13:19

Z Empoli Kean nie strzeliłby gola gdyby nie Mandzukić.
Też nie przesadzajmy z tym że Kean jest super, a Mandzu nadaje się tylko do kosza, skoro Kean ma aspiracje do gry w Juve i my jako kibice uważamy że się do tego nadaje to młody musi być oceniany tak jak reszta.


ODPOWIEDZ