Wszystko o AS Roma

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 31 marca 2019, 16:16

Roma spada powoli na dno, jest przeraźliwie słaba i wątpię żeby zakwalifikowała się do LM. Wyciągnąć od nich Manolasa bo chłop się tam marnuje. Bramkarz Romy to żart a to co Monchi zrobił z tej drużyny to kryminał.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 31 marca 2019, 16:31

@MRN
Ogólnie wszystko co się dzieje w Romie w tym sezonie jest smutne z perspektywy ich kibiców. Niby ich skład na papierze nie wygląda tak słabo, a okienko w wykonaniu Monchiego oceniałem dość dobrze (Kluivert, Pastore, Schick, Nzonzi, Cristante czy teoretycznie najlepszy ich transfer - Zaniolo za Ninję). Głównym problemem Rzymian w tym sezonie były plagi kontuzji oraz beznadziejny bramkarz, bo już dawno nie widziałem tak marnego golkipera, a na ich miejscu należało uderzyć chociażby po Perina. Z drugiej strony zwolnili trenera, który drugi rok z rzędu wykręcił im w LM wynik ponad stan czego mogą żałować, bo prawdopodobnie nie zakwalifikują się do następnej edycji (a szkoda, bo chętniej widziałbym tam Romę niż np. Inter).
Swoją drogą, to mamy okazję zobaczyć ile są warci łączeni mocno z Juve Schick, Nzonzi i Cristante oraz podziękować losowi, że nie trafili do Turynu.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 31 marca 2019, 18:24

Sam byłem wielkim zwolennikiem N'Zonziego ale daj spokój - w Romie to atrapa piłkarza. Schick za 42 mln to w ogóle katastrofa. Nigdy nie wiadomo jak oni odnaleźliby się w Juve ale coraz bardziej myślę, że zarząd miał nosa tak jak w przypadku Iturbe. Roma już chyba nigdy nie weźmie żadnego zawodnika, którego im rzucimy... :D


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 31 marca 2019, 19:42

Ja cały czas nie moge zrozumieć dlaczego znienili trenera... Inter bez Icardiego + Milan kręcący wyniki lepsze niż gra a oni podali im rękę odpuścili walkę o ligę mistrzów... Z Ranierim będą mieli problem z LE


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 31 marca 2019, 22:32

dimebag11 pisze:@MRN
Ogólnie wszystko co się dzieje w Romie w tym sezonie jest smutne z perspektywy ich kibiców. Niby ich skład na papierze nie wygląda tak słabo, a okienko w wykonaniu Monchiego oceniałem dość dobrze (Kluivert, Pastore, Schick, Nzonzi, Cristante czy teoretycznie najlepszy ich transfer - Zaniolo za Ninję). Głównym problemem Rzymian w tym sezonie były plagi kontuzji oraz beznadziejny bramkarz, bo już dawno nie widziałem tak marnego golkipera, a na ich miejscu należało uderzyć chociażby po Perina. Z drugiej strony zwolnili trenera, który drugi rok z rzędu wykręcił im w LM wynik ponad stan czego mogą żałować, bo prawdopodobnie nie zakwalifikują się do następnej edycji (a szkoda, bo chętniej widziałbym tam Romę niż np. Inter).
Swoją drogą, to mamy okazję zobaczyć ile są warci łączeni mocno z Juve Schick, Nzonzi i Cristante oraz podziękować losowi, że nie trafili do Turynu.
O ile faktycznie w zeszłym sezonie mieli wynik w LM ponad stan to w tym to była klapa. Wyjście z grupy to był ich obowiązek, a w 1/8 mieli jednego ze słabszych rywali, także tego w życiu nie nazwałbym wynikiem ponad stan.Czy Olsen jest aż tak beznadziejny też bym nie przesadzał, nawet na forum Romy są o nim dość neutralne wypowiedzi, ale już poziom Pastore,N'Zonziego czy też Schicka to parodiia, nie wspominając już Karsdorpa, Manolas też nie ma porządnego partnera w środku.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 31 marca 2019, 22:47

Napoli co miało strzelić to strzeliło, ale mogło to się różnie potoczyć bo Nzonzi trafił w słupek. To byłaby bramka kontaktowa na 2:3 więc różnie mogło się to potoczyć.
Kolejny raz zaskakuje Atalanta. Takie babole potrafią zrobić w obronie,a potem odrabiają to świetną grą w ataku.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2019, 12:17

W Romie prócz problemów kadrowych powróciły chyba także problemy z kwestią stadionu, ponieważ we władzach Rzymu jest fanboy Lazio, więc już stwierdził, że nie całkiem go obchodzi ten stadion :D

Nie mnie jednak, jeśli w tym roku nie awansują do LM i będą tułać się po LE (co także nie jest pewne) wielki projekt chyba się odłoży w czasie. Ranieri, ok przejął klub w rozkładzie i sam jakąś tam jakość prezentuje, ale bez konkretnych wzmocnień z perspektywą pożegnania Zaniolo, czy Manolasa to tam będzie średnio.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 maja 2019, 16:54

Z Paryża napływają plotki, że Qatar po tych ciągłych wtopach PSG chce pryzkrecić kurek i skierować swoje hajsy w kierunku Romy.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 02 maja 2019, 17:07

Poprostu pisze:Z Paryża napływają plotki, że Qatar po tych ciągłych wtopach PSG chce pryzkrecić kurek i skierować swoje hajsy w kierunku Romy.
Prezes Romy już zaprzeczył, ale cholera ich tam wie. Poza tym, Qatar tym ruchem może zamienić niepowodzenia w LM na niepowodzenia organizacyjne, jesli Roma od 2 lat nie potrafi rozpocząć budowy stadionu, więc nie wiem, czy im tak by się chciało mieszać w tę włoską biurokrację ;)


selby

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 stycznia 2014
Posty: 82
Rejestracja: 05 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 02 maja 2019, 21:57

Teraz jak czytam te plotki to dziwi mnie jedna rzecz. Dlaczego Szejkowie zainwestowali w PSG. Ja rozumiem ze kupno klubu nie jest takie łatwe i trzeba znaleźć kogoś kto Ci będzie klub chciał sprzedać ale mam pewne wątpliwości.
Dlaczego nie kupili jakiegoś klubu z Londynu (mniejszego niż Arsenal i Chelsea) albo chociaż z Rzymu bądź z Mediolanu. Ja wiem, wówczas kluby z Mediolanu znaczyły cokolwiek, w przeciwieństwie do teraz, ale taka Roma czy Lazio to z jednego powodu dużo lepsza inwestycja niż wtedy PSG.
Miasto taki sam potencjał, kluby wówczas ten sam poziom co PSG, ale najważniejsze to że liga poważna. Prawdę mówiąc to liga francuska imho nigdy koło włoskiej nie stała.
Jak napisałem wyżej zdaje sobie sprawę że w grę wchodziło jeszcze pewnie z tysiąc różnych czynników ale ze względów sportowo-marketingowych to ten wybór PSG trochę dziwny był.

Ciekawsze moim zdaniem niż plotki o wejsciu szejków są plotki o tym że o krok od Rzymu jest Conte. Ciekawe czym go skusili?


selbynator!!!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 maja 2019, 22:03

Kupili PSG bo taka była umowa... Platini sprzedaje im MŚ w zamian za mocny klub z jego ojczyzny


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
selby

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 stycznia 2014
Posty: 82
Rejestracja: 05 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 03 maja 2019, 08:17

Maly pisze:Kupili PSG bo taka była umowa... Platini sprzedaje im MŚ w zamian za mocny klub z jego ojczyzny
O tym nie pomyślałem a to całkiem logiczny deal ;)


selbynator!!!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 maja 2019, 15:22

kiedyś o tym czytałem, wystarczy wpisać w google i poczytać
https://www.google.com/search?q=platini ... =firefox-b
In 2010, Nicolas Sarkozy, then President of the Republic, invited Tamim Al-Thani, then Prince of Qatar, to dinner. During this exchange, Nicolas Sarkozy proposed to the prince to buy the PSG and create a TV channel in France. In exchange, Michel Platini will help Qatar to win the 2022 World Cup.
https://tellerreport.com/sports/--footb ... C-chX.html


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 maja 2019, 14:21

Po wczorajszym remisie Roma prawdopodobnie bez LM w przyszłym sezonie. Można gdybać czy zatrzymanie DiFra do końca sezonu nie byłoby lepszym pomysłem.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 19 maja 2019, 14:47

Gra Romy w tym sezonie miała sporo podobieństw do gry Juve, naprawdę. Wiele przespanych, przeczłapanych połów, bez strzałów na bramkę. Olbrzymie trudności z wykreowaniem czegokolwiek pod bramką przeciwnika, budzenie się w okolicach 80-tej minuty, gdy zazwyczaj było już za późno.

Różnica taka, że wykonawcy w Rzymie byli nieporównywalnie słabsi od tych w Turynie.


Obrazek
ODPOWIEDZ